Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εξαρτατε απο την χρηση που εχεις κανει ρε συ

αλλο ποσοστο εχει οταν παιζεις παιχνιδια και η οθονη ειναι πατα αναμενη και αλλο οταν

μιλας σε κλησεις και η οθονη ειναι κλειστη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για όποιον ενδιαφέρεται το αγόρασα τελικά ύστερα από αρκετή ταλαιπωρία από το open365 unbranded και με τον z520 :)

Όσο βλέπω ακόμη υπάρχουν διαθέσιμα κομμάτια

Link to comment
Share on other sites

Με ελληνικό menu το πήρες γιατί το βρήκα και εγώ αλλού σε μαύρο αλλά μόνο αγγλικό menu

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

....Όλα είναι θέμα επιλογών....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Link to comment
Share on other sites

εξαρτατε απο την χρηση που εχεις κανει ρε συ

αλλο ποσοστο εχει οταν παιζεις παιχνιδια και η οθονη ειναι πατα αναμενη και αλλο οταν

μιλας σε κλησεις και η οθονη ειναι κλειστη

 

Σαφως...μια μεση εννοω χωρις παιχνιδια...browsing,κλησεις, φωτος,κ διαφορα apps.

Link to comment
Share on other sites

Με ελληνικό menu το πήρες γιατί το βρήκα και εγώ αλλού σε μαύρο αλλά μόνο αγγλικό menu

 

μη σε νοιαζει, παρτο. βαζεις ελληνικα απο το Morelocale (εφαρμογη) κι εισαι αρχοντας.

 

Σαφως...μια μεση εννοω χωρις παιχνιδια...browsing,κλησεις, φωτος,κ διαφορα apps.

 

~4 ωρες.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Με ελληνικό menu το πήρες γιατί το βρήκα και εγώ αλλού σε μαύρο αλλά μόνο αγγλικό menu

 

Με αγγλικό αλλά μόλις έβαλα την sim γίναν ελληνικά. Αλλιώς το morelocale όπως είπε κ ο φίλος πιο πάνω. Μακριά από το μαύρο όμως

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με ανοιχτά τα δεδομένα σε μένα πέφτει αισθητά η μπαταρία... Μόνο στην αναμονή εννοώ, χωρίς να το χρησιμοποιώ :lol:

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

4% εννοεις;

Εννοεί 4 ώρες on time οθόνης σε μια πλήρη φόρτιση.. Εγώ βλέπω κάνα 3ωρο αν μείνει το τηλέφωνο 2 μέρες με αναμονή και κλήσεις και γύρω στο 4ωρο αν γίνει έντονη χρήση με αρκετό παιχνίδι. Μιλάω πάντα, το ξαναλέω, για χρόνο που η οθόνη μένει συνολικά ενεργή σε ένα κύκλο χρήσης :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί 4 ώρες on time οθόνης σε μια πλήρη φόρτιση.. Εγώ βλέπω κάνα 3ωρο αν μείνει το τηλέφωνο 2 μέρες με αναμονή και κλήσεις και γύρω στο 4ωρο αν γίνει έντονη χρήση με αρκετό παιχνίδι. Μιλάω πάντα, το ξαναλέω, για χρόνο που η οθόνη μένει συνολικά ενεργή σε ένα κύκλο χρήσης :)

 

Ωραια δεν αντιστοιχει σε ενα ποσοστο το οποιο το δειχνει στη χρηση μπαταριας;

Θελω να το συγκρινω με του nexus μιας κ ειμαι αναμεσα τους.

Link to comment
Share on other sites

αν θες την γνωμη μου το nexus ειναι πολυ πιο smooth και γρηγορο και καλυτερη οθονη

το htc ειναι πιο μικρο πιο ομρφο και πολυ πιο καλη κατασκευη με καλυτερη καμερα

διαλγεις και παιρνεις πριν το One s ειχα το GN

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η κάμερα του one S είναι αρκετά καλύτερη και έχει και πολύ καλό gps module, μόλις το δοκίμασα και κλειδώνει σχεδόν ακαριαία και χωρίς data.. Επίσης θα πάρει jb και νέα sence σύντομα. To GN κλασική αξία :)
Link to comment
Share on other sites

αν θες την γνωμη μου το nexus ειναι πολυ πιο smooth και γρηγορο και καλυτερη οθονη

το htc ειναι πιο μικρο πιο ομρφο και πολυ πιο καλη κατασκευη με καλυτερη καμερα

διαλγεις και παιρνεις πριν το One s ειχα το GN

 

Σωστα τα λες κ συμφωνω μαζι σου.το GN λεγεται οτι γυρω στο 50% της μπαταριας καταναλωνει η οθονη λογω αναλυσης κλπ..θελω να διαπιστωσω αν το one s εχει σημαντικη διαφορα σε αυτο.

Ισως να ειναι κ κριτηριο επιλογης. :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια...

 

προσεξα σημερα οταν ανοιγω π.χ. την εφαρμογη για το καιρο, μου βγαζει ενα κοκκινο πλαισιο γυρω απο την οθονη κ αυτοματα σβηνει... δεν ξερω αν εχω αλλαξει τιποτα στις ρυθμισεις... εχει μια βδομαδα τωρα δε το εκανε,... σημερα το ξεκινησε... τι να κανω>

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει οτι αν καλύψω με το χέρι μου όπως κρατάω το τηλ το καπάκι που μπαινει η sim τότε η ισχύ του WiFi πέφτει. Εκεί βρίσκεται λογικά η κεραία;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα εδώ και μια εβδομάδα με το τηλέφωνο : όταν πάω να το κλείσω μερικές φορές αντί να κλείσει φυσιολογικά αυτο κάνει επανεκκίνηση αλλά όχι τη γνωστή επανεκκίνηση , μοιάζει σαν να κόλλησε και έκανε reboot . Ενώ το είχα αθόρυβο και πήγα να το κλείσω πριν λιγο ενώ φάνηκε να κλείνει κανονικα έκανε επανεκκίνηση με το γνωστό ήχο του hard reset. Καμια ιδέα ;

 

Επίσης τώρα που Σερφάρω το τηλέφωνο αγγίζει τους 39.5C

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει οτι αν καλύψω με το χέρι μου όπως κρατάω το τηλ το καπάκι που μπαινει η sim τότε η ισχύ του WiFi πέφτει. Εκεί βρίσκεται λογικά η κεραία;

 

ναι φιλε εκει πρεπει να βρισκονται οι κεραιες γιατι ειναι το μονο πλαστικο κομματι, που επιτρεπει στις κεραιες να λειτουργουν καλυτερα...

λογικα δεν ειναι τιποτα το ανησυχιτικο

 

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα εδώ και μια εβδομάδα με το τηλέφωνο : όταν πάω να το κλείσω μερικές φορές αντί να κλείσει φυσιολογικά αυτο κάνει επανεκκίνηση αλλά όχι τη γνωστή επανεκκίνηση , μοιάζει σαν να κόλλησε και έκανε reboot . Ενώ το είχα αθόρυβο και πήγα να το κλείσω πριν λιγο ενώ φάνηκε να κλείνει κανονικα έκανε επανεκκίνηση με το γνωστό ήχο του hard reset. Καμια ιδέα ;

 

Επίσης τώρα που Σερφάρω το τηλέφωνο αγγίζει τους 39.5C

 

δεν ξερω για το θεμα του reboot αλλα η θερμοκρασια είναι κατι που το ανεφεραν και αλλοι, ειδικα αν εχει το S3 επεξεργαστη που δουλευει πιο ψηλα...

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ζω στη γερμανια κ το συγκεκριμενο τηλεφωνο στοιχιζει 379 ευρω κ σκεφτομαι να το αγορασω. Ειναι καλη η τιμη του? θα με βγαλει δυο τρια ικανοποιητικα χρονια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ζω στη γερμανια κ το συγκεκριμενο τηλεφωνο στοιχιζει 379 ευρω κ σκεφτομαι να το αγορασω. Ειναι καλη η τιμη του? θα με βγαλει δυο τρια ικανοποιητικα χρονια?

Φιλε ειδικα σε αυτα τα χρηματα δεν υπαρχει ανταγωνισμος. Παρτο με τα χιλια... και να σου πω και κατι, για μενα ειναι καλυτερο απο το HOX:)

Link to comment
Share on other sites

πηγα κ το ειδα στο media markt. το μαυρο ειναι πολυ ωραιο, το κρατας στο χερι κ το αισθανεσαι την ποιοτητα του. το μονο που με προβληματισε λιγο ηταν η οθονη του που στα γραμματα εδειχνε λιγο τα πιξελ της. τι λετε για αυτο?

γενικα παντως με φανηκε αρκετα γρηγορο κ εντυπωσιακο..

Link to comment
Share on other sites

πηγα κ το ειδα στο media markt. το μαυρο ειναι πολυ ωραιο, το κρατας στο χερι κ το αισθανεσαι την ποιοτητα του. το μονο που με προβληματισε λιγο ηταν η οθονη του που στα γραμματα εδειχνε λιγο τα πιξελ της. τι λετε για αυτο?

γενικα παντως με φανηκε αρκετα γρηγορο κ εντυπωσιακο..

 

διεκρινες τα πιξελ κρατωντας το στο χερι ή πολυ κοντα στο ματι? εγω το εχω καμποσους μηνες και ποτε δεν ειδα καποια πιξελιασμα κρατωντας το απο το χερι. ισως και να μην με νοιαζει τοσο ή να μην ειμαι τοσο παρατηρητικος, τι να σου πω. η αμολεντ οθονη του παντως ειναι πολυ καλη.

 

το κινητο σπερνει. ενα απο τα τοπ αντροιντ κινητα σε στοκ κατασταση. ουτε custom roms χρειαζεσαι, ουτε τιποτα. εγω σου προτεινω να το παρεις.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

παιδια η οθονη του κινητου ειναι μαπα,το εχω απο τον μαιο το κινητο

σε ολα ειναι σουπερ στην οθονη ειναι χαλια,

αμα δειτε παλαιοτερα ποστ μου το εχω αναφερει απο τοτε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια η οθονη του κινητου ειναι μαπα,το εχω απο τον μαιο το κινητο

σε ολα ειναι σουπερ στην οθονη ειναι χαλια,

αμα δειτε παλαιοτερα ποστ μου το εχω αναφερει απο τοτε.

 

Δλδ που ακριβως ειναι ΜΑΠΑ ? Για καντο μας λιγο πιο λιανα, μπας και ξεστραβωθουμε εμεις που το εχουμε και δεν το πηραμε χαμπαρι....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...