Jump to content

LG Optimus L7 (P700)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για σας ! ειμαι νεο μελος και εχω lg optimus l7 ! εκανα το update σε android 4.1.2 αλλα ειναι υπερβολικα αργο το κινητο και καλλαει συχνα ! ξερει κανεις πως μπορω να το επαναφερω στο android 4.0.4 ? ευχαριστω πολυ :)

Να μην επαναφέρεις την 4.0.4.

Να κάνεις οπωσδήποτε μετά από κάθε αναβάθμιση ένα Factory Reset (Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων). 99,9% θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 664
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παρεα! δε μπορω να βγαλω ακρη.μπορει να βοηθησει καποιος με το πως θα κανω root το εργαλειο...?????

ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

για φιλε ! το εκανα αλλα παλι το ιδιο ! μου αφεινει περιπου 30 mb free στην ram !

Δεν μου έχει τύχει κάτι αντίστοιχο (και στα δύο L7 που αναβάθμισα) και έχω την εντύπωση ούτε σε κάποιον άλλο από 'δω μέσα.

 

Καν' του άλλη μια φορά το Factory Reset (δοκίμασε να το κάνεις και από το LG Support Tool στην επιλογή Customer Support > Recover Phone) και πες μας τι βήματα κάνεις εφόσον τελειώσει η επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Root+ Greenify ρε παίδες, είναι τόσο μα τόσο απλό δύο apk κατεβάζεις και εγκαθιστάς μη το κουράζουμε συνέχεια Edited by MickWellington
Link to comment
Share on other sites

Βαλτε το autokiller και θα με θυμηθητε! Εχει διαφορες ρυθμισεις και κανει πολυ καλη δουλεια!

Εγω του εβαλα την ρυθμιση σε επιπεδο aggresive (η οποια κατω απο τα 100mb "θεριζει...") και η ram μου κυμαινεται απο 120 - 160mb! Εβαλα και τον autorun της ιδιας εταιρειας και πραγματικα το κινητο παει σφαιρα! Και εχω 80+ εφαρμογες εγκατεστημενες!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

για πεστε μου εσεις που το εχετε για 150 ευρω που εχει τωρα αξιζει?εψαχνα ενα κινητο με ταβανι αυτα τα λεφτα για τον πατερα μου
Link to comment
Share on other sites

Root+ Greenify ρε παίδες, είναι τόσο μα τόσο απλό δύο apk κατεβάζεις και εγκαθιστάς μη το κουράζουμε συνέχεια

root+ ενοοεις καποια εφαρμογη?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

root+ ενοοεις καποια εφαρμογη?

 

Eννοει την εφαρμογη greenify! Αλλα αν θες δοκιμασε και το autokiller και ποσταρε εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπηκα και διαβασα εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146

 

και στην ενοτητα 7 λεει για την διαχειριση μνημης ram! Aπο εκει ορμομενος κατεβασα και το autokiller και πραγματικα σωθηκα (απο 120-160mb συνεχεια)!;)

Link to comment
Share on other sites

Για να χρησιμοποιήσω στην εφαρμογή autokiller πρέπει να είμαι root.. και δεν έχω ιδέα πως το κάνω και αν είναι καλό να το κάνω! Εσείς που το κάνατε … και έχετε ελεύθερη πιο πολύ RAM κολλάει?
Link to comment
Share on other sites

Για να χρησιμοποιήσω στην εφαρμογή autokiller πρέπει να είμαι root.. και δεν έχω ιδέα πως το κάνω και αν είναι καλό να το κάνω! Εσείς που το κάνατε … και έχετε ελεύθερη πιο πολύ RAM κολλάει?

 

Kαθολου δεν κολλαει (το δικο μου τουλαχιστον)! Kαι οντως θα σε ωφελησει σε πολλα θεματα του κινητου... το root!

 

Κοιτα εδω και τον τροπο για να κανεις root:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=32031942

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τον raziel137 το εκανα αναβαθμιση ολα μια χαρα ουτε προβληματα ουτε κολαει οπως ελεγε ο προηγουμενος.αλλαξε το στατους ενα δυο εφαρμογες παραπανω αλλα η ταχυτητα η ιδια.
Link to comment
Share on other sites

Kαθολου δεν κολλαει (το δικο μου τουλαχιστον)! Kαι οντως θα σε ωφελησει σε πολλα θεματα του κινητου... το root!

 

Κοιτα εδω και τον τροπο για να κανεις root:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=32031942

 

Φιλε κάνει για 4.1.2 και software version 20a-EUR , Επίσης αν κάνω root Χάνετε η εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

- Usb drivers: on http://www.lg.com

φιλε αυτο?

 

Νομιζω το βρικα τελικα http://www.lg.com/gr/support-mobile/lg-LGP700 ?

 

Ναι απο εκει!:)

 

Φιλε κάνει για 4.1.2 και software version 20a-EUR , Επίσης αν κάνω root Χάνετε η εγγύηση?

 

Περνα καλυτερα την v20d που ειναι ηδη root + CWM + ποιο καλυτερη γενικοτερα απο την v20a!

Για την εγγυηση νομιζω χανεται, αλλα αν υπαρξει προβλημα κανεις μετα unroot και ολα οκ!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο άσχετος για την v20d που μπορώ να την βρω? Από το site που μου είπες πιο πάνω.. επειδή σε αυτό το site γράφει V10 A,C, I. , θα κάνει?

Υ.Γ συγγνώμη σε κούρασα αλλά είμαι πολύ άσχετος από αυτά^^^

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία και ξεκινα πατώντας το start
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα έβαλα την rooted V20D και με το greenfy έχω 80 ΜΒ ελευθερα, χωρις το παραμικρο πρόβλημα!!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα έβαλα την rooted V20D και με το greenfy έχω 80 ΜΒ ελευθερα, χωρις το παραμικρο πρόβλημα!!!

 

Φίλε πως το έκανες? Μπορείς να βοηθήσεις λίγο?

Link to comment
Share on other sites

Emergency mode μου το εβγαλε οταν εκανα αναβαθμιση κ εβαλα την 4.1.2 ενω δουλευε καλα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τωρα κολαει!!!! Κ η καμερα ειναι θολη!αυτο το greenfy το κατεβασα απο το play store πως δουλευει δεν ξερω help!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L7 (P700)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...