Jump to content

LG Optimus L7 (P700)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλ αν ειναι στο 100% μεσα σε 5 ωρες πρεπρι να κλεισει το κιν απο μπαταρια? με μου φενεται λογικο....

 

Εξαρτάται πόσο το χρησιμοποιείς την ώρα που είναι ανοικτά τα δεδομένα...Επίσης, έχει διαφορά να είναι φρεσκοφορτισμένο και να ανοίξεις δεδομένα και διαφορετικά στη μέση της λειτουργίας του κινητού...Από κάποιο σημείο και μετά ξεφορτίζει πιο γρήγορα...Επίσης, ένα κινητό με Internet (Wi-Fi και δεδομένα ανοικτά) ζήτημα να κρατάει μέρα γεμάτη (από άτομα που έχουν και Iphone 5 που θεωρείται ότι έχει καλή μπαταρία). Έτσι είναι ο κόσμος των smartphone δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 664
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για σας παιδιά καινούργιος και εγώ. :up:

Το "πρόβλημα" μου είναι το εξής έχω rootarei την συσκευή με την V1Oi όλα μια χαρά κανένα σημαντικό πρόβλημα μόνο μερικά κωλύματα που και που.

Τώρα θέλω να κάνω αναβάθμισή στην V10k. Πια είναι η διαδικασία που πρέπει να κάνω και πως να rootarw την V10k ;

Επίσης έχω 2 partition στην sd και χρησιμοποιώ το app : Link2SD.

Προσπάθησα να διαβάσω όλο το θέμα αλά δεν βρήκα κάτι παρόμοιο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά καινούργιος και εγώ. :up:

Το "πρόβλημα" μου είναι το εξής έχω rootarei την συσκευή με την V1Oi όλα μια χαρά κανένα σημαντικό πρόβλημα μόνο μερικά κωλύματα που και που.

Τώρα θέλω να κάνω αναβάθμισή στην V10k. Πια είναι η διαδικασία που πρέπει να κάνω και πως να rootarw την V10k ;

Επίσης έχω 2 partition στην sd και χρησιμοποιώ το app : Link2SD.

Προσπάθησα να διαβάσω όλο το θέμα αλά δεν βρήκα κάτι παρόμοιο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359369

 

Για κάνε ένα check εδώ, μπορεί να βρεις τίποτα ενδιαφέρον!!! :p:D

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359369

 

Για κάνε ένα check εδώ, μπορεί να βρεις τίποτα ενδιαφέρον!!! :p:D

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και την γρήγορη ανταπόκριση θα το μελετήσω .

Edit.

Προχώρησα ακολουθώντας το ΟΔΗΓΟΣ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΡΟΜ ΜΕΣΩ KDZ και το ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑ STOCK ΡΟΜ V10K / ΡΟΥΤΑΡΙΣΜΕΝΗ / ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΟ BOOTLOADER / ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ CWM χωρίς να κάνω την σημείωση και τη SD και την SIM μέσα.

 

Όλα πήγαν μια χαρά. άργησε λίγο το φλασαρισμα και αγχώθηκαν :worry: αλά οκ άξιζε η τρομάρα.

Μετά το reboot της συσκευής το Link2SD δεν αναγνώριζε το 2ο partition με αποτέλεσμα να μη "παίζουν" όσες εφαρμογές ήταν συνδεόμενες σε αυτό.

Δεν είναι κάτι σοβαρό από μόνο το πρόγραμμα σου λέει να κάνεις μια επανεκκίνηση.

Κατά την επανεκκίνηση σου λέει πάλι "αναβάθμιση android" και όλα δουλεύουν.

Ορίστε και μια photo:

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=30945&stc=1&d=1363606770

Edited by ddonald
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 6η πλέον έκδοση της CM10 με Jelly Bean 4.1.2 ως καθημερινή ΡΟΜ με ένα backup μέσω CWM την stock v10k. Είναι πολύ γρήγορη, ανταποκρίσιμη και χωρίς πολλά κολλήματα...Περισσότερο φυσικά οφείλεται στον καθαρισμό των περιττών στοιχείων και κατ' εμέ σκουπιδιών που υπάρχουν στις stock και καθυστερούν το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να αναφέρω ένα παράξενο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το LG OPTIMUS L7 P700 που έχω. Αρχικά, θα ήθελα να αναφέρω ότι το κινητό δεν παρουσιάζει πουθενά αλλού προβλήματα, είναι πολύ καλό (άσχετα που κάπου κάπου έχει κάποια κολλήματα :P) και το έχω εδώ και πολλούς μήνες. Το πρόβλημα που έχει, αφορά την περιήγηση σε ιστοσελίδες αναπαραγωγής βίντεο και κυρίως στo YouTube. Είτε μπω απ' τον περιηγητή του τηλεφώνου στο YouTube, είτε απ' την εφαρμογή, τα βίντεο όλα αργούν πολύ να φορτώσουν (40 - 50 δευτερόλεπτα) και κάθε φορά σταματάνε να παίζουν στο ενάμισι λεπτό (μόλις, δηλαδή, το βίντεο φτάσει στο 1:30, μου εμφανίζει εκείνο τον κύκλο που γυρνάει και υποδεικνύει ότι το βίντεο κάνει buffering, ενώ στην πραγματικότητα δεν συνεχίζει καθόλου). Επίσης, μόλις το βίντεο κολλήσει, δεν μπορώ ούτε να το ξαναπάω στην αρχή αλλά ούτε και να το μετακινήσω προς το τέλος. Το πρόβλημα αυτό με παρουσιάστηκε όταν έκανα αλλαγή στην εταιρεία παροχής ίντερνετ. Το παράξενο είναι ότι όταν συνδέω το κινητό μου με άλλες συνδέσεις WiFi το πρόβλημα αυτό δεν υπάρχει, ούτε όταν μπαίνω στο YouTube μέσω MB. Έχω δοκιμάσει να μπω στην δικιά μου σύνδεση WiFi με άλλο κινητό και παραδόξως τα βίντεο δούλευαν κανονικά. Είναι λες και το κινητό μου είναι μαλωμένο με το router :lol: Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω για να διορθώσω αυτό το πρόβλημα. Οποιοσδήποτε έχει κάτι να προτείνει, παρακαλώ πολύ, ας αφήσει μια απάντηση.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσημο Jelly Bean 4.1.2 έρχεται οσονούπω!!! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359856:lol::lol::lol:

 

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να αναφέρω ένα παράξενο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το LG OPTIMUS L7 P700 που έχω. Αρχικά, θα ήθελα να αναφέρω ότι το κινητό δεν παρουσιάζει πουθενά αλλού προβλήματα, είναι πολύ καλό (άσχετα που κάπου κάπου έχει κάποια κολλήματα :P) και το έχω εδώ και πολλούς μήνες. Το πρόβλημα που έχει, αφορά την περιήγηση σε ιστοσελίδες αναπαραγωγής βίντεο και κυρίως στo YouTube. Είτε μπω απ' τον περιηγητή του τηλεφώνου στο YouTube, είτε απ' την εφαρμογή, τα βίντεο όλα αργούν πολύ να φορτώσουν (40 - 50 δευτερόλεπτα) και κάθε φορά σταματάνε να παίζουν στο ενάμισι λεπτό (μόλις, δηλαδή, το βίντεο φτάσει στο 1:30, μου εμφανίζει εκείνο τον κύκλο που γυρνάει και υποδεικνύει ότι το βίντεο κάνει buffering, ενώ στην πραγματικότητα δεν συνεχίζει καθόλου). Επίσης, μόλις το βίντεο κολλήσει, δεν μπορώ ούτε να το ξαναπάω στην αρχή αλλά ούτε και να το μετακινήσω προς το τέλος. Το πρόβλημα αυτό με παρουσιάστηκε όταν έκανα αλλαγή στην εταιρεία παροχής ίντερνετ. Το παράξενο είναι ότι όταν συνδέω το κινητό μου με άλλες συνδέσεις WiFi το πρόβλημα αυτό δεν υπάρχει, ούτε όταν μπαίνω στο YouTube μέσω MB. Έχω δοκιμάσει να μπω στην δικιά μου σύνδεση WiFi με άλλο κινητό και παραδόξως τα βίντεο δούλευαν κανονικά. Είναι λες και το κινητό μου είναι μαλωμένο με το router :lol: Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω για να διορθώσω αυτό το πρόβλημα. Οποιοσδήποτε έχει κάτι να προτείνει, παρακαλώ πολύ, ας αφήσει μια απάντηση.

 

Ευχαριστώ :)

 

Δεν έχω καμία ιδέα ούτε έχω ξανακούσει κάτι παρόμοιο δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν ξέρω για ποιο λόγο το thread μου τοποθετήθηκε στο δικό σου. Κάποιος έξυπνος έκανε την βλακεία του. Δεν περίμενα απάντηση από εσένα αλλά από κάποιον που γνωρίζει παρόμοια θέματα με android κινητά. Ευχαριστώ για την προσπάθεια πάντως :P
Link to comment
Share on other sites

Επίσημο Jelly Bean 4.1.2 έρχεται οσονούπω!!!

 

Πάμε μωρή LG!

 

(Ελπίζω να κάνει το τηλεφωνάκι μας καλύτερο και όχι χειρότερο...)

Link to comment
Share on other sites

Πάμε μωρή LG!

 

(Ελπίζω να κάνει το τηλεφωνάκι μας καλύτερο και όχι χειρότερο...)

 

Με την CM10 (που είναι βασισμένη πάνω σε 4.1.2) είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος...Βέβαια, το θέμα είναι ότι δεν ξέρω κάτα πόσο αυτό οφείλεται στην 4.1.2 ή στο ότι η CM10 δεν έχει περιττά προγράμματα που ξεπατώνουν το κινητό...Ίδωμεν!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Με την CM10 (που είναι βασισμένη πάνω σε 4.1.2) είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος...Βέβαια, το θέμα είναι ότι δεν ξέρω κάτα πόσο αυτό οφείλεται στην 4.1.2 ή στο ότι η CM10 δεν έχει περιττά προγράμματα που ξεπατώνουν το κινητό...Ίδωμεν!!! :D

 

Το πιθανότερο είναι λόγω της ελλειψης περιττών προγραμμάτων. Αλλά το ότι είναι βασισμένη στην 4.1.2 δεν το ήξερα και είναι, αν μη τι άλλο, ενθαρρυντικό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω το επίσημο Jelly Bean 4.1.2 που καθώς διαβάζω έρχεται, πριν κάνω οτιδήποτε στο τηλέφωνο μου.
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στο xda οτι βγηκε σημερα του L7 , μπορει κανεις να το επιβεβαιωσει ;

 

"Europe Open LGP700 V20A 2013-03-23"

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στο xda οτι βγηκε σημερα του L7 , μπορει κανεις να το επιβεβαιωσει ;

 

"Europe Open LGP700 V20A 2013-03-23"

 

Το τσεκάρω και θα επανέλθω...

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στο xda οτι βγηκε σημερα του L7 , μπορει κανεις να το επιβεβαιωσει ;

 

"Europe Open LGP700 V20A 2013-03-23"

 

Πριν λίγο το τσέκαρα αλλά τίποτα ακόμα

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες απευθειας στον server ; Η μεσω ΟΤΑ :

 

Οπως και να εχει ειναι θεμα χρονου λογικα , ελαχιστου.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες απευθειας στον server ; Η μεσω ΟΤΑ :

 

Οπως και να εχει ειναι θεμα χρονου λογικα , ελαχιστου.

 

Μέσω ΟΤΑ δοκίμασα, μέσω σέρβερ μου βγάζει Not Found (αν είναι σωστός ο σύνδεσμος που πάτησα)

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε μεσω υπολογιστη τοτε, αν σου λεει not found κατι εκανες λαθος....Εμενα μια χαρα δουλευει το λινκ και εχει ακομα την εκδοση του 11/2012 ...Για τσεκαρε .
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει επίσημα Ελλάδα αλλά γενικά στην Ευρώπη και πρέπει να το βάλετε μέσω KDZ...Από ότι είδα είναι όντως Jelly Bean αλλά γενικά σαν interface είναι σαν ICS...Αν είστε root ή έχετε ξεκλείδωτο bootloader ή έχετε CWM εκ των προτέρων σας λέω ότι τα χάνετε...Δεν ξέρω τι γίνεται με τα δεδομένα αλλά από ότι είδα προτείνεται να κάνετε factory reset...
Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομενα δεν χανονται και μπορει καποιος να πειραματιστει να μην κανει ρεσετ μετα το φλασαρισμα. Αν ομως εχετε καποιο λαγκ , κολημα η αλλο προβλημα , κατα 99,5% με ενα factory reset , θα λυθει .

 

Αντε και στα δικα μας :)

Link to comment
Share on other sites

http://file3.webfile.ru/6442317/V20a.rar?filename=V20a.rar

 

Σε αυτο το λινκ λενε στο xda (απο εκει το πηρα) οτι ειναι η επισημη JB ρομ για το L7 , η οποια ειναι pre rooted και με CWM περασμενο μεσα.Εχει ελληνικα κανονικα μεσα , μιας και το ρωτησα αυτο και μεχρι στιγμης απο τα σχολια που εχουν κανει οσοι την εχουν περασει εχει πολυ καλη μπαταρια σε αναμονη (χωρις να ξερω πως ειναι με ics) συγκεκριμενα ανεφερε ενας 16ωρες με 2% μεταβολη , και επισης ειναι οτι πιο smooth εχουν δει ποτε στο τηλεφωνο.

 

Αν θελεις καποιος να την φλασαρει το κανει μεσω KDZ , εφοσον γνωριζει φυσικα την διαδικασια φυσικα και βιαζεται!

 

Φυσικα να εχετε ξεκλειδωτο bootloader!

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

http://file3.webfile.ru/6442317/V20a.rar?filename=V20a.rar

 

Σε αυτο το λινκ λενε στο xda (απο εκει το πηρα) οτι ειναι η επισημη JB ρομ για το L7 , η οποια ειναι pre rooted και με CWM περασμενο μεσα.Εχει ελληνικα κανονικα μεσα , μιας και το ρωτησα αυτο και μεχρι στιγμης απο τα σχολια που εχουν κανει οσοι την εχουν περασει εχει πολυ καλη μπαταρια σε αναμονη (χωρις να ξερω πως ειναι με ics) συγκεκριμενα ανεφερε ενας 16ωρες με 2% μεταβολη , και επισης ειναι οτι πιο smooth εχουν δει ποτε στο τηλεφωνο.

 

Αν θελεις καποιος να την φλασαρει το κανει μεσω KDZ , εφοσον γνωριζει φυσικα την διαδικασια φυσικα και βιαζεται!

 

Φυσικα να εχετε ξεκλειδωτο bootloader!

 

Βλέπω ανάμεικτα συναισθήματα γενικά, προσοχή μεγάλη όσοι την δοκιμάσετε και backup τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Ένα τσεκάρισμα που έκανα τώρα είδα ότι απέσυραν την V20A και επανέφεραν την παλιά Europe Open LGP700 V10K 2013-03-25 για ψάξτε το και σεις να δείτε μήπως κάνω λάθος εγώ.
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Ένα τσεκάρισμα που έκανα τώρα είδα ότι απέσυραν την V20A και επανέφεραν την παλιά Europe Open LGP700 V10K 2013-03-25 για ψάξτε το και σεις να δείτε μήπως κάνω λάθος εγώ.

 

Ναι, το επιβεβαιώνω και από το xda. Μάλλον ήταν κάποια beta ίσως για να μαζέψουν στοιχεία; Ίδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L7 (P700)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...