Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να φλασαρω cm βρηκα καπου λεει:

 

This device, if unlocked with HTC Dev Unlock, MUST have its kernel flashed via fastboot! Extract the boot.img from the rom zip and flash using fastboot flash boot boot.img

 

αυτο με το boot.img το επιασα. αυτο ομως που λεει με το kernel οχι.

τι πρεπει να κανω;

 

Στο boot.img είναι ο κερνελ. Γράψε fastboot flash boot boot.img και τελείωσες.

 

 

 

 

 

καλησπερα στο φορουμ .σε fastboot mode παω να φλασαρω την στοκ ρρικοβερι και συνεχεια στο command prompt αναγραφεται failed remote battery low καθως επισηςς στο κινητο οτα μπαινω σε fastboot mode battery too low to flash . καμια ιδεα πως αντιμμετωπιζεται το συγκεκριμρνο προβλημα ? ευχαριστω προκαταβολικα

 

Φορτίζεις το κινητό

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα το πρωί και ενώ μιλούσα στο κινητό (4.2.2 μαμά, και σήμα full), ξαφνικά ούτε με άκουγαν ούτε τους άκουγα!!

Έκανα restart (2 φορές) και προσπάθησα να καλέσω έναν φίλο που ήταν μαζί μου, το τηλέφωνο του καλούσε αλλά όταν απαντούσε συνέβαινε το ίδιο, προσπάθησα δυο τρεις φορές, τίποτα, το έκλεισα λοιπόν και λέω όταν επιστρέψω σπίτι hard reset και ξαναστήσιμο, φτάνω σπίτι το βάζω να φορτίσει και ξανακάνω δοκιμή και δούλευε κανονικά.

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει τι μπορεί να συνέβη;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί και ενώ μιλούσα στο κινητό (4.2.2 μαμά, και σήμα full), ξαφνικά ούτε με άκουγαν ούτε τους άκουγα!!

Έκανα restart (2 φορές) και προσπάθησα να καλέσω έναν φίλο που ήταν μαζί μου, το τηλέφωνο του καλούσε αλλά όταν απαντούσε συνέβαινε το ίδιο, προσπάθησα δυο τρεις φορές, τίποτα, το έκλεισα λοιπόν και λέω όταν επιστρέψω σπίτι hard reset και ξαναστήσιμο, φτάνω σπίτι το βάζω να φορτίσει και ξανακάνω δοκιμή και δούλευε κανονικά.

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει τι μπορεί να συνέβη;

Εγω οποτε θα κανω κληση πριν αρχισει να καλει κανει ενα ηχο σαν τσαφ και μετα καλει το εκλεισα και το ανοιξα αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 2 ερωτήματα.

1.Στην εφαρμογή μηνυμάτων υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορούμε να αλλάξουμε έτσι ώστε να στέλνει 160 ελληνικούς χαρακτήρες;

και 2. Υπάρχει κάπου η ένδειξη του screen-on time; Δεν έχω μπορέσει να το εντοπίσω κάπου.

Όλα στοκ (Android 4.2.2 - Sense 5)

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 2 ερωτήματα.

1.Στην εφαρμογή μηνυμάτων υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορούμε να αλλάξουμε έτσι ώστε να στέλνει 160 ελληνικούς χαρακτήρες;

και 2. Υπάρχει κάπου η ένδειξη του screen-on time; Δεν έχω μπορέσει να το εντοπίσω κάπου.

Όλα στοκ (Android 4.2.2 - Sense 5)

 

Για το 2.:

Δεν υπάρχει σε jelly bean στα default settings πλέον η ένδειξη screen-on time.

Μπορείς να την δεις βέβαια με κάποιο app, εγώ χρησιμοποιώ το "better battery stats"

Link to comment
Share on other sites

Εγω οποτε θα κανω κληση πριν αρχισει να καλει κανει ενα ηχο σαν τσαφ και μετα καλει το εκλεισα και το ανοιξα αλλα τιποτα

 

Ρε παιδιά, αυτό το τσάφ πριν κάθε κλήση μου παρουσιάζεται τον τελευταίο μήνα... τι λέτε να είναι;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλα και καλη χρονια σε όλους. υγεία και ευτυχία.

 

Και ένα σχόλιο. από εκεί που περιμέναμε το νέο update από την HTC να φτιάξει το wifi, σήμερα είδα ότι η Venom team ανακοίνωσε ότι δεν θα βγάλει άλλη Rom για το HOX :/

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αυτό το τσάφ πριν κάθε κλήση μου παρουσιάζεται τον τελευταίο μήνα... τι λέτε να είναι;

 

Kαλη χρονια σε ολους και σε ολες, ευτυχια και υγεια !!! και σε μενα το ιδιο μου παρουσιαζει,κανει τσαφ, αν γνωριζει καποιος ας μας δωσει τα φωτα του...

Link to comment
Share on other sites

Το θυμάμαι εδώ και πολύ καιρό να το κάνει εμένα. Υπέθετα ότι είναι από το δίκτυο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλα και καλη χρονια σε όλους. υγεία και ευτυχία.

 

Και ένα σχόλιο. από εκεί που περιμέναμε το νέο update από την HTC να φτιάξει το wifi, σήμερα είδα ότι η Venom team ανακοίνωσε ότι δεν θα βγάλει άλλη Rom για το HOX :/

 

Καλή η venom, την είχα ένα διάστημα, αλλά σαν την έλαφρια elite δεν είναι. Με προσθήκη ενός πακέτου με tweaks που κυκλοφορεί, είναι τέλεια, γρήγορη, με πλήρες sense και πολύ καλή μπαταρία.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Μιας και καινούργιος στο HTC One X, υπάρχει κάποιος οδηγός για root και πέρασμα recovery για να ακολουθήσω. Επίσης το S-off τι είναι;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Καλή η venom, την είχα ένα διάστημα, αλλά σαν την έλαφρια elite δεν είναι. Με προσθήκη ενός πακέτου με tweaks που κυκλοφορεί, είναι τέλεια, γρήγορη, με πλήρες sense και πολύ καλή μπαταρία.

 

είχα πάντα venom κ για αλλαγή λέω να την δοκιμάσω.. αυτή λες;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας πήρα εχθές το κινητό... Δεν ξέρω τον λόγο αλλά μου φαίνεται ότι δεν έχει καθόλου κάμερα
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας πήρα εχθές το κινητό... Δεν ξέρω τον λόγο αλλά μου φαίνεται ότι δεν έχει καθόλου κάμερα

Καλή κάμερα εννοείς μήπως; Σαν καινούργιος και εγώ στο HOX είμαι πολύ ευχαριστημένος από την κάμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

είχα πάντα venom κ για αλλαγή λέω να την δοκιμάσω.. αυτή λες;

 

Αυτή ναι. Μόλις την περάσεις, βάλε το mod pack που υπάρχει σε άλλο Thread για τα βασικά

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Καλή κάμερα εννοείς μήπως; Σαν καινούργιος και εγώ στο HOX είμαι πολύ ευχαριστημένος από την κάμερα.

Ναι αυτό εννοώ τραβάει χάλια... Μήπως επειδή ήρθα σε αυτό απο s3 που βγάζει πεντακάθαρα? Ή δεν έχω κανει κάτι στις ρυθμίσεις του δεν ξέρω πάντως τραβάει πολύ χάλια όταν κάνεις ζουμ φαίνονται όλα χάλια και γενικότερα δεν είναι καθαρή η φωτογραφία...

Link to comment
Share on other sites

Από το S3 θα έλεγα και εγώ πως χάνει μάλλον, καθώς σε ίδιες συνθήκες το HOX και το S3 ενός φίλου μου, η φωτό του HTC είχαν περισσότερο θόρυβο, και του S3 ήταν πιο καθαρές. Οverall πάντως είναι μία πολύ καλή κάμερα πιστεύω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Από το S3 θα έλεγα και εγώ πως χάνει μάλλον, καθώς σε ίδιες συνθήκες το HOX και το S3 ενός φίλου μου, η φωτό του HTC είχαν περισσότερο θόρυβο, και του S3 ήταν πιο καθαρές. Οverall πάντως είναι μία πολύ καλή κάμερα πιστεύω.

Ξέρεις τη... Δεν ξέρω.. Πως έχεις τις ρυθμίσεις σου? Γιατί εμένα πραγματικά τραβάει τραγικά... Έχεις κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει άλλες εφαρμογές κάμερας. Ούτε έχω αλλάξει κάποια ρύθμιση. Καλές φωτογραφίες γενικά, δεν θα τις έλεγα τραγικές, με τις βραδυνές να έχουν αρκετό θόρυβο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει άλλες εφαρμογές κάμερας. Ούτε έχω αλλάξει κάποια ρύθμιση. Καλές φωτογραφίες γενικά, δεν θα τις έλεγα τραγικές, με τις βραδυνές να έχουν αρκετό θόρυβο..

Εντάξει φίλε ευχαριστώ... Εμένα πάντως συγκριτικά με το sgs3, sgs4 κ note 2 που είχα μου φαίνονται τραγικές για 8μπ

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φίλε ευχαριστώ... Εμένα πάντως συγκριτικά με το sgs3, sgs4 κ note 2 που είχα μου φαίνονται τραγικές για 8μπ

 

Δες μήπως το τζαμάκι της κάμερας έχει γρατσουνιές και θολώνει τις φωτογραφίες...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα ξαφνικό σβήσιμο της συσκευής, ξανά ανοίγοντας την χάθηκαν τα Ελληνικά, το τηλ. μου είναι Γαλλικό και είχα βάλει Ελληνικά με το morelocale2 (απλός επιλέγοντας τα Ελληνικά).

Τώρα προσπαθώντας να κάνω την ίδια διαδικασία για να βάλω Ελληνικά και μου ζητάει δικαιώματα superUser, που δεν έχω ή αλλιός να κάνω μια διαδικασία με το adb shell....

Προχωράω άφοβα?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα ξαφνικό σβήσιμο της συσκευής, ξανά ανοίγοντας την χάθηκαν τα Ελληνικά, το τηλ. μου είναι Γαλλικό και είχα βάλει Ελληνικά με το morelocale2 (απλός επιλέγοντας τα Ελληνικά).

Τώρα προσπαθώντας να κάνω την ίδια διαδικασία για να βάλω Ελληνικά και μου ζητάει δικαιώματα superUser, που δεν έχω ή αλλιώς να κάνω μια διαδικασία με το adb shell....

Προχωράω άφοβα?

 

Μια βοήθεια βρε παιδιά να βάλουμε Ελληνικά...... :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...