Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μαλλον το πεταξε αυτος το χαρτι απο εξω για να δω αν ειναι ελληνικο πως αλλιως μπορω να δω αν ειναι ελληνικο???αν δεν ειναι ελληνικο να μην το παρω??????
Tων περισσοτερων εδω μεσα οι συσκευες δεν ειναι ελληνικες και δεν λεει νομιζω κατι αυτο.Παρε εσυ αντιγραφο της αποδειξης οτι ειναι νομιμο αγορασμενο απο εδω και μην σε νοιαζει τιποτα.Ριξε μια ματια λιγες σελιδες πισω,ο Κωστας Te_salat εχει απαντησει σε καποιον συνφορουμιτη για το τι πρεπει να ελεγξει στο κινητο να δει οτι δεν εχει καποια προβληματα που ειχαν παρουσιαστει στις αρχες.Επισης,επειδη ειναι μεταχειρισμενο θα σου ελεγα,απαραιτητα να τσεκαρεις οτι το τηλεφωνο δεν ειναι ξεκλειδωμενο γιατι σε αυτην περιπτωση θα εισαι εκτος εγγυησης. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως κάτι δεν πάει καλά με την αγορά σου, από που το αγόρασες, νομίζω πρέπει να το επιστρέψεις αμέσως από εκεί που το πήρες και να ζητήσεις να σου δώσουν άλλο.

Αγόρασα από ένα μαγαζί, μου στέλνουν HT24 αλλά T-Mobile. Το στέλνω πίσω. Παίρνω από άλλο μαγαζί (birdphone.gr) ζητώντας αυτή τη φορά HT24 και unbranded και μου στέλνουν HT23 και branded (ακριβώς ότι δεν ήθελα). Το στέλνω πίσω και ζητώντας μου συγνώμη μου στέλνουν HT24 και unbranded. Ε δεν αντέχω να το στέιλω πίσω ξανά. Αυτό αφού το χρησιμοποίησα, το φόρτισα και είναι κομπλέ. Η πρώτη αυτή επαφή με ανοιχτό τηλέφωνο (παίζει να το άνοιξα κατά λάθος, τί να πω), με Morelocale2 πριν την επαναφορά εργοστασιακών και μετά όχι και να μη φορτίζεί στην πρώτη απόπειρα είναι περίεργη. Πάντως δουλεύει σε όλα του. Η κιτρινίλα που παρούσιαζεται και πώς να το ελένξω, όπως και τί άλλο να δω;

 

Και όμως,εγώ που είχα αγοράσει από ένα scroutzομαγαζο ένα DS ήταν κανονικά με τις ζελατινες του,αυτοκόλλητα ασφαλείας και είχε μέσα το Morelocale2.

 

Από πιο μαγαζί το πήρες;;

 

Και μένα σε ζελατίνα και με αυτοκόλλητα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να μηδενισω τις ενδειξεις της μπαταριας.1)φορτισα μεσω ρευματος τιποτα

2)φορτιζω μεσω usb τιποτα

καμια ιδεα εκτος hard reset?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από ένα μαγαζί, μου στέλνουν HT24 αλλά T-Mobile. Το στέλνω πίσω. Παίρνω από άλλο μαγαζί (birdphone.gr) ζητώντας αυτή τη φορά HT24 και unbranded και μου στέλνουν HT23 και branded (ακριβώς ότι δεν ήθελα). Το στέλνω πίσω και ζητώντας μου συγνώμη μου στέλνουν HT24 και unbranded. Ε δεν αντέχω να το στέιλω πίσω ξανά. Αυτό αφού το χρησιμοποίησα, το φόρτισα και είναι κομπλέ. Η πρώτη αυτή επαφή με ανοιχτό τηλέφωνο (παίζει να το άνοιξα κατά λάθος, τί να πω), με Morelocale2 πριν την επαναφορά εργοστασιακών και μετά όχι και να μη φορτίζεί στην πρώτη απόπειρα είναι περίεργη. Πάντως δουλεύει σε όλα του. Η κιτρινίλα που παρούσιαζεται και πώς να το ελένξω, όπως και τί άλλο να δω;

 

Και μένα σε ζελατίνα και με αυτοκόλλητα ήταν.

 

Η δικη μου συσκευη ήταν απο eXpansys. Την πρώτη ενεργοποίηση του, την έκανα χωρίς sim. Δεν μου έβγαλε ελληνικα.

Μετα όταν πήγα σπίτι και έβαλα την κάρτα μου έβγαλε ελληνικα αλλα επειδη συνηθιζω να κάνω στις νέες συσκευές μου επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν τις στήσω, μετα δεν μου ξανα εμφάνισε τα ελληνικα.

Η συσκευη μου προέρχεται απο Αγγλία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευες αυτες που πουλοιυνται εδω (οχι παραεισαγωγης),εχουν κανονικα ελληνικα?και αν ναι,καποιος που εκανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,ξαναειδε παλι τα ελληνικα? (χωρις morelocale εννοω)
Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευες αυτες που πουλοιυνται εδω (οχι παραεισαγωγης),εχουν κανονικα ελληνικα?και αν ναι,καποιος που εκανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,ξαναειδε παλι τα ελληνικα? (χωρις morelocale εννοω)

 

εμενα ειχε ελληνικα και μετα πο hard reset

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειχε ελληνικα και μετα πο hard reset
Ωραια,γιατι υπηρχε μια συγχηση νομιζω εδω.Οποτε το θεμα με το morelocale ειναι για τις συσκευες εισαγωγης και οχι για αυτες που αγοραζονται απο ελληνικα καταστηματα και προοριζονται για την εγχωρια αγορα.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια,γιατι υπηρχε μια συγχηση νομιζω εδω.Οποτε το θεμα με το morelocale ειναι για τις συσκευες εισαγωγης και οχι για αυτες που αγοραζονται απο ελληνικα καταστηματα και προοριζονται για την εγχωρια αγορα.

 

Παρη και παλι δεν νομίζω οτι ειναι λόγος ανησυχίας για καποιον που θελει να το πάρει απο έξω και οχι απο δικα μας καταστήματα .

Απο την στιγμή που και ελληνικα να μην εχει με μια απλη εφαρμογή αποκτάει, η διαφορά τους στην τιμή ειναι τεράστια. Ρώτησα την παρασκευή στον γερμανο και μου ειπαν 699 αν ειναι δυνατόν, οταν κάποιος το βρίσκει και 510 απο εξω

Εγώ επειδη θα το παρω με επιδοτηση και αρκετα μεγάλη θα πρέπει να παω στο γερμανο αλλιώς δεν νομίζω να με έβλεπαν ούτε εξω απο την πόρτα.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παρη και παλι δεν νομίζω οτι ειναι λόγος ανησυχίας για καποιον που θελει να το πάρει απο έξω και οχι απο δικα μας καταστήματα .

Απο την στιγμή που και ελληνικα να μην εχει με μια απλη εφαρμογή αποκτάει, η διαφορά τους στην τιμή ειναι τεράστια. Ρώτησα την παρασκευή στον γερμανο και μου ειπαν 699 αν ειναι δυνατόν, οταν κάποιος το βρίσκει και 510 απο εξω

Εγώ επειδη θα το παρω με επιδοτηση και αρκετα μεγάλη θα πρέπει να παω στο γερμανο αλλιώς δεν νομίζω να με έβλεπαν ούτε εξω απο την πόρτα.

Δυστυχως Μιχαλη,απ οτι διαπιστωνουμε,εχουμε φαινομενα καρτελ στις τιμες των κινητων στην Ελλαδα.Την ιδια τιμη για το one-x εχουν και οι υπολοιποι παροχοι,699 ευρω,ενω εξω οπως ειπες το βρισκει καποιος με 510.Αντιθετα το s3 το εχουν φθηνοτερα και σε ανταγωνισιμη γενικα τιμη μεσα στα πλαισια της αγορας.Σαν να θελουν να το σαμποταρουν...Ο νοων νοητω!!!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως Μιχαλη,απ οτι διαπιστωνουμε,εχουμε φαινομενα καρτελ στις τιμες των κινητων στην Ελλαδα.Την ιδια τιμη για το one-x εχουν και οι υπολοιποι παροχοι,699 ευρω,ενω εξω οπως ειπες το βρισκει καποιος με 510.Αντιθετα το s3 το εχουν φθηνοτερα και σε ανταγωνισιμη γενικα τιμη μεσα στα πλαισια της αγορας.Σαν να θελουν να το σαμποταρουν...Ο νοων νοητω!!!

 

Ακόμα κι εδω στην Αίγυπτο που ο φόρος στα κινητα είναι 25% είναι αρκετα φθηνότερα και μάλιστα χωρίς σύνδεση. Αν το αγοράζεις με νέο συμβόλαιο έχεις μεγάλη έκπτωση στις χρεώσεις, για 1 η 2 χρόνια. http://img204.imageshack.us/img204/3154/1340529175523.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια μαλλον το πεταξε αυτος το χαρτι απο εξω για να δω αν ειναι ελληνικο πως αλλιως μπορω να δω αν ειναι ελληνικο???αν δεν ειναι ελληνικο να μην το παρω??????

 

Φιλε μου ας παει να κανει μια επανεκτυπωση της αποδειξης,θα πας να παρεις κιν με τοσα χρηματα χωρις αποδειξη?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ας παει να κανει μια επανεκτυπωση της αποδειξης,θα πας να παρεις κιν με τοσα χρηματα χωρις αποδειξη?

 

οχι boy μαλλον μπερδευτικες οχι την αποδειξει το χαρτι που ειναι τυληγμενο το κουτι πεταξε,δεν νομιζω να χει κανει κατι στο κινητο γιατι

απο οτι μου πε ειναι 40 χρονων,5 θα βρεθουμε να το δω και αν ειναι θα το παρω,θελω μολις το παρω να τα σβησω ολα,με το hard reset σβηνονται ολα?

και πως γινεται σ αυτο το κινητο?πιανει αυτος ο κωδικος που επιανε στο galaxy *2767*3855#

Edited by haritos14
Link to comment
Share on other sites

οχι boy μαλλον μπερδευτικες οχι την αποδειξει το χαρτι που ειναι τυληγμενο το κουτι πεταξε,δεν νομιζω να χει κανει κατι στο κινητο γιατι

απο οτι μου πε ειναι 40 χρονων,5 θα βρεθουμε να το δω και αν ειναι θα το παρω,θελω μολις το παρω να τα σβησω ολα,με το hard reset σβηνονται ολα?

και πως γινεται σ αυτο το κινητο?πιανει αυτος ο κωδικος που επιανε στο galaxy *2767*3855#

 

Να μην σε πάρω στο λαιμό μου αλλά άμα θες να είναι ελληνικό θα είναι ht25 νομίζω δεν έχει βγει πιο πριν και φυσικά μαύρο επίσης δεν έχουμε ακούσει για ξένο ht25

 

 

Χρησιμοποιεί κάνεις το SwiftKey 3 keyboard φαίνεται πολύ καλό και η προβλέψεις ακόμα καλύτερες αν και του μαμά είναι πολύ καλές

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Να μην σε πάρω στο λαιμό μου αλλά άμα θες να είναι ελληνικό θα είναι ht25 νομίζω δεν έχει βγει πιο πριν και φυσικά μαύρο επίσης δεν έχουμε ακούσει για ξένο ht25

 

 

Χρησιμοποιεί κάνεις το SwiftKey 3 keyboard φαίνεται πολύ καλό και η προβλέψεις ακόμα καλύτερες αν και του μαμά είναι πολύ καλές

 

Εγω το χρησιμοποιω. Τελευταία μάλιστα με την beta 3.

Είναι αρκετα καλο και πιο γρήγορο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω το χρησιμοποιω. Τελευταία μάλιστα με την beta 3.

Είναι αρκετα καλο και πιο γρήγορο.

 

Ποια λες beta 3 έχω την 3.0.0.275

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Σκέπτομαι μια θήκη που παράλληλα φορτιζει. Δεν σκοπεύω να την έχω μόνιμα στη συσκευη. Θα την φοραω σε ειδικές περιπτώσεις όπως ταξίδια και όταν προκειμένου να παραμεινω πολλές ώρες μακριά απο πρίζα. Τι λέτε?

 

2200mAh External Backup Battery Charger Power Bank Case Cover For HTC One X

http://www.ebay.com/itm/221051230634

 

Υπάρχει και σε 3500mAh αλλα δεν είναι τόσο κομψη και δεν με εμπνέει η ποιότητα της,

Την παρηγγειλα και εγω....για να δουμε τωρα αν λεει τιποτα......

Link to comment
Share on other sites

Την παρηγγειλα και εγω....για να δουμε τωρα αν λεει τιποτα......

 

Να μας πεις τις εντυπώσεις σου...

 

Σκέφτομαι να αγοράσω τα urbeats earphones. Αν γνωρίζεται συνεργάζονται σωστά με τη συσκευη; Λειτουργούν και σαν hands free; Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποια αλλα μέχρι 50€. Απλά θα ήθελα κατι καλύτερο απο αυτα που ειναι μαζι στη συσκευη, κυρίως για μουσική.

 

 

Εγώ πήρα αυτά τα ακουστικά, HTC RC E190, για το άσπρο HOX μου (βγαίνουν και σε μαύρο χρώμα) και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση τους. Ψάξε στο σκρουτζ και θα τα βρεις σε διάφορα καταστήματα, εγώ τα πήρα από expansys από όπου πήρα και το κινητό μου.

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Ποια λες beta 3 έχω την 3.0.0.275

Είναι μια beta έκδοση που λήγει στις 27/6 και λέγεται beta 3.0.0.244

Έχω αγορασμενο και αυτο που κυκλοφορει τώρα και είναι η 3.0.0.266

 

Την παρηγγειλα και εγω....για να δουμε τωρα αν λεει τιποτα......

 

Εγω δεν την παραγγειλα ακόμα γιατι δεν στέλνουν στην χώρα που βρίσκομαι τώρα. Θα την παραγγειλω όταν γυρίσω στην Ελλάδα. Περιμένω εντυπώσεις.

Πιο πολυ μ ενδιαφέρει αν όντως είναι 2200mAh, γιατι πολλές φθηνές external αλλα λένε και αλλα κάνουν. Έχω μια που έγραφε 2000 και πήγαινε το Sii που είχα πριν μέχρι 70%.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλο το SwiftKey 3,αλλα αρκετα μνημοβορο.Οποιοι θελετε καποιο εναλακτικο δκιμαστε και το perfect keyboard,ειναι πληρως παραμετροποιησιμο.

Για καλωδιο συνδεσης του one-x με την tv τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

ΗΟΧ αγορασμενο 4/2012 μου εβγαλε κιτρινιλα κατω αριστερα. Αγορασμενο απο πλαισιο. Αυριο λεω να το παω για service. Εχεις κανεις εμπειρια, υπαρχει περιπτωση αλλαγης συσκευης? Ποσο καιρο λετε να μεινω χωρις συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Αν επιβεβαιωθούν η φήμες μπορεί με την αναβαθμισει 4.0.4 να έρθει και ο 3.1 kernel .

http://developer.nvidia.com/linux-tegra

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Να μην σε πάρω στο λαιμό μου αλλά άμα θες να είναι ελληνικό θα είναι ht25 νομίζω δεν έχει βγει πιο πριν και φυσικά μαύρο επίσης δεν έχουμε ακούσει για ξένο ht25

 

 

Μπα, δεν ισχυει. ΗΤ23 εχω και ειναι Ελληνικοτατο. Ευτυχως μεχρι τωρα δεν μου εχει κανει κατι απο ολα αυτα που αναφερθηκαν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το πηρα και μαλλον ειμαι τυχερος γιατι ουτε προβλημα εχει στην οθονη αν την πιεσης,

ουτε κιτρινιλες,το σημα στο wifi και στο Gps ειναι απιστευτα γρηγορες και με πολυ καλο σημα γενικα το

βλεπω παρα πολυ και στο προγραμμα το Quadrant Standard Edition μου εβγαλε 5300 ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

δειτε και τη version φοραει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το πηρα και μαλλον ειμαι τυχερος γιατι ουτε προβλημα εχει στην οθονη αν την πιεσης,

ουτε κιτρινιλες,το σημα στο wifi και στο Gps ειναι απιστευτα γρηγορες και με πολυ καλο σημα γενικα το

βλεπω παρα πολυ και στο προγραμμα το Quadrant Standard Edition μου εβγαλε 5300 ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

δειτε και τη version φοραει.

Καλοριζικο φιλε μου :)

Να ρωτησω κατι τους υπολοιπους...βλεπω στην τελευταια φωτο που εχει ανεβασει ο φιλος μας να αναφερει εκδοση android 4.0.4...δεν λεγατε οτι το hox εχει εως τωρα την 4.0.3 και οτι περιμενετε στο επομενο update να παρει την 4.0.4?? εκτος αν εγω δεν εχω καταλαβει καλα

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Λιγο περιεργα μου φαινονται. Το s/n ταιριαζει πολυ με το δικο μου, μονο που ειναι προγενεστερο, αλλα φοραει ηδη 4.0.4 το δικο σου. (!!!!)

 

Εχει και κατι αλλα περιεργα, βεβαια. Τι σοϊ αριθμος λογισμικου ειναι αυτος; (maXima V2.0) (!!!!!!!)

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...