Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εστειλα sms σε vodafone για ενεργοποιηση 4g

 

Μου ηρθε επιβεβαιωτικο sms και να κανω επανεκκινηση συσκευης

 

Μετα τι χρειαζεται να κανω παιδια ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πες την χρηση που κανεις να σου πουμε. Γενικα η αυτονομια ειναι ενα μεγαλο μειον. Απο τα λιγα, ισως το μονο.

 

Η μπαταρια του X+ ταιριαζει μια χαρα. Ειναι χωρητικοτητας 2.100 mah ενω του X 1.800 mah οποτε υπολογισε την διαφορα επι τοις εκατο..

 

Εχει σχεση με την χρηση που κανεις. Εμενα μου εβγαζε μια ημερα με κανονικη χρηση (ομιλια,sms,browsing λιγο gaming) και ανοιχτα wifi, 3G data παντα.

 

Ας πούμε κάτι απλό.

Σερφάρισμα internet-tapatalk με 3g πόσες ώρες έχει?

Σε αυτό που έχω τώρα πάνω από 4ώρες με τίποτα

 

Εντάξει δεν θα είναι αυτή η καθημερινή του χρήση απλά για να συγκρίνω.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα sms σε vodafone για ενεργοποιηση 4g

 

Μου ηρθε επιβεβαιωτικο sms και να κανω επανεκκινηση συσκευης

 

Μετα τι χρειαζεται να κανω παιδια ? Ευχαριστω.

 

Η συσκευή μας δεν υποστηρίζει 4G της Vodafone στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μας δεν υποστηρίζει 4G της Vodafone στην Ελλάδα.

 

Μολις μου το ειπαν και απο Vodafone και ηταν μια ...πικρα !!!:(

 

Μονο Vodafone ή ολλα τα δικτυα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου το ειπαν και απο Vodafone και ηταν μια ...πικρα !!!:(

 

Μονο Vodafone ή ολλα τα δικτυα ?

 

Δεν είναι θέμα δικτύου, θέμα συσκευής είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα δικτύου, θέμα συσκευής είναι.

 

Όχι πως θα το χρειαστώ ποτέ.. μα νόμιζα πως η συσκευή υποστηρίζει 4G. :wacko:

Εκτός αν η voda και η κάθε voda, το βαφτίζει 4G μα είναι ψευτο-LTE πχ..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχθές ένα φιλαράκι έκανε αναβάθμιση το one x μετά την αναβάθμιση δεν του ανοίγει η κάμερα ξέρει κάποιος ποιο είναι το πρόβλημα; η έκδοση που έχει είναι η 4.2.1....
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχθές ένα φιλαράκι έκανε αναβάθμιση το one x μετά την αναβάθμιση δεν του ανοίγει η κάμερα ξέρει κάποιος ποιο είναι το πρόβλημα; η έκδοση που έχει είναι η 4.2.1....

 

Η νεα ειναι η 4.2.2

 

Πριν απο αυτη στις αναβαθμισεις τις...μικρες δεν ειχα προβλημα

 

Hard reset εκανε?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Hard reset δεν έκανε επειδή είδε σε ξένα φόρουμ ότι δεν διορθώνεται το πρόβλημα με Hard reset
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Οατν παταμε που ????

 

Και κατι ακομα....Οατν σε μια οθονη εχω συντομευση μιας εφαρμογης πχ astro file manager και μπω στην εφαρμογη αν πατησω το home button δεν με παει στην αρχικη σελιδα οπως πριν αλλα στην οθονη που εχω την συντομευση.

Αλλαζει αυτο να με πηγαινει στην αρχικη σελιδα οπου και να ειμαι ?

Επισης αν πατησω το κατω δεξι κουμπι μου βγαζει 9 εικονες απο εφαρμογες που απο οτι ειδα μπορω να τους αλλαξω θεση αλλα δεν καταλαβα το νοημα και με τι κρητηρια τις εμφανιζει αυτες τις 9 εφαρμογες

 

Για την εφαρμογη του facebook στην πρηγουμενη εκδοση με ενα απο τα δυο κατω κουμπια με πηγαινε στις ρυθμισεις της εφαρμογης, Τωρα δεν βρισκω τροπο.

 

Πρώτα από όλα έχω την 4.1.2 δεν έχω την τελευταία.. Όταν πατήσεις το home δύο φορές σου βγάζει μια καρτέλα με της οθόνες σου.. Η τσεκαρισμένο πρέπει να είναι η κεντρική σου με το ρολόι πχ... Είναι;; μήπως είναι ηλεκτρονική τελευταίες 9εφαρμογες που ανοίξες;; για να της κλείσεις;; δοκιμασε να πας ρυθμίσεις κάπου λέει κάτι για οθόνη και τρία δάχτυλα νομίζω, παιξε με της ρυθμίσεις εκεί γιατί μάλλον έχεις άλλες προεπιλογή.. Πχ παλιά το δεξι πληκτρο ήταν το πρώτο μενού του σε κάθε εφαρμογή και με παρατεταμένο πάτημα ο task manager, τώρα μάλλον είναι ανάποδα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Sorry, παίδες για την παρανόηση. Επειδή εγώ έχω το HOX+, ό,τι έγραψα αναφερόταν σε αυτή τη συσκευή σχετικά με το 4G. Εγώ την πάτησα γιατί ενώ το 4G του παίζει στα 1700, η Vodafone τρέχει 4G στα 1800 (ή 1900;.;)
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα έχω την 4.1.2 δεν έχω την τελευταία.. Όταν πατήσεις το home δύο φορές σου βγάζει μια καρτέλα με της οθόνες σου.. Η τσεκαρισμένο πρέπει να είναι η κεντρική σου με το ρολόι πχ... Είναι;; μήπως είναι ηλεκτρονική τελευταίες 9εφαρμογες που ανοίξες;; για να της κλείσεις;; δοκιμασε να πας ρυθμίσεις κάπου λέει κάτι για οθόνη και τρία δάχτυλα νομίζω, παιξε με της ρυθμίσεις εκεί γιατί μάλλον έχεις άλλες προεπιλογή.. Πχ παλιά το δεξι πληκτρο ήταν το πρώτο μενού του σε κάθε εφαρμογή και με παρατεταμένο πάτημα ο task manager, τώρα μάλλον είναι ανάποδα

 

Με την 4.1.2 δεν ειχα αυτο το προβλημα.Το εχω με την 4.2.2 και αν πατησω οως λες δυο φορες το home δεν κανει οτι στην παλια ουτε βρηκα τροπο να αλλαξω την διαταξη στις οθονες μου.

 

Το κατω δεξι κουμπι με παει παντα στις τελευταιες ενοιχτες εφαρμογες

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.1.2 δεν ειχα αυτο το προβλημα.Το εχω με την 4.2.2 και αν πατησω οως λες δυο φορες το home δεν κανει οτι στην παλια ουτε βρηκα τροπο να αλλαξω την διαταξη στις οθονες μου.

 

Το κατω δεξι κουμπι με παει παντα στις τελευταιες ενοιχτες εφαρμογες

 

Όταν έχεις μια εφαρμογή ανοιχτή πατώντας το home μια φορά σε πάει στην οθόνη που έχεις το εικονίδιο της εφαρμογής, εάν ξανά πατήσεις το home σε πάει στην αρχική οθόνη, άρα με δυο πατήματα του home σε επιστρέφει στην αρχική οθόνη.

Το κάτω δεξιά κουμπί εάν το πατήσεις μια φορά σου βγάζει της εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο, από εκεί μπορείς να τής απενεργοποιήσεις.

Εάν είσαι στο facebook και πατήσεις παρατεταμένα το δεξιά κουμπί σου εμφανίζει της ρυθμίσεις της εφαρμογής, αυτό συμβαίνει σε όλες της εφαρμογές.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Στις ρυθμίσεις του τηλ. στο επίπεδό Κουμπί Πρόσφατες Εφαρμογές ποιο έχεις επιλέξει?

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις μια εφαρμογή ανοιχτή πατώντας το home μια φορά σε πάει στην οθόνη που έχεις το εικονίδιο της εφαρμογής, εάν ξανά πατήσεις το home σε πάει στην αρχική οθόνη, άρα με δυο πατήματα του home σε επιστρέφει στην αρχική οθόνη.

Το κάτω δεξιά κουμπί εάν το πατήσεις μια φορά σου βγάζει της εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο, από εκεί μπορείς να τής απενεργοποιήσεις.

Εάν είσαι στο facebook και πατήσεις παρατεταμένα το δεξιά κουμπί σου εμφανίζει της ρυθμίσεις της εφαρμογής, αυτό συμβαίνει σε όλες της εφαρμογές.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Στις ρυθμίσεις του τηλ. στο επίπεδό Κουμπί Πρόσφατες Εφαρμογές ποιο έχεις επιλέξει?

 

Ευχαριστω.Στην προηγουμενη εκδοση με πατημα του home button μια φορα μας πηγαινε στην αρχεικη οθονη

 

Εχω ενεργοποιησει την μεσαια επιλογη "Πατηστε μενου για , πατηστε παρατεταμενα γ......" Ετσι λεει

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Στην προηγουμενη εκδοση με πατημα του home button μια φορα μας πηγαινε στην αρχεικη οθονη

 

Εχω ενεργοποιησει την μεσαια επιλογη "Πατηστε μενου για , πατηστε παρατεταμενα γ......" Ετσι λεει

 

Εγώ έχω την τρίτη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την τρίτη επιλογή.

 

Θα δοκιμασω...Ενναλαγη των οθονων οπως παλια με το home button πως μπορουμε να κανουμε ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,θελω να ρωτησω αν παρατηρησατε το εξειs: στην προηγουμενη εκδοση ειχα φτιαξει σε μια οθονη του κινητου, φακελουs με εφαρμογεs που ειχα ομαδοποιησει πχ φακελοs μουσικη και εικονα ειχα εφαρμογεs που ειχαν σχεση με εικονα και ηχο.Τωρα μετα την αναβαθμιση μεσα στουs φακελουs εχουν εξαφανιστει διαφορεs εφαρμογεs.Τα ξανα εφτιαξα αλλα μολιs κλεισω το κινητο και το ξανα ανοιξω, λειπουν μεσα απο τουs φακελουs εφαρμογεs.Εχω δοκιμασει πολλεs φορεs και συνεχεια γινετε το ιδιο.Παρακαλω τα φωτα σαs.
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω...Ενναλαγη των οθονων οπως παλια με το home button πως μπορουμε να κανουμε ?

 

Το έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Στον dialer δεν υπαρχει τροπος να μην φαινεται η τελευταια κληση και ταυτοχρονα να εχεις το πληκτρολογιο εξυπνων κλησεων? Γιατι με το μεγαλο ναι μεν δεν φαινεται αλλα χανεις την αναζητηση των επαφων.
Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

Ευχαριστω.

 

Στον dialer δεν υπαρχει τροπος να μην φαινεται η τελευταια κληση και ταυτοχρονα να εχεις το πληκτρολογιο εξυπνων κλησεων? Γιατι με το μεγαλο ναι μεν δεν φαινεται αλλα χανεις την αναζητηση των επαφων.

 

Κι εγω το εψαξα αλλα ακρη δεν βρηκα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,θελω να ρωτησω αν παρατηρησατε το εξειs: στην προηγουμενη εκδοση ειχα φτιαξει σε μια οθονη του κινητου, φακελουs με εφαρμογεs που ειχα ομαδοποιησει πχ φακελοs μουσικη και εικονα ειχα εφαρμογεs που ειχαν σχεση με εικονα και ηχο.Τωρα μετα την αναβαθμιση μεσα στουs φακελουs εχουν εξαφανιστει διαφορεs εφαρμογεs.Τα ξανα εφτιαξα αλλα μολιs κλεισω το κινητο και το ξανα ανοιξω, λειπουν μεσα απο τουs φακελουs εφαρμογεs.Εχω δοκιμασει πολλεs φορεs και συνεχεια γινετε το ιδιο.Παρακαλω τα φωτα σαs.

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το Fastboot (γρήγορη εκκίνηση στο μενού τροφοδοσία).

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το Fastboot (γρήγορη εκκίνηση στο μενού τροφοδοσία).

 

Το κουτακι δεν ειναι μαρκαρισμενο στην επιλογη Γρηγορη εκκινηση.Σε σαs παιδια αν φτιαξετε εναν φακελο σαs κρατα μεσα ολεs τιs επιλογεs αν το κλεισετε και μετα το ξανα ανοιξετε το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Το κουτακι δεν ειναι μαρκαρισμενο στην επιλογη Γρηγορη εκκινηση.Σε σαs παιδια αν φτιαξετε εναν φακελο σαs κρατα μεσα ολεs τιs επιλογεs αν το κλεισετε και μετα το ξανα ανοιξετε το κινητο;

 

Σε εμένα δεν συμβαίνει αυτό, οι φάκελοι παραμένουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Εχω συσκευη htc one x παρτιδα ht24.... Αγορασμενο απο Ελλαδα (απο Γερμανο.) Μετα τη προσφατη αναβαθμιση σε 4.2.2 το wifi ξανακανει το γνωστο προβλημα ... Αν δεν ειμαι στο δωματιο που ειναι το router το κινητο ΔΕΝ συνδεεται! Το βρισκει μεν με δυνατο σημα αλλα το σημα μηδενιζεται μολις παει να συνδεθει και δεν συνδεεται. Hard reset δεν εχω κανει μετα την αναβαθμιση. Μπορει καποιος να βοηθησει; (Στην προηγουμενη εκδοση android ειχε ερθει μια μικρη αναβαθμιση και το προβλημα ειχε λυθει). Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Εχω συσκευη htc one x παρτιδα ht24.... Αγορασμενο απο Ελλαδα (απο Γερμανο.) Μετα τη προσφατη αναβαθμιση σε 4.2.2 το wifi ξανακανει το γνωστο προβλημα ... Αν δεν ειμαι στο δωματιο που ειναι το router το κινητο ΔΕΝ συνδεεται! Το βρισκει μεν με δυνατο σημα αλλα το σημα μηδενιζεται μολις παει να συνδεθει και δεν συνδεεται. Hard reset δεν εχω κανει μετα την αναβαθμιση. Μπορει καποιος να βοηθησει; (Στην προηγουμενη εκδοση android ειχε ερθει μια μικρη αναβαθμιση και το προβλημα ειχε λυθει). Ευχαριστω!

 

Και σε μενα το ιδιο θεμα. Σε χωρους μακρια απο το router που συνδεοταν με χαμηλοτερο σημα, πλεον δεν συνδεεται καθολου.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...