Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Android 4.1 Jelly Bean on HTC One X

 

xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1737736

Αντε Μιχαλη να δουμε ποτε θα την δωσει η htc και official!!Ελπιζω να ειναι συντομα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντε Μιχαλη να δουμε ποτε θα την δωσει η htc και official!!Ελπιζω να ειναι συντομα

 

Η htc πρέπει να φερθεί έξυπνα σε αυτο το θεμα αν θέλει να κερδισει το χαμένο έδαφος .

Ειδικά τώρα που το νεο nexous ταμπλετ φοράει tegra 3 και θα εχει 3.1 kernel δεν εχει λόγο να κατηγορεί την nvidia για "αργοπορία "

Δεν άκουσα τωρα κανέναν να κατηγορεί το συγκεκριμένο επεξεργαστή αλλά οταν τον βάλανε στο one x δεν σταμάτησαν ενα λεπτό να τον θάβουν.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Η htc πρέπει να φερθεί έξυπνα σε αυτο το θεμα αν θέλει να κερδισει το χαμένο έδαφος .

Ειδικά τώρα που το νεο nexous ταμπλετ φοράει tegra 3 και θα εχει 3.1 kernel δεν εχει λόγο να κατηγορεί την nvidia για "αργοπορία "

Δεν άκουσα τωρα κανέναν να κατηγορεί το συγκεκριμένο επεξεργαστή αλλά οταν τον βάλανε στο one x δεν σταμάτησαν ενα λεπτό να τον θάβουν.

 

Άραγε θα γίνει και πιο smooth το sence με την 4.1;;

:D
Link to comment
Share on other sites

Άραγε θα γίνει και πιο smooth το sence με την 4.1;;

 

Πιο Ομαλό θα γίνει το user interface της google (και αυτό διαφήμιζαν) τώρα το sence πιστευω είναι άλλο θέμα.

Αν λειτουργήσει με τον ίδιο τρόπο με το original UI google (CPU+GPU rendering) τότε θα δούμε τεράστια διαφορά στο sence. Αν όμως η HTC πεί δε βαριέσαι, το HOX έχει δυνατή CPU , γιατί να ξαναπρογραμματίζω απο την αρχή το UI για να παίζει CPU+GPU ? άστο όπως είναι... τοτε δεν θα δούμε διαφορές.... :(

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Πιο Ομαλό θα γίνει το user interface της google (και αυτό διαφήμιζαν) τώρα το sence πιστευω είναι άλλο θέμα.

Αν λειτουργήσει με τον ίδιο τρόπο με το original UI google (CPU+GPU rendering) τότε θα δούμε τεράστια διαφορά στο sence. Αν όμως η HTC πεί δε βαριέσαι, το HOX έχει δυνατή CPU , γιατί να ξαναπρογραμματίζω απο την αρχή το UI για να παίζει CPU+GPU ? άστο όπως είναι... τοτε δεν θα δούμε διαφορές.... :(

 

Κρίμα. Θα ήθελα να δω ένα πιο smooth sense. Είναι κάτι που ζήλεψα στο S3..

:D
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη με εχετε αγχωσει που λετε οτι φοραω ροοτ version για δειτε λιγο τα παρακατω λινκ επειδη δε τα παω πολυ καλα με τα αγγλικα,

λεει οτι μπορει να ξανα γυρισει το κινητο οπως ηταν και να γραφει locked?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1644749

 

http://www.modaco.com/topic/353986-testing-rooting-your-one-x-without-unlocking-the-bootloader-windows-mac-linux/

Link to comment
Share on other sites

οντως η jelly bean χωρις να εχει τις τεραστιες διαφορες με την ICS μπορει να βοηθησει στην περαιτερω επιτυχια του κινητου. Για να δουμε
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη με εχετε αγχωσει που λετε οτι φοραω ροοτ version για δειτε λιγο τα παρακατω λινκ επειδη δε τα παω πολυ καλα με τα αγγλικα,

λεει οτι μπορει να ξανα γυρισει το κινητο οπως ηταν και να γραφει locked?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1644749

 

http://www.modaco.com/topic/353986-testing-rooting-your-one-x-without-unlocking-the-bootloader-windows-mac-linux/

 

Δεν γινεται στα δικα μας ONE X,μονο στα αμερικανικα ONE X γινεται που δεν εχουν TEGRA 3

Ο μονος τροπος ειναι ο επισημος με HTCDEV και αν το ξανακλειδωσεις θα γραφει relocked

:)
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Θα ήθελα να δω ένα πιο smooth sense. Είναι κάτι που ζήλεψα στο S3..
Εχει τα θεματακια του κι αυτο.Πολλοι ηδη αλλαξαν launcher,δεν ειναι για να το ζηλεψεις
Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου το Siii. Το αγόρασα για να κάνω μια πραγματικη σύγκριση μεταξυ των δυο συσκευών. Θα χρειαστεί μέρες βέβαια για να είναι αληθινή δοκιμη. Αυτη την στιγμη στήνω και τις δυο συσκευές ακριβώς με τον ίδιο τροπο και τις ίδιες εφαρμογές.

http://img96.imageshack.us/img96/4008/1340883990370.jpg

Τα πρώτα συμπεράσματα επιβεβαιώνουν αυτα που λέω καιρο τώρα: οι διάφορες είναι πολυ μικρές και ποτε υπέρ του ενός, ποτε υπέρ του αλλου.

Το ιδανικότερο θα ήταν ένας συνδυασμός των δυο αυτών κορυφαίων συσκευών.

 

Και βεβαίως αν το one x είχε δυνατότητα root και υποστήριξης θα ήταν ακόμα καλύτερο.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου το Siii. Το αγόρασα για να κάνω μια πραγματικη σύγκριση μεταξυ των δυο συσκευών. Θα χρειαστεί μέρες βέβαια για να είναι αληθινή δοκιμη. Αυτη την στιγμη στήνω και τις δυο συσκευές ακριβώς με τον ίδιο τροπο και τις ίδιες εφαρμογές.

http://img96.imageshack.us/img96/4008/1340883990370.jpg

Τα πρώτα συμπεράσματα επιβεβαιώνουν αυτα που λέω καιρο τώρα: οι διάφορες είναι πολυ μικρές και ποτε υπέρ του ενός, ποτε υπέρ του αλλου.

Το ιδανικότερο θα ήταν ένας συνδυασμός των δυο αυτών κορυφαίων συσκευών.

 

Και βεβαίως αν το one x είχε δυνατότητα root και υποστήριξης θα ήταν ακόμα καλύτερο.

 

Εβλεπα απο τα ποστ σου Κωστα οτι σε τραβουσε και το s3 :p

Περιμενουμε τις παρατηρησεις σου

 

Μεγειες!! :)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου το Siii. Το αγόρασα για να κάνω μια πραγματικη σύγκριση μεταξυ των δυο συσκευών. Θα χρειαστεί μέρες βέβαια για να είναι αληθινή δοκιμη. Αυτη την στιγμη στήνω και τις δυο συσκευές ακριβώς με τον ίδιο τροπο και τις ίδιες εφαρμογές.

http://img96.imageshack.us/img96/4008/1340883990370.jpg

Τα πρώτα συμπεράσματα επιβεβαιώνουν αυτα που λέω καιρο τώρα: οι διάφορες είναι πολυ μικρές και ποτε υπέρ του ενός, ποτε υπέρ του αλλου.

Το ιδανικότερο θα ήταν ένας συνδυασμός των δυο αυτών κορυφαίων συσκευών.

 

Και βεβαίως αν το one x είχε δυνατότητα root και υποστήριξης θα ήταν ακόμα καλύτερο.

Καλοριζικο απλα δεν νομιζω οτι θα βρεις κατιπαραπανω απο αυτα που εχεις κατακαιρους γραψει.δεν συμφωνω σε ολα αλλα τουλαχιστον δεν εισαι προκατηλειμμενος και fanboy.και κατι αλλο προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η ics δεν δενει πολυ καλα με το sense.το κανει και σερνεται

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Αν και off topic costasp: tap tap app και το onex ανοιγει με μονο η διπλο περασμα του χεριου πανω απο την οθονη.Σωθηκε το power button.

 

Το εγκατεστησα μα δε μου δουλευει!

Μπορεις να πεις ακριβως τι ρυθμισεις εχεις επιλεξει γιατι η εφαρμογη μοιαζει να ναι αυτο που εψαχνα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται στα δικα μας ONE X,μονο στα αμερικανικα ONE X γινεται που δεν εχουν TEGRA 3

Ο μονος τροπος ειναι ο επισημος με HTCDEV και αν το ξανακλειδωσεις θα γραφει relocked

 

 

αν το ξεκλειδωσεις απο δω HTCDEV παλι χανεις την εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο απλα δεν νομιζω οτι θα βρεις κατιπαραπανω απο αυτα που εχεις κατακαιρους γραψει.δεν συμφωνω σε ολα αλλα τουλαχιστον δεν εισαι προκατηλειμμενος και fanboy.και κατι αλλο προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η ics δεν δενει πολυ καλα με το sense.το κανει και σερνεται

 

παντως εγω που εκατσα και ασχοληθηκα τη δευτερα ωρα καλυτερα μ αρεσε το htc

Link to comment
Share on other sites

Εβλεπα απο τα ποστ σου Κωστα οτι σε τραβουσε και το s3 :p

Περιμενουμε τις παρατηρησεις σου

 

Μεγειες!! :)

 

Καλοριζικο απλα δεν νομιζω οτι θα βρεις κατιπαραπανω απο αυτα που εχεις κατακαιρους γραψει.δεν συμφωνω σε ολα αλλα τουλαχιστον δεν εισαι προκατηλειμμενος και fanboy.και κατι αλλο προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η ics δεν δενει πολυ καλα με το sense.το κανει και σερνεται

 

Σιγουρα θα κρατησω ενα απο τα δυο. Απλα το πηρα γιατι θελω να εχω αποψη τεκμηριωμενη.

Ειναι και φθηνοτερο εδω (550 ευρω στην επισημη αντιπροσωπια).

 

Το sense ειναι πολυ πρακτικο. Δεν κανει πιο αργη την συσκευη. Απλα δεν ειναι γρηγορο στις εναλλαγες των μενου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν το ξεκλειδωσεις απο δω HTCDEV παλι χανεις την εγγυηση?

 

Ναι, γιατί το HTCDEV.com ουσιαστικά ανήκει στην HTC.

 

Έχω στα χέρια μου το Siii. Το αγόρασα για να κάνω μια πραγματικη σύγκριση μεταξυ των δυο συσκευών. Θα χρειαστεί μέρες βέβαια για να είναι αληθινή δοκιμη. Αυτη την στιγμη στήνω και τις δυο συσκευές ακριβώς με τον ίδιο τροπο και τις ίδιες εφαρμογές.

http://img96.imageshack.us/img96/4008/1340883990370.jpg

Τα πρώτα συμπεράσματα επιβεβαιώνουν αυτα που λέω καιρο τώρα: οι διάφορες είναι πολυ μικρές και ποτε υπέρ του ενός, ποτε υπέρ του αλλου.

Το ιδανικότερο θα ήταν ένας συνδυασμός των δυο αυτών κορυφαίων συσκευών.

 

Και βεβαίως αν το one x είχε δυνατότητα root και υποστήριξης θα ήταν ακόμα καλύτερο.

 

Καλύτερα αυτή η συζήτηση να συνεχίσει εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=337652

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατεστησα μα δε μου δουλευει!

Μπορεις να πεις ακριβως τι ρυθμισεις εχεις επιλεξει γιατι η εφαρμογη μοιαζει να ναι αυτο που εψαχνα;

Αν μιλαμε για το ΟΝΕΧ,δουλευει και σιγουρα.

Στα αλλα ΗΤC ξεκλειδωνει με τα πληκτρα ηχου ΣΤΟ ΟΝΕΧ ΜΕ ΤΟΝ proximity sεnsor ΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ(η μικρη τρυπα),λειτουργει με απλο περασμα του χεριου πανω απο την οθονη.

-Πας στηνεφαρμογη οταν εγκαταστησεις,πατας ενεργοποιηση,ξετικαρεις το status bar icon και το large icοn,πατας το proximity sensor kai τικαρεις μονο το unlock screen και αποκατω επιλεγεις: never off the sensor,tap tap(otaν θες να ειναι διπλο το περασμα της παλαμης πανω απο την οθονη,δεξια αριστερα)και intermediate value η οτι προτιμας στην τριτη μπαρα. και ΟΚ. Μπορεις να βαλεις o widget του στην αρχικη οθονη και με το πατημα να κλεινεις την οθονη Οποτε οταν κλενεις την οθονη με το widjet η πχ. με το no lock,με το περασμα του χεριου δεξια αριστερα η οθονη θα ανοιγει. Επειδη 100% δουλευει,ψαχτο λιγο,θα σωσεις το power b.

Edited by ZDOUPIS
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμε για το ΟΝΕΧ,δουλευει και σιγουρα.

Στα αλλα ΗΤC ξεκλειδωνει με τα πληκτρα ηχου ΣΤΟ ΟΝΕΧ ΜΕ ΤΟΝ proximity sεnsor ΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ(η μικρη τρυπα),λειτουργει με απλο περασμα του χεριου πανω απο την οθονη.

-Πας στηνεφαρμογη οταν εγκαταστησεις,πατας ενεργοποιηση,ξετικαρεις το status bar icon και το large icοn,πατας το proximity sensor kai τικαρεις μονο το unlock screen και αποκατω επιλεγεις: never off the sensor,tap tap(otaν θες να ειναι διπλο το περασμα της παλαμης πανω απο την οθονη,δεξια αριστερα)και intermediate value η οτι προτιμας στην τριτη μπαρα. και ΟΚ. Μπορεις να βαλεις o widget του στην αρχικη οθονη και με το πατημα να κλεινεις την οθονη Οποτε οταν κλενεις την οθονη με το widjet η πχ. με το no lock,με το περασμα του χεριου δεξια αριστερα η οθονη θα ανοιγει. Επειδη 100% δουλευει,ψαχτο λιγο,θα σωσεις το power b.

 

μπορεις να μας πεις αν επιβαρυνει την μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εφαρμογή πού να μπορεί να προσθέσει μέσα στο εικονίδιο της μπαταρίας ποσοστό επί τις 100?

 

λογικα μονο με ρουτ

Link to comment
Share on other sites

@zdoupis

Αού πρώτα σε ευχαριστήσω, να σε ενημερώσω ότι το παλεύω με το tap-tap app πάνω από μισή ώρα και δεν εχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει! Όμως, να σου πω την αλήθεια, υποπτεύομαι οτι θα γονατίζει την μπαταρία, αφού το ledάκι του proximity sensor μένει συνέχεια ενεργό (λογικό μεν μη επιθυμητό δε). Σε ευχαριστώ και παλι, αλλά θα εγκαταλείψω την (ωραία) ιδέα.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο απλα δεν νομιζω οτι θα βρεις κατιπαραπανω απο αυτα που εχεις κατακαιρους γραψει.δεν συμφωνω σε ολα αλλα τουλαχιστον δεν εισαι προκατηλειμμενος και fanboy.και κατι αλλο προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η ics δεν δενει πολυ καλα με το sense.το κανει και σερνεται

 

 

Το ΟΝΕ S μια χαρά δένει με το sense 4 και ICS. Ο TEGRA 3 δεν δενει με το sense και ICS

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Το ΟΝΕ S μια χαρά δένει με το sense 4 και ICS. Ο TEGRA 3 δεν δενει με το sense και ICS

 

Αυτό ήθελα να πω κι εγώ, πως στο S συνεργάζεται εκπληκτικά, χωρίς καθυστερήσεις και κολλήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...