Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, το θέμα με το wi-fi είναι τραγικό. Το σκαμπανέβασμα στο σήμα είναι μεγάλο, καθόλου σταθερό και... :mad: πολύ εκνευριστικό. Χαλάει τη μαγεία του τηλεφώνου που με έχει εντυπωσιάσει πάρα πολύ.

Αν έχει κάποιος να μου προτείνει μια ενδεχόμενη λύση, :( ...

Μήπως υπάρχει τρόπος να περάσω τη ROM ξανά?

Ή αν υπάρχει τρόπος να περάσω καμια άλλη ROM που να δουλεύει σωστά?

Γιατί δε θέλω να πιστέψω ότι είναι θέμα hardware...

 

Φιλαράκο, χωρίς να υπονοώ ότι έχεις θέμα με το hardware, ρίξε μια ματιά εδώ πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλαράκο, χωρίς να υπονοώ ότι έχεις θέμα με το hardware, ρίξε μια ματιά εδώ πρώτα.

 

Θέμα με το hardware είναι.. Και εμένα τα ίδια μου κάνει.. Εκεί που το κινέζικο tablet έχει σημασία το hox δεν βλέπει το δίκτυο η το βλέπει και το χανει

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Για αυτοφωτογραφιση παιδια υπαρχει κατι ??

Η εικονα που δινει η καμερα ειναι τραγικη σε ποιοτητα ενω σε ενος φιλου με galaxy S3 ειναι αψογη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτοφωτογραφιση παιδια υπαρχει κατι ??

Η εικονα που δινει η καμερα ειναι τραγικη σε ποιοτητα ενω σε ενος φιλου με galaxy S3 ειναι αψογη.

 

Φίλε, επειδή το έπαθα κ γω, κοίταξε μήπως ειναι θαμπο το τζαμακι του φακού μπροστά. Πιάνει εύκολα εκεί υγρασία και σκόνη

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Το καθαρισα αλλα καμμια διαφορα...Μαλιστα δεν κανει αμμεση φωτογραφιση αλλα μετα απο 3 περιπου δευτερολεπτα με αντιστροφη χρονομετριση.

 

Αμμεση αυτοφωτογραφιση δεν γινεται ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Το καθαρισα αλλα καμμια διαφορα...Μαλιστα δεν κανει αμμεση φωτογραφιση αλλα μετα απο 3 περιπου δευτερολεπτα με αντιστροφη χρονομετριση.

 

Αμμεση αυτοφωτογραφιση δεν γινεται ?

Την ώρα που είσαι στην μπροστινή κάμερα πατας το γραναζάκι και η πρώτη επιλογή είναι για τον χρονοδιακόπτη. Απλά το ορίζεις στο 0.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Το καθαρισα αλλα καμμια διαφορα...Μαλιστα δεν κανει αμμεση φωτογραφιση αλλα μετα απο 3 περιπου δευτερολεπτα με αντιστροφη χρονομετριση.

 

Αμμεση αυτοφωτογραφιση δεν γινεται ?

 

Την ώρα που είσαι στην μπροστινή κάμερα πατας το γραναζάκι και η πρώτη επιλογή είναι για τον χρονοδιακόπτη. Απλά το ορίζεις στο 0.

 

 

Ο χρονοδιακοπτης δεν εχει ρυθμιση για 0 αλλα για off και εκει τον εχω αλλα επιμενει να κανει αντιστροφη χρονομετριση 2 δευτερολεπτων

 

Η δε φωτο ειναι τραγικη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με το hardware είναι.. Και εμένα τα ίδια μου κάνει.. Εκεί που το κινέζικο tablet έχει σημασία το hox δεν βλέπει το δίκτυο η το βλέπει και το χανει

 

Παιδιά... :-) το επισκεύασα. Δεν ήταν δύσκολο. Οδηγός μου ήταν

Η διαφορά που έκανα εγώ ήταν να μη βάλω το καλώδιο, αλλά μόνο δύο "σπυριά" από καλάϊ με κολλητήρι καρφί. ( όχι εγώ... το πήγα να μου το κάνουν)

Το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής (1μέρα ) τέλειο.

Όλη η δυσκολία ήταν να το βγάλω από το πλαστικό, που τελικά και αυτό δεν ήταν δύσκολο.

Edited by olgaki93
Link to comment
Share on other sites

Ο χρονοδιακοπτης δεν εχει ρυθμιση για 0 αλλα για off και εκει τον εχω αλλα επιμενει να κανει αντιστροφη χρονομετριση 2 δευτερολεπτων

Η δε φωτο ειναι τραγικη.

Off ήθελα να πω.Σε μένα τραβαει αμέσως.

Απο θέμα ποιότητας σίγουρα δεν συγκρίνεται με την κανονική κάμερα αλλά οκ παλεύεται...

Μην ξεχνάμε ότι είναι ανάλυσης 1 Mp η φώτο.

Link to comment
Share on other sites

Off ήθελα να πω.Σε μένα τραβαει αμέσως.

Απο θέμα ποιότητας σίγουρα δεν συγκρίνεται με την κανονική κάμερα αλλά οκ παλεύεται...

Μην ξεχνάμε ότι είναι ανάλυσης 1 Mp η φώτο.

 

Εγω αν και fun της HTC συγκρινα αυτοφωτογραφιση με samsung Galaxy S3 και επαθα την πλακα μου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε root το κινητό?

 

Νομίζω πως αυτό σου κάνει...

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Να δουμε ποτε θα ερθει και η επισημη για τους μη root

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το PLUS, έβγαλε κι αυτό θέματα hardware με το wifi, ξέρει κανείς;

 

Όχι, δεν έβγαλε κανένα τέτοιο πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το κινητό με την αναβάθμιση σε sense 5. Καλύτερη απόκριση παντού, ενδιαφέρουσες νέες αλλαγές. Quadrant 7000 πάρα κάτι
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το κινητό με την αναβάθμιση σε sense 5. Καλύτερη απόκριση παντού, ενδιαφέρουσες νέες αλλαγές. Quadrant 7000 πάρα κάτι

 

Εχεις μήπως πρόβλημα στην μπαταρία ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις μήπως πρόβλημα στην μπαταρία ?

 

Δεν ξέρω ακόμα. Προς λίγο την πέρασα. Θα επανέλθω.

 

Edit: η μπαταρία φαίνεται μια χαρά. Καλύτερη από πριν. Το κινητό πετάει. Πολυ πιο ελαφρύ.

 

Κάποια στιγμή που έπαιξα για λίγο με ένα HTC One, νόμιζα ότι ήταν τόσο γρήγορο λόγω του νέου επεξεργαστή. Τελικά είναι και λόγω του πολύ βελτιστοποιημενου sense.

Edited by David
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το κινητό με την αναβάθμιση σε sense 5. Καλύτερη απόκριση παντού, ενδιαφέρουσες νέες αλλαγές. Quadrant 7000 πάρα κάτι[/QUOTΕ

 

Ποιό κινητό έχεις,είναι η επίσημη αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που να έχει το PLUS, να μου πει χρόνους οθόνης με wifi πόσο βγάζει μέσο όρο;

Με ενδιαφέρει να βγάζω 2,5 ώρες ομιλίας και 2,5 ώρες οθόνη με wifi μέχρι το απόγευμα. Πως το βλέπετε, θα τα βγάζει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ David δες λίγο αν μπορείς και χρησιμοποιείς την λειτουργία lyrics στην μουσική γιατί εγώ δεν μπορώ !

 

Δεν μου λειτουργεί ούτε εμένα, ενώ στα ίδια τραγούδια το musixmatch βγάζει τους στίχους κανονικά.

 

Πολύ καλό το κινητό με την αναβάθμιση σε sense 5. Καλύτερη απόκριση παντού, ενδιαφέρουσες νέες αλλαγές. Quadrant 7000 πάρα κάτι[/QUOTΕ

 

Ποιό κινητό έχεις,είναι η επίσημη αναβάθμιση?

 

HTC One X. Λένε πως δεν είναι ported από άλλο μοντέλο. Δεν ξέρω αν είναι επίσημη, παίζει μια χαρά προς το παρόν.

 

Περιμένω να βγει viper ROM βασισμένη στο 4.2.2 γιατί όσο καλή και να είναι η ROM, αν δεν έχω κάποια βασικά tweaks (sweep2wake, οριζόντια quick settings, gpu 2d Render, μόνιμο σβήσιμο των κάτω Led κ.α.) το κινητό είναι λιγότερο λειτουργικό

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

 

HTC One X. Λένε πως δεν είναι ported από άλλο μοντέλο. Δεν ξέρω αν είναι επίσημη, παίζει μια χαρά προς το παρόν.

 

Περιμένω να βγει viper ROM βασισμένη στο 4.2.2 γιατί όσο καλή και να είναι η ROM, αν δεν έχω κάποια βασικά tweaks (sweep2wake, οριζόντια quick settings, gpu 2d Render, μόνιμο σβήσιμο των κάτω Led κ.α.) το κινητό είναι λιγότερο λειτουργικό

 

Frixos Frixou @Frixos80

@LlabTooFeR so is this rom based on official rom or is it custom

LlabTooFeR @LlabTooFeR

 

@Frixos80 It's based on official ROM...

10:00 AM - 18 Aug 2013

 

Το 4.2.2 + Sense 5 ειναι γεγονος!

http://www.androidos.in/2013/08/htc-one-x-android-4-2-2-sense-5-update-rolling-out-in-europe/

 

http://androidfannetwork.com/2013/08/19/android-4-2-2-update-with-sense-5-rolling-out-for-htc-one-x/

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
HTC One X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...