Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 γρατζουνιες στο τηλεφωνακι μου μετα απο μια 2πλη τουμπα σε ανομαλο εδαφος.....τσιμεντο με πετρες μεσα.πεζοδρομιο που θυμαμαι απο τα ....0 μου!

φτιαχτε κανα πεζοδρομιο ρεεε....

μου χαλασε η διαθεση.τοσο πολυ που σκεφτομαι να αλλαξω τηλεφωνο.εξαλλου εχω και αυτη τη δυνατπτητα ,ιας και η οθονη κανει κυματισμους και εχω αυτο το δικαιωμα.τους εκανε δηλαδη και πριν .λετε να μου πουν οτι επειδη επσε το κανει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση το κινητο μου είναι από τις καινουργες παρτίδες κ έχει την 1.28 γιατί δεν έχει βγει η 1.29;

μαύρο είναι; γιατί ψάχνω από που να πάρω καινούριο σε άσπρο

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

2 γρατζουνιες στο τηλεφωνακι μου μετα απο μια 2πλη τουμπα σε ανομαλο εδαφος.....τσιμεντο με πετρες μεσα.πεζοδρομιο που θυμαμαι απο τα ....0 μου!

φτιαχτε κανα πεζοδρομιο ρεεε....

μου χαλασε η διαθεση.τοσο πολυ που σκεφτομαι να αλλαξω τηλεφωνο.εξαλλου εχω και αυτη τη δυνατπτητα ,ιας και η οθονη κανει κυματισμους και εχω αυτο το δικαιωμα.τους εκανε δηλαδη και πριν .λετε να μου πουν οτι επειδη επσε το κανει?

Μακάρι να καταφέρεις να σου το αλλάξουν.

Αν μπορεις ανέβασε μας μια φωτογραφία της συσκευής και πες μας απο τι ύψος και πως έπεσε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μαύρο ναι. Αν ξέρει καποις για την αναβάθμιση ας μου πει. Επισεις είναι Vodafone αν παίζει κάποιο ρόλο.

δεν έχει βγει σε κανένα ακομα και στα πιο καινούρια προεγκατεστημένη πας στις ρυθμίσεις κάνει ελεγχο για πιο καινούρια κλτην βρισκει την κατεβάζεις και την βάζεις..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Μικρα tips για την καμερα.

 

Για πιο φυσικα χρώματα σε βραδινές φωτο σε χώρους με φωτισμο δωματίου, βαλτε στο -1 το Saturation. Στο 0 έχει μια τάση να κάνει τα πρόσωπα πιο κίτρινο-κόκκινα. Ενω στο -1 το χρώμα του δέρματος έρχεται στο φυσιολογικο.

ΠΡΟΣΟΧΗ όμως, με φως ημέρας θα πρέπει να το επαναφερετε στο 0 γιατι στις φωτογραφίες και τα βίντεο τα χρώματα θα βγουν ξεπλυμενα.

Κάτι που μάλλον χρησιμοποιούν κάποιοι στα συγκριτικα τους για να δείξουν ότι η συσκευη μας δεν αποδίδει σωστα τα χρώματα. Δείτε τα δυο βιντεακια παρακάτω για να καταλάβετε.

 

http://db.tt/BsEgJAlL http://db.tt/ARYC1Ct8

 

Για καλύτερα φωτισμένες φωτογραφίες αλλα με λιγότερο θόρυβο βάλτε το ISO στο 400. Στο auto έχουμε περισσότερο φως αλλα και θόρυβο. Κάντε τις δοκιμές σας και αποφασιστε τι σας αρέσει περισσότερο.

 

Η ευκολία, η ταχύτητα focus, η απόδοση στις βραδινές μου δίνουν πολυ καλύτερα αποτελεσματα σε σχέση με τις συσκευές που είχα πριν. Δεν λέω ότι είναι η καλύτερη κάμερα, αλλα ότι τα καταφέρνει να μην σου δίνει ποτε φωτο για τον κάδο.

Και τυπωμενες μέχρι τις διαστάσεις εκτύπωσης που αντιστοιχούν σε κάμερα 8mp είναι παρα πολυ καλές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

τι βαση για Pc λετε ρε σεις?

εκτος και αν το καλω usb ειναι βαση pc.........

 

 

Δεν λέω "βάση ΓΙΑ pc", λέω "με βάση ΤΟ pc".

 

 

[

 

Για σταθείτε βρε παιδια. Για μεταφορά αρχείων, προβολή βίντεο, ταινιών κλπ υπάρχουν 1002 τρόποι να το κανεις ασύρματα ακόμα και αν βρίσκεσαι στην Αγγλία και το pc σου στην Αθήνα.

Το να περνάω πράγματα σε στικακι και μετα στο κινητο μου το βρίσκω περιττό. Αν θες ταινίες γιατι θα πας διακοπές πάρε το λάπτοπ. Αν ταξιδευεις κάπου έστω και 10 ώρες ταξίδι, θες 6 ταινίες δηλαδη 10gb.

Αν το θες για να πάρεις αρχεία απο κάποιο pc αντι να κουβαλάς ανταπτορα για την USB, πάρε ένα μικρο καλώδιο 15 εκ και συνδέσεων το κινητο απ ευθείας. Εδω δεν έχουμε περιορισμούς αλα iPhone που θες iTunes εγκατεστημένο στο pc για να μεταφέρεις αρχεία.

 

Όσοι θέλετε να μεταφέρετε αρχεία απο απομακρυσμένο κομπιούτερ η ακόμα να προβαλετε στο κινητο ταινίες που έχετε στο pc του σπιτιού σας ενω βρίσκετε στο εξοχικό εγκαταστειστε στο one x το ZumoCast http://db.tt/dRmdsIJp και κατεβάσετε την ανάλογη εφαρμογη για pc δωρεάν.

 

 

Έλα μου ντε! Αυτό εννοώ και εγώ. Απλά ειρωνεύτικα λίγο την διαδικασία και εσύ "το έπιασες"!;)

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, μπηκα πριν λιγο απο περιεργεια στο htcdev και δεν ειδα το one-x στην λιστα με τα υποστηριζομενα μοντελα. Δεν παιζει ξεκλειδωμα των bootloaders?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, μπηκα πριν λιγο απο περιεργεια στο htcdev και δεν ειδα το one-x στην λιστα με τα υποστηριζομενα μοντελα. Δεν παιζει ξεκλειδωμα των bootloaders?

 

Παίζει απλα επιλέγεις < all other suported models > γιατι δεν υπάρχουν στην λιστα αυτά της σειράς one

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

τραγικο s-off will void warranty ανοικτο λειτουργικο σε κλειστο τηλεφωνο ελεος ,λες και με το software θα καψεις το hardware.

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Επειδή ενδιαφέρομαι για το one x θα ήθελα να ρωτήσω με το gps τι παίζει; ΒΛέπω a-gps. Υπάρχει χρέωση όταν το χρησιμοποιείς από το δίκτυο ή είναι κανονικά με δέκτη; Είχα το htc touch hd και μου χάλασε εχθές. Οπότε λέω να πάω το one x αλλά με ενδιαφέρει αρκετά και το gps. Ο λόγος που πάω σε αυτό είναι και γιατί με windows δεν έβρισκα προγράμματα που ήθελα όπως το team viwer αλλά υπάρχουν για android.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Επειδή ενδιαφέρομαι για το one x θα ήθελα να ρωτήσω με το gps τι παίζει; ΒΛέπω a-gps. Υπάρχει χρέωση όταν το χρησιμοποιείς από το δίκτυο ή είναι κανονικά με δέκτη; Είχα το htc touch hd και μου χάλασε εχθές. Οπότε λέω να πάω το one x αλλά με ενδιαφέρει αρκετά και το gps. Ο λόγος που πάω σε αυτό είναι και γιατί με windows δεν έβρισκα προγράμματα που ήθελα όπως το team viwer αλλά υπάρχουν για android.

 

Το GPS του one x είναι SUPER, βρίσκει δορυφόρους και κλειδώνει άμεσα από μόνο του χωρίς την βοήθεια του a-gps.

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

τραγικο s-off will void warranty ανοικτο λειτουργικο σε κλειστο τηλεφωνο ελεος ,λες και με το software θα καψεις το hardware.

 

Γιατι σε λίγες περιπτώσεις συμβαίνει αυτο? πόσες συσκευές πανε για πλακέτα απο φλασαρισμα απο υπερχρονισμενους kernels κλπ.

Κακά τα ψέματα η προσθήκη μη official λογισμικού μπορει να προκαλέσει ζημιές, δυσλειτουργίες κλπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το GPS του κινητού δεν έχει (άμεση) σχέση με τα δεδομένα. Εάν θέλεις να το υποβοηθήσεις , τότε ενεργοποιείς τα δεδομένα και με κάτι ψιλά kb βρίσκει τους δορυφόρους πιό γρήγορα (αντι 5 sec, 3 sec) .

Γενικώς ο πομπός GPS του κινητού είναι απο τα δυνατά του σημεία. Οπότε άφοβα!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πως διαγραφουμε τα στατιστικα της μπαταριας?το φορτισα χτες και δεν ανανεωθηκαν συνεχιζουν με την παλια ενδειξη

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι αν πουλησω το galaxy s2 να το παρω ,αξιζει τα χρηματα του η να πάρω το s3 ?

απο expansys το βρίσκω 560 περιπου

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι αν πουλησω το galaxy s2 να το παρω ,αξιζει τα χρηματα του η να πάρω το s3 ?

απο expansys το βρίσκω 560 περιπου

 

Αν θέλεις να γλυτώσεις 65 ευρώ (ποιος δε θέλει), δες εδώ.

511 ευρώ με μεταφορικά και HT24 για όποιον ενδιαφέρεται. Έκανα προπαραγγελία την Παρασκευή και χθες με ενημέρωσαν πως είναι διαθέσιμο. Σήμερα το πλήρωσα και αύριο ή μεθαύριο μου είπανε θα το έχω στα χέρια μου (και την Παρασκευή, που εγώ πιστεύω, να έρθει πάλι το καλύτερο deal είναι). Δεν έχω ξαναγοράσει από το εν λόγω κατάστημα αλλά φαίνεται από τα ratings και τα σχόλια στο skroutz πως οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα του HTC One x.

 

Εδω και λιγες μερες το εχω στα χερια μου και πραγματικα ειμαι ενθουσιασμενος. Στην αρχη δεν το σκεφτομουν καν λογω τιμης, αλλα βρηκα ενα μεταχειρισμενο 1 εβδομαδας στα 430 ευρω και το τσιμπησα. Να πω την αληθεια τα ειδα ολα μεχρι να ερθει, μια και ειναι απο τις πρωτες παρτιδες (και αγορασμενο απο expansys) αλλα τελικα το κινητο ειναι αψογο χωρις κανενα απο τα γνωστα προβληματα της πρωτης σειρας.

 

Το κινητο απλα δεν υπαρχει. Η οθονη του ειναι απιστευτη, ενω η μπαταρια του με αρκετο λιωσιμο λογω πρωτων ημερων και μου βγαζει χαλαρα 1,5 μερα, κατι που με το optimus 2x που ειχα ηταν πολυ δυσκολο.

 

Θα επανελθω με περισσοτερες εντυπωσεις οταν αρχισω να το λιωνω και τις επιδοσεις :D

Link to comment
Share on other sites

Πως διαγραφουμε τα στατιστικα της μπαταριας?το φορτισα χτες και δεν ανανεωθηκαν συνεχιζουν με την παλια ενδειξη

Κανε ένα restart στην συσκευη.

 

επειδη σκεφτομαι αν πουλησω το galaxy s2 να το παρω ,αξιζει τα χρηματα του η να πάρω το s3 ?

απο expansys το βρίσκω 560 περιπου

Θα πρέπει να είσαι σίγουρος για το τι θες.

Πλέον όπως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση οι διάφορες μεταξυ των δυο συσκευών βρίσκονται περισσότερο στην φιλοσοφία και λιγότερο σε οτιδήποτε άλλο.

Αν σου αρέσει να φλασαρεις μήπως κερδίσεις 2/10 του δευτερολέπτου σε ταχύτητα, δεν κάνει για σένα το one x. Αν θες όμως να κανεις την δουλεια σου μ ένα απο τα πιο όμορφα και σταθερά smartphones, τότε πάρτο.

 

Εμένα που είναι h24 μαμά έχω να πω ότι δεν ζεστενεται καθόλου

Δεν έχει σχέση ποιας παρτίδας είναι. Το firmware που φορα η συσκευη σου παίζει ρόλο. Με το τελευταίο όλες οι συσκευές δεν έχουν πρόβλημα θερμοκρασίας εκτός extreme καταστάσεων. Ο official browser ανεβάζει περισσότερο απ ότι θα έπρεπε, αλλα όχι πάνω απο 40°c. Εγω τον αντικατεστησα με τον Chrome. Αν θέλω flash (σπάνια), χρησιμοποιω τον mini opera.

 

Χαιρετω την παρεα του HTC One x.

 

Εδω και λιγες μερες το εχω στα χερια μου και πραγματικα ειμαι ενθουσιασμένος:D

Καλοριζικο και καλώς ήλθες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που έχει το κινητό είναι η 1.28

 

Υπάρχουν δυο νεότερες. Η συσκευη σου είναι branded? Εννοω ανήκει σε κάποιο πάροχο?

Δοκίμασε αν υπάρχει διαθέσιμο update γι αυτη. Πήγαινε στις ρυθμίσεις / about / software updates και πατα check now. Πρέπει να είσαι συνδεδεμένος μέσω wifi και να μην φορτιζεις όταν κατεβάσεις το update.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...