Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To ότι ήταν Vodafone branded και όχι ελληνικό, το ίδιο δεν είναι; Αν ήταν απλά αγγλικό θες να πεις θα μου το έφτιαχναν πιο γρήγορα; Ή αν ήταν cosmote branded; Το θέμα είναι ότι η htc φτιάχνει άμεσα όσα είναι ντόπια.. και για τα άλλα σου λέει 5-6 βδομάδες! Φέεεεετα! Κι άμα σ'αρέσει.. για να μη μεταφέρω διαλόγους με τον υπεύθυνο, που μόνο στη Νικολούλη δεν πήγα να τον βρω, για να μιλήσω μαζί του και να μου δώσεις εξηγήσεις..

 

Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος Delijohn, καμένος και εγώ με το θέμα του service, Γαλλικό τηλ. από expansys, μου το κράτησαν 2 μήνες για να μου το επισκευάσουν.

Άλλη αντιμετώπιση έχουν οι Ελληνικές συσκευές και άλλη οι παραεισαγωγής, δυστυχώς.

 

Ναι από ό,τι μου είχαν πει στην Arvato αν είναι branded θα υπάρχει καθυστέρηση. Τώρα βέβαια από ότι φαίνεται ισχύει αυτό που λένε από το helpdesk της HTC ότι εξυπηρετούν κατά προτεραιότητα ελληνικές συσκευές. Ας ελπίσουμε ότι εσείς οι δύο πέσατε στην περίπτωση γιατί και εγώ γερμανική (unbranded) συσκευή έχω αγοράσει :worry:

Παρ' όλα αυτά το τηλέφωνο είναι κορυφαίο!

 

Ναι,πουληθηκε σε φιλο απο το φορουμ (πηγε σε καλα χερια τουλαχιστον γιατι προβληματιστικα πολυ για να το δωσω).Θελω να δοκιμασω λιγο μεγαλυτερες οθονες αλλα πιθανον και να ξαναγορασω παλι hox.Αυτο που εχω να πω με την εως τωρα συμβιωση μαζι του,ειναι οτι καλυτερο,ταχυτερο,σταθεροτερο και ομορφοτερο κινητο εχει περασει απο τα χερια μου.Οποιος σκεφτεται την αγορα του να το παρει χωρις δευτερη σκεψη

 

Άντε με το καλό, αν και σε βλέπω να πηγαίνεις στο επόμενο, που όπως φαίνεται θα παρουσιάσει στην έκθεση της Βαρκελώνης :), κι εγώ δεν θα έλεγα όχι σε μεγαλύτερη οθόνη, αλλά μάλλον θα με δυσκολεύει σαν τηλέφωνο. Δεν βαριέσαι όλα συνήθεια είναι, είδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είστε πιο δραστήριοι εδώ σας αναφέρω το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το WiFi σε Htc one s....

 

Από χτες ενώ συνδέομαι σε δίκτυα με φουλ σήμα δεν έχω πρόσβαση στο ιντερνετ. Το έχω δοκιμάσει σε 2 διαφορετικά δίκτυα. Με 3G μπαίνω κανονικά. Δοκίμασα να μπω σε safe mode αλλά πάλι τπτ. Διέγραψα 3 εφαρμογές που πέρασα χτες πάλι τα ίδια. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο εκτός από reset?

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό περάστηκε ViperX 3.2.2 - Sense 4+ JellyBean!!!!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Spyros86 για τη βοήθειά του, την υπομονή του και όλο το troubleshooting! Μόνο εδώ μέσα υπάρχουν παιδιά πρόθυμα να βοηθήσουν!!! Πουθενά αλλού...

Το κινητό δεν το έχω ψάξει πολύ ακόμα, γιατί περνάω και σετάρω εφαρμογές. Φρέσκο ήταν κ πριν οπότε δεν κράτησα backup κλπ. Φαίνεται γρήγορο όμως...

Αν έχετε ερωτήσεις ή κάτι άλλο, στη διάθεσή σας!!! :)

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είστε πιο δραστήριοι εδώ σας αναφέρω το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το WiFi σε Htc one s....

 

Από χτες ενώ συνδέομαι σε δίκτυα με φουλ σήμα δεν έχω πρόσβαση στο ιντερνετ. Το έχω δοκιμάσει σε 2 διαφορετικά δίκτυα. Με 3G μπαίνω κανονικά. Δοκίμασα να μπω σε safe mode αλλά πάλι τπτ. Διέγραψα 3 εφαρμογές που πέρασα χτες πάλι τα ίδια. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο εκτός από reset?

 

Κάνε ένα ρισετ να έχεις το κεφάλι σ ήσυχο !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω το one x+ εδω και καμια εικοσαρια ημερες και θελω να βαλω μια εφαρμογη για χαρτες, οπως πχ το sygic, εχετε καποια αλλη προταση; ειναι ευχρηστο το sygic;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα τελικά κ όλα καλά. Είμαι σίγουρος τελικά ποια εφαρμογή μου το κάνε.

Τελικά τί ήταν αυτό που σου δημιουργούσε πρόβλημα (για να το έχουμε υπόψην)?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω το one x+ εδω και καμια εικοσαρια ημερες και θελω να βαλω μια εφαρμογη για χαρτες, οπως πχ το sygic, εχετε καποια αλλη προταση; ειναι ευχρηστο το sygic;

Το έχω το sygic και ομολογώ είναι από τα καλύτερα navigation apps που έχω δει. Πολύ καλό experience, smooth λειτουργία χάρτη καθώς κινείσαι και το θεωρώ πολύ εύχρηστο. Έχω και το navigon, τσέκαρε το αν θες αλλά άποψή μου το sygic είναι σαφώς ανώτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω το one x+ εδω και καμια εικοσαρια ημερες και θελω να βαλω μια εφαρμογη για χαρτες, οπως πχ το sygic, εχετε καποια αλλη προταση; ειναι ευχρηστο το sygic;

Για τέτοιου είδους θέματα, μπορείς να ενημερωθείς καλύτερα εδώ ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Εχω ένα πρόβλημα με τα μηνύματα... Στέλνω μηνυματα κυρίως σε έναν αριθμό,του ίδιου δικτύου, και μου αναφέρει αρκετά συχνά ότι ναι μεν παει το μήνυμα, αλλά μέσα στο ίδιο μήνυμα υπάρχουν λέξεις και εκφράσεις από παλαιότερα μήνυματα, που έχω στείλει σε αυτόν τον αριθμό πάντα, και όπως καταλαβαίνετε τα μηνύματα δεν βγάζουν νόημα και αναγκάζονται να τα στέλνω δυο και τρεις φορές μπας και παει σωστά!! Γνωρίζετε κάτι που θα μπορούσε να βοηθήσει την κατάσταση αυτή;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Εχω ένα πρόβλημα με τα μηνύματα... Στέλνω μηνυματα κυρίως σε έναν αριθμό,του ίδιου δικτύου, και μου αναφέρει αρκετά συχνά ότι ναι μεν παει το μήνυμα, αλλά μέσα στο ίδιο μήνυμα υπάρχουν λέξεις και εκφράσεις από παλαιότερα μήνυματα, που έχω στείλει σε αυτόν τον αριθμό πάντα, και όπως καταλαβαίνετε τα μηνύματα δεν βγάζουν νόημα και αναγκάζονται να τα στέλνω δυο και τρεις φορές μπας και παει σωστά!! Γνωρίζετε κάτι που θα μπορούσε να βοηθήσει την κατάσταση αυτή;
Αυτο πρωτη φορα το διαβαζω.Με ποια εφσρμογη στελνεις?την στοκ η καποια αλλη?Υποθετω οτι εχεις κανει το update σε 4.1.1 ,hard reset εκανες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Εχω ένα πρόβλημα με τα μηνύματα... Στέλνω μηνυματα κυρίως σε έναν αριθμό,του ίδιου δικτύου, και μου αναφέρει αρκετά συχνά ότι ναι μεν παει το μήνυμα, αλλά μέσα στο ίδιο μήνυμα υπάρχουν λέξεις και εκφράσεις από παλαιότερα μήνυματα, που έχω στείλει σε αυτόν τον αριθμό πάντα, και όπως καταλαβαίνετε τα μηνύματα δεν βγάζουν νόημα και αναγκάζονται να τα στέλνω δυο και τρεις φορές μπας και παει σωστά!! Γνωρίζετε κάτι που θα μπορούσε να βοηθήσει την κατάσταση αυτή;

Γενικώς υπήρχε ένα παρόμοιο bug στο android, το οποίο αφορούσε παλιότερες εκδόσεις από την 4.1.1 που έχεις εσύ και είχε να κάνει με αποστολή (παλιών) sms σε άλλους παραλήπτες. Αλλά για το δικό σου ακούω πρώτη φορά κάτι τέτοιο. Μπορείς ωστόσο να δοκιμάσεις κάποια εφαρμογή για την αποστολή μηνυμάτων (πχ το go sms από το google play) η οποία και λογικά θα σου λύσει το πρόβλημα ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

@truckman: ναι με την stock στέλνω SMS και έχω κάνει hard reset μετά το update σε 4.1.1

 

@Villis αφού δεν υπάρχει άλλος τρόπος θα κατέβασω την εφαρμογή που λες, με βαριά καρδιά....

Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη καποιο παιδι προτεινε εναν launcher (επι πληρωμη) που ηταν πολυ καλός αν δεν θες sense. Εφαγα ολο το νημα αλλα δεν μπορω να το βρω. Ξερει κανεις ποιος launcher ειναι? Θα ειμαι υποχρεος
Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη καποιο παιδι προτεινε εναν launcher (επι πληρωμη) που ηταν πολυ καλός αν δεν θες sense. Εφαγα ολο το νημα αλλα δεν μπορω να το βρω. Ξερει κανεις ποιος launcher ειναι? Θα ειμαι υποχρεος
Δοκιμασε apex η nova,αν και ειναι παρεμφερεις και οι δυο,τον δευτερο τον θεωρω λιγο καλυτερο

 

@ lalitolal το reset απο ρυθμισεις η απο bootloader το εκανες?

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

@ lalitolal το reset απο ρυθμισεις η απο bootloader το εκανες?

Τις ορολογίες δεν τις ξέρω καλα αλλά αυτό που έκανα είναι να έχω πατημενα τα volume up/down και to power button και μετά επέλεξα factory reset!!!

Link to comment
Share on other sites

Τις ορολογίες δεν τις ξέρω καλα αλλά αυτό που έκανα είναι να έχω πατημενα τα volume up/down και to power button και μετά επέλεξα factory reset!!!
Μαλιστα,απο bootloader το εκανες.Πηγαινε ρυθμισεις-εφαρμογες-ολα βρες την εφαρμογη μυνηματων και κανε εκκαθαριση προσωρινης μνημης και δεδομενων.Κανε μια επανεκινηση και δες μηπως διορθωθηκε.Στη θεση σου,αν εβλεπα οτι δεν εγινε κατι μετα απο αυτο θα ξαναεκανα παλι factory reset,χωρις να θελω βεβαια να σε βαλω σε αυτη τη διαδικασια.Απο εκει και περα η τελευταια λυση ειναι αυτο που σου προτεινε ο @Villis πριν,αλλα ειναι το γμτ,γιατι να συμβαινει αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα,απο bootloader το εκανες.Πηγαινε ρυθμισεις-εφαρμογες-ολα βρες την εφαρμογη μυνηματων και κανε εκκαθαριση προσωρινης μνημης και δεδομενων.Κανε μια επανεκινηση και δες μηπως διορθωθηκε.Στη θεση σου,αν εβλεπα οτι δεν εγινε κατι μετα απο αυτο θα ξαναεκανα παλι factory reset,χωρις να θελω βεβαια να σε βαλω σε αυτη τη διαδικασια.Απο εκει και περα η τελευταια λυση ειναι αυτο που σου προτεινε ο @Villis πριν,αλλα ειναι το γμτ,γιατι να συμβαινει αυτο.

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και ελπίζω να είναι αυτή η λυση και να μην χρειαστεί να βαλω την εφαρμογή που πρότεινε ο villys!! Όπως και να έχει ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και ελπίζω να είναι αυτή η λυση και να μην χρειαστεί να βαλω την εφαρμογή που πρότεινε ο villys!! Όπως και να έχει ευχαριστώ!!
Παρακαλω :),γι αυτο ειμαστε ολοι εδω.Αν λυθει το προβλημα σου κανε μια ενημερωση να το γνωριζουν και οι υπολοιποι αν ξανατυχει.
Link to comment
Share on other sites

Είχα και γω το ίδιο θέμα. Έφυγα την επιλογή για τα δεδομένα στην εξοικονόμηση και πλέον δεν αποσυνδεεται. Κάνε και καμία επανεκκίνηση αν δεν φτιάξει

Επανέρχομαι πάνω στο θέμα αυτό, μιας που δοκίμασα να ξε-τικάρω την σχετική επιλογή στην εξοικονόμιση ενέργειας, έκανα και restart αλλά μερικές φορές το προβληματάκι παραμένει. Δηλ. ξυπνάω το κινητό και βλέπω ότι το wifi είναι disconnected και συνδέεται μετά απο λίγα δευτερόλεπτα. Επομένως όση ώρα είναι σε sleep και λογικά το wifi από ότι φαίνεται είναι ανενεργό, δεν γίνονται συγχρονισμοί κλπ. Βλέπω μέσα από το Gsam (αλλά και από το stock battery stats) ότι όντως το wifi έχει διακοπτόμενη λειτουργία. Δείτε το παρακάτω image, έχω βάλει σε κόκκινο πλαίσιο το σημείο που δείχνει το πρόβλημα που αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι πάνω στο θέμα αυτό, μιας που δοκίμασα να ξε-τικάρω την σχετική επιλογή στην εξοικονόμιση ενέργειας, έκανα και restart αλλά μερικές φορές το προβληματάκι παραμένει. Δηλ. ξυπνάω το κινητό και βλέπω ότι το wifi είναι disconnected και συνδέεται μετά απο λίγα δευτερόλεπτα. Επομένως όση ώρα είναι σε sleep και λογικά το wifi από ότι φαίνεται είναι ανενεργό, δεν γίνονται συγχρονισμοί κλπ. Βλέπω μέσα από το Gsam (αλλά και από το stock battery stats) ότι όντως το wifi έχει διακοπτόμενη λειτουργία. Δείτε το παρακάτω image, έχω βάλει σε κόκκινο πλαίσιο το σημείο που δείχνει το πρόβλημα που αναφέρω.

 

Το "πρόβλημα" σου είναι λόγω του SmartSync και σύμφωνα με την htc δεν είναι πρόβλημα αλλά feature (τρομάρα τους).

Περισσότερες λεπτομέρειες και πως να το απενεργοποιήσεις θα βρεις εδώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το "πρόβλημα" σου είναι λόγω του SmartSync και σύμφωνα με την htc δεν είναι πρόβλημα αλλά feature (τρομάρα τους).

Περισσότερες λεπτομέρειες και πως να το απενεργοποιήσεις θα βρεις εδώ...

kollatos, έδωσες ρέστα! :)

Link to comment
Share on other sites

Το "πρόβλημα" σου είναι λόγω του SmartSync και σύμφωνα με την htc δεν είναι πρόβλημα αλλά feature (τρομάρα τους).

Περισσότερες λεπτομέρειες και πως να το απενεργοποιήσεις θα βρεις εδώ...

 

αυτό δηλαδή γίνεται σε όλους μας και δεν το είχαμε παρατηρήσει; το link για την εφαρμογή πάντως από το Google play μου λέει ότι η εφαρμογή δεν υπάρχει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

αυτό δηλαδή γίνεται σε όλους μας και δεν το είχαμε παρατηρήσει; το link για την εφαρμογή πάντως από το Google play μου λέει ότι η εφαρμογή δεν υπάρχει.

 

Ναι συμβαίνει σε όλους.. Για την εφαρμογή, θα την βρεις στη 15η σελίδα του θέματος ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...