Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έχω εδώ και μήνες. Ευχαριστημένος και έχει πολλές παραμέτρους να ρυθμίσεις. ΑΛλά είναι 4.2.2 όχι 4.3

 

Από μπαταρία και WiFi έχει καμία βελτίωση; έχει κανένα bug; να κάνει επανεκκίνηση και αλλά κουλα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενημέρωση για όσους έχουν το πρόβλημα με το wifi.

 

Το άνοιξα προχτές και έβαλα το κομματάκι αλουμινοχαρτο στην κεραία. Πανεύκολο, με ελάχιστη πιθανότητα να κάνεις ζημιά, και το wifi πιάνει τέλεια.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

εγω απο την ωρα που εκανα την αναβαθμιση παιζει το σημα του wifi, πριν δεν ειχα κανενα προβλημα, αλλα και η μπαταρια δεν εχει την ιδια αποδοση που ειχε γιαυτο σκεφτομαι να αλλαξω rom.
Link to comment
Share on other sites

γειά και χαρα σε όλους....αφου διάβασα αρκετές σελίδες και έγινα κουδούνι.....να ρωτήσω βρε παιδιά γιατι μπερδεύτηκα εντελώς....αξίζει να πάρω καινούργιο το one X 16 gb στα 279 ευρώ η όχι....σας ευχαριστώ προκαταβολικά...
Link to comment
Share on other sites

Αν συγκρίνεις σε αυτήν την τιμή τι άλλο κυκλοφορεί... το μόνο που του πάει κόντρα είναι το S3...

Ανάμεσα στο S3 και το ΟΝΕ Χ, το S3 ειναι μια επιλογή πιο ευέλικτή που θα σε κρατήσει περισσότερα χρόνια συντροφιά. Και ο λόγος είναι η αποσπόμενη μπαταρία (μετά απο 2 χρόνια φρεσκάρεις την αναμονή του με μια νέα μπαταρία), μπορείς να προσθέσεις μνήμη αν οι ανάγκες σου για χόρο στο μέλλον αυξηθούν, και τέλος θα έχεις μεγαλύτερη υποστήριξη όσον αφορά τις custom ROM αλλά και official αφού το S3 είναι στην 4.3 και το ΟΝΕ Χ στην 4.2.2 (επίσημα) .

ΑΛΛΑ! η αίσθηση και το look n feel του ΟΝΕ Χ είναι αλλού! Το sence , και η αίσθηση υλικών κάνουν το κινητο πιο θελκτικό απο την καρδιά σου, το μυαλό σου ίσος διάλεγε το S3.

όποιο απο τα 2 επιλέξεις δεν θα το μετανιώσεις. ;)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Αν συγκρίνεις σε αυτήν την τιμή τι άλλο κυκλοφορεί... το μόνο που του πάει κόντρα είναι το S3...

Ανάμεσα στο S3 και το ΟΝΕ Χ, το S3 ειναι μια επιλογή πιο ευέλικτή που θα σε κρατήσει περισσότερα χρόνια συντροφιά. Και ο λόγος είναι η αποσπόμενη μπαταρία (μετά απο 2 χρόνια φρεσκάρεις την αναμονή του με μια νέα μπαταρία), μπορείς να προσθέσεις μνήμη αν οι ανάγκες σου για χόρο στο μέλλον αυξηθούν, και τέλος θα έχεις μεγαλύτερη υποστήριξη όσον αφορά τις custom ROM αλλά και official αφού το S3 είναι στην 4.3 και το ΟΝΕ Χ στην 4.2.2 (επίσημα) .

ΑΛΛΑ! η αίσθηση και το look n feel του ΟΝΕ Χ είναι αλλού! Το sence , και η αίσθηση υλικών κάνουν το κινητο πιο θελκτικό απο την καρδιά σου, το μυαλό σου ίσος διάλεγε το S3.

όποιο απο τα 2 επιλέξεις δεν θα το μετανιώσεις. ;)

 

Ωραία στοιχειοθετημένη άποψη. Επίσης μπορείς να δεις για το Desire 500 που είναι αρκετά σύγχρονη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

γειά και χαρα σε όλους....αφου διάβασα αρκετές σελίδες και έγινα κουδούνι.....να ρωτήσω βρε παιδιά γιατι μπερδεύτηκα εντελώς....αξίζει να πάρω καινούργιο το one X 16 gb στα 279 ευρώ η όχι....σας ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

βρίσκεις άνετα το htc one x το 32άρι στα 220-230 καλομεταχειρισμένο

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Delijohn δεν ξέρω αλλά τα φοβάμαι τα μεταχειρισμένα......χώρια ότι αν γινει κατι δεν σε ξέρει δεν σε είδε....:p
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία και WiFi έχει καμία βελτίωση; έχει κανένα bug; να κάνει επανεκκίνηση και αλλά κουλα;

 

Με μπαταρία δεν μπορώ να σου πω και πολλά γιατί μάλλον την έχει ακούσει η μπαταρία μου. Το βάζω στην πρίζα και πολλές φορές πέφτει η μπαταρία πολύ γρήγορα αντί να ανεβαίνει... Άλλες φορές ενώ πέφτει κατά τη διαδικασία της φόρτισης και λέει ότι είναι έτοιμο να κλείσει κάνω ένα restart ξαφνικά η μπαταρία είναι σε πολύ μεγάλο ποσοστό... Άλλες φορές μπορεί να το χρησιμοποιώ ώρα και η μπαταρία δεν πέφτει... Περιμένω να μου φέρουν μια μπαταρία HOX+ που έχω παραγγείλει να δω τι γίνεται.

 

Από θέμα wifi έχουμε ένα θέμα. Η 4.0.6 δεν βασίζεται στην τελευταία έκδοση που έχει βγάλει η HTC. Οπότε το θέμα με το wifi εμένα παραμένει. Άλλοι βέβαια δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

γειά και χαρα σε όλους....αφου διάβασα αρκετές σελίδες και έγινα κουδούνι.....να ρωτήσω βρε παιδιά γιατι μπερδεύτηκα εντελώς....αξίζει να πάρω καινούργιο το one X 16 gb στα 279 ευρώ η όχι....σας ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Φίλε μου δεν τα ψάχνεις καλα!

 

https://www.skroutz.gr/s/2992958/LG-Optimus-G-E975.html

 

Είναι κλάσεις ανώτερο, στα παντα! Απίστευτη οθονη, smooth επιπέδου iPhone, premium υλικά και 32gb μνήμη! Ριξε του μια μάτια από κοντά, είναι απίστευτο vfm!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω για το smooth.. Από εκεί και πέρα πέραν της μπαταρίας δεν νομίζω να έχει να ζηλέψει κάτι το hox.. Ειδικά το sense με την 4.2.2 το τηλέφωνο είναι αλλού

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αν και κακώς παρασυρθήκαμε στην σύγκριση εδώ μέσα, απλά θα αναφέρω ότι το Optimus G μπορεί στα χαρτιά να δείχνει λιιιγο καλύτερο ,

Το θεμα είναι το συνολικό feeling... τα υλικα κατασκευής δεν είναι ΗΟΧ σε αίσθηση, το UI δεν πλησιάζει κάν του ΗΟΧ. για να μην αναφερθώ στην ΚΑΚΙΣΤΗ εξωτερικά εμφάνιση του LG (βάλε διπλά δίπλα ένα λευκο ΗΟΧ με ένα optimus G, και θα καταλάβεις πιο θέλεις)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Delijohn δεν ξέρω αλλά τα φοβάμαι τα μεταχειρισμένα......χώρια ότι αν γινει κατι δεν σε ξέρει δεν σε είδε....:p

 

τα'δαμε και τα καινούρια :O φίλε μου άμα είναι να έχεις θέμα.. θα σκάσει..

το μεταχειρισμένο είναι "δουλεμένο" και άρα δοκιμασμένο.. είναι πολύ πιο φθηνό και φυσικά έχει εγγύηση.. ειδικά στα κινητά, αφού έχουν 2-3 χρόνια εγγύηση, ότι κ να γίνει το φτιάχνεις.. δεν θα πάρεις 4 ετών τηλέφωνο, αλλά κάτι σχετικά νέο.. τα κινητά έχουν χρόνο ζωής πλέον 2,5 χρόνια κατά μέσο όρο, ίσως λέω κ πολύ.. άρα ποιος ο λόγος να πάρεις κάτι νέο με πολλά, όταν με τα μισά, παίρνεις το ίδιο ή παρόμοιο.. δεν είναι επένδυση να πεις θα δώσω τόσα, αλλά θα τα βγάλει.. μιλάμε για σίγουρη χασούρα.. τέσπα, πολύ ανέλυσα τη γνώμη μου..

 

Παιδιά κάποιος που έχει πάρει μπαταρία από htc one x+ και την τοποθέτησε;;

Η δικιά μου μου κάνει νερά με αποκορύφωμα απόψε, που έπεσα με το κινητό (4:10) στο 38% σε flight mode κι ανοιχτό το wifi και το πρωί (9:10) δεν χτύπησε ξυπνητήρι επειδή είχε παραδώσει πνεύμα..

Έχω 1-2 απορίες..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα να μη συνεχιστεί η σύγκριση των συσκευών στο θέμα αυτό. Για οτιδήποτε παρόμοιο, υπάρχει ειδική ενότητα εδώ ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα να μη συνεχιστεί η σύγκριση των συσκευών στο θέμα αυτό. Για οτιδήποτε παρόμοιο, υπάρχει ειδική ενότητα εδώ ;)

 

Έχεις δίκιο.

 

Αν μου επιτρέπετε όμως, θα συμβούλευα τον φίλο που το ψάχνει το πραγμα, γιατί ο καθένας μπορεί να λέει ότι γουστάρει (και κυριολεκτω όταν λεω ότι γουσταρει), να μπει στο gsmarena, να βάλει σύγκριση συσκευών και να δει τι γίνεται με τις δύο συσκευές. Από εκεί και μετά τα λόγια περισσεύουν.

 

Ας ανοίξει και ένα θέμα στις επιλογές συσκευών και να ζητήσει γνώμες, γιατί άλλο το προσωπικό γούστο και άλλο το πραγματικό - vs -. Εκεί δεν μπορεί να σταθεί σύγκριση πουθενά!

 

 

Α! Και είχα και τις δύο συσκευές και ξέρω πολύ καλά όλα τα συν και τα πλην τους. Δεν μιλάω στον αερα, ούτε έχω μετοχές στην LG.

 

Να είμαστε όμως και λίγο αντικειμενικοί!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω να κατεβασω την τελευταια 4.2.2 RUU??

 

Σε κάλυψα; :lol:

http://i.imgur.com/29CbAr5.png

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι RUU αυτό. Δε δίνει πλέον RUUs η HTC. Μόνο με nandroid back up ή στοκ dump θα κάνεις δουλειά

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

τα'δαμε και τα καινούρια :O φίλε μου άμα είναι να έχεις θέμα.. θα σκάσει..

το μεταχειρισμένο είναι "δουλεμένο" και άρα δοκιμασμένο.. είναι πολύ πιο φθηνό και φυσικά έχει εγγύηση.. ειδικά στα κινητά, αφού έχουν 2-3 χρόνια εγγύηση, ότι κ να γίνει το φτιάχνεις.. δεν θα πάρεις 4 ετών τηλέφωνο, αλλά κάτι σχετικά νέο.. τα κινητά έχουν χρόνο ζωής πλέον 2,5 χρόνια κατά μέσο όρο, ίσως λέω κ πολύ.. άρα ποιος ο λόγος να πάρεις κάτι νέο με πολλά, όταν με τα μισά, παίρνεις το ίδιο ή παρόμοιο.. δεν είναι επένδυση να πεις θα δώσω τόσα, αλλά θα τα βγάλει.. μιλάμε για σίγουρη χασούρα.. τέσπα, πολύ ανέλυσα τη γνώμη μου..

 

Παιδιά κάποιος που έχει πάρει μπαταρία από htc one x+ και την τοποθέτησε;;

Η δικιά μου μου κάνει νερά με αποκορύφωμα απόψε, που έπεσα με το κινητό (4:10) στοο 38% σε flight mode κι ανοιχτό το wifi και το πρωί (9:10) δεν χτύπησε ξυπνητήρι επειδή είχε παραδώσει πνεύμα..

Έχω 1-2 απορίες..

 

άλλαξα πριν λίγες μέρες την μπαταρία του hox μου με μια από eBay που έλεγε ότι είναι για hox+ 2100mah. Αλλά μέσα από μια εφαρμογή από το κινητό λέει ότι είναι 1800. πάντως το πρόβλημα που είχα το έχω ακόμα. κάποιες φορές ενώ το βάζω να φορτίσει η μπαταρία πέφτει και μάλιστα πολύ γρήγορα. και βγάζει μήνυμα ότι καταναλώνω περισσότερο ρεύμα απ ότι φορτίζει. θέλω να δοκιμάσω και καμιά άλλη Rom αλλά μου το κάνει εδώ και καιρό με διάφορες εκδόσεις venom που έχω περάσει. δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Έχεις τσεκάρει τι τρέχει στο backround;; Τι έφαγε την μπαταρία;

Εμένα έχει στρώσει τώρα κάπως.. κι εγώ θα δοκίμαζα άλλη rom, αν κ έχω καλομάθει τα κόλπα του kernel και δεν ξέρω πως θα πήγαινα παρακάτω.

Είδα 1-2 βιντεο στο youtube με αλλαγή μπαταρίας, αλλά μου φαίνεται λεπτοδουλειά κ φοβάμαι μη μου μείνει στο χέρι..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

sos! παιδια αν μπoρει καποιος να βοηθησει θα ειμαι υποχρεος!

ειχα custom rom 4.0.6 και πηγα για ΟΤΑ 4.0.7

 

το κινητο κολλησε στην αρχη με το λογκο της htc! μπαινψ στο bootloader αλλα ο υπολογιστης μου οταν το συνδεω δεν αναγνωριζει την συσκευη!!!! τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...