Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επεσε στο πατωμα η συσκευη κι απ το πρωι εμφανιζει καθετες γραμμες στην οθονη,ενα μεγαλο μερος της ειναι μαυρο...δε φαινεται να υπαρχει ραγισμα η κατι τετοιο...υπαρχει τροπος να επανελθει?κι ελεγα να παρω...να μη παρω θηκη...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kollatos γιατι πουλάς το κινητό σου ?

 

Σκέφτομαι να πάω στο One γιατί τα πράγματα στο dev κομμάτι του X+ είναι τελείως ψόφια. Συν ότι έχω και κάτι λεφτά στην άκρη :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τα φώτα σας...

Ημουν το πρωί σε κάποιο μέρος πολύ δεν έχει καλό σήμα τηλεφώνου η wind που έχω. Κάποια στιγμή έμεινα χωρίς σήμα μα δεν έδωσα σημασία Γιατί κ άλλες φορες που είμαι εκεί συμβαίνει.

Όταν γύρισα σπίτι όμως που κανονικά έχω σήμα καμπάνα, το hox συνέχιζε να μην έχει καθόλου σήμα. Του Κανά δυο επανεκκίνησεις κ ενα soft reset αι τώρα έχει ποτε μια ποτέ δύο....αντε στο τσακιρ κέφι τρεις γραμμές. Καμία τούμπα δεν έφαγε σήμερα. Τι λέτε να φταίει; τι να κανω

Edited by alfisti
Link to comment
Share on other sites

Παιδες τα φώτα σας...

Ημουν το πρωί σε κάποιο μέρος πολύ δεν έχει καλό σήμα τηλεφώνου η wind που έχω. Κάποια στιγμή έμεινα χωρίς σήμα μα δεν έδωσα σημασία Γιατί κ άλλες φορες που είμαι εκεί συμβαίνει.

Όταν γύρισα σπίτι όμως που κανονικά έχω σήμα καμπάνα, το hox συνέχιζε να μην έχει καθόλου σήμα. Του Κανά δυο επανεκκίνησεις κ ενα soft reset αι τώρα έχει ποτε μια ποτέ δύο....αντε στο τσακιρ κέφι τρεις γραμμές. Καμία τούμπα δεν έφαγε σήμερα. Τι λέτε να φταίει; τι να κανω

 

Eισαι σιγουρος οτι στο ιδιο μερος που εισαι ειχε καρφι σημα ή απο την ιδεα σου και μονο επειδη επαθες οτι επαθες... κολλησες και το κοιτας συνεχεια και σου φαινετε οτι δεν πιανει πλεον οπως πρωτα... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Με λύπη χθες συμπέρανα ότι η συσκευή παρουσιάζει πάλι το hardware πρόβλημα με το αδύναμο wifi όπου όταν πιέζεις πίσω το κάλυμα αριστερά από την κάμερα το σήμα επανέρχεται. Το είχα στείλει ήδη 3 φορές στην arvato, τις 2 πρώτες έκαναν επισκευή αλλά το πρόβλημα επανερχόταν και την 3η έκαναν αντικατάσταση συσκευής. Ε λοιπόν η καινούργια συσκευή πάλι παρουσίασε το ίδιο θέμα. Μου έσπασαν τα νεύρα με όλα τα πέρα-δώθε, πολλά τηλεφωνα, πολλά νεύρα και 2 μήνες συνολικής αναμονής χωρίς τηλέφωνο. Πρέπει να βρω τη δύναμη να το ξαναπεράσω όλο αυτό. Κρίμα htc...
Link to comment
Share on other sites

Με λύπη χθες συμπέρανα ότι η συσκευή παρουσιάζει πάλι το hardware πρόβλημα με το αδύναμο wifi όπου όταν πιέζεις πίσω το κάλυμα αριστερά από την κάμερα το σήμα επανέρχεται. Το είχα στείλει ήδη 3 φορές στην arvato, τις 2 πρώτες έκαναν επισκευή αλλά το πρόβλημα επανερχόταν και την 3η έκαναν αντικατάσταση συσκευής. Ε λοιπόν η καινούργια συσκευή πάλι παρουσίασε το ίδιο θέμα. Μου έσπασαν τα νεύρα με όλα τα πέρα-δώθε, πολλά τηλεφωνα, πολλά νεύρα και 2 μήνες συνολικής αναμονής χωρίς τηλέφωνο. Πρέπει να βρω τη δύναμη να το ξαναπεράσω όλο αυτό. Κρίμα htc...

 

Προφανώς η arvato δεν γνωρίζει πως να απόκαταστησει το συγκεκριμένο πρόβλημα. Εγώ δεν μπήκα καν στον κόπο να το πάω για το θέμα του Wifi μιας και όλοι είπαν ότι στην ουσία δεν το φτιάχνουν.

 

Μάλλον η νέα συσκευή που σου έδωσαν ήταν από την πατρίδα που είχε το πρόβλημα.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η arvato δεν γνωρίζει πως να απόκαταστησει το συγκεκριμένο πρόβλημα. Εγώ δεν μπήκα καν στον κόπο να το πάω για το θέμα του Wifi μιας και όλοι είπαν ότι στην ουσία δεν το φτιάχνουν.

Μάλλον η νέα συσκευή που σου έδωσαν ήταν από την πατρίδα που είχε το πρόβλημα.

Η arvato από ότι έχω καταλάβει έχει όντως άγνοια. Η νέα συσκευή που μου έδωσαν όντως έχει S/N HT24, ανήκει στα πρώτα batches που έχουν τάση να παρουσιάζουν το wifi θέμα. Από την άλλη 2 φίλοι μου έχουν και αυτοί OneX με S/N HT24 και δεν έχουν παρουσιάσει τίποτα. Με κούρασε η φάση όμως, η αντιμετώπιση της htc και του service τους είναι πραγματικά απαράδεκτη.

 

Εγώ πάντως το έφτιαξα μόνος μου και ησύχασα....

Και εγώ να σου πω την αλήθεια το σκέφτομαι μήπως το έφτιαχνα μόνος μου, έχω δει πολλά vids με how-to αλλά το παραμικρό λάθος μπορεί να καταλήξει σε καταστροφή και μετά δεν θα με καλύπτει ούτε η εγγύηση... είναι ρίσκο όπως και να έχει.

edit: @Sorteps, πώς το έφτιαξες, τί μέθοδο ακολούθησες? Αλουμινόχαρτο ή κόλληση με καλωδιάκι/κολλητήρι?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ να σου πω την αλήθεια το σκέφτομαι μήπως το έφτιαχνα μόνος μου, έχω δει πολλά vids με how-to αλλά το παραμικρό λάθος μπορεί να καταλήξει σε καταστροφή και μετά δεν θα με καλύπτει ούτε η εγγύηση... είναι ρίσκο όπως και να έχει.

edit: @Sorteps, πώς το έφτιαξες, τί μέθοδο ακολούθησες? Αλουμινόχαρτο ή κόλληση με καλωδιάκι/κολλητήρι?

 

Την εγγύηση νομίζω την χάνεις ουτοσι αλλος, να γίνει ζημιά το βρίσκω πολύ δύσκολο, το καπάκι μόνον ανοίγεις το φτιάχνεις και ξανά κλείνεις...

Με αλουμινοταινία το έφτιαξα.

Link to comment
Share on other sites

Η απόδειξη από expansys δεν έχει serial or imei number. Σε περίπτωση βλάβης τι κάνω; που απευθύνομαι;
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Η απόδειξη από expansys δεν έχει serial or imei number. Σε περίπτωση βλάβης τι κάνω; που απευθύνομαι;

 

Είσαι σίγουρος? Γιατί η δικιά μου απόδειξη έχει IMEI επάνω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η απόδειξη από expansys δεν έχει serial or imei number. Σε περίπτωση βλάβης τι κάνω; που απευθύνομαι;

 

και η δικια μου εχει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Η απόδειξη από expansys δεν έχει serial or imei number. Σε περίπτωση βλάβης τι κάνω; που απευθύνομαι;

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα που το ΙΜΕΙ δεν αναγράφεται στην απόδειξη. Λογικά η εγγύησή σου ισχύει κανονικά, το ΙΜΕΙ και S/Ν μπορείς να το δεις και στο settings > about > phone identity

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος? Γιατί η δικιά μου απόδειξη έχει IMEI επάνω...

 

και η δικια μου εχει κανονικα

 

Και η δικια μου....:):):)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάποιον οδηγό για επαναφορά του κινητού σε αρχική κατάσταση ? Δηλαδή να κλειδώσω πάλι bootloader κ.λ.π. επίσης τα αρχεία για το fastboot που μπορώ να τα βρω?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έφτιαξα μόνος μου και ησύχασα....

Ε ναι... Βασικά με τι που άνοιξα κατάλαβα τι παίζει και απλά έκανα ένα αποστάτη 1 χιλιοστό και τον τοποθέτησα κάτω από την κεραία.... Υλικό;... Θερμικό χαρτί ταμειακής μηχανής

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ήταν αγορασμένα 5ιδια τηλέφωνα από την εταιρία και απλά έγραφε 5 HTC One X x το πόσο : το άθροισμα
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Ήταν αγορασμένα 5ιδια τηλέφωνα από την εταιρία και απλά έγραφε 5 HTC One X x το πόσο : το άθροισμα

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα με την επίσημη αντιπροσωπία σε αυτή την περίπτωση. Βασικά γενικά δεν θα είχες πρόβλημα κι ένα τηλέφωνο να είχες να πάρει. Δεν μπορούν να σου πουν απολύτως τίποτα επειδή το κατάστημα δεν αναγράφει το imei στην απόδειξη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν το εχω ψαξει...Μπορει το κινητο να συνδεθει στο internet μεσω καλωδιου usb απο υπολογιστη που εχει internet ?

 

Αν ναι πως ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν το εχω ψαξει...Μπορει το κινητο να συνδεθει στο internet μεσω καλωδιου usb απο υπολογιστη που εχει internet ?

 

Αν ναι πως ? Ευχαριστω.

Μπορεί. Όταν το συνδέσεις πας στη notification bar, πατάς το "USB συνδεδεμένο", μετά πας στο Ρύθμιση δικτύου USB κι επιλέγεις το Πρόσβαση στο internet.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

πως θα μπορεσω να αντικαταστησω την οθονη της συσκευης?λογικα θα καλεσω την htc ετσι?στον αριθμο που αναγραφεται στα ''χαρτια'' της συσκευασιας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...