Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να την κανεις... Μακαρι να παει κατευθειαν στην 4.2.x

 

μεχρι τοτε θα εχω αγορασει το One:lol:

Link to comment
Share on other sites

Απο προχθες μου εχει σασει τα νευρα το κινητο...

 

Εχω ενεργοποιησει τις ειδιποιησεις με ηχο , δονηση αναμα στο λαμπακι και προεπισκοπηση μηνυματος απο facebook και facebook messenger αλλα με τιποτα δεν με ειδοποιει...:(:(:(:(

 

Καποια ιδεα εκτος το hard reset ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε restart με πατημένο το power button +το volum down μαζί. Θα σε βγάλει σε μια οθόνη που το γράφει.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

το Hboot πως το βλεπουμε?

 

Υπάρχει εφαρμογή στο Google Store.

 

 

Συγνωμη λαθος νομιζα εννοεισ το CID. Το Hboot το βλεπεις απο bootloader οπως σωστα ειπε katakefalos.

Edited by Brolly
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ Τι παίζει με αυτό το hboot... Εγώ 1.36 Μήπως όντως κάτι δεν πάει καλά με το hboot και έχουμε συχνά τέτοια θέματα; Γιατί δεν έχουν πάρει όλα τα cid, το hboot 1.39;

 

Με hboot 1.39 και 3.18 base δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το wifi. Για να μην πω ότι είναι και καλύτερο...

Α και Renovate Rom ξέχασα να πω :)

"It's nice to be important but it's more important to be nice"

Nexus 6P Graphite Black 64gb

HTC Nexus 9

Link to comment
Share on other sites

Με hboot 1.39 και 3.18 base δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το wifi. Για να μην πω ότι είναι και καλύτερο...

Α και Renovate Rom ξέχασα να πω :)

Ισως είναι που έχεις custom Rom.Εγώ το πρόβλημα που έχω είναι οτι έχει γίνει πιο "κοιμισμενο" το wifi απο "σπίρτο" που ήταν πρί:ninja:ν.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Απο προχθες μου εχει σασει τα νευρα το κινητο...

 

Εχω ενεργοποιησει τις ειδιποιησεις με ηχο , δονηση αναμα στο λαμπακι και προεπισκοπηση μηνυματος απο facebook και facebook messenger αλλα με τιποτα δεν με ειδοποιει...:(:(:(:(

 

Καποια ιδεα εκτος το hard reset ?

 

Ευχαριστω.

 

Τελικα δεν εφταιγε το κινητο αλλα δεν ξερω πως ειχα απενεργοποιησει τις υπενθυμισεις σε συνομιλια με συγεκριμενο ατομο...Πως γινεταια αυτο δεν καταλαβα...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους ίσως που ασχολούνται ίσως να φανεί "χαζή" ερώτηση αλλά υπάρχει καμμία περίπτωση να αυξήσουμε την ram στο HOXακι μας τώρα που οι νέες συσκευές ειναι ένα βήμα εμπρός?Χωρίς να ξέρω μηχανική σε κινητές συσκευές είναι εφικτό κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν εφταιγε το κινητο αλλα δεν ξερω πως ειχα απενεργοποιησει τις υπενθυμισεις σε συνομιλια με συγεκριμενο ατομο...Πως γινεταια αυτο δεν καταλαβα...

 

Κάποια στιγμή που ήσουν μέσα στην επαφή πάτησες "Αποκλεισμός Επαφής". Αυτό ουσιαστικά κάνει block αυτή την επαφή από κλήσεις και μηνύματα από μέρους της. Το έχω πάθει και εγώ κατά λαθος. Που και που κοιτάω στις ομάδες, "αποκλεισμένες επαφές" μήπως έχω χαντακώσει κανέναν κατα λάθος...

 

Για κάποιους ίσως που ασχολούνται ίσως να φανεί "χαζή" ερώτηση αλλά υπάρχει καμμία περίπτωση να αυξήσουμε την ram στο HOXακι μας τώρα που οι νέες συσκευές ειναι ένα βήμα εμπρός?Χωρίς να ξέρω μηχανική σε κινητές συσκευές είναι εφικτό κάτι τέτοιο?

 

Φιλαράκο, αυτό είναι κάτι αδύνατο... Ο μόνος τρόπος είναι μέσω custom rom (ή kernel?) που θα μας δίνει χώρο για τη ram από την εσωτερική sd της συσκευής μας. Κάτι σαν τους υπολογιστές με virtual ram μέσω του σκληρού δίσκου. Τέτοια μόντα δε έχει κυκλοφορήσει όμως...

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Φιλαράκο, αυτό είναι κάτι αδύνατο... Ο μόνος τρόπος είναι μέσω custom rom (ή kernel?) που θα μας δίνει χώρο για τη ram από την εσωτερική sd της συσκευής μας. Κάτι σαν τους υπολογιστές με virtual ram μέσω του σκληρού δίσκου. Τέτοια μόντα δε έχει κυκλοφορήσει όμως...

 

Υπαρχει. Με custom kernel μπορεις να εχεις zram και swap space.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου νομίζω λέει 2gb ram..

Για βοηθήστε ρε παιδιά.. Θέλω να βάλω viber x τι να κάνω;; κατέβασα την 3.40 το κινητό είναι ξεκλείδωτο..κατέβασα το boot img. Τώρα τι κάνω;; η 3.40 είναι ota? Υπάρχουν κάπου οδηγίες στα ελληνικα;; γιατί αγγλικά δεν τα έχω.. Θέλει να σας πω κερνά κτλ;; μια βοήθεια παρακαλώ.. Τι χρειάζομαι να κατέβασα και τι να φλασαρω. Με ποια σειρά.

Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Φοράω τι revolution 14.1 ..για να έχω rout και custom μάλλον ξεκλειδωτος είναι..

 

Από αυτά εδώ βγάζεις άκρη ή θες παραπάνω βοήθεια;;;

http://img163.imageshack.us/img163/274/327ddaf9c4b84adda976fd8.png

Στη πρώτη σελίδα της rom ήταν...

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Μπα.. Δεν το κατέχω το αγγλικό.. Επίσης κάποια βήματα τα προσπερνάω μιας και ξεκλείδωτος ο bootloader.. Όλες η ρόμ με τον ίδιο τρόπο περνιουνται.. Θέλω να βάλω έκδοση με ota update.. Θα σου στείλω μήνυμα αύριο αν μπορείς να με βοηθήσεις.. Σε ευχαριστώ. Καληνύχτα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Θέλω να κάνω μια 'χαζή' ερώτηση. Πρόσεξα τελευταία ότι όταν αλλάζω 'σελίδα' απο την home (δεξιά ή αριστερά), η εικόνα απο πίσω δεν μετακινείτε. Είναι κάποια ρύθμιση που έχω κάνει λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Θέλω να κάνω μια 'χαζή' ερώτηση. Πρόσεξα τελευταία ότι όταν αλλάζω 'σελίδα' απο την home (δεξιά ή αριστερά), η εικόνα απο πίσω δεν μετακινείτε. Είναι κάποια ρύθμιση που έχω κάνει λάθος?

 

Με το που βάλανε το infinity scrolling στην Jelly Bean έπαψε να κουνιέται η εικόνα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να εγκαταστήσω εφαρμογές apk μέσα απο το root explorer και μου λέει ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος ενώ έχω 25 gb ελεύθερα..... γνωρίζει κάτι κανείς; Edited by mperpis
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να εγκαταστήσω εφαρμογές apk μέσα απο το root explorer και μου λέει ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος ενώ έχω 25 gb ελεύθερα..... γνωρίζει κάτι κανείς;

 

Τα 25 αναφέρονται στην "SD" σου.Τσέκαρε απ το tab αποθηκευτικός χώρος την πρώτη εγγραφή και δες πόσο έχεις ελεύθερο

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος μου έχει ξεκλείδωτο bootloader και δεν μπορεί να κάνει την επίσημη αναβάθμιση!Πώς μπορεί να ξαναξεκλειδώσει το loader αλλά χωρίς να χάσει το ρουτ? υπάρχει τρόπος?
Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις επίσημες αναβαθμίσεις δε χρειάζεται κλειδωμένος bootloader αλλά stock kernel και stock recovery. Οπότε forget about root.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος μου έχει ξεκλείδωτο bootloader και δεν μπορεί να κάνει την επίσημη αναβάθμιση!Πώς μπορεί να ξαναξεκλειδώσει το loader αλλά χωρίς να χάσει το ρουτ? υπάρχει τρόπος?

 

Αν εννοείς ότι είναι Unlocked μπορεί να κάνει το update χωρίς να χρειαστεί να το κάνει Re-locked αλλά και να το κάνει Re-locked μπορεί, όπως το έκανε unlocked την πρώτη φορά να το ξανακάνει.. Όσο για το root θα πρέπει είτε να βάλει custom rom είτε να rootάρει ξανά την rom που έχει όπως έκανε την πρώτη φορά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...