Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus L5 (E610)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια μέτρια προς καλή οθόνη με 7/10 βαθμολογία δεν την λες μέτρια

Εγώ θα της έβαζα 5

Όσο για τα εικονίδια,υπάρχουν launchers και μπορείς να προσαρμόσεις απλά τα πάντα

 

Σωστός και στα 2!!

Δυστυχώς το μεγάλο μείον του κινητού είναι η οθόνη κ ιδίως η γωνία θέασης της και η ανάλυση.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα και το έδωσα κιόλας!!:p

 

Το περίμενα,δεν είναι τίποτα σπουδαίο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου καλησπερα....εχει κανει καποιος rooting στο τηλεφωνο του?απο εχτες ειμαι κατοχος αυτου του κινητου και ενδιαφερομαι να το ρουταρω...

 

Προγραμματα τροπος κλπ γενικα οτιδηποτε ωστε να πετυχουμε το σκοπο μας.....:lol::lol::lol:

 

Ευχαριστω..

 

Κανεις να βοηθησει? :(:(

 

Πραγματικα δεν εχει κανει κανεις root αυτο το κινητο?εψαξα στο νετ για να βρω πληροφοριες,αλλα καμμια δεν μου δουλεψε...

 

Υπαρχει καμμια ακρη τι λετε?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φίλε μου το έδωσα το κινητακι αλλά πληροφοριακά να σου πω ότι το δούλευα με κάρτα Cosmote οπότε ουδέν θέμα !!

 

με cosmote ok. Χρειάστηκε βέβαια να καλέσω cosmote για να μου δώσουν ρυθμίσεις για την σύνδεση σε 3g, αλλά όλα οκ.

 

Ξέρει κανείς πως αλλάζω τις οθόνες της Vodafone που εμφανίζονται όταν ανοίγει και κλείνει το κινητό

 

Από την μικρή εμπειρία με android για τα λεφτά του είναι αρκετα καλό. Μοναδικό μείον η ανάλυση οθόνης και η γωνία θέασης της οθόνης. Πλάγια δεν βλέπεις τίποτα, μόνο μια ασπρίλα παντού.

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Πλεον και εγω ευτυχης κατοχος του L5.Οντως το μονο αρνητικο που εχει ειναι η αναλυση και η γωνια θεασης αλλα για 4 ιντσες και στα 200 ευρω ειναι μια τιμια επιλογη...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
χμμμ... χαμηλή ανάλυση, και στο κάτω κάτω δεν βρίσκεις στο δρόμο 200 ευρώ την σήμερον ημέρα.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερει κανεις αν εχει βγει καποιος ολοκληρωμενος οδηγος για root και καποια rom καλη η μηπως ειναι νωρις ακομα;;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδες ξερει κανεις αν εχει βγει καποιος ολοκληρωμενος οδηγος για root και καποια rom καλη η μηπως ειναι νωρις ακομα;;

Ευχαριστω.

 

Για root δες εδώ... https://www.youtube.com/watch?v=DbKVgKNZ140&feature=youtube_gdata_player

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στους φιλους, εβαλα σημερα μια 8 αρα class 10 περασα φωτο τραγουδια ολα οκ, ομως το app2 sd μου λεει οτι η συσκευη δεν υποστηριζει μετακινηση εφαρμογων στην sd:mad: το εχει δει καποιος αυτο το ξερετε??
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα στους φιλους, εβαλα σημερα μια 8 αρα class 10 περασα φωτο τραγουδια ολα οκ, ομως το app2 sd μου λεει οτι η συσκευη δεν υποστηριζει μετακινηση εφαρμογων στην sd:mad: το εχει δει καποιος αυτο το ξερετε??

 

Καμία εφαρμογή δεν μπορείς να μετακινήσεις; Ούτε για παράδειγμα το ES File Explorer (το οποίο έχει τη δυνατότητα μεταφοράς στη sd);

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμία εφαρμογή δεν μπορείς να μετακινήσεις; Ούτε για παράδειγμα το ES File Explorer (το οποίο έχει τη δυνατότητα μεταφοράς στη sd);

τα δοκιμασα ολα οσα κατεβασα τιποτα, λετε να φταει η μνημη? αλλα αφου βλεπω τα αρχεια μεσα:confused:

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως αλλάζω τις οθόνες της Vodafone που εμφανίζονται όταν ανοίγει και κλείνει το κινητό

ξερετε κάτi;

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

θελει root το κινητο για να χρησιμοποιησει την app2sd . γοογλαρε το εξης "l5 root xda" θα σου βγαλει το λινκ και ξεκινα διαβαζε απο κει τι γινεται με ροοτ
Link to comment
Share on other sites

θελει root το κινητο για να χρησιμοποιησει την app2sd . γοογλαρε το εξης "l5 root xda" θα σου βγαλει το λινκ και ξεκινα διαβαζε απο κει τι γινεται με ροοτ

 

Ευχαριστώ φιλαράκι αλλα δεν θα πολυαπασχοληθώ με το L5 σύντομα θα πάει για ανταλλαγή:shifty::shifty:

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αξίζει τα λεφτά του; απ'ότι είδα γίνεται ροοτ, αλλά δεν έχουν βγει custom roms.. Παίζει να βγουν;

Και φοράει τίποτα από την LG φάση sence όπως τα HTC, ή είναι καθαρό Android?

Βίντεο κατευθείαν από το pc παίζει; όχι full hd, τα κλασσικά .avi των σειρών..

Και πόσο χώρο έχει εσωτερικά για εφαρμογές; (μονο εφαρμογές, όχι άλλα αρχεια)

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά σκέφτομαι να το πάρω..

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα.Αγορασα το lg optimus l5.μετριο αλλα μεχρι εφτασα σε λεφτα.Μηπως μπορεις να με βοηθησεις να το σπασω.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ασχημο.ειναι γρηγορο αλλα τρωει και τα κολληματα του.εσωτερικος χωρος ικανοποιητικος 2,65 καθαρο.δεν ξερω βεβαια εαν φορτωθει αν θα τα φτυσει αλλα μεχρι τωρα τρεχει..δεν αντιγραφει στην καρτα.προσπαθω να το σπασω ζητησα βοηθεια και θα δουμε.παντως για τα λεφτα του ειναι ενταξει και στο λεω γιατι ειχα iphone 3gs.ειναι πιο γρηγορο,
Link to comment
Share on other sites

Με root θα μπορουμε να μεταφερουμε τα προγραμματα στην sd η παλι ακυρο;

 

Παιδες μετα απο ενα root που εκανα στο κινητο προχτες σημερα καθως εκανα update

στο superuser και πειραζα και αλλες εφαρμογες αρχισαν να κρασαρουν οι εφαρμογες(μηνυματα,επαφες,τηλεφωνο).

Την εκανα την συσκευη factory reset και μετα με το super su εκανα unroot.Πλεον ειμαι στοκ..

 

Για να μην φλυαρω αλλο στο κινητο συνεχιζουν να κρασαρουν οι συγκεκριμενες εφαρμογες.

Υπαρχει πουθενα η stock rom να την ξαναπερασω η εστω καποια αλλη που να κανει στο L5?

Αν οχι αν το παω για service θα φαινεται αν το εχω κανει root?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=12

Χθες βρήκε η V10J για Ελλάδα και ειναι πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=12

Χθες βρήκε η V10J για Ελλάδα και ειναι πολυ καλη.

 

Πολυ χρησιμο το λινκ που δινεις μιας εχει τα παντα ολα μεσα.

 

Ξερει καποιος αν τα κινητα μας θα πανε σε jelly bean μιας και αλλα κινητα που εχω δει η jb ειναι ελαφρια και smooth απο την ics.

Link to comment
Share on other sites

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=12

Χθες βρήκε η V10J για Ελλάδα και ειναι πολυ καλη.

 

όταν το κινητό είναι vodafon παίρνει άλλες αναβαθμίσεις??? εμένα έχει την v10d.

Μπορώ να του περάσω την v10j ???θα χάσω ρυθμίσεις ??? εγγύηση ???

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...