Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι παντως πιο γρηγορο.εμενα δν μου αρεσει το μενου που ειναι οπως παλια htc απο πανω προς τα κατω.μου αρεσε καλύτερα που ηταν αριστερα δεξια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμένα μου φαίνεται πιο γρήγορο αλλά θα δείξει στην καθημερινή χρήση...

Δεν βλέπω και το blink feed (ενώ μου είπε να κάνω το customization τους δεν το πρόλαβα γιατί έκανα κάτι άλλα updates).

Το keyboard μου φαίνεται πολύ καλύτερο από την προηγούμενη έκδοση και πιο "στιβαρό" στα keystrokes.

Edited by MaterialDefender
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μετά την αναβάθμιση, σταμάτησε να λειτουργεί το Mireo GPS-Don't Panic (συσκευή από Πλαίσιο).

Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μετά την αναβάθμιση, σταμάτησε να λειτουργεί το Mireo GPS-Don't Panic (συσκευή από Πλαίσιο).

Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Δηλαδή τι σου κάνει;

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση έκανα factory reset. Το ξαναεγκατέστησα και όταν πατάω να ξεκινήσει το GPS μου βγάζει αυτό το μήνημα.

"Δυστηχώς, η εφαρμογή Mireo viaGPS έχει σταματήσει."

 

To Navigon δουλεύει κανονικά.

 

Στο καινούργιο sense, βλέπω οτι δεν υπάρχει το εφέ του καιρού στην οθόνη κλειδώματος. Κρίμα γιατί μου άρεσε.

Edited by kapazita
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια και απο εμενα.αγωρασα ενα πριν λίγο καιρό για την γυναίκα μου. Το τηλέφωνο είναι rootarismeno και με custom recovery. Ήρθε το update το κατεβάζει αλλά δεν το κάνει install. Πιθανόν γιατί έχει το recovery. Μπορώ να κανω το update βγάζοντας το recovery?
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση έκανα factory reset. Το ξαναεγκατέστησα και όταν πατάω να ξεκινήσει το GPS μου βγάζει αυτό το μήνημα.

"Δυστηχώς, η εφαρμογή Mireo viaGPS έχει σταματήσει."

 

To Navigon δουλεύει κανονικά.

 

Στο καινούργιο sense, βλέπω οτι δεν υπάρχει το εφέ του καιρού στην οθόνη κλειδώματος. Κρίμα γιατί μου άρεσε.

 

Δοκίμασε να σβήσεις την προσωρινή μνήμη της εφαρμογής. Αν και πιθανολογώ να φταίει η ίδια, είναι η τελευταία έκδοση της;

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σβήσεις την προσωρινή μνήμη της εφαρμογής. Αν και πιθανολογώ να φταίει η ίδια, είναι η τελευταία έκδοση της;

 

Το δοκίμασα. Δεν ανοίγει. Δεν είναι η τελευταία έκδοση. Είναι η 4.4.6 που σου δίνουν σαν δώρο και δεν αναβαθμίζεται.

Γνωρίζει κανείς αν αυτή η έκδοση του Don't Panic λειτουργεί με android 4.2.2? (έστω και σε άλλη συσκευή)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση έκανα factory reset. Το ξαναεγκατέστησα και όταν πατάω να ξεκινήσει το GPS μου βγάζει αυτό το μήνημα.

"Δυστηχώς, η εφαρμογή Mireo viaGPS έχει σταματήσει."

 

To Navigon δουλεύει κανονικά.

 

Στο καινούργιο sense, βλέπω οτι δεν υπάρχει το εφέ του καιρού στην οθόνη κλειδώματος. Κρίμα γιατί μου άρεσε.

 

Και σε εμένα μια από τα ίδια. Ενδεχομένως ασυμβατότητα της εφαρμογής. Την απεγκατέστησα.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update για την maximus. 21.1.0 υποτίθεται ότι διορθώνει το WiFi αλλά πάλι κάνει τα δικά του και χάνει το σήμα.. εσάς πως είναι με την maximus HD 21.1.1 ;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεματακι με το blinkfeed? Διοτι οταν του βαζω να δειχνει απο ημερολογιο και γκαλερι και παω στις εφαρμογες δεν βγαζει περιεχομενο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στην παρέα.

Πήρα πίσω από τo service τη συσκευή μου.

Είχε πάει για αλλαγή οθόνης (μικρή σκιά σε μέγεθος δαχτυλικού αποτυπώματος).

Το είχα αποστείλει στις 23/07 μέσω HTC στην Arvato (δεν πλήρωσα τίποτα, δεν κάλεσα κανένα, όλα τα κανόνισε η HTC) +1 πόντος

Δεν μου δημιούργησαν κανένα πρόβλημα με την εγγύηση (συσκευή αγορασμένη από Expansys Αγγλίας), όλα έγιναν με το IMEI +1 πόντος

Σε δύο εβδομάδες μετά την αποστολή, μου τηλεφώνησε κάποιος και μου είπε το status του service +1 πόντος

Μου το απέστειλαν στις 23/08. +1 πόντος (γνωρίζοντας ότι η συσκευή μου δε πωλείτε επίσημα στην Ελλάδα, ώστε να έχουν στοκ ανταλλακτικών).

Όποτε προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους, το μετάνιωσα, γιατί οι απαντήσεις που δίνουν φαίνεται σαν να τις διαβάζουν από κάποιο εγχειρίδιο διαχείρισης πελάτη εκείνη τη στιγμή. Τους σιχάθηκα για την απρόσωπη και μη αποτελεσματική επικοινωνία. - 1 πόντος.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος απ' όλη τη διαδικασία του service, και όσο πιο λίγη επικοινωνία υπάρχει μαζί τους, δε σου ανεβαίνει η πίεση.

Τους άφησα να κάνουν τη δουλειά τους, και με εξυπηρέτησαν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια. Μου ήρθε η ενημέρωση αλλά έχω πρόβλημα. Πριν μερικές μέρες προσπαθώντας να το κάνω root έβαλα την twrp recovery η οποία δε μου δουλεύει. Με το που ανοίγει.... παγώνει. Δεν αποκρίνεται σε κανένα άγγιγμα, ούτε στο "swipe to unlock" και το κάνω εξαναγκασμένη επανεκκίνηση. Πως θα περάσω τη stock recovery? Ή δώστε μου κανένα link οδηγό να περάσω καμία άλλη μήπως και μου δουλέψει.
Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει σωστά το HTC backup ύστερα από το official update?

Βγάζει συνέχεια failed "HTC Backup service cannot be reached at this time. Please try again..."

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ανακαλυψα το εξης , αν συρεις προς τα κατω την notification bar με 2 δακτυλα σου βγαζει κατευθειαν τα toggles ! Δεν ξερω αν ηταν γνωστο αυτο απλα δεν το ειδα πουθενα και ειπα να το αναφερω.
Link to comment
Share on other sites

το νεο sense ειναι αρκετα διαφορετικο στην οψη.

 

Εχει τα καλα και τα κακα του, αλλα νομιζω σε γενικες γραμμες ειναι ωραιο. ειδικα αυτο με τα toggles πολυ καλο και ο τροπος για να το ανοιξεις (με τα 2 δαχτυλα, οπως προειπε ο φιλος) ειναι πολυ καλο. Τωρα σαν αισθηση εχω την εντυπωση οτι ειναι πιο γρηγορο. για τη μπαταρια δε μπορω να πω γτ ακομα δεν εει κανει μερικες φορτισεις για να το δω στη πραξη + οτι τωρα το εξερευνω πιο πολυ. το νεο blinkfeed δε ξερω, μια μου αρεσει μια με χαλαει. ειναι καπως περιεργο.

 

επισης ο τροπος που δειχνει τις προσφατες εφαρμογες εχει αλλαξει και ειναι πιο ωραιο απο το παλιο που εσερνες να βρεις αυτην που ηθελες.

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ανακαλυψα το εξης , αν συρεις προς τα κατω την notification bar με 2 δακτυλα σου βγαζει κατευθειαν τα toggles ! Δεν ξερω αν ηταν γνωστο αυτο απλα δεν το ειδα πουθενα και ειπα να το αναφερω.

 

Nice find!! Όντως είναι νέο feature και ενσωματώθηκε και στο One..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να βαλεις δικες σου εφαρμογες στα tiles οντως η εγω δεν το βλεπω ? Στην oυσια δηλαδη βαζεις μονο facebook, twitter κτλ, ημερολογιο και τις προκαθορισμενες πηγες που εχει η HTC?

 

Ναι δεν μπορεις να βαλεις δικες σου πηγες για νεα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν μπορεις να βαλεις δικες σου πηγες για νεα.

 

Μεγαλη χαζομαρα αυτο. Στην ουσια στο αχρηστευει. Ελπιζω να το φτιαξουν με update.

Link to comment
Share on other sites

Να 'το και το update. Ζούμε ιστορικές στιγμές!!!

Σφαίρα πάει το εργαλείο.

Φίλε μου καλησπέρα,να υποθέσω έχοντας λάβει το update οτι το cid σου ειναι 001.Θέλω να μου πείς αν έχεις αντιμετωπισει καποια lagarismata στο κινητο,ειδικα στην οθονη κλειδωματος (οταν ξεκλειδωνεις,οταν σε παιρνουν τηλεφωνο κ.τ.λ.) και γενικα στη περιήγηση,εμένα (και ενω του εχω κανει ηδη επαναφορα) συνεχιζει να κολλαει και ετοιμαζομαι τωρα να του κανω 2η....:(

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα,να υποθέσω έχοντας λάβει το update οτι το cid σου ειναι 001.Θέλω να μου πείς αν έχεις αντιμετωπισει καποια lagarismata στο κινητο,ειδικα στην οθονη κλειδωματος (οταν ξεκλειδωνεις,οταν σε παιρνουν τηλεφωνο κ.τ.λ.) και γενικα στη περιήγηση,εμένα (και ενω του εχω κανει ηδη επαναφορα) συνεχιζει να κολλαει και ετοιμαζομαι τωρα να του κανω 2η....:(

 

Πώς μπορώ να βρω το cid, για να στο επιβεβαιώσω;

Κανένα lag... Πάει σφαίρα. Προς στιγμήν. Κλείνω 24 ώρες χρήσης.

Έχω τελειώσει τη μπαταρία 2 φορές. Μόνο ένα restart (λόγω του ότι μου τελείωσε η μπαταρία, και δεν είχα μαζί μου την back up).

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βρω το cid, για να στο επιβεβαιώσω;

Κανένα lag... Πάει σφαίρα. Προς στιγμήν. Κλείνω 24 ώρες χρήσης.

Έχω τελειώσει τη μπαταρία 2 φορές. Μόνο ένα restart (λόγω του ότι μου τελείωσε η μπαταρία, και δεν είχα μαζί μου την back up).

Κατεβαζεις εφαρμογη απο το play store ονοματι cid getter και στο λέει...Τι να πω,θα δω τι γίνεται και με τη 2η επαναφορα....

Link to comment
Share on other sites

Παντως οντως το κινητο παει σφαιρα. Ιδια συμπεριφορα με το One.

 

Ε... Περίπου... Είναι κοντά και στα benchmarks είναι βελτιωμένο. Γενικά ο Tegra 3 καλά κρατεί. Περιμένω την μπαταρία του One X+ να δω πως θα παίξει. Γενικά μιλάνε για χαμηλότερες θερμοκρασίες

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...