Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα με τα 70 γραμματάκια στα μηνυματάκια κανείς; :)

 

Το έχουμε απαντήσει αυτό, κοίταξε παλαιότερα μηνύματα. Διορθώνεται απο τα settings.

 

το οτι εδω η αντιπροσωπεια ειναι για κλαματα,δεν νομιζω να φταιει η ΗΤC.

 

Λάθος κάνεις μεγάλο. Η HTC europe φταίει και μόνο αυτή. Με την ACE Hellas τα ίδια και μετά πήγε στην Arvato που είναι ακόμα χειρότερη σαν εταιρεία. Δύο κινητά μου έχουν χαλάσει εντός εγγύησης και τα δύο για να μου τα φτιάξουν έπρεπε να κάνω μηνυση στην HTC Hellas και να κινήσω 3μηνη διαδικασία με συνήγορο καταναλωτή. Και πάλι htc πήρα, το One S...χαχαχαχ, βλάκας?

 

Εχω το μαύρο αλλά το μετάνιωσα, το σήμα παίζει, το sense 4.0 το καθυστερεί αρκετά, ξεφλουδίζει χωρίς θήκη, άρα μάπα το καρπούζι.

Άνετα θα πηγαινα για samsung.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το μαύρο αλλά το μετάνιωσα, το σήμα παίζει, το sense 4.0 το καθυστερεί αρκετά, ξεφλουδίζει χωρίς θήκη, άρα μάπα το καρπούζι.

Άνετα θα πηγαινα για samsung.

 

Εχω το γκρι και δεν το μετάνιωσα, το σήμα είναι τέλειο, το sense 4.0 δεν το καθυστερεί καθόλου, δεν ξεφλουδίζει χωρίς θήκη , είναι απίστευτη αγορά.

Δεν θα ξαναπάω σε samsung (είχα το S2 πριν..)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το γκρι και δεν το μετάνιωσα, το σήμα είναι τέλειο, το sense 4.0 δεν το καθυστερεί καθόλου, δεν ξεφλουδίζει χωρίς θήκη , είναι απίστευτη αγορά.

Δεν θα ξαναπάω σε samsung (είχα το S2 πριν..)

 

μπράβο, μακάρι να είχα τη τύχη σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κλείνω αύριο τέταρτη εβδομάδα στο service και έχω όπως είπαν σχεδόν άλλες δύο.Αύριο θα τους πάρω και θα γίνει ..........................................
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπερδεύτηκα: το κινητό βγαίνει σε 2 μόνο χρώματα μαυρο και γκρι, σωστά?

Το κάθε χρώμα έχει και διαφορετικές "εκδόσεις" ?

Γιατί αυτά τα ceramic, gradient και ξέρω εγώ που ακούω τι είναι?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπερδεύτηκα: το κινητό βγαίνει σε 2 μόνο χρώματα μαυρο και γκρι, σωστά?

Το κάθε χρώμα έχει και διαφορετικές "εκδόσεις" ?

Γιατί αυτά τα ceramic, gradient και ξέρω εγώ που ακούω τι είναι?

Ευχαριστώ!

 

Σε 2 χρωματα βγαινει. Γκρι και μαυρο. Το μαυρο ειναι αυτο με την ειδικη επεξεργασια που λενε (το οποιο εχει καποια θεματα με ξεφλουδισμα). Το γκρι ειναι απλο αλουμινιο.

 

Τα gradient και ceramic αναφερονται σε αυτες τις εκδοσεις. Νομιζω gradient λενε το γκρι και ceramic το μαυρο η το αντιθετο τελοσπαντων.

Link to comment
Share on other sites

μπράβο, μακάρι να είχα τη τύχη σου.

 

Μα πέραν του θέματος του ξεφλουδίσματος στο μαύρο μοντέλο που έχει γίνει πλέον γνωστό έχουμε ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά τηλεφώνου...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κλείνω αύριο τέταρτη εβδομάδα στο service και έχω όπως είπαν σχεδόν άλλες δύο.Αύριο θα τους πάρω και θα γίνει ..........................................

 

Σε ποιο service το έστειλες και με τι πρόβλημα ?

Έχω στείλει και το δικό μου (one x) στην Αrvato, έχει 10 ήμερες τώρα και πολύ φοβάμαι ότι θα πάει μακριά η βαλίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα μήνα έχω το htc s και θα ήθελα να σας περιγράψω τις πρώτες εντυπώσεις από τον πλοηγό του 1. πιάνει σήμα για την πλάκα του έχει λίγο παράξενη αλλά πολύ λειτουργική μέθοδο εύρεσης προορισμού και από εδώ και πέρα αρχίζει το πάρτι έχει τις στροφές λευκές σε ζαχαρί φόντο με ένα άσχετο zoom με αποτέλεσμα να κινδυνεύεις να τρακάρεις στην προσπάθεια σου να βρεις που στρίβεις και το θεϊκό του δρόμοι πεζόδρομοι καντούνια οικόπεδα χωράφια με στάρια η μπαμπάκια όλα ένα θα τρελαθώ ευτυχώς που έχω τζιπ μου έκανε μια διαδρομή Ραφήνα λούτσα αξέχαστη. Από κάτω Κηφισιά για να βγω εθνική με πέρναγε μέσα από οικόπεδα. Μα είναι καλά ; έχουν ένα τέτοιο εργαλείο και το έχουν φορτώσει με ότι πιο άθλιο από πλοήγηση κα μην βιαστεί κανείς να με σχολιάσει 10 χρόνια δουλεύω κάθε μέρα με πλοηγό είμαι από τους πρώτους που τον χρησιμοποίησαν στην Ελλάδα πάντως ντροπή της htc ντροπή :lol: :lol: :lol::D
Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο service το έστειλες και με τι πρόβλημα ?

Έχω στείλει και το δικό μου (one x) στην Αrvato, έχει 10 ήμερες τώρα και πολύ φοβάμαι ότι θα πάει μακριά η βαλίτσα.

 

Μα στην arvato φυσικά.Καλή υπομονή!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από Πλαίσιο πριν δυο ημέρες και είμαι ενθουσιασμένος. Είναι το μόνο κινητό που με έκανε να ξεχάσω το iPhone μετά από δυόμισι χρόνια! Μου έκανε εντύπωση ότι εκτός απο Ελληνικό Τ9 με 160 χαρακτήρες, μου διορθώνει και την ορθογραφία με δυνατότητα εκμάθησης λέξεων. Επίσης για όσους δεν το ξέρουν, η Cosmote δίνει στους συνδρομητές της το navigon με 15€ ή δωρεάν για δυο χρόνια. :)
Link to comment
Share on other sites

Οι ευρωπαικες συσκευες εχουν ελληνικα παντου, ετσι δεν ειναι? Εννοω στα μενου, μηνυματα, τηλεφωνα κτλ

 

Στην περίπτωση που δεν βρεις τα ελληνικά στο μενού της γλώσσας πολύ απλά με την εφαρμογή "more locale" από το market την προσθέτεις και είσαι έτοιμος.

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που δεν βρεις τα ελληνικά στο μενού της γλώσσας πολύ απλά με την εφαρμογή "more locale" από το market την προσθέτεις και είσαι έτοιμος.

 

Σε περιπτωση που γινει αυτο θα υπαρχουν εληνικα και στις στοκ εφαρμογες των μυνηματων και των κλησεων ετσι? Αυτα πανε πακετο υτποθετω.

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που γινει αυτο θα υπαρχουν εληνικα και στις στοκ εφαρμογες των μυνηματων και των κλησεων ετσι? Αυτα πανε πακετο υτποθετω.

 

Παντού Ελληνικά θα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Οι ευρωπαικες συσκευες εχουν ελληνικα παντου, ετσι δεν ειναι? Εννοω στα μενου, μηνυματα, τηλεφωνα κτλ

 

Όταν είχα πάρει το Desire παρεισαγωγής, είχε Ελληνικά, αλλά είχα κάποια θεματάκια. Π.χ. η αναζήτηση στο ευρετήριο δεν έβλεπε τα Ελληνικά ονόματα, στα sms αν έβαζα Τ9 μου έβαζε τόνους στα κεφαλαία και το μήνυμα χωρούσε 70 γράμματα. Το Ελληνικό που πήρα μετά, δεν είχε αυτά τα θέματα. Βέβαια όπως λένε κάποιοι φίλοι, μπορεί κάποιος να βάλει κάποιες εφαρμογές και να κάνει την δουλιά του, αλλά εγώ προτιμώ να κάνω την δουλιά μου σωστά με την εφαρμογές της μάνας του. Ιδιαίτερα όταν η HTC τις έχει αρκετά λειτουργικές.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα πάρει το Desire παρεισαγωγής, είχε Ελληνικά, αλλά είχα κάποια θεματάκια. Π.χ. η αναζήτηση στο ευρετήριο δεν έβλεπε τα Ελληνικά ονόματα, στα sms αν έβαζα Τ9 μου έβαζε τόνους στα κεφαλαία και το μήνυμα χωρούσε 70 γράμματα. Το Ελληνικό που πήρα μετά, δεν είχε αυτά τα θέματα. Βέβαια όπως λένε κάποιοι φίλοι, μπορεί κάποιος να βάλει κάποιες εφαρμογές και να κάνει την δουλιά του, αλλά εγώ προτιμώ να κάνω την δουλιά μου σωστά με την εφαρμογές της μάνας του. Ιδιαίτερα όταν η HTC τις έχει αρκετά λειτουργικές.

 

Για αυτο ειπα ευρωπαικη συσκευη. Παραεισαγωγης, αν δεν κανω λαθος, ειναι αυτες που προοριζονται για αλλες ηπειρους οποτε εχουν καποια θεματα με ελληνικα. Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Λάθος...παραεισαγωγές προορίζονται για άλλες χώρες της ευρώπης απλά δεν τις εισάγει η επίσημη ελληνική αντιπροσωπεία..και έχουν κανονικά εγγύηση
:)
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο ειπα ευρωπαικη συσκευη. Παραεισαγωγης, αν δεν κανω λαθος, ειναι αυτες που προοριζονται για αλλες ηπειρους οποτε εχουν καποια θεματα με ελληνικα. Σωστα?

 

Όχι. Παρεισαγωγής είναι όποιο εισάγεται από μη επίσημο εισαγωγέα ο οποίος το έχει αγοράσει από άλλη χώρα, και όχι από τον επίσημο αντιπρόσωπο. Τις περισσότερες φορές είναι από χώρα της Ευρώπης. Σε κάποιες περιπτώσεις τα μοντέλα που έρχονται επίσημα στην χώρα μας είναι ρυθμισμένα και τεσταρισμένα για σωστή λειτουργία στα δίκτυά μας και την γλώσσα μας. Σε αυτές τις λίγες περιπτώσεις, τα παρεισαγωγής έχουν θεματάκια. Επίσης κάποιοι αντιπρόσωποι, σε περίπτωση βλάβης, δεν δέχεται την εγγύηση και σε στέλνει στο παραεισαγωγέα.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα και πάλι :)

 

Να ξαναγυρίσω στο θέμα της μπαταρίας... Επειδή με έχει πιάσει μια σχετική τρέλα, πείτε μου σας παρακαλώ αν τα παρακάτω είναι φυσιολογικά ή όχι:

 

http://p123.iimmgg.com/images/is12th/db70cc42849b3baa4874b838a2857e19.png

 

http://p127.iimmgg.com/images/is12th/324bb62a2eeb67f461de672747e6eda2.png

 

Το κινητό δεν το χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου, ζήτημα 3-4 φορές να το ξεκλείδωσα για να σημειώσω κάτι. Επίσης είχα ανοιχτό το 3G kai Viber, χωρίς ωστόσο να χρησιμοποιηθούν.

 

74% σε 9 ώρες αναμονής ουσιαστικά.

 

Έχω αρχίσει και την ψωνίζω με το θέμα, τελείως ειλικρινά :O Ή κάνω κάτι λάθος εγώ ή όντως η αυτονομία είναι για τα πανηγύρια.

 

Τι πιστεύετε;

 

 

EDIT

 

όπως βλέπετε και στις φώτο είναι ανοιχτό το ασύρματο, το οποίο και μόλις είχα ενεργοποιήσει. Μετά από 2+ ώρες πλήρης ακινησίας έπεσε η μπαταρία πλέον στο 61%. Μη μου πείτε ρε παιδιά ότι αυτό είναι φυσιολογικό, θα τρελαθώ.

Edited by Trendelenburg
Link to comment
Share on other sites

Και φυσιολογικό να είναι, μπορείς να κανείς κάτι? Η μπαταριά είναι κλειστή, και την αλλάζει μονό η HTC. Δυστυχώς καλώς ή κακώς το κινητό έτσι είναι και πάρα το γεγονός ότι το άλλαξα κυρίως λόγω ξεφλουδισματος, ένας από τους λόγους ήταν και η κακή μπαταριά του. Έφτανε χαρακτηριστικά τα 25% στο τελος της μέρας χωρίς καμια τραγική χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Και τι εννοείς το άλλαξες;

 

Με άλλο άλλης μάρκας;; Αν ναι, ποιός δέχθηκε κάτι τέτοιο;

 

Την αλλαγή λόγω ξεφλουδίσματος τη σκέφτηκα κι εγώ τώρα (παρόλο που αρχικά την είχα αποκλείσει) μπας και το "νέο" θα έχει άλλη μπαταρία, αλλά αν είναι να έχω μια από τα ίδια, ε δεν το κάνω. Γι'αυτό ερωτώ :cry:

 

Πάντως να πω την αλήθεια, το @@σάιτ εκείνο που πόσταρα πιο πίσω και έδειχνε τη διάρκεια της μπαταρίας με ψάρωσε κανονικά. Και να πω ότι είμαι άνθρωπος που εμπιστεύεται εύκολα... Εδώ την πάτησα κανονικά όμως. Κρίμα γιατί το κινητό πραγματικά μου αρέσει.

 

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάρει από amazon, το άλλαξα 3 φορές όπου και οι 3 συσκευές ξεφλούδισαν και το έδωσα πίσω για επιστροφή χρημάτων. Μόλις βγήκε το samsung galaxy s3, πήρα αυτό. Φυσικά καμία σχέση επίπεδο και τεχνολογία.

 

Ωστόσο εδώ είναι το htc one s φορουμ

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να ακουστει και η αλλη αποψη, το κινητο αντεχει 2 μερες ανετα με λογικη χρηση. Ειμαι πολυ ικανοποιημενος σε σχεση με προηγουμενα κινητα. Α, οσον αφορα το S3 ας μην μπουμε εδω σε αυτη την κουβεντα γιατι το ONE S για μενα ειναι πολυ καλυτερο:)
Link to comment
Share on other sites

Λογική χρήση θα εννοείς πιστεύω χρήση σαν κινητό τηλέφωνο και σε καμία περίπτωση σαν smartphone.

 

Είναι λογικό όμως να δίνεις 450φεύγα ευρώ για να έχεις ένα... απλό τηλέφωνο; :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...