Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρω πολύ,με τέτοιες θήκες σιγά μην ξεφλουδίσει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα πώς είναι δυνατόν να ξεφλουδίσει αν είναι μόνιμα εκεί μέσα;;

Χαίρω πολύ,με τέτοιες θήκες σιγά μην ξεφλουδίσει

 

Ρε παιδια ησυχαστε, ειπα οτι το εχω εκει οταν το κουβαλαω, δλδ οταν μετακινουμαι και το εχω στην τσεπη μου, ΜΟΝΟ τοτε ειναι στη θηκουλα, σε ολες τις αλλες περιπτωσεις ειναι εκτος θηκης και χωρις καμμια αλλη πλαστικη ή ελαστικη θηκη προστασιας.

Και επαναλαμβανω, ΚΑΝΕΝΑ ξεφλουδισμα.

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από 10 ημέρες όπου επέστρεψα την συσκευή λόγω αντικατάστασης (έτριζε το ηχείο του ακουστικού) σήμερα παρέλαβα νέα.

Διαπίστωσα τα εξής :

α) το κινητό δεν άναβε καθόλου μέχρι να το βάλω στον φορτιστή. Πρώτη φορά το αντιμετωπίζω αυτό. Τι μπορεί να σημαίνει ότι η συσκευή έχει ξαναχρησιμοποιηθεί?

β) το καπάκι δεν εφαρμόζει από την μία πλευρά καλά. Σαν να μην κουμπώνει.

Τι μου προτείνεται ξανά αντικατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από 10 ημέρες όπου επέστρεψα την συσκευή λόγω αντικατάστασης (έτριζε το ηχείο του ακουστικού) σήμερα παρέλαβα νέα.

Διαπίστωσα τα εξής :

α) το κινητό δεν άναβε καθόλου μέχρι να το βάλω στον φορτιστή. Πρώτη φορά το αντιμετωπίζω αυτό. Τι μπορεί να σημαίνει ότι η συσκευή έχει ξαναχρησιμοποιηθεί?

β) το καπάκι δεν εφαρμόζει από την μία πλευρά καλά. Σαν να μην κουμπώνει.

Τι μου προτείνεται ξανά αντικατάσταση?

 

Αν δεν κανω λαθος,δεν δινουν καινουριες συσκευες καμμια εταιρεια γιαυτο σου λενε κρατα κ τα παρελκομενα κ σου δινουν συσκευες απο επιστροφη τις οποιες φτιαχνουν ωστε να μην εχουν φυρα..εκτος κ αν παρελαβες σφραγισμενο κουτι.

Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι θέλει λίγο πίεση για να κουμπώσει.. Το φοβόμουν στην αρχή κι εγώ αλλά τελικά θέλει αρκετή πίεση για να κουμπώσει καλά σε σημείο που σε φοβίζει ότι μπορεί να σπάσει :(
Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς που έχετε προβλήματα με τις συσκευές σας, τις αγοράσατε από το νετ από εκείνο το σάιτ με το πουλί;

 

Επίσης, ήταν "branded"?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ναι έτσι γίνεται.. Απλά πατάς πρώτα το power και μετά πάτημα του home button και παίρνει το screen shot κανονικά :)

Κι είχα αρχίσει να νοιώθω κουλός από χθες που δεν τα καταφερνα :p

 

Απλα το power θελει λιγο παρατεταμενο πατημα για να μην σβησει την οθονη πριν πατησουμε το home butoon

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος,δεν δινουν καινουριες συσκευες καμμια εταιρεια γιαυτο σου λενε κρατα κ τα παρελκομενα κ σου δινουν συσκευες απο επιστροφη τις οποιες φτιαχνουν ωστε να μην εχουν φυρα..εκτος κ αν παρελαβες σφραγισμενο κουτι.

όταν είναι Doa δίνουν κανονικά καινούργια συσκευή και όχι ανακατασκευασμένη.

 

Όλοι εσείς που έχετε προβλήματα με τις συσκευές σας, τις αγοράσατε από το νετ από εκείνο το σάιτ με το πουλί;

 

Επίσης, ήταν "branded"?

Ναι αλλά δεν είναι branded

Το καπάκι θέλει λίγο πίεση για να κουμπώσει.. Το φοβόμουν στην αρχή κι εγώ αλλά τελικά θέλει αρκετή πίεση για να κουμπώσει καλά σε σημείο που σε φοβίζει ότι μπορεί να σπάσει :(

Ευθύμη όσο και να το πίεσα δε γίνετσι τπτ. Από τη μια κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο κουμπώματος, ενώ από την άλλη όχι. Μάλλον υπάρχει κάποια ατέλεια στο κόψιμο από το κλιψάκι. Αφού πάρω στην Htc την Δευτέρα και βεβαιωθώ ότι δεν είναι ανακατασκευασμένη συσκευή (αν μπορούν να με διαβεβαιώσουν και αυτοί δεν είμαι σίγουρος ότι γίνεται) θα επιχειρήσω την αντικατάσταση από το καπάκι μόνο.... Αλλιώς επιστροφή χρημάτων... Τελικά οι κριτικές κάποιων καταστημάτων δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.Μεγάλη απογοήτευση από το συγκεκριμένο κατάστημα και καθυστέρηση στην αντικατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν είναι branded

 

 

 

Γιατί ρε παιδιά κάνετε τέτοια πράγματα στους εαυτούς σας; :(

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς που έχετε προβλήματα με τις συσκευές σας, τις αγοράσατε από το νετ από εκείνο το σάιτ με το πουλί;

 

Επίσης, ήταν "branded"?

 

Γιατί υπάρχουν πολλοί που έχουν πρόβλημα και αν ναι ποιο είναι αυτό; Ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι να αγοράσω από εκεί (bird...).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρασύρθηκα από τις κριτικές, δυστυχώς

Για την μπαταρία τι έχετε να πείτε(που ήταν εντελώς άδεια και η συσκευή δεν άνοιγε καν)?

Edited by kohatzim
Link to comment
Share on other sites

απο σημερα εχω κ εγω στα χερια μου το θηριο... :)

απλα τελιο.... δε το αποχωριζομαι...

ποια app προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρασύρθηκα από τις κριτικές, δυστυχώς

Για την μπαταρία τι έχετε να πείτε(που ήταν εντελώς άδεια και η συσκευή δεν άνοιγε καν)?

 

Εϊχαν περάσει οι μέρες του DOA; Αν ναι τότε δεν έχεις να κάνεις με το κατάστημα αλλά με την αντιπροσωπία (Arvato). Τώρα αν έχετε διαπιστώσει ότι το συγκεκριμένο διαθέτει σε μεγάλο ποσοστό ελλαττωματικά προϊόντα, τότε αλλάζει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα εχω κ εγω στα χερια μου το θηριο... :)

απλα τελιο.... δε το αποχωριζομαι...

ποια app προτεινετε?

Γενικώς για όλες τις κατηγορίες εφαρμογών, μπορείς να δεις εδώ! ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν το One s παρει jellybean??

 

εννοείται θα πάρει...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρασύρθηκα από τις κριτικές, δυστυχώς

Για την μπαταρία τι έχετε να πείτε(που ήταν εντελώς άδεια και η συσκευή δεν άνοιγε καν)?

 

Αυτο συμβαίνει στα android κινητά. Άν δηλαδή μείνει από μπαταρία , μπορεί να αργήσει αρκετά (μέχρι και μισή ώρα έχουν πει κάποιοι συμφορουμίτες) ν΄ ανοίξει η συσκευή. Κανονικά βέβαια άν ήταν καινούρια η συσκευή , θα έπρεπε να έχει μπαταρία και όχι να είναι άδεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησε λοιπόν στην HTC δώσε το IMEI του τηλεφώνου που σου δώσανε και ίσως έτσι βγάλεις άκρη σχετικά με τη συσκευή. Επιμένω πάντος πως αν έχει περάσει ο χρόνος του DOA το πιο πιθανό όπως αναφέρει και κάποιος φίλος νωρίτερα είναι να σου δώσανε refurbished.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά βέβαια άν ήταν καινούρια η συσκευή , θα έπρεπε να έχει μπαταρία και όχι να είναι άδεια.

 

 

Διαφωνώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να βγαλουμε φωτογραφια χωρις shutter sound με την μαμα εφαρμογη?Ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ. :)

 

Τα τελευταία 2 χρονια ότι συσκευή έχει περάσει από τα χέρια μου (και είναι πάμπολλες) όλες είχαν ίσως και πάνω από το μισό φορτισμένη την μπαταρία right out of the box.. Πιστεύω ότι εξυπηρετεί και μια περίπτωση ανάγκης και ίσως κάποιο standard τύπου IEC να υποχρεώνει τους κατασκευαστες γι το αυτό ;)

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να βγαλουμε φωτογραφια χωρις shutter sound με την μαμα εφαρμογη?Ευχαριστω

 

Μεσα απο την μαμα εφαρμογη: Ρυθμισεις > Διεπαφη καμερας > Ηχος κλειστρου (on-off)

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησε λοιπόν στην HTC δώσε το IMEI του τηλεφώνου που σου δώσανε και ίσως έτσι βγάλεις άκρη σχετικά με τη συσκευή. Επιμένω πάντος πως αν έχει περάσει ο χρόνος του DOA το πιο πιθανό όπως αναφέρει και κάποιος φίλος νωρίτερα είναι να σου δώσανε refurbished.

 

Όχι παιδιά σήμερα παρέλαβα την συσκευή αντικατάστασης λόγω το ότι η πρώτη συσκευή είχε πρόβλημα στο ηχείο. Η πρώτη συσκευή επεστράφει μία ημέρα μετά την παραλαβή οπότε οπωσδήποτε doa. Το θέμα είναι αν μπορούμε να εμπιστευόμαστε τους διάφορους προμηθευτές ότι το τηρούν και δεν στέλνουν ανακατασκευασμένα.....

Το πρόβλημα με το καπάκι πάντως λύθηκε. Όλα τα άλλα φαίνεται να λειτουργούν τέλεια...

 

Να σημειώσω διαφορές που παρατήρησα μεταξύ των 2 συσκευών που έχω παραλάβει.

α) το δέμα της πρώτης συσκευής είχε μόνο ένα χαρτόκουτο και από μέσα το κουτί του κινητού χωρίς επιπλέον προστασία. Το δεύτερο που παρέλαβα σήμερα είχε ένα στρώμα (αέρα κάπως έτσι) που προστάτευε το κουτί του κινητού.

β) Η πρώτη συσκευή δεν είχε ζελατίνα στην πλάτη του κινητού ενώ το δεύτερο είχε.

γ) Η πρώτη συσκευή είχε σημάδια επαναχρησιμοποίησης κάτω από την επιγραφή beats audio σαν σύρσιμο σε τραπέζι και μια γραμμούλα από νύχι. Σε τηλ. που έκανα τότε στην htc δεν φαινόταν ξαναπουλημένη η συσκευή κτλ...

 

Θέλω να πω πως ποτέ δε ξέρουμε τι μπορεί να μας στείλουν. Σε εμένα η πρώτη συσκευή πιστεύω πως ήρθε ανακατασκευασμένη πράγμα ανεπίτρεπτο και εμείς καθόμαστε μετράμε μέρες doa κτλ.. :!:

Επομένως το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να βρούμε ένα κατάστημα που το εμπιστευόμαστε και να το προτιμάμε κάποιες φορές έστω και αν έχει λίγο πιο τσιμπημένη τιμή,"λίγο όμως"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...