Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθαρή απατεωνιά είναι να δώσεις 500 γι αυτό το κινητό.

Παρε με τον s3

Ναι βρε παιδιά είναι μεγάλη η διαφορά! Εμένα με τον s3 είναι άψογη η συσκευή δεν νομίζω να έβλεπα (ή να καταλάβαινα) διαφορά και δίπλα δίπλα να τα έβαζα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα παραγγείλει από τα eshop αυτό με τα 499 ευρώ , τηλεφωνικά είπαν ότι είναι στα 1.5 με τον S4 αλλά όταν πήγα να το παραλάβω διαπίστωσα ότι ήταν ο z560. Τελικά το πήρα από open365 με S4 στα 425 ευρώ πριν από ένα μήνα. Είχα παραγγείλει με s3 αλλά είχε ήρθε παρτίδα με s4 εκείνες τις μέρες. Πλήρωσα μια διάφορα 40 ευρώ κ το πήρα.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο ψαξιμω για αγορα αυτου του κινητου και θελω 1-2 αποριες.

διαβασα αρκετα ποστ, κυριος απο την αρχη αλλα επειδη δεν μπορω να διαβασω 95 σελιδες, θελω την βοηθεια σας.

- σχετικα με το ξεφλουδισμα που γινοταν αναφορα τι εγινε. εχει ξεπεραστει το προβλημα απο τις επομενες συσκευες παραγωγης η παραμενη το προβλημα. και εαν παραμενει πως αντιμετωπίζεται ?

- σχετικα με το root, τι κανουμε. ειναι δυνατόν να μην εχει επιστροφη στο αρχικο σταδιο της συσκευεις για να μην χαθει η εγγύηση ?

Link to comment
Share on other sites

1) Έχει μειωθεί αισθητά το ποσοστό εμφάνισης στις τελευταίες παρτίδες, χωρίς να σημαίνει πως δε θα σου τύχει 100%...

Τρόποι αντιμετώπισης

-Αγοράζεις το γκρι :D

-Αγοράζεις το γκρι ή το μαύρο και βάζεις μια ωραία μαύρη θήκη <-- that's me!

-Αν εμφανιστεί μέσα σε 7 ημέρες, απαιτείς άμεσα DOA / αντικατάσταση με καινούριο (γκρι αν αισθάνεσαι γκαντέμης, μαύρο αν θες να το ξαναρισκάρεις)...

-Αν εμφανιστεί μετά τις 7 ημέρες, Arvato για αλλαγή του κελύφους

-Στο xda κάποιος έβγαλε how to για να αλλάξεις το κέλυφος μόνος σου...

-Ανεξίτηλος μαρκαδόρος (!)

 

2) Προς το παρών, τα Αμερικανάκια στο xda ξεκλειδώνουν τις συσκευές από το htcdev αβέρτα, επομένως δεν ασχολούνται ιδιαίτερα με το συγκεκριμένο θέμα... Βέβαια ίσως στο εξωτερικό να είναι και διαφορετική η πολιτική της εγγύησης, όπως θα έπρεπε να είναι, να μην χάνεις δηλαδή εξ' ολοκλήρου την εγγύηση, παρά μόνο βλάβες που μπορούν να προκληθούν από μια custom rom...

Link to comment
Share on other sites

στο προηγουμενο κινητο που ειχα, που ηταν το samsung ace το ειχα κανει root και θυμαμε οτι ανα πασαστιγμη μπορουσα να το επαναφερω σε un-root και ετσι να ειναι παλι εντος εγγυησης. αυτο δεν μπορει να γινει στο HTC ? και εαν συνεβαινει αυτο ?

και βεβαια το πιο σημαντικό, ξεπερνιέται με καποιο τροπο ?

Link to comment
Share on other sites

στο προηγουμενο κινητο που ειχα, που ηταν το samsung ace το ειχα κανει root και θυμαμε οτι ανα πασαστιγμη μπορουσα να το επαναφερω σε un-root και ετσι να ειναι παλι εντος εγγυησης. αυτο δεν μπορει να γινει στο HTC ? και εαν συνεβαινει αυτο ?

και βεβαια το πιο σημαντικό, ξεπερνιέται με καποιο τροπο ?

 

Προς το παρών, το κινητό ξεκλειδώνει μόνο μέσω του htcdev.com, όπερ σημαίνει ό,τι και να του κάνεις μετά, η HTC έχει καταγράψει στους server της το ξεκλείδωμα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα και το eshop τον 1.7 εχει και οχι τον s4....

Θα παρω τον s3 ελπιζω να μεινω ικανοποιημενος και να μην μεινει πισω σε σχεση με τον s4... http://www.kaizershop.gr/HTC_One_S καλο μαγαζι ειναι αυτο εχει αγορασει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα και το eshop τον 1.7 εχει και οχι τον s4....

Θα παρω τον s3 ελπιζω να μεινω ικανοποιημενος και να μην μεινει πισω σε σχεση με τον s4... http://www.kaizershop.gr/HTC_One_S καλο μαγαζι ειναι αυτο εχει αγορασει κανεις?

 

Σε επικοινωνία που είχα έρθει μαζί τους σχετικά με το ONE X μου έλεγαν άλλα αντί άλλων και την έκανα με γοργά βήματα!! Γιατί δεν κοιτάς εδώ http://www.expansys.com.gr/htc-one-s-gradient-metal-229869/ εγγυημένο και σε 1-2 μέρες θα το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Προσφατα rootara to ONE S S3 4.0.3 και του περασα recovery TWRP 2.3.1.0 για Ville C2.

 

Ολα πηγαν οκ. Κατοπιν εορτης ομως παρατηρησα οτι εχει βγει η original 4.0.4

 

Για να την εγκαταστησω πρεπει να φλασαρω Stock Recovery. Εψαξα λιγακι αλλα δεν μπορεσα να βρω το Stock Recovery image για τo Ville C2 (S3) ΗΤC μου.

 

Aν γνωριζει καποιος παρακαλω ας ποσταρει καποιο URL για να κατεβασω stock recovery για το S3 μου.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο ξαφνικό το one s εφαγε σκάλωμα.Δε μπορεί να bootαρει και ξαναξεκινάει από την αρχή κτλ κτλ κτλ....

Πρίν το κάνω hard reset και Αν σωθεί το κινητάκι μου... υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω από μέσα τουλάχιστον τις φωτογραφίες μου?

Harley - Amiga - HTC και ξερό ψωμί!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι η τελευταια ρομ γιατι χανω συνεχεια το σημα wifi στο κινητο και δεν συνδεεται με htc sync με τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εδω και μια εβδομαδα πηρα με επιδότηση απο την wind το κινητό με τον s3 επεξεργαστή! Ειδα στις ρυθμίσεις ότι μου λεει να κανω αναβαθμιση σε 4.0.4 και sence 4.1 να το κανω; θα παρατηρισω διαφορα; θα χασω τα δεδομένα;

Ευχαριστώ και συγνώμη αν ειναι χαζές οι ερωτήσεις μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εδω και μια εβδομαδα πηρα με επιδότηση απο την wind το κινητό με τον s3 επεξεργαστή! Ειδα στις ρυθμίσεις ότι μου λεει να κανω αναβαθμιση σε 4.0.4 και sence 4.1 να το κανω; θα παρατηρισω διαφορα; θα χασω τα δεδομένα;

Ευχαριστώ και συγνώμη αν ειναι χαζές οι ερωτήσεις μου!

Εγώ την έκανα κανονικά όταν ήρθε η αναβάθμιση πριν από καμιά βδομάδα ή λίγο παραπάνω και δεν είδα κάποια διαφορά στην λειτουργία.. Και φυσικά δεν χάθηκε απολύτως τίποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χάθηκα στη μετάφραση :lol: τελικά θα το πάρουμε το ζελεδάκι εμείς ή όχι; Τι προβλέπεται;

 

Αν όχι... Απογοήτευση :mad:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα θα ηθελα να αναφερω ενα θεμα που εχω νομιζω οτι οταν παω να κατεβασω χαρτες ndrive η sygic η ταχυτητα του ειναι πολυ απογοητευτικη το κανει και σε εσας?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα θα ηθελα να αναφερω ενα θεμα που εχω νομιζω οτι οταν παω να κατεβασω χαρτες ndrive η sygic η ταχυτητα του ειναι πολυ απογοητευτικη το κανει και σε εσας?

Περασμένα και Sygic και Tom Tom μια χαρά κατέβασε τους χάρτες, με καλή ταχύτητα. Μπορεί να έτυχε να είχε ο server τους χαμηλή ταχύτητα :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χάθηκα στη μετάφραση :lol: τελικά θα το πάρουμε το ζελεδάκι εμείς ή όχι; Τι προβλέπεται;

 

Αν όχι... Απογοήτευση :mad:

 

θα το παρουμε αμεσως μετα το One x.

 

το sygic σε μενα ειναι καλο παντως.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

αυτο ομολογω πως δεν το σκεφτηκα φιλε μου απλα με πολλες αλλες συσκευες το κατεβασμα ηταν σαφως ποιο γρηγορο ευχαριστω παντως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πια ειναι η καλυτερη χωρις bugs ROM για το ONE S με τον S3?

 

 

Πραγματικα υπαρχει λογος να βαλεις αλλη rom σε αυτο το κινητο? Το πηρα πριν απο 2 μερες το sense ειναι πιο τελειο παρα ποτε και γενικα πεταει.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα υπαρχει λογος να βαλεις αλλη rom σε αυτο το κινητο? Το πηρα πριν απο 2 μερες το sense ειναι πιο τελειο παρα ποτε και γενικα πεταει.

 

Δεν διαφωνω ειναι πολυ καλο , αλλα αν υπαρχει κατι καλυτερο γιατι να μην το δοκιμασουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...