Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εχεις το ιδιο τηλεφωνο σου ειναι ευκολο να ανεβασης και εσυ την καρτα απο το ιστορικο της καταναλωσης οπως ο φιλος ΜΙΒ να συγκρινω(διοτι ο φιλος ΜΙΒ απο οτι δειχνουν τα στατιστικα του ειναι δικαιολογημενη η αναμονη του με αυτη τη χρηση..).

Δεν βλεπω να εχω καποιο προβλημα παντως ουτε να ρουφαει καποια εφαρμογη κατι....μιλαω για δυωρη πλοηγηση στο ιντερνετ(οχι μονο ανοιχτο wifi)

 

Φίλε μου κι εγώ την ίδια αυτονομία με εσένα έχω. όλα ανοιχτά συνέχεια και χρήση σαν υπολογιστής. Απ ότι έχω δει κι εγώ για την αυτονομία 2 ημέρες κλπ απλά δεν κάνουν τη χρήση που κάνουμε εμείς. καλοκαίρι είχα παει σε camp και δεν έπαιζε μπριζα. οπότε τα είχα όλα κλειστά και χρησιμοποιούσα μόνο για κανένα τηλ. 3 μέρες κράτησε και είχε ακόμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κι εγώ την ίδια αυτονομία με εσένα έχω. όλα ανοιχτά συνέχεια και χρήση σαν υπολογιστής. Απ ότι έχω δει κι εγώ για την αυτονομία 2 ημέρες κλπ απλά δεν κάνουν τη χρήση που κάνουμε εμείς. καλοκαίρι είχα παει σε camp και δεν έπαιζε μπριζα. οπότε τα είχα όλα κλειστά και χρησιμοποιούσα μόνο για κανένα τηλ. 3 μέρες κράτησε και είχε ακόμα.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε Σπυρο για την ενημερωση σου...και γω για του λογου το αληθες(να δω αν εχω προβλημα ή οχι...)απο χθες τα ξημερωματα που το εβγαλα απο την φορτιση ακολουθησα δοκιμαστηκα αρκετα ελαφρια χρηση και το αποτελεσμα ειναι να εχω κλειση 1 ημερα και 12 ωρες και να ειμαι στο 50%.

Και παλι ευχαριστω.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι απιστευτο εχει συμβει σημερα... Εβγαλα πριν 2μισι ωρες το hox απο τη μπριζα στα 74% και τωρα που γραφω εχει 71% με 40 λεπτα οθονη και 3g και λιγο gaming!!! Θαυμα... Μηπως αλλη φορα να μη το φορτιζω πληρος? Χαχαχα... Τι να πω δε ξερω!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, καλώς σας βρήκα.

Πριν από ένα μήνα αγόρασα το HOX+, και κάθε μέρα που περνάει, δικαιώνομαι όλο και περισσότερο από την επιλογή μου.

Εκπληκτική συσκευή. Προέρχομαι από το HD2 και το DHD, και είναι η πρώτη φορά που δε σκέφτομαι το ρουτάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως αν δεν σε καιει κατι εξεζητημενο δε αξιζει να το ρουταρεις, εδω και 2 χροναι δε νεχω ρουταρει κανενα τηλεφωνο (sgs2 και hox)

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους μηπως ξερει καποιος πως μπορω να ενεργοποιω την οθονη με τα πλαινα κουμπια της εντασης και οχι με το κουμπι απο πανω ? χωρις να κανω root!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!!!

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως αν δεν σε καιει κατι εξεζητημενο δε αξιζει να το ρουταρεις, εδω και 2 χροναι δε νεχω ρουταρει κανενα τηλεφωνο (sgs2 και hox)

 

Αγαπητέ, τα πράγματα είναι σχεδόν όπως τα λες.

Το HD2 το ξεκλείδωσα για να δω πως είναι το android. Αφού πείστηκα, αγόρασα το DHD τον Οκτώβριο του '10.

Το DHD το ξεκλείδωσα όταν έγινε εκείνη η π@π@ρι@ με το αν θα πάρει ICS ή όχι.

Η αλήθεια είναι ότι σαν το εργοστασιακό, όσον αφορά τη σταθερότητα, ελάχιστες rom παίζουν.

Με το HOX+ είναι η πρώτη φορά που έχω συσκευή που restart δεν την έχω κάνει για 3 εβδομάδες.

Συμπληρωματικά να αναφέρω ότι μιλάω το μήνα, πάνω από 1500 λεπτά, λαμβάνω και απαντώ σε πάνω από 50 e-mail καθημερινά,

όλες τις ειδήσεις τις διαβάζω μέσω κινητού, παίζω πολύ youtube. Η μπαταρία του μου κρατάει το πολύ μια ημέρα.

Κάτι που βρίσκω εξαιρετικό, όταν με το DHD άλλαζα μπαταρία κατά τις 12 το μεσημέρι και κατά τις 8 το απόγευμα.

Αγόρασα και αυτήν την εκπληκτική λύση και είμαι "αρχηγός".

Link to comment
Share on other sites

Eπεσε στα χερια μου ενα OneX λευκο με Σουηδικη ρομ προφανως, εχει αγγλικο μενου κανονικα και στα sms κανονικα ελληνικα.

 

Πως μπορω να το κανω εξ'ολοκληρου ελληνικο το μενου.

 

εκτος απο το MoreLocale βεβαια.

 

thanks in advance.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους μηπως ξερει καποιος πως μπορω να ενεργοποιω την οθονη με τα πλαινα κουμπια της εντασης και οχι με το κουμπι απο πανω ? χωρις να κανω root!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!!!

 

καποιος που να γνωριζει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι απιστευτο εχει συμβει σημερα... Εβγαλα πριν 2μισι ωρες το hox απο τη μπριζα στα 74% και τωρα που γραφω εχει 71% με 40 λεπτα οθονη και 3g και λιγο gaming!!! Θαυμα... Μηπως αλλη φορα να μη το φορτιζω πληρος? Χαχαχα... Τι να πω δε ξερω!
Το ειχα αναφερει αυτο το φαινομενο σε παλιοτερα ποστ μου.Αν το βγαλεις απο τον φορτιστη σε ποσοστο 62-74%,βγαζει πολλες φορες κατι αυτονομιες απιστευτες
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έβαλε κανείς ubuntu ? Να μας πει εντυπώσεις και πως να το βάλουμε ?

 

Δεν χρειάζεται να το βάλει κάποιος για να σου πει ότι δεν δουλεύει τίποτα. Αν τώρα έχεις χρόνο για παιχνίδια βάλτο να δεις. Απλά είναι υπερβολικά πολύ νωρίς για και τέτοιο. Εδώ καλά καλά δεν δουλεύει τίποτα στις nexus συσκευές...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για την πλάκα μπορεί να το βαλω αλλά δεν καταλαβαινω στις οδηγίες το κομμάτι με το adb Edited by toroman
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι για την πλάκα μπορεί να το βαλω αλλά δεν καταλαβαινω στις οδηγίες το κομμάτι με το adb

 

Που ακριβώς κολλάς? Να βοηθήσουμε αν είναι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους μηπως ξερει καποιος πως μπορω να ενεργοποιω την οθονη με τα πλαινα κουμπια της εντασης και οχι με το κουμπι απο πανω ? χωρις να κανω root!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!!!

 

Δεν ειμαι 100% σίγουρος, αλλα μάλλον δεν γινεται. Πέρα απο τα πλαινα κουμπια, που να δεις ποσο μαμάτο ειναι να το κλειδωνεις/ξεκλειδώνεις με swype στα touch buttons (να σερνεις το δαχτυλο σου απο αριστερα προς τα δεξια στην μαυρη περιοχή κάτω απο την οθόνη, και το αναποδο για κλειδωμα) . Μολις το συνηθίσεις, το ξεχνάς το κουμπί.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Για την εντολή adb πάω από cmd ?

 

Ναι. (10 char)

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι 100% σίγουρος, αλλα μάλλον δεν γινεται. Πέρα απο τα πλαινα κουμπια, που να δεις ποσο μαμάτο ειναι να το κλειδωνεις/ξεκλειδώνεις με swype στα touch buttons (να σερνεις το δαχτυλο σου απο αριστερα προς τα δεξια στην μαυρη περιοχή κάτω απο την οθόνη, και το αναποδο για κλειδωμα) . Μολις το συνηθίσεις, το ξεχνάς το κουμπί.

 

Αυτό πως γίνεται;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες 10 char τι εννοείς ?

 

Τίποτα άσ' το.. Είναι λόγο του περιορισμού του forum να μην επιτρέπει μηνύματα κάτω των 10 χαρακτήρων.

 

Αυτό πως γίνεται;

 

Ναι θα με ενδιεφερε κατι τετοιο αλλα πες μας κιολας πως γινεται!!!

 

Μόνο με custom kernel γίνεται αυτό, που σημαίνει ξεκλείδωμα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Kollatos δεν ξέρω ποιο αρχείο να κατεβάσω από αυτό

 

Get the latest quantal-preinstalled-phablet-armhf.zip.......

 

http://cdimages.ubuntu.com/ubuntu-touch-preview/daily-preinstalled/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα με ενδιεφερε κατι τετοιο αλλα πες μας κιολας πως γινεται!!!

 

Αυτό είναι ένα από τα features της ViperX rom.

 

Εγώ χρησιμοποιώ επίσης το πλήρες σβήσιμο των capacitive buttons, και τα Quick settings που δεν καταλαβαίνω γιατί αφαίρεσε η HTC από την jelly bean.

 

Τα παραπάνω απαιτούν ξεκλείδωμα.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...