Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα καλά έχεις τέτοιο θηρίο και σου κρατάει 4.5 μέρες...??? :shock:

Στο συρτάρι σου το έχεις...? :lol:

 

Πάντως όντως το κινητό καταναλώνει πολύ λίγο σε standby...

 

Οχι απλα κανω επιλεκτικη χρηση το χρησιμοποιω οταν θελω και οχι οταν βαριεμαι με. Αρκετο wifi και κλησεις

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα καλά έχεις τέτοιο θηρίο και σου κρατάει 4.5 μέρες...??? :shock:

Στο συρτάρι σου το έχεις...? :lol:

 

Πάντως όντως το κινητό καταναλώνει πολύ λίγο σε standby...

 

Εδώ το status μετά από 24ωρη φυσιολογική χρήση.

Τα πάντα ανοικτά συνεχώς. Συγχρονισμός όλων.

Η χρήση περιελάμβανε Ομιλία, mail, facebook, tapatalk, viber, λίγο σκάλισμα.

Επίσης στο αυτοκίνητο πάντα συνδεδεμένο το ΒΤ.

Απλά το χρησιμοποιούσα όταν το χρειαζόμουν.

 

http://img403.imageshack.us/img403/5204/20120612085656.png

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα κανω επιλεκτικη χρηση το χρησιμοποιω οταν θελω και οχι οταν βαριεμαι με. Αρκετο wifi και κλησεις

Το έφτιαξες το θέμα με το μηδενισμό των στατιστικών της μπαταρίας?

 

Εδώ το status μετά από 24ωρη φυσιολογική χρήση.

Τα πάντα ανοικτά συνεχώς. Συγχρονισμός όλων.

Η χρήση περιελάμβανε Ομιλία, mail, facebook, tapatalk, viber, λίγο σκάλισμα. Απλά το χρησιμοποιούσα όταν το χρειαζόμουν.

Κώστα μου τι να σου πω... Όταν ξαναπάρω One X στα χέρια μου θα μπορώ να μιλήσω και εγώ για την κατανάλωση... :(

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξες το θέμα με το μηδενισμό των στατιστικών της μπαταρίας?

 

 

Κώστα μου τι να σου πω... Όταν ξαναπάρω One X στα χέρια μου θα μπορώ να μιλήσω και εγώ για την κατανάλωση... :(

 

Δεν το εχω φτιαξει και δεν θελω να κανω hard reset.εισαι ατυχος με το one x.παρενθεση το xda forum το παρακολουθω απο wm εποχη.τελικα το 80%αυτων που ποσταρουν ειναι εκτος τοπου και χρονου εκει που γινεται δε το show ειναι στα θρεντ της μπαταριας

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξες το θέμα με το μηδενισμό των στατιστικών της μπαταρίας?

 

 

Κώστα μου τι να σου πω... Όταν ξαναπάρω One X στα χέρια μου θα μπορώ να μιλήσω και εγώ για την κατανάλωση... :(

 

Το σίγουρο είναι ότι με οποιαδήποτε χρήση δεν θα μείνεις απο μπαταρία πριν γυρίσεις στο σπίτι.

Ότι και να κανεις για 4.5 ώρες με την οθόνη ανοιχτή θα τις βγάλεις. Λογικά λοιπόν δεν νομίζω εργαζόμενος άνθρωπος να μπορει να ξοδέψει 4.5 ώρες μπροστα στο κινητο του.

 

Επίσης μια συμβουλή για την φόρτιση.

Δεν χρειάζεται να αφήνετε την συσκευη σας κάθε μέρα να παει στο 10% για να την βάλετε να φορτισει.

Μια φορα την εβδομάδα αρκει ένας πλήρης κύκλος για να διατηρηθεί.

Το καλύτερο είναι μόλις πέσει στο 40-50% αν είστε δίπλα σε pc η πρίζα βάλτε το να φορτισει. Θα κάνει πολυ λιγότερο χρόνο και δεν θα ζεσταθει καθόλου ακόμα και με ταυτόχρονη χρήση.

 

Επίσης φροντίστε να ρυθμίζεται σωστα την φωτεινότητα της οθόνης. Είναι υπερβολικα φωτεινη και θα έχετε οικονομια περιορίζοντας την.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να αλλάξω το font στο κινητό ? έχω βρει τη γραμματοσειρά του diablo και θέλω να τη βάλω απελπισμένα :P Edited by theo_13
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να αλλάξω το font στο κινητό ? έχω βρει τη γραμματοσειρά του diablo και θέλω να τη βάλω απελπισμένα :P

 

Μόνο αν το κάνεις root. Η λύση λέγεται Font Changer. Πετάς στο φάκελο της εφαρμογής το font που θες, το ορίζεις σαν default και μετά απλά reboot.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο link φίλε μου για την θήκη της sena?

 

 

Πάντως η original είναι λίγο φάουλ μιας και που είναι για το Sensation XL το οποίο ναι μεν είναι 4,7" αλλά έχει αναλογία οθόνης 16:10 και όχι 16:9 που έχει το One X. Με αποτέλεσμα να μην εφαρμόζει σωστά...

 

http://www.senacases.com Ειναι λιγο ακριβουτσικες αλλα αν δεν κανω λαθος ειναι χειροποιητες και φτιαγμενες ακριβως για τις διαστασεις καθε κινητου. Πληρωνεις και με paypal. Σε 3 μερες ηταν εδω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι ακομα δεν το εχουνε σε λευκο οι παροχοι?δλδ ελεος..το s3 το εχουν ενω το htc οχι.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδια γιατι ακομα δεν το εχουνε σε λευκο οι παροχοι?δλδ ελεος..το s3 το εχουν ενω το htc οχι.

 

Τι σχέση έχει η συσκευή της Samsung με αυτό ; Είναι καθαρά θέμα αποθεμάτων της κάθε εταιρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η συσκευή της Samsung με αυτό ; Είναι καθαρά θέμα αποθεμάτων της κάθε εταιρίας.

 

Ειπα εγω οτι εχει σχεση η συσκευη της samsung?Εγω απλα λεω οτι εχουν το λευκο s3.Και εαν θα φερουν το λευκο και στο htc one x.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια θηκη.Στερεωνεται σωστα το κινητο μεσα ωστε και να βγαινει ανετα αλλα και να μην πεφτει με το παραμικρο?

 

ναι φυσικα. το μονο λιγο που με ξενερωνει ειναι οι ραφες στο πλαι. Οχι γιατι δεν εφαρμοζει σωστα (εφαρμοζει τελεια, το κινητο βγαινει παρα πολυ δυσκολα αν δεν τραβηξεις το κορδονακι που btw ειναι ελαστικο και ξαναμαζευει μονο του, πολυ καλο) αλλα γιατι αυτος ο τροπος ραφης το ενα δερμα πανω στο αλλο το κανει λιγο φαρδια. Ετσι και αλλιως ομως ειναι τελεια για τις ειδικες αποστολες που το θελω, παραλια, μπαρ κλπ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια για σασ εχω ενα προβλημα αγορασα το κινητο απο το play247 στο μαρουση πριν15 ημερεσ σημερα το πρωι πηγα να το ανοιξω και ητανε τελοιοσ νεκρο ενω απο το βραδυ ειχε 90 τισ εκατο φορτισμενη μπαταρια το πρωι ειτανε τελοιοσ νεκρο του συνδεο τον φωρτιστη το βαζω στην μπριζα τιποτε δεν ανοιγε μετα απο 5με6 προσπαθηεσ μπορεσε να ανοιξη και τωρα φωρτιζη τι πρεπει να κανω μηπωσ μπορειτε να μου πειτε σασ ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

παιδια για σασ εχω ενα προβλημα αγορασα το κινητο απο το play247 στο μαρουση πριν15 ημερεσ σημερα το πρωι πηγα να το ανοιξω και ητανε τελοιοσ νεκρο ενω απο το βραδυ ειχε 90 τισ εκατο φορτισμενη μπαταρια το πρωι ειτανε τελοιοσ νεκρο του συνδεο τον φωρτιστη το βαζω στην μπριζα τιποτε δεν ανοιγε μετα απο 5με6 προσπαθηεσ μπορεσε να ανοιξη και τωρα φωρτιζη τι πρεπει να κανω μηπωσ μπορειτε να μου πειτε σασ ευχαριστω πολυ

Καλημερα φιλε μου.Κατα 99% καποια εφαρμογη σου εχει κανει τη ζημια.Το εχουμε παθει αυτο πολλοι με διαφορα μοντελα,σου αδειαζει η μπαταρια εν ριπη οφθαλμου.Πολλες φορες τυχαινε απλα να εχει κολλησει καποια εφαρμογη και με μια επανεκινηση το προβλημα λυνοταν αμεσα.Αν δεις οτι μετα το ανοιγμα του κινητου σου συνεχιζει να αδειαζει η μπαταρια ασυνηθιστα,τοτε δες ποιες εφαρμογες εχεις βαλει προσφατα,απεγκατεστησετες,παρακολουθησε το κινητο,και αν δεις οτι το προβλημα λυθηκε εγκατεστησε τις μια μια και δες ποια σου βγαζει προβλημα.Καποιες φορες παλι,δυστυχως,φτασαμε στη λυση του hard reset γιατι καποια <καλογραμμενη> εφαρμογη μας ειχε χτυπησει το συστημα.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω για την βοηθεια θα παρακολουθησω πως παει η μπαταρια και θα δω ενα τελευταιω ερωτημα πως κανουμε. Hard reset σε αυτο το κινητο σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

ναι φυσικα. το μονο λιγο που με ξενερωνει ειναι οι ραφες στο πλαι. Οχι γιατι δεν εφαρμοζει σωστα (εφαρμοζει τελεια, το κινητο βγαινει παρα πολυ δυσκολα αν δεν τραβηξεις το κορδονακι που btw ειναι ελαστικο και ξαναμαζευει μονο του, πολυ καλο) αλλα γιατι αυτος ο τροπος ραφης το ενα δερμα πανω στο αλλο το κανει λιγο φαρδια. Ετσι και αλλιως ομως ειναι τελεια για τις ειδικες αποστολες που το θελω, παραλια, μπαρ κλπ..

 

Πρόσεχε ομως γιατι με τον καιρό θα ανοίξει... και θα σου βγαίνει πολύ εύκολα...

Την πατησα...:) και έφυγε στο χαλί (ευτυχώς!)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω για την βοηθεια θα παρακολουθησω πως παει η μπαταρια και θα δω ενα τελευταιω ερωτημα πως κανουμε. Hard reset σε αυτο το κινητο σας ευχαριστω πολυ

 

Ρυθμίσεις / Κάρτα SD / Εργοστασιακές Ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

http://www.senacases.com Ειναι λιγο ακριβουτσικες αλλα αν δεν κανω λαθος ειναι χειροποιητες και φτιαγμενες ακριβως για τις διαστασεις καθε κινητου. Πληρωνεις και με paypal. Σε 3 μερες ηταν εδω.

 

Η ultraslim έχει pull up tab για να βγαίνει το κινητό εύκολα? Στο site δεν αναφέρει κάτι τέτοιο. A και κάτι άλλο, δεν πιστεύω να έχει clip για ζώνη από πίσω...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω με τη σειρα μου

τα κατωθι ακουστικα που εχουν και talk control κανουν σαν handsfree στη συσκευη μας?

Το ρωταω διοτι σε ενα μαγαζι που τα ειδα εγραφε στο κουτι επανω with talk control for iphone

Δλδ σαν handsfree κανουν μονο για iphone?

Λιγο κουλο μου ακουγεται

 

http://store.apple.com/us/product/TX120LL/A

Edited by bujinkan
Link to comment
Share on other sites

Η ultraslim έχει pull up tab για να βγαίνει το κινητό εύκολα? Στο site δεν αναφέρει κάτι τέτοιο. A και κάτι άλλο, δεν πιστεύω να έχει clip για ζώνη από πίσω...

 

Όχι δεν έχει pull up tab. Την "πιέζεις" στο κάτω τμήμα για να σπρόξει το κινητό προς τα πάνω. Ούτε κλιπ για ζώνη έχει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα από το Πλαίσιο την HC C700, φαίνεται ωραία θηκούλα, φαντάζομαι δεν θα προσθέσει βάρος στο κινείτο αλλά ούτε και όγκο, δυστυχώς το hox μου είναι στο service και δεν μπορώ να την δοκιμάσω για να σας πω πως εφαρμόζει επάνω στο κινητό..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη σκεφτομαι και εγω να το αγορασω το θηριακη για δοκιμη υστερα απο 3 μερες συμβιωσης με S3, αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ποσο γρηγορα κλειδωνει στο google maps και ποσο ενοχλητικο ειναι το zoom στο browser... Γιατι κατι ειδα σε ενα βιντεο οτι δεν ειναι τοσο smooth
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη σκεφτομαι και εγω να το αγορασω το θηριακη για δοκιμη υστερα απο 3 μερες συμβιωσης με S3, αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ποσο γρηγορα κλειδωνει στο google maps και ποσο ενοχλητικο ειναι το zoom στο browser... Γιατι κατι ειδα σε ενα βιντεο οτι δεν ειναι τοσο smooth

 

Εγω θα σου έλεγα να κρατήσεις λίγο ακόμα το Siii, να το μάθεις και να δεις μήπως με το νέο update βελτιώνονται αυτα που σ ενοχλούν.

Αν βεβαιωθεις ότι δεν σου κάνει, τότε το πουλάς. Στο λέω αυτο γιατι θα χάσεις χρήματα απο την αγοραπωλησία.

Το βίντεο που λες το είδα κι εγω και το σχολιασα σε άλλο thread. Δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα.

Ο official browser έχει ένα εφε όπου όταν κανεις pinch to zoom με δυο δάχτυλα αν δεν το ζυγισεις ακριβώς στο φέρνει αυτόματα στην αρχη του κειμένου που θες να διαβάσεις.

Με διπλο tap κάνει το κεντράρισμα σε δυο χρόνους αλλα ακαριαία. Προσωπικά δεν μ αρέσει. Προτιμώ το κεντράρισμα στυλ opera. Καμία σχέση μ αυτο που είδες στο βίντεο. Εκει με το που άνοιγε την σελίδα έκανε μόνο του ζουμ στην εικόνα που υπηρχε στην κορυφη της σελίδας και μετα δεν ακουγε σωστα στο pinch to zoom. Εντελώς κουφο

Σαν κύριο browser χρησιμοποιω τον Chrome πάντως γιατι μ αρέσουν τα futures του και είναι πιο ελαφρυς.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

To S3 ήδη το εδωσα ακριβως γιατι φοβαμαι οτι μεσα σε 10-15 μερες θα εχει πεσει σιγουρα κανα 50αρι (ηδη 590 πηγε σε ιντερνετομαγαζα) με τοσα που θα εχουν πεσει στην αγορα και απλα τωρα λεω να παρω ενα one x να δοκιμασω. Μαρεσε πολυ το S3 εκτος των υλικων κατασκευης φυσικα. Το ONE X κλειδωνει γρηγορα το maps?
Link to comment
Share on other sites

To S3 ήδη το εδωσα ακριβως γιατι φοβαμαι οτι μεσα σε 10-15 μερες θα εχει πεσει σιγουρα κανα 50αρι (ηδη 590 πηγε σε ιντερνετομαγαζα) με τοσα που θα εχουν πεσει στην αγορα και απλα τωρα λεω να παρω ενα one x να δοκιμασω. Μαρεσε πολυ το S3 εκτος των υλικων κατασκευης φυσικα. Το ONE X κλειδωνει γρηγορα το maps?

 

To ONE X έχει εξαιρετικές GPS δυνατότητες, κλειδώνει σε δευτερόλεπτα και χωρίς τη χρήση A-GPS!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...