Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Οι παρτίδες του Μαρτίου είναι και οι πρώτες. Σε αυτές έχουν αναφερθεί τα προβλήματα για τα οποία συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=332413

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει πάρει κανείς από vnp? Πάω τώρα για άσπρο ευρωπαϊκό το οποίο του έφτασε σήμερα (έτσι λέει τουλάχιστον αλλά μου είπε μόνος του κατευθείαν χωρίς να ρωτήσω ότι δεν είναι ελληνικό) Edited by equi
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο πρώτο post πάντως έχω βάλει link όπου από το serial number μπορείς να βρεις την ημερομηνία παραγωγής της συσκευή. Οι ενδιαφερόμενοι για νέες συσκευές μπορούν να το έχουν στα υπόψιν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Το ΟΝΕ Χ στο πλυντήριο.:)

 

Και ένα screen shot όπου φαίνεται ότι οι έξτρα launchers δεν καταλαμβανουν τόσο λίγη ram όσο νομίζουμε.

Προσθέστε στο νούμερο που βλέπετε και την ram των διαφόρων έξτρα widgets και μάλλον φθάνουμε το sense.

Μοναδική διαφορά η πιο smooth κίνηση μεταξύ των σελίδων.

 

http://img214.imageshack.us/img214/8074/20120521005519.png

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση του κινητού αλλά και του antutu... βλέπω μια σημαντική βελτίωση στα benchmarks!

 

 

Τωρα σχετικά με την νέα αναβάθμηση....

 

A second firmware update is currently rolling out to the international, Tegra 3-flavored HTC One X, according to reports from multiple sources, including the Android Central forums. The update to version 1.29.401.7 weighs in at around 35MB and is being pushed out now to unbranded, unlocked European One X phones. Early reports from the forums indicate that this new version may address the intermittent Wifi disconnection issues that have been affecting some One X owners. In the meantime we've reached out to HTC for any official info on changes in the new firmware version, and we'll update you when they get back to us.

 

If you're rocking an international One X, head to Settings > About > Software updates to begin your journey to version 1.29. And if you notice anything new or improved, be sure to shout out in the comments!

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

O προσθετος launcher ας πιάνει τόσα μβ. Πάλι η μνήμη έχει αρκετά ελεύθερα και δεν το νιώθεις βαρύ το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Ποιον luncher προτείνεται και γιατί;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιον luncher προτείνεται και γιατί;

 

Ένας από τους λόγους που παίρνεις μια συσκευή της HTC είναι το sense το οποίο είναι άρρηκτα συνδεδεμένο με το λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς από μαγαζάκι του skroutz που να είχε παρτίδες Απριλίου? Η τέλος πάντων να μην είχε όλα τα γνωστά προβλήματα?
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η cosmote και η voda γιατι δεν το εχουν σε λευκο?Αν το ζητησω απο εκει λευκο μπορουν να μου το φερουν?
Link to comment
Share on other sites

Οι παρτίδες του Μαρτίου είναι και οι πρώτες. Σε αυτές έχουν αναφερθεί τα προβλήματα για τα οποία συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=332413

 

Καλημέρα,

μόλις μίλαγα με expansys και μου είπαν ότι οι συσκευές ONE X που πουλάνε είναι καινούργιες παρτίδες. Έχει παραλάβει κανείς πρόσφατα να μας έλεγε αν αντιμετωπίζει κάποιο από τα προβλήματα (κυμματισμούς ή κιτρινίλες);

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μόλις μίλαγα με expansys και μου είπαν ότι οι συσκευές ONE X που πουλάνε είναι καινούργιες παρτίδες. Έχει παραλάβει κανείς πρόσφατα να μας έλεγε αν αντιμετωπίζει κάποιο από τα προβλήματα (κυμματισμούς ή κιτρινίλες);

 

Είναι όλα HT23.. άρα είναι Μαρτίου! Το λένε ξεκάθαρα.. Δεν υπάρχει HT24.. και πάνω

 

Ότι έφτασε σε αυτούς φορτηγό με επιπλέον συσκευές δεν σημαίνει ότι είναι και φρέσκια φουρνιά από την HTC

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

τι έχουν πάθει εκεί στην htc? πριν μια βδομάδα βγάλανε update , προχθές βγήκε update και τώρα άλλο ένα

 

Εμενα εχει αναβαθμιστει σε 1.29.401.11

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση του κινητού αλλά και του antutu... βλέπω μια σημαντική βελτίωση στα benchmarks!

 

 

Τωρα σχετικά με την νέα αναβάθμηση....

 

A second firmware update is currently rolling out to the international, Tegra 3-flavored HTC One X, according to reports from multiple sources, including the Android Central forums. The update to version 1.29.401.7 weighs in at around 35MB and is being pushed out now to unbranded, unlocked European One X phones. Early reports from the forums indicate that this new version may address the intermittent Wifi disconnection issues that have been affecting some One X owners. In the meantime we've reached out to HTC for any official info on changes in the new firmware version, and we'll update you when they get back to us.

 

If you're rocking an international One X, head to Settings > About > Software updates to begin your journey to version 1.29. And if you notice anything new or improved, be sure to shout out in the comments!

 

Πραγματικα με την .11 νομιζω οτι αγγιζει το τελειο. Διορθωθηκαν βασικα προβληματα, το sense ειναι smooth οσο ποτε και γενικα η συσκευη εχει αλλο αερα.

H μονη διαφορα του sense σε σχεση με τον Apex ειναι οτι ο δευτερος ανοιγει τους φακελους με τις εφαρμογες και τον drawer, κλασματα δευτερολεπτου πιο γρηγορα.

 

Για το προβλημα που αναφερουν διαφοροι στο wifi, θα πρεπει να το ψαξουν το router τους.

Εγραψα πριν μερες τις μπορει να συμβει μετα την αλλαγη firmware. Εχω κανει δοκιμες με 3 διαφορετικα router και δεν εχω κανενα προβλημα. Ειμαι οπως ημουν πριν.

 

 

@@Βαση αυτοκινητου

Δειτε μια φωτο απο την βαση που χρησιμοποιω εδω και πολυ καιρο και ταιριαζει απολυτα με καθε συσκευη. Ειχε δοθει λινκ πριν μερικες μερες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

χθες το κινητο μου παρουσιασε ενα πολυ σημαντικο προβλημα.ειχα τα ακουστικα και ακουγα ραδιοφωνο.μετα απο 5-10 δευτερα και ενω το ραδιο εμενε ανοιχτο σταματαγε ο ηχος.το ιδιο και με τη μουσικη.αρχικα επαιδε και μετα τπτ.....

με τις ρχικες εφαρμογες εγιναν και τα 2.χωρις ακουστικα επαιξε μια χαρα μουσικη.εχει παρει ακι τ τελ αναβαθμ το κινητο.τελος το προβλημα με το κινητο σε κλειδωμενη οθονη και το ...δαχτυλιδι ακιντο ,δλδ την οθονη νεκρη,το κανει ακομα που και που.τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα με την .11 νομιζω οτι αγγιζει το τελειο. Διορθωθηκαν βασικα προβληματα, το sense ειναι smooth οσο ποτε και γενικα η συσκευη εχει αλλο αερα.

H μονη διαφορα του sense σε σχεση με τον Apex ειναι οτι ο δευτερος ανοιγει τους φακελους με τις εφαρμογες και τον drawer, κλασματα δευτερολεπτου πιο γρηγορα.

 

Για το προβλημα που αναφερουν διαφοροι στο wifi, θα πρεπει να το ψαξουν το router τους.

Εγραψα πριν μερες τις μπορει να συμβει μετα την αλλαγη firmware. Εχω κανει δοκιμες με 3 διαφορετικα router και δεν εχω κανενα προβλημα. Ειμαι οπως ημουν πριν.

 

 

@@Βαση αυτοκινητου

Δειτε μια φωτο απο την βαση που χρησιμοποιω εδω και πολυ καιρο και ταιριαζει απολυτα με καθε συσκευη. Ειχε δοθει λινκ πριν μερικες μερες.

 

WiFi

Δοκίμασα και εγώ με τρία διαφορετικά router το τηλέφωνο μου, με linksys, netgear και net faster το πρόβλημα της ένδειξης σήματος του wifi εμφανίζεται μόνο στο linksys με τα άλλα δυο δουλεύει κανονικά. Δεν έχω καταφέρει ακόμα να λύσω το πρόβλημα της εμβέλειας και σύμφωνα με κάποιες συζήτησης που διάβασα σε ξένα forums, φοβάμαι ότι είναι θέμα της κεραίας του wifi .

Ήρθε το πρωί ένας φίλος με το ίδιο τηλ. και η διαφορά ήταν εμφανή, σε απόσταση 8 μέτρων από το router το δικό του είχε ελάχιστες απόλυες το δικό μου έπεφτε σχεδόν στην μέση. Λέω να το στείλω Αθήνα στο servis άλλα φοβάμαι σε περίπτωση αντικατάστασης τη θα παραλάβω αφού η συγκεκριμένη συσκευή δεν μου παρουσίασε άλλα προβλήματα, άσε που θα μείνω χωρίς smartphone στην καλύτερη περίπτωση κανένα δεκαήμερο.:(

 

Βάση αυτοκινήτου

Και εγώ αυτήν πήρα τελικά, είναι πολύ βολική.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η cosmote και η voda γιατι δεν το εχουν σε λευκο?Αν το ζητησω απο εκει λευκο μπορουν να μου το φερουν?

 

Απο την Cosmote θα υπαρχει τελος του μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή που έχω εγω είναι Μαρτίου απο Expansys παρέλαβα την περασμένη εβδομάδα και είχε την 1.26.

Κανένα απολύτως πρόβλημα και μετά τις 3 αναβαθμίσεις δεν είδα πάλι κάποια διαφορά!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή που έχω εγω είναι Μαρτίου απο Expansys παρέλαβα την περασμένη εβδομάδα και είχε την 1.26.

Κανένα απολύτως πρόβλημα και μετά τις 3 αναβαθμίσεις δεν είδα πάλι κάποια διαφορά!

Η συσκευή σου είναι γκρι ή λευκή?

Link to comment
Share on other sites

Λευκή! Δεν είδα ούτε flickering,ούτε κιτρινίλες και το wifi δεν έχει κάποιο θέμα ως τώρα!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παραλαβή από Πλαίσιο, έχει serial ΗΤ252 με προεγκατεστημένη 1.29...7

Χωρίς προβλήματα, χωρίς κυματισμούς, χωρίς κιτρινίλες.

 

Το εκθεσιακό όμως με serial HT252 είχε μικρούς κυματισμούς στο πλάι, όταν πίεζες με αρκετή δύναμη το μαύρο εκτός οθόνης. Μπορεί βέβαια να το είχαν ξεσκίσει στα τεστ πίεσης.

Link to comment
Share on other sites

Λευκή! Δεν είδα ούτε flickering,ούτε κιτρινίλες και το wifi δεν έχει κάποιο θέμα ως τώρα!

Αυτά είναι καλά νέα και εγώ λευκό περιμένω...

 

Παραλαβή από Πλαίσιο, έχει serial ΗΤ252 με προεγκατεστημένη 1.29...7

Χωρίς προβλήματα, χωρίς κυματισμούς, χωρίς κιτρινίλες.

ΗΤ25...? Τα καλά του να ψωνίζεις από τα μεγάλα ελληνικά καταστήματα... :cool:

Link to comment
Share on other sites

ΗΤ25...? Τα καλά του να ψωνίζεις από τα μεγάλα ελληνικά καταστήματα... :cool:

 

τΟ καλό.. γιατί από εκεί και πέρα ότι πληρώνεις 700€ για ένα κινητό που πουλιέται 520€ δεν καταπίνεται εύκολα..

 

Πως είναι δυνατό τώρα να έφτασαν στο Πλαίσιο HT25 και το expansys να δίνει ακόμα το HT23 και η htc να μην τα έχει ζητήσει ακόμα πίσω είναι πραγματικά ανήκουστο.

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...