Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί πας μακρυά;

 

http://www.myphone.gr/d/htc/one-s.115/review/

 

ποια επιστρωση προτεινεται γιατι οπως λεει και στο review ειναι διαφορετικες ...

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγγνώμη τώρα ρε παιδιά, αλλά μετά απο αυτό που είδα δεν μπορώ να κρατηθώ! Κοιτάξτε το παρακάτω βίντεο στο άρθρο...

Νομίζω οτι κάνουν πλάκα! Το δικό μου μετά απο 10 λεπτα στα παιχνίδια ΚΑΙΕΙ απο πίσω! Μιλάμε το ακουμπάω πάνω στο χέρι μου μήπως και κρυώσει. Ποιό βούτυρο?? Αυγά ψήνω! :lol:

Τόσο χάλια κομμάτι επεξεργαστή πέτυχα? ήθελα να δοκιμάσω και overclock.. (μόνο για testing το βλέπω)

Τουλάχτιστον δεν ξεφλουδίζει. Στην πένα είναι ακόμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Στο Expansys ξέρουμε αν έχουν ακόμα από τις "προβληματικές" παρτίδες αναφορικά με το ξεφλούδισμα? Ίσως είμαι από τους λίγους που τους αρέσει περισσότερο το μάυρο.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ κι εγώ την παρέα :)

 

Χαρούμενος μπορώ να πω κάτοχος ενός ΟΝΕ Σ :)

 

2-3 πραγματάκια μονάχα:

 

Αυτό ακριβώς, όποιος θέλει 160 ελληνικούς χαρακτήρες / sms, θα χρειαστεί να περιοριστεί αποκλειστικά σε κεφαλαία.

 

το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες λύθηκε τελικά; Αυτό είναι κάπως εκνευριστικό...

 

Το θέμα με το ξεφλούδισμα πρέπει να παρουσιάστηκε και σε μένα, χωρίς ωστόσο να το πάρω χαμπάρι :lol: Εννοώ ότι νόμισα ότι έφταιξα εγώ και κάπου το έξυσα. Ωστόσο έβαλα μια θηκούλα δερμάτινη (αυτή με "πορτάκι") και λύθηκαν όλα τα προβλήματά :lol: Ωστόσο να το στείλω πίσω και να περιμένω άλλο κλπ κλπ προσωπικά δε θα το έκανα με τίποτε... Ας είναι το μόνο "πρόβλημα" που θα βγάλει κι ας ξεφλουδίσει σαν πατάτα βραστή :lol:

 

Η μπαταρία με χρήση του κινητού ως τηλέφωνο μου έβγαλε 3 μέρες. Όταν αρχίσεις και το σκαλίζεις βέβαια πέφτει αρκετά... Με τη μέτρια χρήση που του κάνω μου βγάζει 1,5 με 2 μέρες. Ωστόσο δεν είμαι τύπος που λιώνει στα παιχνίδια ή να έχει καημό να στείλει 152290 τουίτς την ημέρα (για την ακρίβεια, ούτε καν με ενδιαφέρει το τουίτερ ή το ΦΒ).

 

Σε εσάς έχει πρόβλημα το skype; Την 1η φορά που το έβαλα, το ηχείο έκανε κάτι σαν παράσιτα, σαν να έχει χαλάσει. Το επαναγκατέστησα και καλυτέρευσε λίγο, ωστόσο καμία σχέση με φυσιολογική κληση... :rolleyes: Ξέρουμε κάτι;

 

:)

 

 

ΕΔΙΤ: επειδή είμαι νέος στα ανδρόιδ, όποιος έχει κουράγιο ας προτείνει μερικές εφαρμογές για το κινητάκι :)

 

Ευχαριστώ!

Edited by Trendelenburg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

ΕΔΙΤ: επειδή είμαι νέος στα ανδρόιδ, όποιος έχει κουράγιο ας προτείνει μερικές εφαρμογές για το κινητάκι :)!

 

Εδώ υπάρχουν τα πάντα... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μην χρειάζεται το δαχτυλίδι για να ενεργοποιηθεί η οθόνη;; :confused:

 

Με τη θήκη δεν το χρειάζομαι... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη τώρα ρε παιδιά, αλλά μετά απο αυτό που είδα δεν μπορώ να κρατηθώ! Κοιτάξτε το παρακάτω βίντεο στο άρθρο...

Νομίζω οτι κάνουν πλάκα! Το δικό μου μετά απο 10 λεπτα στα παιχνίδια ΚΑΙΕΙ απο πίσω! Μιλάμε το ακουμπάω πάνω στο χέρι μου μήπως και κρυώσει. Ποιό βούτυρο?? Αυγά ψήνω! :lol:

Τόσο χάλια κομμάτι επεξεργαστή πέτυχα? ήθελα να δοκιμάσω και overclock.. (μόνο για testing το βλέπω)

Τουλάχτιστον δεν ξεφλουδίζει. Στην πένα είναι ακόμα. :)

 

Όσο και να το χα πιέσει δεν έβγαλε ποτέ πάνω από 37,1 βαθμούς.το κινητό πραγματικά είναι απίστευτο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

.... Ωστόσο έβαλα μια θηκούλα δερμάτινη (αυτή με "πορτάκι") και λύθηκαν όλα τα προβλήματά :lol: ......

 

Mπορεις να βαλεις ενα link για το ποια θηκουλα εννοεις ? Μηπως κατι σαν αυτην ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε :)

 

Μόνο που η δική μου έχει το άνοιγμα από κάτω και αντί για κουμπί έχει μαγνητάκια. Το βρίσκω πολύ πιο εύχρηστο έτσι.

 

Δύσκολα θα την αφαιρέσω να πω την αλήθεια... Κι ας του δίνει περισσότερο όγκο. :)

 

Με το δαχτυλίδι καμιά ιδέα; Εννοώ να ανοίγει το κινητό απλά με το πάτημα του power button. Χλωμό ε; :O

Link to comment
Share on other sites

 

Με το δαχτυλίδι καμιά ιδέα; Εννοώ να ανοίγει το κινητό απλά με το πάτημα του power button. Χλωμό ε; :O

 

Με stock ROM σίγουρα δεν γίνεται,με καμία custom δεν ξέρω...αλλά γιατί να το κανείς αυτό;;;Η lock screen του sense είναι η καλύτερη που κυκλοφορεί εκεί έξω...με τα shortcuts με τα εφέ της με τα όλα της!!

;)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχω παράπονο είναι η αλήθεια, αλλά από τη στιγμή που τώρα δεν το χρειάζομαι, θα ήταν καλό να μπορούσα να το "παρακάμψω"...

 

Ας είναι, δεν πειράζει :)

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να το χα πιέσει δεν έβγαλε ποτέ πάνω από 37,1 βαθμούς.το κινητό πραγματικά είναι απίστευτο

 

Φίλε ταξιδιώτη, η θερμοκρασία που λές μάλλον είναι της μπαταρίας, γιατί όταν έβαλα πρόγραμα να δω θερμοκρασία επεξεργαστή μου έλεγε οτι δεν έχει sensor σε αυτον... το ανώτερο που είδα εγω στην μπαταρία είναι 41c φορτίζοντας το και ταυτόχρονα παίζοντας nova 3 επι μισή ωρα... αλλά η πλάτη έκαιγε απο το 5λεπτο.. Στο βίντεο πάντως το αριστερό κινητό μάλλον είναι το s2 και προχτές που το δοκίμασα σε έναν φίλο μου σε κάτι παιχνίδια είδα οτι όντως ζεσταίνεται και αυτο πολύ όχι όμως και έτσι όπως τα λένε τα παλικάρια πιο πάνω.

--Λάθος κομμάτι απο το wafer μου δώσανε μάλλον! Απο πιο μέσα θέλω! :lol:--

Link to comment
Share on other sites

τωρα παρέλαβα και το άλλαξα από μαύρο σε Gradient Metal!!!!τα Gradient Metal δεν έχουν θέματα με ξεφλούδισμα? Edited by eliasmad
Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα. Είναι διαφορετική η διαδικασια κατασκευής (anodised aluminium) σε αντίθεση με το μαύρο που έχει επιπλέον διαδικασίες (micro-arc oxidation)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο θεμα καμερας,gps και wifi πως τα παει το κινητακι?α και κατι ακομα usb on the go υποστηρίζει?
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα 70 γραμματάκια στα μηνυματάκια κανείς; :)

 

Δεν ξερω αν υπαρχει τετοιο θεμα γιατι σε ολες τις android συσκευες μου εγκαθιστω κατευθειαν το handcent sms. Καντο και δεν θα εχεις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να το χα πιέσει δεν έβγαλε ποτέ πάνω από 37,1 βαθμούς.το κινητό πραγματικά είναι απίστευτο

 

Βρήκα πρόγραμμα. Μπορείς να δοκιμάσεις το system tuner? Η όποιος άλλος θέλει να έχουμε μια σφαιρική εικόνα. Δίνει και θερμοκρασία επεξεργαστή. Υπάρχει αισθητήρας τελικά.. Αρκει να πω οτι παίζοντας defence zone χτες βράδυ έποιασε 55 βαθμούς!!!:cry: Και δεν κατέγραφε στο backround.. εναλαγή έκανα και έγραφε τόσο.. και έπαιφτε βεβαια... λογικά θα έφτασε ποιο πάνω. Καλά λέω οτι ψήνω αυγά... Το wafer μου μεσα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο θεμα καμερας,gps και wifi πως τα παει το κινητακι?α και κατι ακομα usb on the go υποστηρίζει?

 

θα με ενδιεφερε και μενα να μαθω παιδια. ειδικα για το otg και το gps.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

http://blog.gsmarena.com/htc-one-s-battery-life-testing-is-complete-heres-how-power-efficient-the-two-krait-cores-are/

 

The rating doesn’t seem impressive, but that’s due to the relatively poor performance of the One S when it comes to web browsing. If talking and watching movies is all you do, it will last a good deal longer than a day and a half.

 

 

 

:blink:

 

Μόλις έκλεισε 1 μέρα ανοιχτό και η μπαταρία είναι στο 47%. Φωνητικές κλήσεις και αρκετά μηνύματα με Viber με 3G και Wifi. Ουσιαστικά αστεία χρήση... :O

 

Άλλα προγράμματα δεν τρέχουν από πίσω (έτσι πιστεύω δηλαδή! :p).

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το one s αλλα δεν εχει ελλινικη γλωσσα τι μπορω να κανω?

 

 

Morelocale.... https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&feature=search_result

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...