Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια σκευτομαι να κανω την αγορα σημερα και θελω να ρωτησω αν πρεπει να προσεξω τιποτα σχετικα με τα μοντελα βρηκα αυτοhttp://www.open365.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=1060

 

1) Επειδή το έψαχνα και εγώ 1-2 εβδομάδες τώρα, για κάποιο περίεργο λόγο τα κινητά, που είχαν και έχουν τα σκρουτζομάγαζα είναι από τις πρώτες φουρνιές HT(ή SH) 23, 24 και 25 (το τσέκαρα και με το helpdesk της HTC)!!

2) Όχι δεν υπαρχει διαφορα μεταξυ HTC One X καιHTC One X S720e

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει κατι που μπορω να κανω απο μονος μου?

 

Έβαλες custom recovery κ δεν μπορείς να μπεις να φλασαρεις την ρομ που θες ? .έχεις unlocked bootloader ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ροθτ ηθελα να κανω ,προς το παρων εχω μονο unlocked bootloader

ειχα κ custom recovery κ απο χαζομαρα το αλλαξα σε στοκ κ τωρα δεν μπορω να το γυρισω

Link to comment
Share on other sites

ροθτ ηθελα να κανω ,προς το παρων εχω μονο unlocked bootloader

ειχα κ custom recovery κ απο χαζομαρα το αλλαξα σε στοκ κ τωρα δεν μπορω να το γυρισω

 

Εγώ θα σου πρότεινα να κανείς relock bootloader κ να περάσεις στοκ ρομ ruu .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος οδηγος κ τι χρειαζετε?

 

Ψάξε λίγο στο xda κ θα σε βοηθήσει πολύ . Δεν νομίζω ότι θα χρειαστεί να ψάξεις πολύ .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) Επειδή το έψαχνα και εγώ 1-2 εβδομάδες τώρα, για κάποιο περίεργο λόγο τα κινητά, που είχαν και έχουν τα σκρουτζομάγαζα είναι από τις πρώτες φουρνιές HT(ή SH) 23, 24 και 25 (το τσέκαρα και με το helpdesk της HTC)!!

2) Όχι δεν υπαρχει διαφορα μεταξυ HTC One X καιHTC One X S720e

απο κει ψωνισα και γω ολα καλα...το τηλεφωνο ειναι Ολλανδικο.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βρω ακρη ,εκει λενε οτι πρεπει να περασεις τα αρχεια στην μνημη του τηλ,το δικο μου δεν ανταποκρινεται μονο σε μποθτ μπαινει κ τιποτα αλλο
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βρω ακρη ,εκει λενε οτι πρεπει να περασεις τα αρχεια στην μνημη του τηλ,το δικο μου δεν ανταποκρινεται μονο σε μποθτ μπαινει κ τιποτα αλλο

 

Κατ' αρχάς χαλάρωσε, κατά δεύτερο άσ' το στην άκρη για την ώρα για να μην το κάνεις χειρότερα.. Έτσι όπως είναι τώρα επανέρχεται, αν πειράξεις κάτι που δεν ξέρεις μπορεί να το κάνεις χειρότερα. Προσωπικά μπορώ να στο φτιάξω αλλά όχι αυτή τη στιγμή γιατί πρέπει να πάω σε μια δουλειά... Αν δεν βρεθεί κάποιος άλλος να σε βοηθήσει στείλε μου pm να κανονίσουμε το βραδάκι να το φτιάξουμε..

Και μην το πειράζεις περισσότερο... ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα τελικά κάτι σαν usb που έχει κ είσοδο κ έξοδο θηλυκή υποδοχή όμως δεν δουλεύει πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο για να γίνει otg ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα τελικά κάτι σαν usb που έχει κ είσοδο κ έξοδο θηλυκή υποδοχή όμως δεν δουλεύει πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο για να γίνει otg ?

Έλα βρε,που κολας?Βάλε στην μια μεριά το καλώδιο που συνδεεις το κινητό στον υπολογιστή και στην άλλη το usb και είσαι αρχηγος

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά τίποτα ! Έχει χρησιμοποιήσει otg καλώδιο κανείς ?
Έκανες φορματ το φλασακι σε fat32?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα θέμα με τη μπαταρία αν τη φορτίζω όλο το βράδυ??Κάπου διάβασα σήμερα ότι καλό είναι να μην τη φορτίζουμε όλη νύχτα γιατί μακροπρόθεσμα μειώνεται η διάρκειά της...Ψιλομούφα μου φαίνεται,καθώς ξέρω ότι οι σύγχρονες μπαταρίες δεν έχουν τέτοια θέματα,τις φορτίζεις όσο θέλεις,όποτε θέλεις...Ρωτάω επειδή ανεξάρτητα από το πόσο έχει ακόμα,το φορτίζω όλο βράδυ το one
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα θέμα με τη μπαταρία αν τη φορτίζω όλο το βράδυ??Κάπου διάβασα σήμερα ότι καλό είναι να μην τη φορτίζουμε όλη νύχτα γιατί μακροπρόθεσμα μειώνεται η διάρκειά της...Ψιλομούφα μου φαίνεται,καθώς ξέρω ότι οι σύγχρονες μπαταρίες δεν έχουν τέτοια θέματα,τις φορτίζεις όσο θέλεις,όποτε θέλεις...Ρωτάω επειδή ανεξάρτητα από το πόσο έχει ακόμα,το φορτίζω όλο βράδυ το one
Κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει.Μόλις γεμίσει θα διακοψει μόνο του τη φορτιση
Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις στειλε κανα κωδικο τις θηκης θα το γραφει στην αποδειξει να τους παρω να τους ρωτησω αν

υπαρχει σε ασπρη,γιατι στο πλαισιο που μπηκα δεν υπαρχει πουθενα.

 

τι βρηκα και σε ασπρη αυτη ειναι:

http://en.puro.com/en/store/mobile-phone-accessories/covers/htc/edge/htc-edge-clear-cover.jsp

 

Αυτός ειναι φίλε ου ο κωδικός της θήκες από πλαίσιο.

 

Είδα λίγο πιο πάνω ότι υπάρχει HTC one x και HTC one x s720e. Έχουν καμία διάφορα; Και γιατί έχουν διαφορετική ονομασία;

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του usb OTG που ανεφερε καποιος ότι δεν του παίζει:

 

Δουλεύει μόνο σε jelly bean αυτό. Έχεις βάλει;

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ειναι φίλε ου ο κωδικός της θήκες από πλαίσιο.

 

Είδα λίγο πιο πάνω ότι υπάρχει HTC one x και HTC one x s720e. Έχουν καμία διάφορα; Και γιατί έχουν διαφορετική ονομασία;

 

 

Για τις θήκες, ρίξτε μια ματιά και εδώ:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/SOLID-HYBRID-GEL-HARD-BACK-CASE-COVER-FITS-HTC-ONE-X-FREE-SCREEN-PROTECTOR-/180953880670?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=480187079424&hash=item2a21b1185e

 

Στην τιμή περιλαμβάνει, screen protector για την οθόνη και stylus μικρό.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα αλλά δεν παίζει . Δεν ξέρω γιατί δεν αναγνωρίζει τίποτα

 

Το ποιο πιθανό είναι να φταίει ο αντάπτορας που πήρες..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για τις θήκες, ρίξτε μια ματιά και εδώ:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/SOLID-HYBRID-GEL-HARD-BACK-CASE-COVER-FITS-HTC-ONE-X-FREE-SCREEN-PROTECTOR-/180953880670?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=480187079424&hash=item2a21b1185e

 

Στην τιμή περιλαμβάνει, screen protector για την οθόνη και stylus μικρό.

 

το θεμα ειναι οτι ετσι οπως το δειχνει το πισω δεν πρεπει να ειναι διαφανω αλλα smoke

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα θέμα με τη μπαταρία αν τη φορτίζω όλο το βράδυ??Κάπου διάβασα σήμερα ότι καλό είναι να μην τη φορτίζουμε όλη νύχτα γιατί μακροπρόθεσμα μειώνεται η διάρκειά της...Ψιλομούφα μου φαίνεται,καθώς ξέρω ότι οι σύγχρονες μπαταρίες δεν έχουν τέτοια θέματα,τις φορτίζεις όσο θέλεις,όποτε θέλεις...Ρωτάω επειδή ανεξάρτητα από το πόσο έχει ακόμα,το φορτίζω όλο βράδυ το one

 

Φίλε μου δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα απλά καλό είναι μια φορά το δίμηνο να κάνεις αυτό που λέμε έναν ολοκληρωμένο κύκλο φόρτισης, δηλαδή να το αφήνεις να αδειάσει τελείως και να το φορτίζεις σβηστό. Έτσι θα πετύχεις καλύτερη απόδοση :)

Link to comment
Share on other sites

Το ποιο πιθανό είναι να φταίει ο αντάπτορας που πήρες..

 

Πως μπορώ να ελέγξω ότι δουλευει κανονικά ? Να υποθέσω kollatos τις κατέβασες τις φωτογραφιες από το dropbox ?

Edited by toroman
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...