Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω θελω το αντιθετο!!!Συνηθως δεν γραφω πολλες λεξεις και θα ηθελα να μην τα στελνει κεφαλαια.Γινεται με τη στοκ ή αλλη εφαρμογη?

Γίνεται στην στοκ αλλά επειδή δεν την έχω τώρα δεν θυμάμαι πώς λέγεται η ρύθμιση που πρέπει να αλλάξεις.

Κάτι με τοπικές ρυθμίσεις ίσως...

Ψαξ το λίγο.Δεν έχει και πολλά να πειράξεις η στοκ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Γίνεται στην στοκ αλλά επειδή δεν την έχω τώρα δεν θυμάμαι πώς λέγεται η ρύθμιση που πρέπει να αλλάξεις.

Κάτι με τοπικές ρυθμίσεις ίσως...

Ψαξ το λίγο.Δεν έχει και πολλά να πειράξεις η στοκ.

Ανάλογα τη συσκευή. Στα xperia το έχει "Εξοικονόμηση κόστους". Στο Note το έχει ως "Εισαγωγή λειτουργίας". Αν ξετσεκάρεις την επιλογή στην πρώτη περίπτωση ή επιλέξεις Unicode στη δεύτερη, στέλνει μικρά και 70 χαρακτήρες.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Στο touchpal δεν βρίσκω να κατεβάσω τα ελληνικά. Που εξαφανιστηκαν;

 

Πήγες στην επιλογή για τις γλώσσες και δεν έχει τα ελληνικά; Περίεργο. Μήπως είναι πολύ παλιά έκδοση; Μέχρι τα Χριστούγεννα δεν είχε ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Πήγες στην επιλογή για τις γλώσσες και δεν έχει τα ελληνικά; Περίεργο. Μήπως είναι πολύ παλιά έκδοση; Μέχρι τα Χριστούγεννα δεν είχε ελληνικά.

 

Την τελευταία έκδοση έχω, και δεν υπάρχουν τα ελληνικά για κατεβασμα.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα φαίνονται τα ελληνικά.θέλεις να σου πω αναλυτικά που πας ή την ξέρεις την εφαρμογή;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εμένα φαίνονται τα ελληνικά.θέλεις να σου πω αναλυτικά που πας ή την ξέρεις την εφαρμογή;

 

το ειχα βαλει και παλιοτερα και μια χαρα ειχα και ελληνικα. αυτο που κανω, ειναι να παω στις ρυθμισεις του τηλεφωνου->γλωσσα και εισαγωγη-> βαζω σαν προεπιλογη το touchpal, στις ρυθμισεις του παταω "γλωσσες", και στη συνεχεια "περισσοτερες γλωσσες". εχει σαν προεπιλογη τα αγγλικα, αλλα δε βρισκω πουθενα να προσθεσω και τα ελληνικα. πρεπει να κανω κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

το εκανα απεγκατασταση για να το ξαναβαλω, και δεν το βρισκω καν στο google play τωρα.:what:

 

Το μεσημέρι είχε βγάλει αναβάθμιση, αλλά δεν τη κατέβασα αμέσως. Μπήκα αργότερα και είδα κι εγώ ότι λείπει. Ίσως ετοιμάζουν τη νέα έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι είχε βγάλει αναβάθμιση, αλλά δεν τη κατέβασα αμέσως. Μπήκα αργότερα και είδα κι εγώ ότι λείπει. Ίσως ετοιμάζουν τη νέα έκδοση

 

μπορει να εκαναν καμια "πατατα", οπως με τα ελληνικα που δε βρισκω, και να το κατεβασαν προς το παρον. λες να το ανεβασουν ξανα, αλλα να ειναι με πληρωμη πλεον;

Link to comment
Share on other sites

μπορει να εκαναν καμια "πατατα", οπως με τα ελληνικα που δε βρισκω, και να το κατεβασαν προς το παρον. λες να το ανεβασουν ξανα, αλλα να ειναι με πληρωμη πλεον;

 

Τι να πω. Στείλε τους email να τους ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και σε άλλο νήμα, αλλά το αφήνω και εδώ.

Το Swype σταμάτησε να μου αποθηκεύει τις λέξεις πλέον.

Κάποιο workaround;

Είναι με Omega v20.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και σε άλλο νήμα, αλλά το αφήνω και εδώ.

Το Swype σταμάτησε να μου αποθηκεύει τις λέξεις πλέον.

Κάποιο workaround;

Είναι με Omega v20.

 

Σιγουρέψου ότι έχεις την τελευταία έκδοση.

Μιλάμε για την Beta έτσι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρησιμοποιω το swift x key και στα σμσ οταν παω να το στειλω μου λεει οτι ισως σταλει κατεστραμενο. γιατι???:(
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρέψου ότι έχεις την τελευταία έκδοση.

Μιλάμε για την Beta έτσι;

 

Χρησιμοποιώ αυτή που έχει η Omega Rom. Πως μπορώ να βρω ποια έκδοση έχω;

Μέχρι και πριν λίγες ημέρες δούλευε κανονικά.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αυτή που έχει η Omega Rom. Πως μπορώ να βρω ποια έκδοση έχω;

Μέχρι και πριν λίγες ημέρες δούλευε κανονικά.

 

Όπου βλέπεις πληροφορίες για όλες τις εφαρμογές.

Settings /apps

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω νεότερα για το TouchPal. Από το play store δεν μου το έβγαζε οπότε το αναζήτησα μέσω google και βρήκα το link και μάλιστα με την ενημέρωση https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartinputv5

Το πιο περίεργο από όλα είναι ότι αφού έκανα την αναβάθμιση πρόσεξα στην περιγραφή ότι έχουν αφαιρεθεί κάποιες γλώσσες, ανάμεσα στις οποίες ήταν και τα ελληνικά. Και αφού μπαίνω στην εφαρμογή όλο νεύρα γιατί θα αναγκαζόμουν να επαναφέρω παλαιότερο backup της εφαρμογής με το titanium, διαπίστωσα ότι μια χαρά τα είχε τα ελληνικά μέσα, απλά έπρεπε να τους κάνω μια αναβάθμιση. :)

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως που δεν το είχα, αλλά το έβαλα τώρα, οπότε δεν έχω καν τα ελληνικά, δεν υπάρχει επιλογή για να τα κατεβάσω.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως που δεν το είχα, αλλά το έβαλα τώρα, οπότε δεν έχω καν τα ελληνικά, δεν υπάρχει επιλογή για να τα κατεβάσω.

 

Ίσως να ισχύει για όσους τα είχαν από πριν. Τι να πω. Πρώτη φορά βλέπω μια εφαρμογή να κάνει τέτοια βήματα πίσω. Κρίμα γιατί είναι πολύ καλή εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για να εξυπηρετήσω ένα φίλο με Galaxy Note II.

 

Όταν χρησιμοποιεί το Swype ή το Swifkey τα sms που στέλνει παραλαμβάνονται με ερωτηματικά από τους άλλους στα σημεία όπου υπάρχει ο ελληνικός τόνος.

 

Του είπα να κοιτάξει την κωδικοποίηση χαρακτήρων μπας και δεν έχει κάνει σωστή ρύθμιση γιατί εγώ στέλνω με Swype και παραλαμβάνονται μια χαρά με τόνους από τους άλλους.Άρα κάτι φταίει στο κινητό του και όχι στο Swype ή το Swiftkey.

 

Όσοι έχετε Note II αντιμετωπίσατε τέτοιο θέμα? Καλά του είπα να πάει να αλλάξει την κωδικοποίηση χαρακτήρων?:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω νεότερα για το TouchPal. Από το play store δεν μου το έβγαζε οπότε το αναζήτησα μέσω google και βρήκα το link και μάλιστα με την ενημέρωση https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartinputv5

Το πιο περίεργο από όλα είναι ότι αφού έκανα την αναβάθμιση πρόσεξα στην περιγραφή ότι έχουν αφαιρεθεί κάποιες γλώσσες, ανάμεσα στις οποίες ήταν και τα ελληνικά. Και αφού μπαίνω στην εφαρμογή όλο νεύρα γιατί θα αναγκαζόμουν να επαναφέρω παλαιότερο backup της εφαρμογής με το titanium, διαπίστωσα ότι μια χαρά τα είχε τα ελληνικά μέσα, απλά έπρεπε να τους κάνω μια αναβάθμιση. :)

 

Ωραίος φίλε.

Και σε μένα δεν έβγαινε ή εφαρμογή από το play ακολούθησα όμως το λινκ που έβαλες το πέρασα από πάνω έκανα update τα ελληνικά και όλα οκ.

Παίδες όσοι έχετε πρόβλημα επαναφέρετε την εφαρμογή από το titanium και από το λινκ του φίλου περάστε την τελευταία έκδοση από πάνω και θα είστε κομπλέ.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...