Jump to content

Sony Ericcson T68i


brutus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί ήδη...

Γνωρίζει κανείς αν είναι μέσα στα σχέδια της Sony Ericsson, να κυκλοφορήσει φλας για τις φωτογραφικές που υποστηρίζει το T68i (MCA 25 κλπ);

Άκουσα ότι ετοιμάζει, αν δεν έχει ήδη κυκλοφορήσει, για το T610 και παρότι το θεωρώ απίθανο ως αδύνατο να γίνει το αντίστοιχο και για το λατρεμένο μας T68i, θα ήθελα να ελπίζω. :o

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

file den gnorizo kati tetoio, alla den mou fenete oraio na kikloforisei eksartima gia flas, entaksei ama theloume fotografies as paroume fotografiki mixani, an kai to t610 exo akousei oti exei night mode gia to bradi. na rotiso kati, mporei kapoios na mou pei tis rithmiseis gia to email tis panafonet? giati tis exo balei kai mou leei oti den vrethike o server otan pao na steilo email. kanei epalitheusi kai meta apo ekei mou leei adinati i sindesi me ton server. euxaristo poli.
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομιζω να κυκλοφορησει τπτ για το Τ68 γιατι θα πρεπει να βγαλουν νεα φωτογραφικη με φλας μιας και το Τ68 δεν εχει ενσωματωμενη φωτογραφικη.Για το Τ610 πραγματι εχει κυκλοφορησει (οχι ακομα στο ελλαντα).
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν, θέλω να ζητήσω από όλο τον κόσμο του myphone ένα μεγάλο συγνώμη για το "μπάχαλο" που επικράτησε τις τελευταίες δύο εβδομάδες στο συγκεκριμένο thread, αλλά λόγω καλοκαιρινής αδείας, υπήρχε πλήρης αποχή από τα καθήκοντα του moderating.

 

Η επιστροφή στα καθήκοντα, δυστυχώς, είχε σαν πρώτο αντίκρισμα μια εικόνα, που δεν είναι και ό,τι η καλύτερη..

 

Όπως ανέφερα, βρήκαμε ένα "μπάχαλο" που δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το Τ68/T68i - αντίθετα, έχει να κάνει πρώτον με μηνύματα που δεν έχουν να κάνουν με το Τ68/T68i αλλά με εριστικά μηνύματα, απαντήσεις, σχολιασμούς, ανταπαντήσεις κλπ, με αρνητικά αποτέλεσμα, τον κόσμο να τσαντίζεται που δεν μπορεί να βρει τις πληροφορίες που θέλει για το αγαπημένο του κινητό γιατί το μόνο που έβλεπε ήταν ένα πλήθος παντελώς άχρηστων μηνυμάτων.

 

Το ποιοι προκάλεσαν αυτό το μπέρδεμα, δεν είναι κάτι που θα αναφερθεί εδώ. Δεν είναι αυτό το θέμα. Προς το παρόν τουλάχιστον. Γνωρίζουν πολύ καλά ποιοι είναι αυτοί, γιατί είναι αυτοί και τι έκαναν και έφεραν το thread στην συγκεκριμένη κατάσταση.

 

Βάσει των κανονισμών του forum (που θεωρητικά όλοι έχετε διαβάσει πριν πατήσετε το πλήκτρο "συμφωνώ"), το thread κόπηκε στα δύο. Το ένα thread περιλαμβάνει τα μηνύματα που αφορούν το Τ68/T68i και μόνο αυτό. Το δεύτερο thread που δημιουργήθηκε, περιλαμβάνει όλα τα "προβληματικά" μηνύματα.

 

Στο πρώτο thread (αυτό που βρίσκεστε τώρα), φυσικά και συνεχίζεται η συζήτηση επάνω στο αγαπημένο σας Τ68/T68i. Το δεύτερο, θα παραμείνει κλειδωμένο, προς παραδειγματισμό του τι συνέβει, με σκοπό να μην συμβεί ξανά.

 

Σε περίπτωση που επαναληφθεί η συγκεκριμένη ιστορία, τότε θα γίνεται split/διαγραφή των μηνυμάτων με αντίστοιχη προειδοποίηση προς τους χρήστες που προκάλεσαν το πρόβλημα.

 

Το μήνυμα αυτό είναι καθαρά ενημερωτικό - οποιαδήποτε απάντηση/αναφορά/σχολιασμός που θα γίνεται στο συγκεκριμένο thread, θα θεωρηθεί off topic και θα διαγραφεί. Αν έχετε κάποια διαφορετική άποψη/γνώμη/αντίληψη, με χαρά να το συζητήσουμε. Σε PM.

 

Ελπίζω μόνο να μην χρειαστεί να επαναληφθεί αυτή η ιστορία.

 

Το forum είναι για να κάνουμε επικοδομητικές και ευχάριστε συζητήσεις πάνω στα αγαπημένα μας κινητά (ακόμη κι αν επαναλαμβανόμαστε ενίοτε) και όχι για να μαλώνουμε..

 

Φιλικά προς όλους τους χρήστες,

Στράτος Νικολαΐδης (aka SNikolaidis)

A SonyEricsson moderator.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν με imitation handsfree μπορώ χειρίζομαι όλες τις φωνητικές λειτουργίες του κινητού, να λέω όνομα και να παίρνει τηλέφωνο και τις εντολές που έχω ηχογραφήσει. Επίσης ξέρει κανείς πόσο κάνει το original handsfree? Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πιστεύω ότι μιλάς για bluetooth handsfree, εγώ ρωτάω για κανονικό, με καλώδιο που υποθέτω το original να μην έχει πάνω απο 30-40 euro.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον giorgaras

 

Γεια σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν με imitation handsfree μπορώ χειρίζομαι όλες τις φωνητικές λειτουργίες του κινητού, να λέω όνομα και να παίρνει τηλέφωνο και τις εντολές που έχω ηχογραφήσει.

 

Eχω πάρει ένα με 5ε και τα κάνει όλα ! (με σπιράλ καλώδιο ,Ελληνική συκευασία -δεν θυμάμαι μάρκα-από κατάστημα ηλεκτρονικών)

Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλω να τα πώ....

 

Τέλος τα SE για μένα.

 

Έχω ένα t68i, 1 χρόνο τώρα, και η κατάσταση είναι απελπιστική.... Σήμερα είχα το τελευταίο κρούσμα να μην δέχετε το τηλέφωνο κλήσεις, και μάλιστα προσπαθούσε κάποιος να με βρεί για αρκετά σοβαρό σκοπό...

 

Ο φορτιστής, δεν κάνει καλή επαφή και δεν φορτίζει....

 

Και το service της SE... τι να πώ... απαράδεκτοι... απλά δεν έχουν καμία διάθεση να βοηθήσουν.

 

Ασταθής λειτουργία του GPRS....

 

Και η μ***κία της υπόθεσης, είναι οτι το γουστάρω πάρα πολύ αυτό το τηλέφωνο. Μ' αρέσει το μέγεθος του, μ' αρέσει ο τρόπος λειτουργείας του... αλλά...

 

Τέλοσπάντων, τα 'πα και ξεθύμανα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον giorgaras

 

το πήρα χθες από πλαίσιο 211 ευρώ. έχει την R8A015. πετάει το κινητό!!!

 

 

Εβαλα και εγώ χθές την R8A015 και εχω την εντύπωση ότι έχει αυξηθεί γενικά η ταχύτητα των μενού, των sms, του led κατάστασης κ.α. Είναι η ιδέα μου ή οχι; Επίσης δεν έχει γίνει σωστή αρίθμηση στα παιχνίδια. Μετά το 9 μου δείχνει 0 και τα άλλα δύο δεν έχουν αρίθμηση! (έχουν προστεθεί 4 καινούργια παιχνίδια εαν δεν κάνω λάθος). Στο καινούργιο T68i με την R8A015 η αρίθμηση στα παιχνίδια είναι σωστή;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγώ χθές την R8A015 και εχω την εντύπωση ότι έχει αυξηθεί γενικά η ταχύτητα των μενού, των sms, του led κατάστασης κ.α. Είναι η ιδέα μου ή οχι; Επίσης δεν έχει γίνει σωστή αρίθμηση στα παιχνίδια. Μετά το 9 μου δείχνει 0 και τα άλλα δύο δεν έχουν αρίθμηση! (έχουν προστεθεί 4 καινούργια παιχνίδια εαν δεν κάνω λάθος). Στο καινούργιο T68i με την R8A015 η αρίθμηση στα παιχνίδια είναι σωστή;

 

Αυτή η αρίθμηση, ισχύει για όλα τα μενού. Στην ουσία, αντιστοιχεί κάθε υπό-μενού σε ένα πλήκτρο. Εφόσον δεν υπάρχουν πλήκτρα πέρα από το 9, δεν έχει νόημα η αρίθμηση 10,11, κτλ.

 

Edit: τώρα πρόσεκσα το username σου... χμμ, για πέρνα μια βόλτα από το #amigahellas.... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mrzammler

 

Απλά θέλω να τα πώ....

 

Τέλος τα SE για μένα.

 

Έχω ένα t68i, 1 χρόνο τώρα, και η κατάσταση είναι απελπιστική.... Σήμερα είχα το τελευταίο κρούσμα να μην δέχετε το τηλέφωνο κλήσεις, και μάλιστα προσπαθούσε κάποιος να με βρεί για αρκετά σοβαρό σκοπό...

 

Ο φορτιστής, δεν κάνει καλή επαφή και δεν φορτίζει....

 

Και το service της SE... τι να πώ... απαράδεκτοι... απλά δεν έχουν καμία διάθεση να βοηθήσουν.

 

Ασταθής λειτουργία του GPRS....

 

Και η μ***κία της υπόθεσης, είναι οτι το γουστάρω πάρα πολύ αυτό το τηλέφωνο. Μ' αρέσει το μέγεθος του, μ' αρέσει ο τρόπος λειτουργείας του... αλλά...

 

Τέλοσπάντων, τα 'πα και ξεθύμανα!

 

 

 

Πόσον καιρό συμβαίνουν αυτά που μας αναφέρεις;

Αν ξεκίνησαν όσο ήσουν μες στην εγγύηση δεν πήγες για αντικατάσταση;

Το τηλ. της αδερφής μου για παράδειγμα (το R200 αν δεν θυμάμαι λάθος) χρειάστηκε να πάει τρεις φορές στο service και αφού τις δύο πρώτες δεν έγινε τίποτα και εμφάνιζε το πρόβλημα (κάτι με το ηχείο και με το φορτιστή ήταν), την τρίτη της έδωσαν καινούρια συσκευή.

Είναι κρίμα μια και λες πως σου αρέσει..

Εγώ πάντως έχω το T68i 9 μήνες και δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mrzammler

 

Γιατί κάθε φορά που τους το πήγαινα, δεν εμφανιζόταν το πρόβλημα, και η κλασσική απάντηση.. "με ενα upgrade", θα λυθούν όλα...

 

 

Σε ποιο SC πηγες?

Εγω που παω στην πανεπιστημιου,οταν ειχα παει ενα προβληματικο τ65 και αφου μου εκανε τα ιδια παρολο που μου το εχαν φλασαρει,την δευτερη φορα που πηγα μου το αλλαξαν.....βεβαια τα πηρα και λιγο που μου ειπαν να περιμενω και μου το αλλαξαν σε 2 λεπτα.........

 

Αν εισαι εντος εγγυησης πηγαινε και ζητα αντικατασταση.......αν στα μασησουν βαλε και καμια φωνη και θα δεις για ποτε θα στο αλλαξουν........αμα τους πεις οτι θα κανεις και καμια εγγραφη αναφορα στην SE μπορει να σου δωσουν και δευτερο........ :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί άνοιξα το κινητό μου...

Εκτός του ότι μου ζήτησε να ρυθμίσω στην ημερομηνία το timezone, :wacko: μου εμφάνισε και κάτω αριστερά στην οθόνη

(σε κατάσταση αναμονής) πάνω από τις μπάρες του σήματος του δικτύου ένα μπλέ ορθογώνιο τρίγωνο :confused:

Δυστυχώς δεν έχω κάπου πρόχειρο το manual για να δω τί είναι οπότε κι εγώ αρχίζω να ψαχουλεύω το κινητό...

Σε κάποια φάση φτάνω και στο menu Υπηρεσίες WAP και μπαίνω κι εκεί.

Εκεί πρώτη πρώτη δεσπόζει η σύνδεση με τη Vodafone. Λέω δε ρίχνεις και μια ματιά εκεί;;;

Το κάνω και συνδέθηκα.. :!:

Μα είναι τρελοί αυτοί στη Vodafone; :wacko:

Πώς ενεργοποιούν μια υπηρεσία που δεν ζήτησα; :mad:

Το γέλιο είναι ότι μια και δεν έχω καν μπει σε WAP με το T68i έψαχνα σαν το χαζό τρόπο να βγω! :p

Έχει συμβεί και σε άλλον αυτό;

Αξίζει να το κρατήσω για όποτε υπάρξει ανάγκη;

Δεν φαντάζομαι να πληρώνω και κανένα πάγιο... :eek:

Link to comment
Share on other sites

Το τριγωνάκι πάνω από τις μπάρες του σήματος άμα είναι γεμάτο και δεν είναι απλά μια ορθή γωνία σημαίνει ότι είναι ενεργοποιημένο το GPRS! Το οποίο έχει πάγιο!!!

Βέβαια αυτό το τριγωνάκι εμφανίζεται και όταν είναι ενεργποιημένη η υπηρεσία GPRS-MMS για να μπορείς να στείλεις ΜΜS τα οποί στέλνονται μόνο over GPRS! Αυτή η υπηρεσία δεν έχει πάγιο αλλά δεν σε αφήνει να μπεις στο Wap over GPRS!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως εγώ δεν ζήτησα καμία ενεργοποίηση.

Ούτε καν για τα MMS με την τιμή που έχουν....

Αφού λες πως αν είναι "γεμάτο" το τριγωνάκι έχω GPRS και θα πληρώνω και πάγιο... θα τους ρίξω ένα τηλεφωνηματάκι..

Μήπως θυμάσαι το νούμερο του customer care;

 

Και κάτι άσχετο...

Γιατί το thread δεν είναι πλέον επισημασμένο;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλέφωνο.

Τελικά το GPRS ενεργοποιήθηκε γιατί είναι μέρος του Vodafone Live και του Vodafone Mail.

Και μια και για Vodafone Mail είχα αιτηθεί πριν μερικούς μήνες (Live δεν παίζει στο T68i ευτυχώς) αποφάσισαν να μου κάνουν τη χάρη να το ενεργοποιήσουν.

Το καλό βέβαια είναι ότι δεν υπάρχει πάγιο, αλλά μόνο ογκοχρέωση γι'αυτό και λέω να μην το κόψω. :)

Link to comment
Share on other sites

Aλλο Vodafone Live GPRS άλλο σκέτο Vodafone GPRS....(άλλες ρυθμίσεις)

 

Mε τις ρυθμίσεις Live έχεις φθηνότερη ογκοχρέωση αλλά "παίζει" και το μενού (τού Live) στο Τ68i -απλά εσύ μην το χρησιμοποιείς βάζοντας εισαγωγή στο Wap κάποια σελίδα σου σαν homepage ,για να ξεκινάς surfing χρησιμοποιώντας το Live GPRS...

 

Πρόσεξε όμως εδώ :το Vodafone mail είναι υπηρεσία του Live και χρώνεται πρόσθετα....

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που δεν έχω ζητήσει Vodafone Live και δεν έχω πάρει τέτοιες ρυθμίσεις δεν πρέπει να έχω πρόβλημα.

Όσον αφορά το Vodafone Mail δεν το χρησιμοποιώ ουσιαστικά...

Έκανα αίτηση για να έχω έναν ακόμα λογαριασμό Mail από αυτόν της Panafonet που έχω..

Ύποπτες χρεώσεις δεν έχω δει μέχρι τώρα (είχα αιτηθεί το Mail από το Γενάρη), οπότε όλα ΟΚ!

Thanx για την απάντησή σου! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericcson T68i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...