Jump to content

LG Optimus L7 (P700)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσο του LGMobile Support Tool, σύνδεσα το κινητό, έκανε έλεγχο και ξεκίνησε να κατεβάζει την νέα έκδοση!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 664
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σε βοηθήσω λίγο φίλε, εγώ κατέβασα το LGMobile Support Tool (http://www.softpedia.com/get/Mobile-Phone-Tools/Others/LGMobile-Support-Tool.shtml ) σύνδεσα το τηλέφωνο και ήθελε κάπου στα 20 λεπτά μέχρι να ολοκληρωθεί… αυτό εξαρτάτε και από την σύνδεση που έχεις στο διαδίκτυο. Μετά όταν ολοκληρώθηκε αποθήκευσα όλες μου τις εικόνες , τραγούδια , επαφές και έκανα reset το κινητό έτσι ώστε να καθαρίσει! Όταν άνοιξε ξανά ήταν σαν καινούριο με την JB και ξανά έγιναν εγκατάσταση οι εφαρμογές μου!

 

p.s : Δεν ξέρω γιατί κόλλησε , σε μένα δεν έκανε κάποιο πρόβλημα.. ξανά δοκίμασε , ελπίζω να βοήθησα. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρεχει τιποτα .Μην μασας . Kατεβασε την rom απο εδω : http://media.smartphenom.com/php/lg-download.php?model=LGP700&buyer=NEU&version=V20a_00&country=AT&token=c69a62f58537240f369e3aa0bee2a26f

Ακολουθα αυτες τις οδηγιες : http://www.smartphenom.com/2012/12/lg-optimus-l7-firmware.html

 

Και σε 5 λεπτα θα εισαι αναβαθμισμενος.

Link to comment
Share on other sites

SOS...Παιδιά κόλησα στο emergency mode και δοκιμάζω με τον τρόπο που πρότεινε ο Leolipop και όταν φτάνει στο τέλος αντί να κάνει reboot το τηλ. μου βγάζει upgrade error WParam:100 και LParam:4010 έχει κανείς ιδέα τι γίνεται αφού το δοκίμασα 3 φορές η να το στείλω στην LG;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με το lg update tool , πηγαινε στο μενου υποστηριξη πελατων και μετα στην Διαδικασια επαναφορας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα της LG,

 

Για το LG Optimus L7 II ξέρει κανείς τίποτα;

Πότε θα έρθει, τιμή κλπ.

Βλέποντας τα specs του μου δίνεται η εντύπωση ενός πολύ καλού midrange κινητού, που εμένα τουλάχιστον μου κάνει "κλικ"

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα τα σπεκς και αν εξαιρεσεις την οθονη ips θα σου ελεγα καλυτερα να παρεις ενα Galaxy S2 με περισσοτερη ραμ και χρονισμο cpu , τα αλλα ιδια ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με το lg update tool , πηγαινε στο μενου υποστηριξη πελατων και μετα στην Διαδικασια επαναφορας.

 

Ούτε έτσι έγινε κάτι, σταματάει στο 50% και χάνει την επικοινωνία με το τηλ. θα προσπαθήσω και σε άλλο pc και μετά στην LG.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα την αναβάθμιση, όλα καλά λιγότερα κολλήματα, αλλά δε μου αρέσει πολύ η αισθητική των μενού, τα γράμματα είναι πολύ έντονα. Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω αυτό και να επέμβω στην αισθητική;

 

Επίσης πως μπορώ να κάνω root τώρα; Ισχύουν οι οδηγίες που υπήρχαν για την προηγούμενη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Για τα γραμματα δες στις ρυθμισεις εμφανισης μηπως εχει καποια αλλη γραμμαροσειρα που σε καλυπτει.
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι οδηγιες πως να κανω back up τα παντα στο κινητο και αφου παω σε jb να κανω restore.

Οπως σε iphone ενα πραμα ποιος.γνωριζει;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι οδηγιες πως να κανω back up τα παντα στο κινητο και αφου παω σε jb να κανω restore.

Οπως σε iphone ενα πραμα ποιος.γνωριζει;:rolleyes:

 

Πρώτον...Το iphone το κάνει μέσω itunes και το android δεν είναι iphone.

Δεύτερον...Εγώ το έκανα αναβάθμιση χωρίς να χάσω τίποτα από δεδομένα και εφαρμογές. Αν το αναβαθμίσεις μέσω KDZ επέλεξε το DIAG και όχι το EMERGENCY εγώ έτσι το έκανα αλλά η ευθύνη δική σου.

Τρίτον...Ρυθμίσεις->Δημιουργία Αντιγράφου Ασφαλείας είναι αυτό περίπου που λες...Αν γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, όταν ανοίγεις το κινητό και σου ζητάει λογαριασμό google, βάζοντας το δικό σου και δίνοντας το ΟΚ στη συσκευή σου επαναφέρει το αντίγραφο και άρα εφαρμογές και επαφές κλπ κλπ. Βέβαια θέλει σύνδεση στο Internet.

 

Αυτά! :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε η αναβάθμιση σε άλλο pc και όλα εντάξει, ωραία η jb. Να ευχαριστήσω τον Leolipop για το ενδιαφέρον του.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά από το lg update tool όπως μου είπες σε xp ενός φίλου και προφανώς έφταιγε το pc μου με vista χωρις όμως να γνωρίζω το λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω το update σε 4.1.2 αλλα αντι να μειωθει το lag μεγαλωσε:( Ειμαι καινουριος σε android εχω διαβασει μερικα post στο forum αλλα θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματακια σχετικα με το root στη συσκευη:

1)μπορω να κανω root και να εχω την official rom??

και 2)αν μπορει καποιος να μου δωσει οδηγειες ή καποιο link με οδηγειες για να κανω root με την 4.1.2?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..ηθελατην γνωμη σας ..μεταξυ lg l 7 kai galaxy s advance..βλεπω καποιες διαφορες.to l7 πηρε την jelly bean?κολλαει οπως λεει καποιος στο post?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω το update σε 4.1.2 αλλα αντι να μειωθει το lag μεγαλωσε:( Ειμαι καινουριος σε android εχω διαβασει μερικα post στο forum αλλα θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματακια σχετικα με το root στη συσκευη:

1)μπορω να κανω root και να εχω την official rom??

και 2)αν μπορει καποιος να μου δωσει οδηγειες ή καποιο link με οδηγειες για να κανω root με την 4.1.2?

 

Βασικά εγώ όταν έκανα το update μετά έκανα και ένα factory reset αφού αποθήκευσα τα προσωπικά μου στοιχεία στο pc και τώρα έχει σαφώς λιγότερα lags!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι είναι καλύτερο με την jb και για να πω ένα παράδειγμα, διαπίστωσα ότι με το ίδιο χαμηλό επίπεδο ελεύθερης ram τώρα είναι πιο smooth με λιγότερα lags απ`ότι πριν.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L7 (P700)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...