Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταντάει κουραστικό...Για πολλοστή φορά μετά από ρεσετ του κινητού ΔΕΝ μου επανέφερε ΤΊΠΟΤΑ από το λεξικό μου το Swype! ΔΕΝ το αλλάζω αλλά ε,ε!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καταντάει κουραστικό...Για πολλοστή φορά μετά από ρεσετ του κινητού ΔΕΝ μου επανέφερε ΤΊΠΟΤΑ από το λεξικό μου το Swype! ΔΕΝ το αλλάζω αλλά ε,ε!

Έκανες την διαδικασία του sync με τον κωδικό;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

του Swype το sync εννοείς; Ναι και δεν κολλάει, αλλά άμα δεν δουλεύει που είπε ο προλαλήσαντας, τι να το κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε εμένα στο Swype το sync δουλεύει ανά τακτά χρονικά διαστήματα και δεν έχω κανένα

πρόβλημα... Έχω αλλάξει παραπάνω από 10 συσκευές, άπειρες επαναφορές, και τα λεξικά μου ήταν πάντα στην θέση τους...

Link to comment
Share on other sites

Το sync το έχετε συνέχεια ανοικτό; Εγώ αν το αφήνω συνέχεια ανοικτό κολλάει το σύμπαν...

Αυτό έχει φτιαχτεί εδώ και 10 αναβαθμίσεις.

Σίγουρα χρησιμοποιείς πρόσφατη έκδοση;

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Oι εκδόσεις Swype 1Χ είχαν αυτό το θέμα όντως και λυνόταν με το uncheck του δυναμικού λεξικού, του έξυπνου προγράμματος επεξεργασίας και του συγχρονισμού. Από αυτά τα 3 προσωπικά σημαντικό θεωρώ μόνο το 3ο, το οποίο όμως ο χρήστης μπορεί να το ανοίξει για λίγα δευτερόλεπτα όταν κάποια στιγμή θελήσει να κρατήσει backup και να το ξανακλείσει.

 

Από την άλλη οι εκδόσεις Swype 2X δεν παρουσιάζουν αυτό το θέμα αλλά λαγκάρουν στην πρώτη εναλλαγή γλώσσας κάθε φορά. Δυστυχώς σε αυτό το lag δεν έχει βρεθεί λύση. Λογικά όλοι θα το έχετε αυτό το θέμα και καλό θα ήταν να το αναφέρατε στη Nuance μπας και καταλάβει ότι είναι κοινό πρόβλημα. Αν το έχετε όλοι.

 

Προσωπικά προτιμώ τις εκδόσεις 1Χ γιατί υπάρχει λύση διόρθωσης του lag τους και γιατί δεν χρησιμοποιώ emoji.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κανένα lag στην εναλλαγή γλώσσας στο M1 NOTE.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το τρέχω σε Galaxy note II και σε Xiaomi redmi note II. Το λαγκ κατά την πρώτη εναλλαγή γλώσσας και στις 2 συσκευές είναι το ίδιο σπαστικό. Επίσης σχεδόν όλοι οι φίλοι μου με διάφορα κινητά, μου λένε ακριβώς το ίδιο.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το τρέχω σε Galaxy note II και σε Xiaomi redmi note II. Το λαγκ κατά την πρώτη εναλλαγή γλώσσας και στις 2 συσκευές είναι το ίδιο σπαστικό. Επίσης σχεδόν όλοι οι φίλοι μου με διάφορα κινητά, μου λένε ακριβώς το ίδιο.

Και εμένα σε καθε εναλλαγή γλώσσας κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει φτιαχτεί εδώ και 10 αναβαθμίσεις.

Σίγουρα χρησιμοποιείς πρόσφατη έκδοση;

Yeap. Το ίδιο λαγκ και σε μένα. Δυστυχώς συνολικά με βολεύει το Swype πιο πολύ από όλα. Οπότε πρέπει να συνηθίσω τις ιδιοτροπίες του. Αν φτιαχτούν, καλώς.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κανένα lag στην εναλλαγή γλώσσας στο M1 NOTE.

 

Η meizu σου μας έχει καταστρέψει δλδ και νομίζει η Nuance ότι όλα είναι οk :p Σε Samsung, LG, Xiaomi το κάνει σίγουρα στην 1η εναλλαγή γλώσσας και φαντάζομαι το ίδιο θα συμβαίνει και με τα Sony. Mήπως τα Meizu το έχουν προεγκατεστημένο σαν default πληκτρολόγιο ( όπως η Huawei) και έτσι μιλάμε για διαφορετικές εκδόσεις ; Tην 2.0.2 από το playstore έχεις εγκαταστήσει ;

Link to comment
Share on other sites

Η meizu σου μας έχει καταστρέψει δλδ και νομίζει η Nuance ότι όλα είναι οk :p Σε Samsung, LG, Xiaomi το κάνει σίγουρα στην 1η εναλλαγή γλώσσας και φαντάζομαι το ίδιο θα συμβαίνει και με τα Sony. Mήπως τα Meizu το έχουν προεγκατεστημένο σαν default πληκτρολόγιο ( όπως η Huawei) και έτσι μιλάμε για διαφορετικές εκδόσεις ; Tην 2.0.2 από το playstore έχεις εγκαταστήσει ;

Όχι δεν έχει τίποτα τέτοιο εγκατεστημένο.

Αγορασμένο το έχω το SWYPE εδώ και χρόνια και το βάζω κατευθείαν από το store.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα mail για το swype για τα δύο θέματα που ταλαιπωρούν πολλούς. Την καθυστέρηση μετά από εναλλαγή γλώσσας και τον τονισμό στην μέση πρότασης. Η απάντηση τους ήταν η εξής.

 

Please backup the words before following the steps.

 

Open Swype settings > My Words >Backup and Sync > tap Sync now

 

Uninstall the app from your device.

 

Reboot your device.

 

Redownload the app from Google Play and reinstall it.

 

Open Swype and navigate to the My Words menu.

 

Ensure that Backup & Sync and Living Language are disabled.

 

Έκανα μόνο το τελευταίο και βελτιώθηκε ελαφρώς η καθυστέρηση μετά την εναλλαγή γλώσσας. Ο τονισμός όχι δυστυχώς...

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα mail για το swype για τα δύο θέματα που ταλαιπωρούν πολλούς. Την καθυστέρηση μετά από εναλλαγή γλώσσας και τον τονισμό στην μέση πρότασης. Η απάντηση τους ήταν η εξής.

 

Please backup the words before following the steps.

 

Open Swype settings > My Words >Backup and Sync > tap Sync now

 

Uninstall the app from your device.

 

Reboot your device.

 

Redownload the app from Google Play and reinstall it.

 

Open Swype and navigate to the My Words menu.

 

Ensure that Backup & Sync and Living Language are disabled.

 

Έκανα μόνο το τελευταίο και βελτιώθηκε ελαφρώς η καθυστέρηση μετά την εναλλαγή γλώσσας. Ο τονισμός όχι δυστυχώς...

Γιατί δεν τα έκανες όλα ,να δεις αν θα έχει αποτέλεσμα; Το θέμα με τον τονισμό ποιό είναι;

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα mail για το swype για τα δύο θέματα που ταλαιπωρούν πολλούς. Την καθυστέρηση μετά από εναλλαγή γλώσσας και τον τονισμό στην μέση πρότασης. Η απάντηση τους ήταν η εξής.

 

Please backup the words before following the steps.

 

Open Swype settings > My Words >Backup and Sync > tap Sync now

 

Uninstall the app from your device.

 

Reboot your device.

 

Redownload the app from Google Play and reinstall it.

 

Open Swype and navigate to the My Words menu.

 

Ensure that Backup & Sync and Living Language are disabled.

 

Έκανα μόνο το τελευταίο και βελτιώθηκε ελαφρώς η καθυστέρηση μετά την εναλλαγή γλώσσας. Ο τονισμός όχι δυστυχώς...

Τα έκανα όλα.μπορώ να πω ότι κάπως βελτιώθηκε η καθυστέρηση μετα την εναλλαγή γλώσσας.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ το έκανες εγκατάσταση από την αρχή χωρίς να επαναφέρεις το λεξικό; Ποιος ο λόγος; Εγώ προσωπικά το λεξικό το χρειάζομαι. Είναι 3 χρόνια λέξεις που χρησιμοποιώ τακτικά.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δλδ το έκανες εγκατάσταση από την αρχή χωρίς να επαναφέρεις το λεξικό; Ποιος ο λόγος; Εγώ προσωπικά το λεξικό το χρειάζομαι. Είναι 3 χρόνια λέξεις που χρησιμοποιώ τακτικά.

Εγώ το χρησιμοποιώ δύο εβδομάδες όποτε δεν ειχα κάτι να χάσω

Αλλα απο το βλέπω πάλι καθυστερεί.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τα έκανες όλα ,να δεις αν θα έχει αποτέλεσμα; Το θέμα με τον τονισμό ποιό είναι;

Ειλικρινά γιατί βαριέμαι. Περισσότερο ήθελα να τους τα πω μήπως και φτιάξουν αυτοί μόνοι τους κάτι. Το θέμα με τον τονισμό είναι πως πολλές λέξεις στην ελληνική γλώσσα έχουν το πρώτο γράμμα κεφάλαιο ενώ βρίσκονται στην μέση της πρότασης και όχι στην αρχή.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με τα κεφαλαία, και με την τελευταία έκδοση, όπως ότι δεν έκανε ποτέ restore το λεξικό μου, γενικά έχει γίνει βαρύ στις τελευταίες εκδόσεις με τα έξτρα θέματα, τους είχα στείλει και εγώ e-mail και είχα πάρει ανάλογη απάντηση και έτσι έφαγε shoot ενώ ήταν το αγαπημένο μου πληκτρολόγιο και πλέον αποφάσισα να χρησιμοποιώ της Google και είμαι μια χαρά!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με τα κεφαλαία, και με την τελευταία έκδοση, όπως ότι δεν έκανε ποτέ restore το λεξικό μου, γενικά έχει γίνει βαρύ στις τελευταίες εκδόσεις με τα έξτρα θέματα, τους είχα στείλει και εγώ e-mail και είχα πάρει ανάλογη απάντηση και έτσι έφαγε shoot ενώ ήταν το αγαπημένο μου πληκτρολόγιο και πλέον αποφάσισα να χρησιμοποιώ της Google και είμαι μια χαρά!! ;)

εμένα ρε γμτ το κινητό zopo speed plus 7 είχε από την μάνα του το AOSP Android keyboard.

εγκαθιστώ το Google keyboard αλλά όταν πάω να κάνω εναλλαγή γλώσσας μου το γυρίζει στο Android keyboard!

 

Και δεν με αφήνει να το κάνω και απενεργοποίηση!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160220/29bfaf25accb97c2f81c6972dea80eef.jpg

 

κάτι άσχετο...με το Swype γράφω λέξεις και μπαίνει αυτόματα κενό.

Πολύ βολικό. υπάρχει πληκτρολόγιο με γραφή τ9 που να βάζει αυτόματα κενό; μιλάω για το κλασσικό πληκτρολόγιο ABC,DEF κλπ με εννιά πλήκτρα

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με τα κεφαλαία, και με την τελευταία έκδοση, όπως ότι δεν έκανε ποτέ restore το λεξικό μου, γενικά έχει γίνει βαρύ στις τελευταίες εκδόσεις με τα έξτρα θέματα, τους είχα στείλει και εγώ e-mail και είχα πάρει ανάλογη απάντηση και έτσι έφαγε shoot ενώ ήταν το αγαπημένο μου πληκτρολόγιο και πλέον αποφάσισα να χρησιμοποιώ της Google και είμαι μια χαρά!! ;)

Βαρύ σε τι κινητά;;

Το δουλεύω και σε κινητό του 2012 και τρέχει σφαίρα.

 

Παίδες, αν το κινητό σας δεν τρέχει Ούτε ένα keyboard ικανοποιητικά, μήπως αλλού είναι το πρόβλημα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...