Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.Εχω στα χερια μου ενα one s κερδισμενο απο διαγωνισμο και σκεφτομαι να το πουλησω αλλα δεν ξερω ποιον επεξεργαστη φοραει και σε τι τιμες κυμαινονται αναλογα τον επεξεργαστη.Στο κουτι του το P/N γραφει 99ΗRΕ000-00 με ενα γρηγορο search που εκανα οι περισσοτεροι γραφανε πως ειναι s4.Μπορει να το επιβεβαιωσει καποιος με τον ιδιο επεξεργαστη?Επισης σκεφτομουνα να το κρατησω αλλα ξερω απο το one x πως αν εκανες root τη συσκευη μετα εχανες την εγγυηση σου.Ισχυει το ιδιο και για αυτο ή αν χρειαστει το επαναφερεις στην αρχικη του κατασταση και καλυπτεσαι κανονικα?

 

Z520 είναι ο s4.

Z560 είναι ο s3.

 

Το γράφει πάνω στο κουτί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κουτι του ειναι το χαρτινο το τετραγωνισμενο και δε γραφει κατι τετοιο.Τα μονα που γραφει ειναι το ιμει,το s/n και το p/n.
Link to comment
Share on other sites

πρακτικα δεν υπαρχει διαφορα στην τιμη, αναλογα τον επεξεργαστη. θεωρειται ιδιο μοντελο.

 

με το ιμει μπορεις να παρεις τηλεφωνο την htc και να σου πουν.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ο s3 γράφει dual core στο κουτί ενώ ο s4 γράφει dual core 1,5GHz (εμένα λέει dual core και είναι ο S3)

Επίσης και με το cpu spy μπορεί κάποιος να δει την μέγιστη συχνότητα. Αν δει κοντά στα 1,5GHz έχει τον s4

http://4.bp.blogspot.com/-Rd1TGLgOHdU/T-WmUi3mElI/AAAAAAAAAIM/nzC7uQTU140/s1600/2012-06-23_11-56-45.png

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

κρατα το τοτε. ουτε ρουτ, ουτε custom rom, δεν χρειαζεται απολυτως τιποτα (εκτος κι αν το χρειαζεσαι για καποια σπεσιαλ εφαρμογη).

 

στα τοπ3 αντροιντ πανευκολα.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι οντως τωρα που το κοιταζω λιγο παει οντως σφαιρα αλλα εχω βολευτει πολυ με το galaxy nexus και βαριεμαι να ξαναστεινω εφρμογες κτλπ οποτε μαλλον θα το δωσω.Θα δειξει.Ευχαριστω παντως.

Edit:Απο αυτονομια πως τα παει το κινητο με τον s4.Σε εσχεση με το nexus που εχω τωρα θα δω διαφορα προς τα πανω η προς τα κατω;Αν θελησω να ασχοληθω με root και custom roms την εγγυηση τη χανω οριστικα?

Edited by vagelis83
Link to comment
Share on other sites

Efthimis31 να σε ρωτήσω πως έβαλες να εμφανίζει το επίπεδο της μπαταρίας στο εικονοδιακι πάνω δεξιά (91). ; ευχαριστώ

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Efthimis31 να σε ρωτήσω πως έβαλες να εμφανίζει το επίπεδο της μπαταρίας στο εικονοδιακι πάνω δεξιά (91). ; ευχαριστώ

Δεν είναι δικιά μου η φωτογραφία, την τράβηξα από το Internet. Προφανώς θέλει root για το εικονιδιο και της γυναίκας δεν το αγγίζω σε αυτό το επίπεδο λόγω εγγύησης κτλ :)

Link to comment
Share on other sites

παίδες με παραξένεψε κάτι παρα πολυ! Οταν ανοιγω την κάμερα και μετακινω το πεδιο λιγο κάνει πως ζουμάρει και κάνει ένα περιεργο ¨τικ¨ μέσα απτο κινητο κοντά στην κάμερα!

Ολοι το έχουν αυτο ή ειναι προβληματικο το δικό μου?

 

Επισης οταν χαλάσει η μπαταρια τι κάνουμε? :confused:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ο s3 γράφει dual core στο κουτί ενώ ο s4 γράφει dual core 1,5GHz (εμένα λέει dual core και είναι ο S3)

Επίσης και με το cpu spy μπορεί κάποιος να δει την μέγιστη συχνότητα. Αν δει κοντά στα 1,5GHz έχει τον s4

http://4.bp.blogspot.com/-Rd1TGLgOHdU/T-WmUi3mElI/AAAAAAAAAIM/nzC7uQTU140/s1600/2012-06-23_11-56-45.png

 

Έχω μπερδευτεί...το κουτί λέει οτι έχω το Z560e άρα και τον S3...αλλά όταν τρέχω το cpu spy μου βγάζει μέχρι 1674 MHz.Ποιό έχω τελικά?

Link to comment
Share on other sites

ασχετο, αλλα εχετε θεμα με το location του widget του καιρο στο sense? για μια βδομαδα ειναι κολλημενο στο current location, και μια βδομαδα πριν ηταν κολλημενο σε μια αλλη τοποθεσια (για ακριβεια της δουλειας).

 

κι η αληθεια ειναι οτι και το 4square κολλαει και δεν ανανεωνει την τοποθεσια...

 

υγ. εχω τικαρισμενη απο παντα την επιλογη για google location στα location services.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

παίδες με παραξένεψε κάτι παρα πολυ! Οταν ανοιγω την κάμερα και μετακινω το πεδιο λιγο κάνει πως ζουμάρει και κάνει ένα περιεργο ¨τικ¨ μέσα απτο κινητο κοντά στην κάμερα!

Ολοι το έχουν αυτο ή ειναι προβληματικο το δικό μου?

 

Επισης οταν χαλάσει η μπαταρια τι κάνουμε? :confused:

 

Μπορει κάποιος να μου σχολιάσει παρακαλώ αυτο διοτι ειναι πολυ σημαντικο αν ειναι προβλημα να το επιστρεψω? Αποτι φαινεται οταν εστιαζει η καμερα κανει ενα τικ ο μηχανισμος.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ποιά αναβάθμιση προβλέπεται για το κινητό μας;

 

Αυτή τη στιγμή είμαι με την 4.0.4

 

Τα άλλα τερατάκια ποιές έχουν; (galaxy III κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος να μου σχολιάσει παρακαλώ αυτο διοτι ειναι πολυ σημαντικο αν ειναι προβλημα να το επιστρεψω? Αποτι φαινεται οταν εστιαζει η καμερα κανει ενα τικ ο μηχανισμος.

Νομίζω πως αυτό το κάνουν σχεδόν όλα τα κινητά κατά την εστίαση. Τώρα βέβαια η αλήθεια είναι ότι αυτό είναι σχεδόν ανεπαίσθητο, οπότε μόνο εσύ ξέρεις καλύτερα τί γίνεται ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η τελευταια και σε λιγες μερες ερχεται και η jelly bean.

 

Ποιο νουμεράκι είναι αυτό;

 

4.1.4 πχ;

 

Οι άλλοι μεγάλοι αυτήν έχουν να υποθέσω σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο νουμεράκι είναι αυτό;

 

4.1.4 πχ;

 

Οι άλλοι μεγάλοι αυτήν έχουν να υποθέσω σωστά;

Καλημέρα, η 4.1.1 θα είναι λογικά..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η 4.1.1 θα είναι λογικά..

 

το θεμα ειναι αν θα ερθει μονο για τους s4 η αν θα ερθει κ για μας τους s3.. γιατι εμεις ειμαστε ακομα στην 4,03 δεν εχουμε παρει ουτε την 4,04..

Link to comment
Share on other sites

ασχετο, αλλα εχετε θεμα με το location του widget του καιρο στο sense? για μια βδομαδα ειναι κολλημενο στο current location, και μια βδομαδα πριν ηταν κολλημενο σε μια αλλη τοποθεσια (για ακριβεια της δουλειας).

υγ. εχω τικαρισμενη απο παντα την επιλογη για google location στα location services.

 

Δεν ξερω αν εβαλα κατι λαθος εξ αρχης, αλλα και στο δικο μου βγαζει στο widget καιρού της αρχικης σελιδας ΠΑΝΤΑ την πολη που ζω, ασχετως σε ποιο αλλο μερος βρισκομαι, και (πατωντας στο widget του καιρού) κατω απο το βελακι της τοποθεσιας μου βγαζει την "τρεχουσα τοποθεσια" (εδω, αν ειμαι σε αλλη πολη την δειχνει) και οτι αλλο εχω αποθηκευσει. Παντως δεν εχω βρει τρόπο να μου βγαζει στο widget καιρού της αρχικης σελιδας την τρεχουσα τοποθεσια. Πως γινεται ρε παιδιά ? για πειτε μου...

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι αν θα ερθει μονο για τους s4 η αν θα ερθει κ για μας τους s3.. γιατι εμεις ειμαστε ακομα στην 4,03 δεν εχουμε παρει ουτε την 4,04..

Τώρα αυτό δεν μπορούμε να το ξέρουμε δυστυχώς. Φυσικά αν είναι σοβαρή η HTC και θέλει να υποστηρίξει το One S σωστά πρέπει να την δώσει σε όλες της συσκευές της ταυτόχρονα.. Πάντως είναι περίεργος και έχω και ένα άγχος με την αναβάθμιση γιατί όταν μια συσκευή δουλεύει σωστά μπορεί μια αναβάθμιση, ακόμα κι όταν θεωρητικά είναι για καλύτερο, να τα κάνει όλα μπάχαλο.

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ να κρατάμε κόσμιο επίπεδο χωρίς ειρωνικά σχόλια.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εβαλα κατι λαθος εξ αρχης, αλλα και στο δικο μου βγαζει στο widget καιρού της αρχικης σελιδας ΠΑΝΤΑ την πολη που ζω, ασχετως σε ποιο αλλο μερος βρισκομαι, και (πατωντας στο widget του καιρού) κατω απο το βελακι της τοποθεσιας μου βγαζει την "τρεχουσα τοποθεσια" (εδω, αν ειμαι σε αλλη πολη την δειχνει) και οτι αλλο εχω αποθηκευσει. Παντως δεν εχω βρει τρόπο να μου βγαζει στο widget καιρού της αρχικης σελιδας την τρεχουσα τοποθεσια. Πως γινεται ρε παιδιά ? για πειτε μου...

 

ενω εισαι στην Home screen, συρε το widget του καιρου προς τα πανω και συγκεκριμενα στο edit. θα σου εμφανισει μια λιστα απο πολεις (στατικες) και το current location. επελεξε το current location και θα εμφανιζεται αυτο πια στην Home screen.

 

το προβλημα μου ειναι οτι το current location δεν ανανεωνεται πια...για κανα 2 μηνο επαιζε κανονικα...

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

ενω εισαι στην Home screen, συρε το widget του καιρου προς τα πανω και συγκεκριμενα στο edit. θα σου εμφανισει μια λιστα απο πολεις (στατικες) και το current location. επελεξε το current location και θα εμφανιζεται αυτο πια στην Home screen.

 

το προβλημα μου ειναι οτι το current location δεν ανανεωνεται πια...για κανα 2 μηνο επαιζε κανονικα...

 

Eυχαριστώ για την συμβουλή, το ειχα δοκιμασει ακριβως ετσι κι εγω, αλλά τελικα φαινεται οτι εχουμε το ιδιο προβλημα. Και σε μενα η τρεχουσα τοποθεσια στην home screen ΔΕΝ αλλάζει οταν αλλαζω μερος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...