Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτος απο την ταχυτητα που, ενταξει, η αληθεια ειναι οτι δεν προκειται να την καταλαβεις, καλο ειναι να μαθουμε και πως τα παει στην αυτονομια ο S3 σε σχεση με τον S4.

 

Οποιοι εχουν τον S3 ας πουν 2 λογια.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια! Επειδη το βλεπω το κινητο εδω και καιρο και με εχει τρελανει θελω να σας ρωτησω 2 πραγματακια.

 

1)Αυτο με τον bootloader τι ειναι και αν πχ γινει θα χαθει η εγγυηση που λενε πολλα φορουμ?

2)Το μονο που θελω να κανω εγω στο κινητο ειναι σαν το jailbreak του Iphone, δηλαδη να μπορω να ρυθμισω διαφορα πραγματα. Αυτο δεν ειναι το root ή κανω λαθος? Να μην χασω τα Sense ή οτιδηποτε αλλο δινει η μαμα!

 

Ευχαριστω πολυ να ειστε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Επειδη το βλεπω το κινητο εδω και καιρο και με εχει τρελανει θελω να σας ρωτησω 2 πραγματακια.

 

1)Αυτο με τον bootloader τι ειναι και αν πχ γινει θα χαθει η εγγυηση που λενε πολλα φορουμ?

2)Το μονο που θελω να κανω εγω στο κινητο ειναι σαν το jailbreak του Iphone, δηλαδη να μπορω να ρυθμισω διαφορα πραγματα. Αυτο δεν ειναι το root ή κανω λαθος? Να μην χασω τα Sense ή οτιδηποτε αλλο δινει η μαμα!

 

Ευχαριστω πολυ να ειστε καλα!

 

Ναι root ειναι και χανεις την εγγυηση διοτι δεν υπαρχει τροπος (ακομα?) να το επαναφερεις 100% στην εργοστασιακη κατασταση χωρις να φαινεται οτι το εχεις πειραξει. Δεν χανεις τπτ απ' οσα σου δινει το κινητο.

 

Τα χανεις μονο αν αποφασισεις να βαλεις αλλη ROM η οποια δεν βασιζεται στο sense.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Επειδη το βλεπω το κινητο εδω και καιρο και με εχει τρελανει θελω να σας ρωτησω 2 πραγματακια.

 

1)Αυτο με τον bootloader τι ειναι και αν πχ γινει θα χαθει η εγγυηση που λενε πολλα φορουμ?

2)Το μονο που θελω να κανω εγω στο κινητο ειναι σαν το jailbreak του Iphone, δηλαδη να μπορω να ρυθμισω διαφορα πραγματα. Αυτο δεν ειναι το root ή κανω λαθος? Να μην χασω τα Sense ή οτιδηποτε αλλο δινει η μαμα!

 

Ευχαριστω πολυ να ειστε καλα!

 

Τι ακριβώς είναι αυτό που θέλεις να ρυθμίσεις για να δούμε άν αξίζει να χάσεις την εγγύηση δηλαδή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το δικό μου με S4 αλλά δεν ξέρω πόσο ακριβές είναι λόγω του οτι φοράω custom ROM. Η εντύπωση που μου δίνει πάντως είναι οτι είναι απίστευτα γρήγορο αυτό το κινητό. Πραγματικά καμία σχέση με το Sensation!

[ATTACH]25914[/ATTACH]

 

Πραγματικά εντυπωσιακό το αποτέλεσμα της custom rom... εμένα η δικιά μου μαμίσια δίνει 4679 (5022 πριν το update).

Link to comment
Share on other sites

Πως βλεπουμε αν εχουμε τον S4 or S3??

 

quicksystem info ή και με το untutu στα αποτελέσματα κοιτάς τι cpu έχεις. Ο S3 είναι στα 1674 ενώ ο S4 στα 1500 MHz

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο την ταχυτητα που, ενταξει, η αληθεια ειναι οτι δεν προκειται να την καταλαβεις, καλο ειναι να μαθουμε και πως τα παει στην αυτονομια ο S3 σε σχεση με τον S4.

 

Οποιοι εχουν τον S3 ας πουν 2 λογια.

 

Πολύ σωστά, καθώς επίσης και θερμοκρασία που δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αυτονομία του δεν είναι εύκολο να κάνεις σύγκριση, μιας και ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση. Πάντως με 1-2 ώρες ίντερνετ και μάρκετ και περίπου κάνα 2ωρο ομιλία γεμάτη, μου βγάζει 1,5 ημέρα περίπου. Αν το ζαλίσω στο σκάλισμα και παίξω κανα παιχνίδι, παίζει να θέλει και το απόγευμα ξανά φόρτιση. Αλλά μιας και τα παιχνίδια δεν είναι σωστή μέτρηση λάβετε υπόψη το άλλο.

Από θερμοκρασία στα παιχνίδια ανεβάζει κάμποσο, αλλά όχι και να σε καίει ιδιαίτερα.

Τώρα που γράφω με 33 βαθμούς εξωτερική, έχει ζεσταθεί κάμποσο η αλήθεια είναι, αλλά το παράξενα είναι πως όσο πήγε εξαρχής εκεί έμεινε μέχρι τώρα. Λογικά παίζει ρόλο και το ότι είναι λεπτό, αλλά το καλό είναι πως κρυώνει γρήγορα.

Δεν ξέρω πως θα ήταν με τον 4,αλλά στο ίντερνετ η ταχύτητα που πιάνει είναι πραγματικά ασύλληπτη. Και η σύγκριση έγινε με το one X και το SΙΙΙ και γενικά πήγαινε καλύτερα.

Για πείτε κι εσείς με τον S4 τίποτα, όλα εγώ θα τα πω σήμερα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη κιολας αλλα που τ κοιταξα εχω τον s3.... εδωσα τοσα λεφτα για να παρω. Ενα κινητο με εναν επεξεργαστει πυραυλο.... Γι αυτο κ εγω αγορασα το s με τ σκεπτικο οτι το τηλεφωνο θα μπορεσει να ανταποκρινεται και σε εφαρμογες που θα βγουν κανα 2 χρονια μετα.... Αν ειναι δυνατον... Εχω σπαστει παρα πολυ! Μπορουμε να απευθηνθουμε πουθενα.... Το κουτι τ κινητου λεει απλος 2πυρινο.... Στο quandrant με το ζορει 4000 φτανει ενω στο antutu 7200....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη κιολας αλλα που τ κοιταξα εχω τον s3.... εδωσα τοσα λεφτα για να παρω. Ενα κινητο με εναν επεξεργαστει πυραυλο.... Γι αυτο κ εγω αγορασα το s με τ σκεπτικο οτι το τηλεφωνο θα μπορεσει να ανταποκρινεται και σε εφαρμογες που θα βγουν κανα 2 χρονια μετα.... Αν ειναι δυνατον... Εχω σπαστει παρα πολυ! Μπορουμε να απευθηνθουμε πουθενα.... Το κουτι τ κινητου λεει απλος 2πυρινο.... Στο quandrant με το ζορει 4000 φτανει ενω στο antutu 7200....

 

Κοιτα στην καθημερινοτητα δεν θα δεις διαφορες, μονο στα benchmarks. Αλλα εχεις δικιο, ειναι το ****το.

 

Δεν νομιζω να μπορεις να κανεις τπτ.

 

Απο που το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Απο τον κοτσοβολο το πηρα προ εβδομαδας ακριβως....! Παιδια με τον s3 δν εχω το παραμικρο προβλημα τρεχει τα παντα... GPS το φορτωνει αμεσως, Στο ιντερνετ το παραμικρο ατοπιμα! Οπως μπαινω στο λαπ τοπ! ενα και το ιδιο, αφου πλεον το λαπ τοπ με κανει παραπονα οτι το εχω αφησει.... Επειδη στην δουλεια δν παιρναει η ωρα παιζουμε και κανενα παιχνιδακι! Παιζω το Asphalt 6 HD... Δν κολαει που8ενα, αλλα οχι μονο σε αυτο το παιχνιδι, σε οσα εχω δοκιμασει! Ταινια που εχω δει κανενα προβλημα.

 

Η διαφορα s3 me s4 πιστευεται ειναι μονο στα benchmarks??? ή στο μελλον σε νεες εφαρμογες με περισσοτερο αναγκη για δυναμη 8α φανει??

 

 

Η μπαταρια μου κραταει καπου στη μια μερα και κατι ψηλα! Μιλαω κανα 45' λεπτο τηλ, 8α στειλω 4-5 μνμτα. Θα παιξω καμια ωριτσα κανα παιχνιδακι και καμια ωριτσα σπαστα στο ιντερνετ, αλλα για κανα 3ωρο ειμαι με πορτοκαλι μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

Απο τον κοτσοβολο το πηρα προ εβδομαδας ακριβως....! Παιδια με τον s3 δν εχω το παραμικρο προβλημα τρεχει τα παντα... GPS το φορτωνει αμεσως, Στο ιντερνετ το παραμικρο ατοπιμα! Οπως μπαινω στο λαπ τοπ! ενα και το ιδιο, αφου πλεον το λαπ τοπ με κανει παραπονα οτι το εχω αφησει.... Επειδη στην δουλεια δν παιρναει η ωρα παιζουμε και κανενα παιχνιδακι! Παιζω το Asphalt 6 HD... Δν κολαει που8ενα, αλλα οχι μονο σε αυτο το παιχνιδι, σε οσα εχω δοκιμασει! Ταινια που εχω δει κανενα προβλημα.

 

Η διαφορα s3 me s4 πιστευεται ειναι μονο στα benchmarks??? ή στο μελλον σε νεες εφαρμογες με περισσοτερο αναγκη για δυναμη 8α φανει??

 

 

Η μπαταρια μου κραταει καπου στη μια μερα και κατι ψηλα! Μιλαω κανα 45' λεπτο τηλ, 8α στειλω 4-5 μνμτα. Θα παιξω καμια ωριτσα κανα παιχνιδακι και καμια ωριτσα σπαστα στο ιντερνετ, αλλα για κανα 3ωρο ειμαι με πορτοκαλι μπαταρια!

 

Δεν προκειται να εχεις προβλημα στο μελλον οσον αφορα τις επιδοσεις. Εκτος παιχνιδιων βεβαια που δεν ξερουμε τι τερατα μπορει να βγουν..

Link to comment
Share on other sites

Απο τον κοτσοβολο το πηρα προ εβδομαδας ακριβως....! Παιδια με τον s3 δν εχω το παραμικρο προβλημα τρεχει τα παντα... GPS το φορτωνει αμεσως, Στο ιντερνετ το παραμικρο ατοπιμα! Οπως μπαινω στο λαπ τοπ! ενα και το ιδιο, αφου πλεον το λαπ τοπ με κανει παραπονα οτι το εχω αφησει.... Επειδη στην δουλεια δν παιρναει η ωρα παιζουμε και κανενα παιχνιδακι! Παιζω το Asphalt 6 HD... Δν κολαει που8ενα, αλλα οχι μονο σε αυτο το παιχνιδι, σε οσα εχω δοκιμασει! Ταινια που εχω δει κανενα προβλημα.

 

Η διαφορα s3 me s4 πιστευεται ειναι μονο στα benchmarks??? ή στο μελλον σε νεες εφαρμογες με περισσοτερο αναγκη για δυναμη 8α φανει??

 

 

Η μπαταρια μου κραταει καπου στη μια μερα και κατι ψηλα! Μιλαω κανα 45' λεπτο τηλ, 8α στειλω 4-5 μνμτα. Θα παιξω καμια ωριτσα κανα παιχνιδακι και καμια ωριτσα σπαστα στο ιντερνετ, αλλα για κανα 3ωρο ειμαι με πορτοκαλι μπαταρια!

 

Κοίτα κι εγώ όπως έγραψα παραπάνω με τον S3 είμαι και συμφωνώ στο 100% σε ότι έγραψες. Το εχω 10 ημέρες και δεν μου έχει κάνει το παραμικρό λαγκάρισμα πουθενά και οι ταχύτητές του ειναι ασύλληπτες, αφού δεν παίζει ρόλο μόνον ο επεξεργαστής αλλά χίλιοι άλλοι δύο παράγοντες. Τό όλο θέμα είναι τελικά όπως το κόβω στο ****το της υπόθεσης, που κακά τα ψέματα άλλες προδιαγραφές πληρώνεις και άλλες παίρνεις. Αλλά εφόσον στην πράξη δεν νομίζω να δεις κάτι, κάποια διαφορά δηλαδή, μικρό το κακό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι αυτό που θέλεις να ρυθμίσεις για να δούμε άν αξίζει να χάσεις την εγγύηση δηλαδή.

 

Διαφορα Γιαννη οπως πχ αυτο που κανει να μπορεις να μην κανει broadcast διαφορα δεδομενα στην google και αλλα προγραμματακια που χρειαζονται root για να τα βαλεις! Δηλαδη αν το κανω αυτο παει παπαλα η εγγυηση? Εσεις ρε παιδια αν το εχετε κανει δεν φοβαστε αν γινει κατι να μην μπορειτε να το στειλετε στο service? Δεν ξερω που φαινεται λιγο καπως..!

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα μια ...ξεκαρφωτη ερωτηση μιας και δεν μπορω να διαβασω ολες τις σελιδες...Για οσους ειχαν αλλο HTC η γραμματοσειρα αυτου του κινητου σε επαφες , Fafebook κλπ ειναι μεγαλυτερη απο τα προηγουμενα HTC ?

 

Εχω το desire S αλλα με δυσκολευει ισως και ...λογω ηλικιας που δεν εχει διαφορα σε μεγεθος γραμματοσειρας απο το desire HD που παλι ειχα παρολο που αυτο ειχε μεγαλυτερη οθονη.

 

Σας ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα μια ...ξεκαρφωτη ερωτηση μιας και δεν μπορω να διαβασω ολες τις σελιδες...Για οσους ειχαν αλλο HTC η γραμματοσειρα αυτου του κινητου σε επαφες , Fafebook κλπ ειναι μεγαλυτερη απο τα προηγουμενα HTC ?

 

Εχω το desire S αλλα με δυσκολευει ισως και ...λογω ηλικιας που δεν εχει διαφορα σε μεγεθος γραμματοσειρας απο το desire HD που παλι ειχα παρολο που αυτο ειχε μεγαλυτερη οθονη.

 

Σας ευχαριστω.

 

Οι καινούριες συσκευές (σειρά One) έχουν δυνατότητα να αλλάζεις το μέγεθος της γραμματοσειράς κατά βούληση. Έχει δηλαδή 3 επιλογές, μικρή, κανονική, μεγάλη. Η κανονική είναι όπως ήταν μέχρι τώρα η γραμματοσειρά στα προηγούμενα htc οπότε η μεγάλη θα σε βολέψει.

Εναλλακτικά αν έχεις ξεκλειδώσει το S τις μπορείς να δοκιμάσεις κάποια από τις Sense 4 roms που υπάρχουν στο xda και να πάρεις μια ιδέα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οι καινούριες συσκευές (σειρά One) έχουν δυνατότητα να αλλάζεις το μέγεθος της γραμματοσειράς κατά βούληση. Έχει δηλαδή 3 επιλογές, μικρή, κανονική, μεγάλη. Η κανονική είναι όπως ήταν μέχρι τώρα η γραμματοσειρά στα προηγούμενα htc οπότε η μεγάλη θα σε βολέψει.

Εναλλακτικά αν έχεις ξεκλειδώσει το S τις μπορείς να δοκιμάσεις κάποια από τις Sense 4 roms που υπάρχουν στο xda και να πάρεις μια ιδέα.

 

Ευχαριστω πολυ αλλα δεν το εχω κανει root το S .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ αλλα δεν το εχω κανει root το S .

 

για να ορίσεις το μέγεθος δεν χρειάζεται να είναι ρουταρισμένο το τηλέφωνο, για τις έξτρα μόνο χρειάζεται

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

για να ορίσεις το μέγεθος δεν χρειάζεται να είναι ρουταρισμένο το τηλέφωνο, για τις έξτρα μόνο χρειάζεται

 

Αν και ξεφευγουμε απο το θεμα τι πρεπει να κανω ???Δεν εχει επιλογη για μεγεθος γραμματοσειρας.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν και ξεφευγουμε απο το θεμα τι πρεπει να κανω ???Δεν εχει επιλογη για μεγεθος γραμματοσειρας.

 

Ρυθμίσεις > Οθόνη & κινήσεις δαχτύλων > Μέγεθος γραμματοσειράς. Εγώ , έχω ορίσει το μεγάλο και είναι μια χαρά.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

για να ορίσεις το μέγεθος δεν χρειάζεται να είναι ρουταρισμένο το τηλέφωνο, για τις έξτρα μόνο χρειάζεται

 

Αυτό στην σειρά One, εγώ μίλησα για το Desire S.. Να προσέχουμε τι διαβάζουμε και τι λέμε παρακαλώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό στην σειρά One, εγώ μίλησα για το Desire S.. Να προσέχουμε τι διαβάζουμε και τι λέμε παρακαλώ.

 

Χίλια συγνώμη έχεις δίκιο, παρασύρθηκα και νόμιζα πως ήμασταν στο νήμα για το One S, δεν θα ξαναγίνει.:whistle:

 

 

Στο τηλεφωνάκι μας τώρα, έχει κανείς πρόβλημα με το ακουστικό του, σαν να ακούγονται παράσιτα μερικές φορές ή κάτι σαν βράσιμο? Δεν μου το κάνει πάντα, αλλά όταν το κάνει είναι σπαστικό.:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την μικρη αναστατωση παιδια.....Σημασια εχει στο ερωτημα μου οτι στο One S αλλαζει το μεγεθος γραμματοσειρας.

Ειμαι σε αναζητηση νεου κινητου

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγνώμη έχεις δίκιο, παρασύρθηκα και νόμιζα πως ήμασταν στο νήμα για το One S, δεν θα ξαναγίνει.:whistle:

 

Με το να ειρωνεύεσαι ανθρώπους που προσπαθούν να βοηθήσουν δεν νομίζω να εξυπηρετεί κάτι.

Ο Γιάννης ρώτησε κάτι, του απάντησα και παράλληλα του πρότεινα ένα τρόπο να δει πως θα είναι οι γραμματοσειρές στην συσκευή που έχει τώρα, πριν αγοράσει άλλη.

Αν εσύ δεν το κατάλαβες τι να πω... αλλά η ειρωνεία πρώτη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...