Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει και το Sygic Eastern Europe σε προσφορά με 25 euro για πάντα....

τι λέτε για αυτήν την προσφορά; αξίζει; έχει κανείς το sygic στο htc one s να μας πει αν δουλεύει χωρίς προβλήματα;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

η γνώμη σου μετράει... https://www.24net.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι λέτε για αυτήν την προσφορά; αξίζει; έχει κανείς το sygic στο htc one s να μας πει αν δουλεύει χωρίς προβλήματα;

Μια χαρά ε'ιναι. Πολύ καλό και πολύ όμορφο.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλο το sygic. Μια χαρα! δεν χρειαζεσαι κατι παραπανω απο ενα gps.

 

 

Εγω εχω και το navigon και το χρησιμοποιω μονο και μονο λογο ονοματος. Δεν εχω βρει καμια διαφορα απο το sygic που να πω οτι αξιζει την διαφορα στα χρηματα.

 

 

 

Κατι διαβαζω για sense 5.... Εδω εμεις δεν εχουμε παρει στον S3 4.1 και θα παρουμε καινουργιο sense ? Δυσκολο το βλεπω... αλλα και αν γινει καλο σεπτεμβρη.. μαζι με τα σχολεια!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω το sygic αυτή την περίοδο. Μια χαρά τρέχει στο one s. Στα αρνητικά έχω παρατηρήσει έλλειψη αποφυγής δακτυλίου, μερικές ψιλοακυρες δρομολογησεις καθώς και υποχρεωτική εισαγωγή του Δήμου πριν την εισαγωγή της διεύθυνσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλο το sygic. Μια χαρα! δεν χρειαζεσαι κατι παραπανω απο ενα gps.

 

 

Εγω εχω και το navigon και το χρησιμοποιω μονο και μονο λογο ονοματος. Δεν εχω βρει καμια διαφορα απο το sygic που να πω οτι αξιζει την διαφορα στα χρηματα.

 

 

 

Κατι διαβαζω για sense 5.... Εδω εμεις δεν εχουμε παρει στον S3 4.1 και θα παρουμε καινουργιο sense ? Δυσκολο το βλεπω... αλλα και αν γινει καλο σεπτεμβρη.. μαζι με τα σχολεια!

 

και ήμουν έτοιμη να ρωτήσω για αναβάθμιση με S3 αν ήρθε σε κανέναν, αλλά απ'οτι καταλαβαίνω....με κάλυψες!

και εγώ διάβασα για sense 5 για το One S! Όνειρα και ελπίδες.....;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άρχισε μόνο του να κάνει επανεκκινήσεις και δεν σταματάει,νομίζω του τελείωσε η μπαταρία.Τι κάνω τώρα?

 

Είχα και παλιότερα προβλήματα αλλά εκεί μάλλον πρέπει να έφταιγε ένα widget μπαταρίας,έμπαινε κανονικά αλλά όποτε προσπαθούσα να μπω σε κάποια εφαρμογή έκανε freeze & reboot.

 

Τώρα είναι διαφορετικά,βγάζει μόνο τα αρχικά,HTC,Tmobile και πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να προτείνετε pure jelly bean για το κινητό με τον S3 επεξεργαστή;

 

Ευχαριστώ :)

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άρχισε μόνο του να κάνει επανεκκινήσεις και δεν σταματάει,νομίζω του τελείωσε η μπαταρία.Τι κάνω τώρα?

 

Είχα και παλιότερα προβλήματα αλλά εκεί μάλλον πρέπει να έφταιγε ένα widget μπαταρίας,έμπαινε κανονικά αλλά όποτε προσπαθούσα να μπω σε κάποια εφαρμογή έκανε freeze & reboot.

 

Τώρα είναι διαφορετικά,βγάζει μόνο τα αρχικά,HTC,Tmobile και πάλι τα ίδια.

 

Δες προηγουμένα μου post το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα. Μόλις έβαλα jb και αφαιρεσα κάποιες εφαρμογές δε μου το έχει ξανακάνει εδώ και 50 μέρες. Πιο πριν μου το έκανε 2 φορές ανα 25 μέρες περίπου....

Είναι σίγουρα θέμα software διότι το κινητό δουλεύει άψογα τις υπόλοιπες μέρες.

-Μόνο με factory reset επανέρχεται να ξέρεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και καλώς σας βρήκα.

Ενδιαφέρομαι να πάρω το HTC One S με τον Snapdragon S4 το

οποίο το βρήκα (μέσω skroutz) σε κάποια καταστήματα αλλά

μου είπαν ότι είναι branded στην Τ-Mobile.

Έχει κάποια αρνητική επιρροή αυτό;

Το κινητό θα έχει κάποιο πρόβλημα;

 

Έχουν και με τον S3 που δε είναι branded αλλά όπως καταλαβαίνεται ο

S4 είναι αρκετά ανώτερος σε επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το κανείς unbrand τώρα που υπάρχει s-off κι όλα μια χαρά

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σκέφτομαι να αγοράσω το επιτυχημένο αυτό μοντέλο της HTC παρόλο που κοντεύει να κλείσει ένα χρόνο κυκλοφορίας στην Ελλάδα. Υποστηρίζετε την αγορά αυτή? Οι ήδη κάτοχοι έχουν αντιμετωπίσει συμπεριφορά αποτρεπτική? Γιατί εγώ έχω διαβάσει και ακούσει μόνο τα καλύτερα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Ενώ κλειδώνω κανονικά την οθόνη πατώντας το κουμπί της απενεργοποίησης, αν πατηθούν τα πλαινά πλήκτρα έντασης του ήχου λειτουργούν κανονικά και αυξομειώνεται η ένταση του ηχείου. Οπότε βάζω το κινητό στη θήκη που έχω, πατιούνται τα πλαινά κουμπιά και χωρίς να πάρω πρέφα το κινητό έχει πάει αθόρυβο. Κάποια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σκέφτομαι να αγοράσω το επιτυχημένο αυτό μοντέλο της HTC παρόλο που κοντεύει να κλείσει ένα χρόνο κυκλοφορίας στην Ελλάδα. Υποστηρίζετε την αγορά αυτή? Οι ήδη κάτοχοι έχουν αντιμετωπίσει συμπεριφορά αποτρεπτική? Γιατί εγώ έχω διαβάσει και ακούσει μόνο τα καλύτερα. Ευχαριστώ

 

Το χρησιμοποιώ εδώ και μερικούς μήνες (με s3 cpu), και ως πρώην χρήστης symbian οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής:

Στα θετικά του είναι η πολύ ωραία και ποιοτική σχεδίαση-κατασκευή, η ταχύτητα απόκρισης σε όλους τους τομείς, η οθόνη, το sense ui.

Στα αρνητικά βάζω την εργονομία (γλυστράει από το χέρι και τις τσέπες, τα capacitive κουμπιά πατιούνται με το παραμικρό, το ξεκλείδωμα της οθόνης είναι κουραστικό), την ένταση ήχου, την htc (ίδια τιμή s3 με s4, το update σε 4.1 είναι ακόμη άφαντο) και ίσως για εμένα την μπαταρία.

Σε γενικές γραμμές είναι μία πολύ καλή συσκευή και την συνιστώ.

nokia e51, e72, x6, e5, 701, htc one s, Lumia 830, galaxy s7
Link to comment
Share on other sites

Ελαβα σημερα μια αναβαθμιση 17 mb περιπου.Πλεον εχω εκδοση λογισμικου 3.16.111.17 . Την εχει κανεις αλλος?

Όχι (έχω S3 unbranded) είδες καμία σοβαρή αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω T-Mobile και θελω να κανω unbrand σε EU ROM (αν γινεται να βγαλω και το χαζο boot animation της T-Mobile, εκτως και αν φευγει με την EU ROM, root αν γινεται και S-Off/On. Ολα αυτα χωρις να χαθει η εγγυηση. Απ οτι ψαχνω εδω και κανα 3ωρο τωρα, πρεπει να γινεται καπως, αλλα δεν μπορω να βρω καποιον οδηγο :(

 

Αν ναι, μπορειτε να βοηθησετε λιγακι?

Απ οτι καταλαβα πρεπει να κανω unlock τον bootloader, να το βαλω σε S-Off, flash και μετα παλι S-On. Βεβαια, δεν εχω ιδεα πως γινεαι αυτο :(

A, και αν γινεται, για την εγγυηση εννοειται, λογικα θα πρεπει να κρατησω και backup του image ετσι ωστε να το κανω restore.

 

 

Γινονται ολα αυτα? Ή άδικα ψαχνω?

Edited by Shadowjump

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ εδώ και μερικούς μήνες (με s3 cpu), και ως πρώην χρήστης symbian οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής:

Στα θετικά του είναι η πολύ ωραία και ποιοτική σχεδίαση-κατασκευή, η ταχύτητα απόκρισης σε όλους τους τομείς, η οθόνη, το sense ui.

Στα αρνητικά βάζω την εργονομία (γλυστράει από το χέρι και τις τσέπες, τα capacitive κουμπιά πατιούνται με το παραμικρό, το ξεκλείδωμα της οθόνης είναι κουραστικό), την ένταση ήχου, την htc (ίδια τιμή s3 με s4, το update σε 4.1 είναι ακόμη άφαντο) και ίσως για εμένα την μπαταρία.

Σε γενικές γραμμές είναι μία πολύ καλή συσκευή και την συνιστώ.

 

οκ φιλε μου σε ευχαριστω πολυ! η μπαταρια ειναι εντελως υποκειμενικο θεμα και η ενταση δεν με ενδιαφερει τοσο...εγω εχω το Nexus S που εχω βαλει και αβαταρ και εχω σοβαρο προβλημα με την JellyBean! δεσμευει 250mb να λειτουργησει, + τις εφαρμογες μου που ειναι κυριως social, βρισκεται με 90mb free. σαν αποτελεσμα να κολλαει και να μην μπορω να ανοιξω ενα παιχνιδακι! βεβαια προβληματιζομαι λιγο στο να παρω 1 χρονου κινητο και ειδικα τωρα που τα android επεκτινονται στα 2gb RAM..αλλα πραγματικα εχω ακουσει τα καλυτερα για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε μου σε ευχαριστω πολυ! η μπαταρια ειναι εντελως υποκειμενικο θεμα και η ενταση δεν με ενδιαφερει τοσο...εγω εχω το Nexus S που εχω βαλει και αβαταρ και εχω σοβαρο προβλημα με την JellyBean! δεσμευει 250mb να λειτουργησει, + τις εφαρμογες μου που ειναι κυριως social, βρισκεται με 90mb free. σαν αποτελεσμα να κολλαει και να μην μπορω να ανοιξω ενα παιχνιδακι! βεβαια προβληματιζομαι λιγο στο να παρω 1 χρονου κινητο και ειδικα τωρα που τα android επεκτινονται στα 2gb RAM..αλλα πραγματικα εχω ακουσει τα καλυτερα για αυτο.

 

Μην το σκεφτεσαι για το 1GB, το κινητο απλα φυσαει. Ειναι απιθανο. Σε σχεση με το Note II που εχω (2GB RAM) μην νομιζεις υπαρχει καμια διαφορα. Απλα στο Note II ξεχναω ποσες εφαρμογες εχω φορτωσει :Ρ Οχι οτι στο One S θα σου κολλαει, απλα δεν θα ανοιγεις 30, θα ανοιγεις 20!

Εγω παω να το παρω σημερα για την μανα μου, για να της αλλαξω το παλιο HTC Desire που εχει.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Ελαβα σημερα μια αναβαθμιση 17 mb περιπου.Πλεον εχω εκδοση λογισμικου 3.16.111.17 . Την εχει κανεις αλλος?

 

Εγώ έχω 3.16.401.8 s4 unbranded.

Ποιό έχεις εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Μην το σκεφτεσαι για το 1GB, το κινητο απλα φυσαει. Ειναι απιθανο. Σε σχεση με το Note II που εχω (2GB RAM) μην νομιζεις υπαρχει καμια διαφορα. Απλα στο Note II ξεχναω ποσες εφαρμογες εχω φορτωσει :Ρ Οχι οτι στο One S θα σου κολλαει, απλα δεν θα ανοιγεις 30, θα ανοιγεις 20!

Εγω παω να το παρω σημερα για την μανα μου, για να της αλλαξω το παλιο HTC Desire που εχει.

 

Μπραβο στις μαμαδες σας...η δικια μου ακομα παλευει με τα nokia - symbian!! χαχα αντε δουλεψε το και εσυ προσωπικα να μου πεις!

Link to comment
Share on other sites

Την 3.16.111.17 ακομα πισω ειμαι με s4 tmobile

 

Δεν είσαι πίσω, την ίδια έκδοση έχεις κι εσύ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μην το σκεφτεσαι για το 1GB, το κινητο απλα φυσαει. Ειναι απιθανο. Σε σχεση με το Note II που εχω (2GB RAM) μην νομιζεις υπαρχει καμια διαφορα. Απλα στο Note II ξεχναω ποσες εφαρμογες εχω φορτωσει :Ρ Οχι οτι στο One S θα σου κολλαει, απλα δεν θα ανοιγεις 30, θα ανοιγεις 20!

Εγω παω να το παρω σημερα για την μανα μου, για να της αλλαξω το παλιο HTC Desire που εχει.

 

Από που τις το αγόρασες και πόσο;;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...