Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ιδιώτη το πήρα όμως.. service εδώ αθήνα ή πειραιά που έχει; Που προτείνετε να πάω; Πρέπει να έχω μαζί μου κάποια χαρτιά;

 

Χωρίς χαρτιά δεν βλέπω εγγύηση δυστυχώς, εκτός αν πέσεις μέσα στην εργοστασιακή εγγύηση (ισχύει κάποιους μήνες μετά την ημερομηνία παραγωγής του κινητού).

Τα τηλέφωνα που χρειάζεσαι είναι:

1) Helpdesk HTC: http://www.htc.com/gr/contact/#phone

2) Επίσημο service στην Έλλαδα: http://www.teleservice.com/teleservice_departments_greece.php

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χωρίς χαρτιά δεν βλέπω εγγύηση δυστυχώς, εκτός αν πέσεις μέσα στην εργοστασιακή εγγύηση (ισχύει κάποιους μήνες μετά την ημερομηνία παραγωγής του κινητού).

Τα τηλέφωνα που χρειάζεσαι είναι:

1) Helpdesk HTC: http://www.htc.com/gr/contact/#phone

2) Επίσημο service στην Έλλαδα: http://www.teleservice.com/teleservice_departments_greece.php

 

Πήρα στο 2111980955, έδωσα IMEI, εξυπηρετικότατοι. Όσο κι αν μου φάνηκε κουλό, μου είπε το παλικάρι να κάνω factory reset. Δεν πείσθηκα, μα έπαιξε για λίγο η οθόνη και το έκανα από τα μενού του κινητού. Έγινε κ reboot και τώρα παίζει! Τι μπορεί να έγινε ρε παιδιά; Τυχαίο είναι ή άμα αρχίσω να το κουνάω πάλι θα αρχίσει τα κουλά; Μπορεί να το έπαθε αυτό από εφαρμογή; Δεν έχω εγκαταστήσει κάτι χθες ή σήμερα!

Να σημειωθεί πως μου είπαν πως αν δεν λυθεί το πρόβλημα, έχουν υπηρεσία δωρεάν κούριερ, που θα τον στείλουν να παραλάβει το κινητό από το χώρο μου.

 

Update2: Μετά το reset κι ένα δυο ανοιγοκλεισίματα της οθόνης, το κινητό άρχισε πάλι τα κουλά του. Σε πιο άσχημη φάση θα έλεγα. Μίλησα μαζί τους και θα στείλουν κούριερ να πάρει το κινητό δωρεάν. Το θέμα είναι πως είδαν πως η συσκευή είναι κλειδωμένη από vodafone αγγλίας και μου είπαν πως θα πρέπει να επικοινωνήσω μαζί τους αν πρέπει να γίνει αλλαγή πλακέτας κλπ.. και θα καθυστερήσει 4-7 βδομάδες στη χειρότερη :(

Edited by Delijohn
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Update2: Μετά το reset κι ένα δυο ανοιγοκλεισίματα της οθόνης, το κινητό άρχισε πάλι τα κουλά του. Σε πιο άσχημη φάση θα έλεγα. Μίλησα μαζί τους και θα στείλουν κούριερ να πάρει το κινητό δωρεάν. Το θέμα είναι πως είδαν πως η συσκευή είναι κλειδωμένη από vodafone αγγλίας και μου είπαν πως θα πρέπει να επικοινωνήσω μαζί τους αν πρέπει να γίνει αλλαγή πλακέτας κλπ.. και θα καθυστερήσει 4-7 βδομάδες στη χειρότερη :(

 

Καλό θα ήταν να προσπαθήσεις να επικοινωνήσεις με αυτόν που στο πούλησε και να σου στείλει την απόδειξη αγοράς. Σε κάθε άλλη περίπτωση το κόστος επισκευής (αν δεν είναι στην εργοστασιακή εγγύηση) θα είναι αρκετά υψηλό.

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα χειροκίνητα.

 

Εντυπώσεις?

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι σα nexus με sense.!

 

Εννοείται ότι είναι 100 φορές καλύτερο το ONE-X B-)

 

Έχουν φτιάξει επίσης στις εφαρμογές όταν αφαιρέσεις τα κάτω tabs να μην έχει το κενό που είχε (δες screenshot) έχουν βάλει επίσης να κρύψεις εφαρμογές αν δεν θέλεις να φαίνονται μέσα σε όλες τις εφαρμογές (δες screenshot) και γενικά lag=0

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι σα nexus με sense.!

 

Εννοείται ότι είναι 100 φορές καλύτερο το ONE-X B-)

 

Έχουν φτιάξει επίσης στις εφαρμογές όταν αφαιρέσεις τα κάτω tabs να μην έχει το κενό που είχε (δες screenshot) έχουν βάλει επίσης να κρύψεις εφαρμογές αν δεν θέλεις να φαίνονται μέσα σε όλες τις εφαρμογές (δες screenshot) και γενικά lag=0

 

για στειλε κανα λινκ,αν θυμαμαι καλα HTC-001 δεν εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να προσπαθήσεις να επικοινωνήσεις με αυτόν που στο πούλησε και να σου στείλει την απόδειξη αγοράς. Σε κάθε άλλη περίπτωση το κόστος επισκευής (αν δεν είναι στην εργοστασιακή εγγύηση) θα είναι αρκετά υψηλό.

 

Ευχαριστώ, ναι αυτό θα κάνω! Αν και θα έρθει ήδη αύριο κούριερ να το παραλάβει.. :cry:

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω. Δοθηκε επισημα απο την HTC στο ευρυ κοινο η συγκεκριμενη εκδοση η ειναι η τελευταια "γνωστη" για τους elevate users?

 

Γιατι αν ειναι το δευτερο δεν υπαρχει καποια "προοδος".

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Οι elevate jb trial members το πήρανε και θα ακολουθήσει και ο λαός!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οι elevate jb trial members το πήρανε και θα ακολουθήσει και ο λαός!

 

Ειναι αυτη που ειχες πει πριν αρκετες μερες η οποια ηταν release εκδοση η νεοτερη?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτη που ειχες πει πριν αρκετες μερες η οποια ηταν release εκδοση η νεοτερη?

 

Είναι νεώτερη.. 3.14.401.20

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτη που ειχες πει πριν αρκετες μερες η οποια ηταν release εκδοση η νεοτερη?

 

Η προηγουμενη ηταν η 401.190 αν θυμαμαι καλα και τβωρα βγηκε η 401.20.

Το .20 υποδηλωνει οτι ειναι εκδοση προς γενικη κυκλοφορια.Αν τσεκαρετε και παλαιοτερες εκδοσεις (2.17.401.20) θα δειτε οτι ειναι το ιδιο.Διατηρω μια μικρη επιφυλαξη παρολαυτα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο ή μόνο σε μένα να μη μπορώ να συνδεθώ στο messenger facebook,ενώ σε όλους τους άλλους λογαριασμούς δεν έχω κανένα πρόβλημα???Έχω κάνει την τελευταία ενημέρωση κανονικά,αλλά δεν κάνει log in.Από το xperia mini,μπαίνει κανονικά...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μπαίνει κανονικά, δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή του facebook..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όντως αυτή η τελευταία έκδοση τότε ναι πάει σφαίρα το κινητό ! Αλλά από μπαταρία δεν .......!

 

είχε ακουστεί πως είχε βελτιωθεί η μπαταράι λίγο; μουφες;

 

ποσο σου κραταει;

(με τι χρήση)

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Από τα ελάχιστα,αν όχι το μόνο,που δεν είχα κάνει,αλλά και πάλι τίποτα...Έχω πάρει μία μία τις ρυθμίσεις μαζί με το xperia να βρω τυχόν διαφορές,αλλά τίποτα,όλα ίδια...Δε μπορώ να καταλάβω...Ευχαριστώ πάντως :confused:

Εντωμεταξύ στα σχόλια της εφαρμογής του messenger στο play store,διάβασα ότι συμβαίνει σε αρκετούς να μη μπορούν να κάνουν log in,ειδικά μετά την τελευταία ενημέρωση,αλλά σε κανένα με htc one x( αν και είναι μόνο τρεις,τουλάχιστον που να το δήλωσαν...).

Edited by Addicted21
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δε μου κρατάει ούτε μισή μέρα με ενεργοποιημένο την εξοικονόμηση ενέργειας !

 

Ωχ αμαν! Με custom εισαι η με την κανονικη?

 

Ο finn τι λεει για την μπαταρια?

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ωραία όλα αυτά με τις custom rom, αλλά παντού βλέπω για ΟΝΕ Χ.... για το ΟΝΕ Χ+ θα παίζει σωστά μια custom του ΟΝΕ Χ; ή θα μου ρίξει τον επεξεργαστή στα 1,5 (αντι του 1,7 που έχει το ΟΝΕ Χ+) Φαντάζομαι οι custom roms είναι σεταρισμένες για το hardware του ΟΝΕ Χ που έχει άλλη συχνότητα επεξεργαστή .

Αυτό είναι το πρώτο που με ανησυχεί σχετικά με τις custom, το δευτερο είναι αν έχει καμιά διαφοροποίηση στην ΟΛΗ διαδικασία root unlock πέρασμα rom κτλ... δεν έχω κάνει ΠΟΤΕ εγκατάσταση custom rom και φοβάμαι ... ειδικά που το τηλέφωνο μου είναι λίγο "σπάνιο" στην κοινότητα ONE της HTC

 

 

 

Μπορείς σε παρακαλώ να τρέξεις antutu και quadrant benchmarks να μας δώσεις τι σκορς πιάνει ;

 

 

 

 

Μην ανησυχείς , το αγόρασες από ευρωπαϊκή χώρα έχεις 2 χρόνια εγγύηση.

Θα πας στο επίσημο service της HTC σε όποια χώρα της Ευρώπης θέλεις και θα σου το φτιάξουν

 

Αυτό εδώ με έβγαλε αλλά δεν ξέρω αν αυτό λέει κάτι.Πάντος έχει αισθητή διάφορα ως προς την Μπαταρία προς το καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ με έβγαλε αλλά δεν ξέρω αν αυτό λέει κάτι.Πάντος έχει αισθητή διάφορα ως προς την Μπαταρία προς το καλύτερο

 

Σε ευχαριστώ

 

Θα τρέξω κι εγώ τα benchmarks αυτά όταν παραλάβω το ΟΝΕ Χ+

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...