Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βονταφον είναι δεν έχει άλλη αναβάθμιση. Παίζει ρόλο που είναι βονταφον;

 

Φυσικα. Το λογισμικό που φορα έχει κάποιες μικρές προσθήκες ειδικα για την Vodafone. Οπότε θα υπάρξει ειδικη αναβάθμιση γι αυτο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από το εμσημέρι είμαι κι εγώ πλέον κάτοχος του one X. Δυστυχώς το είχε μόνο σε γκρι. Θέλω να ρωτήσω πως μπορεί κάποιος να απεγκαταστήσει μια εφαργομή που υπάρχει ήδη μέσα; Στο μενού είναι 3 εικονίδια που με παραπέμπουν να συνδεθώ σε κάποια σελίδα ή εφαρμογή vodafone. Εγώ το πήρα σκέτη συσκευή. Δεν ξέρω γιατί έχει μέσα αυτές τις vodafone ..κίες μέσα. Βγαίνουν;

 

Αυτό για τώρα. Σίγουρα σε λίγο θα έχω αρκετές απορίες. Πάντως σε σχέση με το htc hd που είχα πριν μου φαίνεται πιο δύσχρηστο το android. Ίσως μέχρι να το συνηθίσω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Κάτι τελευταίο έχει κάποιο θέμα επειδή είναι βονταφον; σαν μειονέκτημα λέω.

 

Όχι κανένα. Μόνο η καθυστέρηση στις αναβαθμισεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μία απορεία. Πως θα κάνω συγχρονισμό με το outlook του υπολογιστή μου; Εγκατέστησα το πρόγραμμα στον υπολογιστή, επέλεξα και στον τύπο σύνδεσης στο κινητό τον συγχρονισμό, αλλά λέει δεν μπορεί να γίνει συγχρονισμός.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς στα χέρια του την HTC One X Hard Shell HC C700; Στο e-bay δεν υπάρχει καν, ενώ Gogglάροντας όπου έπεφτα ήταν "out of stock".
Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος αγοράσει leather case για το one x απο εκεί?

http://www.mobilefun.co.uk/cat/One-X-Cases.htm

δεν μου αρέσουν τα πλαστικά και τα gel προτιμώ κάτι κομψό και ας είναι πιο ακριβό

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς στα χέρια του την HTC One X Hard Shell HC C700; Στο e-bay δεν υπάρχει καν, ενώ Gogglάροντας όπου έπεφτα ήταν "out of stock".

 

Την έχω παραγγείλει από το Πλαίσιο από τις 15 Μαΐου και ακόμα περιμένω .

Link to comment
Share on other sites

Μικρα tips για την καμερα.

 

Για πιο φυσικα χρώματα σε βραδινές φωτο σε χώρους με φωτισμο δωματίου, βαλτε στο -1 το Saturation. Στο 0 έχει μια τάση να κάνει τα πρόσωπα πιο κίτρινο-κόκκινα. Ενω στο -1 το χρώμα του δέρματος έρχεται στο φυσιολογικο.

ΠΡΟΣΟΧΗ όμως, με φως ημέρας θα πρέπει να το επαναφερετε στο 0 γιατι στις φωτογραφίες και τα βίντεο τα χρώματα θα βγουν ξεπλυμενα.

Κάτι που μάλλον χρησιμοποιούν κάποιοι στα συγκριτικα τους για να δείξουν ότι η συσκευη μας δεν αποδίδει σωστα τα χρώματα. Δείτε τα δυο βιντεακια παρακάτω για να καταλάβετε.

 

http://db.tt/BsEgJAlL http://db.tt/ARYC1Ct8

 

Για καλύτερα φωτισμένες φωτογραφίες αλλα με λιγότερο θόρυβο βάλτε το ISO στο 400. Στο auto έχουμε περισσότερο φως αλλα και θόρυβο. Κάντε τις δοκιμές σας και αποφασιστε τι σας αρέσει περισσότερο.

 

Η ευκολία, η ταχύτητα focus, η απόδοση στις βραδινές μου δίνουν πολυ καλύτερα αποτελεσματα σε σχέση με τις συσκευές που είχα πριν. Δεν λέω ότι είναι η καλύτερη κάμερα, αλλα ότι τα καταφέρνει να μην σου δίνει ποτε φωτο για τον κάδο.

Και τυπωμενες μέχρι τις διαστάσεις εκτύπωσης που αντιστοιχούν σε κάμερα 8mp είναι παρα πολυ καλές.

 

Thx το δοκίμασα και όντως είδα πολύ μεγάλη βελτίωση.:)

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς στα χέρια του την HTC One X Hard Shell HC C700; Στο e-bay δεν υπάρχει καν, ενώ Gogglάροντας όπου έπεφτα ήταν "out of stock".

 

Την έχω παραγγείλει από το Πλαίσιο από τις 15 Μαΐου και ακόμα περιμένω .

 

τη βρήκα μέσω ebay και την πήρα.. είχα δώσει και το link αλλά αυτός είχε 5 και τις πούλησε. την έχω εδώ και καμιά εβδομάδα.

 

όσοι το βλέπουν τους παίρνει λίγη ώρα για να καταλάβουν ότι φοράει θήκη, ακριβώς αυτό που ήθελα.

 

τη πήρα για γρατζουνιές κτλ, δεν θα προστατέψει από πιθανή πτώση φαντάζομαι αλλά και η πτώση για μένα είναι απίθανη (έχει πολλά χρόνια να μου πέσει κινητό)

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

τη βρήκα μέσω ebay και την πήρα.. είχα δώσει και το link αλλά αυτός είχε 5 και τις πούλησε. την έχω εδώ και καμιά εβδομάδα.

 

όσοι το βλέπουν τους παίρνει λίγη ώρα για να καταλάβουν ότι φοράει θήκη, ακριβώς αυτό που ήθελα.

 

τη πήρα για γρατζουνιές κτλ, δεν θα προστατέψει από πιθανή πτώση φαντάζομαι αλλά και η πτώση για μένα είναι απίθανη (έχει πολλά χρόνια να μου πέσει κινητό)

Κατάλαβα. Οπότε υπομονή μέχρι να την ξαναβάλει κάποιος/κάπου. Γιατί δε θα προστατέψει από πτώση, αφού καλύπτει τις άκρες, το πίσω μέρος, κλπ και το υλικό φαίνεται να απορροφά κραδασμούς. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Από το εμσημέρι είμαι κι εγώ πλέον κάτοχος του one X. Δυστυχώς το είχε μόνο σε γκρι. Θέλω να ρωτήσω πως μπορεί κάποιος να απεγκαταστήσει μια εφαργομή που υπάρχει ήδη μέσα; Στο μενού είναι 3 εικονίδια που με παραπέμπουν να συνδεθώ σε κάποια σελίδα ή εφαρμογή vodafone. Εγώ το πήρα σκέτη συσκευή. Δεν ξέρω γιατί έχει μέσα αυτές τις vodafone ..κίες μέσα. Βγαίνουν;

 

Αυτό για τώρα. Σίγουρα σε λίγο θα έχω αρκετές απορίες. Πάντως σε σχέση με το htc hd που είχα πριν μου φαίνεται πιο δύσχρηστο το android. Ίσως μέχρι να το συνηθίσω.

 

Αλλη μία απορεία. Πως θα κάνω συγχρονισμό με το outlook του υπολογιστή μου; Εγκατέστησα το πρόγραμμα στον υπολογιστή, επέλεξα και στον τύπο σύνδεσης στο κινητό τον συγχρονισμό, αλλά λέει δεν μπορεί να γίνει συγχρονισμός.

 

Σπύρο καλοριζικο.

Η συσκευη σου είναι braded στην Vodafone.

Δεν διαγράφονται οι εφαρμογές αυτές χωρίς root (ξεκλειδωμα κλπ). Πιθανώς όμως μπορείς να τις απενεργοποιησεις όπως και κάποιες άλλες εφαρμογές του συστήματος.

Θα πας Ρυθμισεις/ apps/ all apps θα βρεις τις εφαρμογές αυτές θα επιλεξεις μια και θα κανεις clicking πάνω της. Θα δεις ότι σου δίνεται η επιλογη να την κανεις desable.

Το ίδιο θα κανεις με τις υπόλοιπες.

Για συγχρονισμό δεν έχω προσπαθήσει μέσω outlook. Δες αν έχεις εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση του HTC sync και αν τα κανεις όλα σωστα.

Την συσκευη σου την βλέπει ο κομπιούτερ σου? δείχνει συνδεδεμένη?

Η καλύτερη λύση είναι να κανεις εξαγωγή της επαφές απο τον outlook και να τις εισάγεις σ ένα λογαριασμό gmail που θα φτιάξεις. Μετα θα έχεις για πάντα συγχρονισμενες τις επαφές σε οποία συσκευη και να αγοράζεις.

 

Τo android σε σχέση με τα windows 6.1 που χρησιμοποιούσες στο HD είναι έτη φωτός μπροστα. Χρειάζεται να μάθεις το λειτουργικο. Αλλα μην αγχωνεσαι. Σιγα σιγα. Ξεκινα πρώτα με τις βασικές λειτουργίες και βήμα βήμα θα μπεις στην φιλοσοφία.

Αν ψάξεις στο φόρουμ υπάρχει σχετικο άρθρο Στην ενότητα android.

Διάβασε εδω πρώτα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270440#

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σπύρο καλοριζικο.

Η συσκευη σου είναι braded στην Vodafone.

Δεν διαγράφονται οι εφαρμογές αυτές χωρίς root (ξεκλειδωμα κλπ). Πιθανώς όμως μπορείς να τις απενεργοποιησεις όπως και κάποιες άλλες εφαρμογές του συστήματος.

Θα πας Ρυθμισεις/ apps/ all apps θα βρεις τις εφαρμογές αυτές θα επιλεξεις μια και θα κανεις clicking πάνω της. Θα δεις ότι σου δίνεται η επιλογη να την κανεις desable.

Το ίδιο θα κανεις με τις υπόλοιπες.

Για συγχρονισμό δεν έχω προσπαθήσει μέσω outlook. Δες αν έχεις εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση του HTC sync και αν τα κανεις όλα σωστα.

Την συσκευη σου την βλέπει ο κομπιούτερ σου? δείχνει συνδεδεμένη?

Η καλύτερη λύση είναι να κανεις εξαγωγή της επαφές απο τον outlook και να τις εισάγεις σ ένα λογαριασμό gmail που θα φτιάξεις. Μετα θα έχεις για πάντα συγχρονισμενες τις επαφές σε οποία συσκευη και να αγοράζεις.

 

Τo android σε σχέση με τα windows 6.1 που χρησιμοποιούσες στο HD είναι έτη φωτός μπροστα. Χρειάζεται να μάθεις το λειτουργικο. Αλλα μην αγχωνεσαι. Σιγα σιγα. Ξεκινα πρώτα με τις βασικές λειτουργίες και βήμα βήμα θα μπεις στην φιλοσοφία.

Αν ψάξεις στο φόρουμ υπάρχει σχετικο άρθρο Στην ενότητα android.

Διάβασε εδω πρώτα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270440#

Ποτέ δεν ήθελα να έχω vodafone συσκευή. Με ποια λογική το κάνουν αυτό όταν αγωράζω σκέτη τη συσκευή και όχι με πάροχο. Θα κάτσω να ψάξω σύντομα τι παίζει με root γιατί μου την έδωσε. :O

 

Με outlook με βολεύει γιατί όλες οι συσκευές συγχρονί<ονται με outlook. Πχ έχω ένα se w890i και θέλω ότι επαφές βάζω στο main κινητό να τις περνάω και εκεί. Κάτι που δεν ξέρω αν θα μπορεί να μου το κάνει το gmail. Πάντως έχω ήδη λογαριασμό εκεί. Ο υπολογιστής βλέπει το κινητό όταν το επιλέγω σαν δίσκο. Όταν το βάζω για συγχρονισμό δεν εντοπίζει τη συσκευή το πρόγραμμα της htc.

 

Σχετικά με το διάβασμα πρέπει όντως. Διαβάζω από εχθές το βράδυ. :)

 

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

To 7 digital μπορώ να το κάνω disable με τον παραπάνω τρόπο; Ρωτάω γιατί μου βγάζει μια προειδοποίηση ότι είναι προεγκατεστημένη εφαρμογή που αν την απενεργοποιήσω μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα σε άλλες εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

To 7 digital μπορώ να το κάνω disable με τον παραπάνω τρόπο; Ρωτάω γιατί μου βγάζει μια προειδοποίηση ότι είναι προεγκατεστημένη εφαρμογή που αν την απενεργοποιήσω μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα σε άλλες εφαρμογές.

 

Έτσι μου έβγαζε και εμένα στα άλλα και πάτησα να το απενεργοποιήσει και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα το παρθενικό post στο forum και ξεκινώ με απορίες!!!

 

Σκέφτομαι την αγορά του One X αλλά έχω κάποιες απορίες.

Είδα στην ιστοσελίδα της HTC ότι δεν υπάρχει εφαρμογή συγχρονισμού (HTC Sync?) για Mac OS. Να φανταστώ ότι δεν είναι πλέον απαραίτητο ή απλά θα πρέπει να ξεθάψω το laptop?

Αν θέλεις πχ να ξεφορτώσεις φωτογραφίες, βίντεο κτλ η μόνη επιλογή είναι η σύνδεση μέσω Bluetooth? Θα το αναγνωρίζει o Mac? Κάθε συμβουλή καλοδεχούμενη...

Edited by StreetKa
Link to comment
Share on other sites

τη βρήκα μέσω ebay και την πήρα.. είχα δώσει και το link αλλά αυτός είχε 5 και τις πούλησε. την έχω εδώ και καμιά εβδομάδα.

 

όσοι το βλέπουν τους παίρνει λίγη ώρα για να καταλάβουν ότι φοράει θήκη, ακριβώς αυτό που ήθελα.

 

τη πήρα για γρατζουνιές κτλ, δεν θα προστατέψει από πιθανή πτώση φαντάζομαι αλλά και η πτώση για μένα είναι απίθανη (έχει πολλά χρόνια να μου πέσει κινητό)

 

Θα μπορουσες να ανεβασεις 1-2 φωτογραφιες της θηκης με το κινητο για να το δουμε λιγο.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Για Windows (υποθέτω και για Mac OS) με το που το συνδέσεις στο κινητό πετάγεται επιλογή αν θες να το φορτίσεις απλά ή να το χρησιμοποιήσεις σαν drive. Με το 2ο βλέπεις το κινητό σου σαν φλασάκι κανονικά και περνάς ή τραβάς αυτά που θες. Δεν εγκαθιστάς στον υπολογιστή τίποτα ξεχωριστό πια.
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα το παρθενικό post στο forum και ξεκινώ με απορίες!!!

 

Σκέφτομαι την αγορά του One X αλλά έχω κάποιες απορίες.

Είδα στην ιστοσελίδα της HTC ότι δεν υπάρχει εφαρμογή συγχρονισμού (HTC Sync?) για Mac OS. Να φανταστώ ότι δεν είναι πλέον απαραίτητο ή απλά θα πρέπει να ξεθάψω το laptop?

Αν θέλεις πχ να ξεφορτώσεις φωτογραφίες, βίντεο κτλ η μόνη επιλογή είναι η σύνδεση μέσω Bluetooth? Θα το αναγνωρίζει o Mac? Κάθε συμβουλή καλοδεχούμενη...

Κι εγω Mac έχω.

Κάνω συγχρονισμο ως εξής:

Επαφές: Χρόνια τώρα φρόντιζα οι επαφές μου στο Mac να συγχρονίζουν μέσω Gmail. Οπότε δεν χρειάζεται συγχρονισμός μέσω των δυο συσκευών.

 

Mail: Το ίδιο

 

Μουσικη: έχω ορίσει στο iTunes να συγχρονιζει απο συγκεκριμένους φακέλους που έχω την μουσικη μου. Τους ίδιους φακέλους τους περνάω στην SD card του κινητού μου. Τις λίστες μουσικη δεν της συγχρονιζω παρόλο που υπάρχει σχετική εφαρμογη στο market, γιατι οι επιλογές της μουσικη που ακούω στο σπίτι είναι διαφορετικές με αυτές που θα ακούσω στο αυτοκίνητο όπου χρησιμοποιω κυρίως το κινητο μου για αναπαραγωγή μουσικη μέσω ΒΤ car stereo.

 

Φωτογραφίες βίντεο: κι εδω έχω φακέλους στο Mac. Μεταφέρω τις φωτο απο το One X και τις ρίχνω σ αυτούς του φακέλους η φτιάχνουν καινούργιους. Το ίδιο κάνω για μεταφορά φωτο απο το Mac στο κινητο. Για οτιδήποτε άλλο πχ photo απο το iPad στο one x χρησιμοποιω τον αυτόματο συγχρονισμο του Dropbox.

 

Notes: Evernote και τίποτα άλλο. Έχω παντου τις σημειώσεις μου και μάλιστα με τον καλύτερο τροπο.

 

Γενικα προτιμω λύσεις που συνεργάζονται με κάθε συσκευη και λειτουργικο. Στο iPad δεν χρησιμοποιω καθόλου το iCloud γιατι έχει περιορισμούς.

Είναι προτιμότερο το google drive και το Dropbox.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να ανεβασεις 1-2 φωτογραφιες της θηκης με το κινητο για να το δουμε λιγο.

 

δες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1643653&page=5

 

έχει πολλές φωτογραφίες, γιατί δεν έχω φωτογραφική να σου βγάλω με τη θήκη πάνω στο κινητό

 

γενικά παρακολούθησέ το γιατί ενημερώνουν για διαθεσιμότητες κτλ..

 

Κατάλαβα. Οπότε υπομονή μέχρι να την ξαναβάλει κάποιος/κάπου. Γιατί δε θα προστατέψει από πτώση, αφού καλύπτει τις άκρες, το πίσω μέρος, κλπ και το υλικό φαίνεται να απορροφά κραδασμούς.

 

Αν πέσει με τη πλάτη από μέσο ύψος (υποθέτω ότι) θα σπάσει η θήκη αλλά δεν θα πάθει κάτι το κινητό.. Αν πέσει με την οθόνη απλά είναι σαν να μη φοράει θήκη. Ο φακός όντως προστατεύεται καλά. Γενικά πάντως δεν είναι ούτε σιλικόνη να απορροφήσει κραδασμούς ούτε κανα χοντρό πλαστικό

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

τα στατιστικα της μπαταριας μηδενιζουν ή οχι?εμενα συνειζει να δειχνει απο την πρωτη φορτιση τα ποσοστα χρησησς

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

τα στατιστικα της μπαταριας μηδενιζουν ή οχι?εμενα συνειζει να δειχνει απο την πρωτη φορτιση τα ποσοστα χρησησς

Μηδενίζουν κάθε φορά που το φορτίζεις. Έχεις κάνει restart στην συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω τις τελευταιες ημερες αρκετους νεους κατοχους του one-x ( καλοριζικο κιολας σε ολους) ,να ρωτησω-ειχε κανεις σας το αρχικο προβλημα με την οθονη που ειχαμε στις πρωτες παρτιδες? Αν οχι θα σημαινει πως το θεμα μαλον εκλεισε.

Κανω εδω την ερωτηση γιατι στο αντιστοιχο τοπικ που υπαρχει δεν βλεπω καμια κινητικοτητα εδω και πολλες μερες για το συγκεκριμενο θεμα παρ ολο που ερχονται ολοενα και νεοι κατοχοι.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Αν αποφασίσω να κάνω το κινητό μου restore πως γίνεται να μην χάσω τα δεδομένα των εφαρμογών;
:D
Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω τις τελευταιες ημερες αρκετους νεους κατοχους του one-x ( καλοριζικο κιολας σε ολους) ,να ρωτησω-ειχε κανεις σας το αρχικο προβλημα με την οθονη που ειχαμε στις πρωτες παρτιδες? Αν οχι θα σημαινει πως το θεμα μαλον εκλεισε.

Κανω εδω την ερωτηση γιατι στο αντιστοιχο τοπικ που υπαρχει δεν βλεπω καμια κινητικοτητα εδω και πολλες μερες για το συγκεκριμενο θεμα παρ ολο που ερχονται ολοενα και νεοι κατοχοι.

Φίλε μου για να βλέπεις ότι το topic με τις προβληματικές συσκευές ότι έχει ατονήσει, σημαίνει ότι η πιθανότητα να πετύχεις μια προβληματική συσκευή είναι πάρα πολύ λιγότερες πλέον...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...