Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει τροπος να μην κανει reboot οταν κραταμε πατιμενο το power button? η εστω να μπει σε αλλο κουμπι η εντολη, vol up /down???? μου κανει reboot συνεχεια ενω το εχω στην τσεπη γιατι με καποιον τροπο πιεζεται.

Να σημειωσω οτι εχει γινει root στη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζεται τοκινητο screen protector?

 

Μετα απο αυτο δεν νομιζω να χρειαζεται ,μαλλον το καρφι θα χρειαστει nail screen protector .Τελικα ειναι φοβερα ανθεκτικη κατασκευη .

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=e3ri6vrmPbc&feature=player_embedded

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτο δεν νομιζω να χρειαζεται ,μαλλον το καρφι θα χρειαστει nail screen protector .Τελικα ειναι φοβερα ανθεκτικη κατασκευη .

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=e3ri6vrmPbc&feature=player_embedded

 

Αυτό που με εντυπωσιάζει περισσότερο είναι ότι με τέτοιο χτύπημα δεν σπάσει η οθόνη. Εγώ συνεχίζω με το pouch μόνο.

Δεν με νοιάζει τίποτα. Θέλω να χαρώ όσο γίνεται αυτή την ομορφιά.

Και μου λέει ότι αυτή η συσκευή θα παραμείνει στην οικογένεια για χρόνια όπως έκανα με το HD2 που δεν το πούλησα ποτέ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με εντυπωσιάζει περισσότερο είναι ότι με τέτοιο χτύπημα δεν σπάσει η οθόνη. Εγώ συνεχίζω με το pouch μόνο.

Δεν με νοιάζει τίποτα. Θέλω να χαρώ όσο γίνεται αυτή την ομορφιά.

Και μου λέει ότι αυτή η συσκευή θα παραμείνει στην οικογένεια για χρόνια όπως έκανα με το HD2 που δεν το πούλησα ποτέ.

Σε αυτο φαινεται και η αντοχη του πολυκαρβονικου υλικου αλλα την τριτη φορα εσπασε το γυαλι .

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτο δεν νομιζω να χρειαζεται ,μαλλον το καρφι θα χρειαστει nail screen protector .Τελικα ειναι φοβερα ανθεκτικη κατασκευη .

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=e3ri6vrmPbc&feature=player_embedded

 

Τί λέτε ρε παιδιά; Πώς γίνεται; Αν δεν είναι αυτή απόδειξη για μη χρήση screen protector τότε τί; :shifty:

 

Σε αυτο φαινεται και η αντοχη του πολυκαρβονικου υλικου αλλα την τριτη φορα εσπασε το γυαλι .

 

Δε σπάει η οθόνη με τόσα χτυπήματα με το καρφί και σπάει με μια πτώση; Πώς γίνεται;

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο φαινεται και η αντοχη του πολυκαρβονικου υλικου αλλα την τριτη φορα εσπασε το γυαλι .

 

Στο XDA υπάρχει ολόκληρο θέμα με τα πεσιματα. Ζήτημα είναι αν έχουν σπάσει 2-3 οθόνες σε μηνύματα που πιάνουν 7-8 σελίδες αν θυμάμαι καλα.

Σε πολλές πτώσεις δεν συμβαίνει ούτε γρατζουνια, ενω στις περισσότερες μένει ένα σημάδι στην γωνία που σκάει.

Νομίζω ότι πραγματικα έχουμε μια πολυ καλη κατασκευή. Α ρε HTC, αν δεν είχε κάνει τη λαλακια με τις πρώτες παρτίδες θα έκανε τεράστιες πωλήσεις. Δεν πειράζει έχει καιρο ακόμα. Στην Αμερική που μπήκε χωρίς τέτοια προβλήματα τα παει πολυ καλα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για να πάω λίγο κόντρα στο ρεύμα, εγώ είμαι από τους συντηρητικούς που έβαλα και ζελατίνα και θήκη :) Ό,τι και να το κάνεις το κινητό όμως, παραμένει υπέροχο...Με τη θήκη που του έβαλα, επειδή είναι "τσίτα" και δεν παίζει καθόλου,νιώθω ότι έχω το λευκό και όποτε το βαριέμαι του φοράω μια γκρι διάφανη θήκη με το ίδιο σχέδιο. Στη μία ξεχωρίζει και η ζελατίνα, την οποία δεν την έβαλα με μαεστρία γιατί βιαζόμουν, με αποτέλεσμα να μπει ένας κόκκος χαρτιού στην άκρη και να έχει αέρα γύρω γύρω. Με λίγη προσοχή θα έμπαινε τέλεια.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πανέμορφο και κανονικά δεν πρέπει να βάζουμε τίποτα επάνω του, αλλά από την άλλη είναι κρίμα να είναι εκτεθειμένο, περιμένω να μου έρθει μια HC C700 για το πίσω μέρος, για την οθόνη δεν ξέρω ακόμα προβληματίζομαι, προσωπικά με χαλάει που αφήνουν κενά η ζελατίνες γύρω γύρω..... Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

Το κινείτο είναι πανέμορφο και κανονικά δεν πρέπει να βάζουμε τίποτα επάνω του, αλλά από την άλλη είναι κρίμα να είναι εκτεθειμένο, περιμένω να μου έρθει μια HC C700 για το πίσω μέρος, για την οθόνη δεν ξέρω ακόμα προβληματίζομαι, προσωπικά με χαλάει που αφήνουν κενά η ζελατίνες γύρω γύρω.....

 

Το κενό είναι αναγκαίο σ αυτου του είδους τις κυρτες οθόνες που εξεχουν. Η ζελατινη δεν κολλα σωστα στις άκρες με αποτέλεσμα να μαζεύει σκονες. Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και στο Nexus αλλα και στα Lumia.

Αντίθετα στις κλασικές οθόνες που έχουν πλαίσιο γύρω απ αυτές, ο screen protector ουσιαστικά προφυλασεται απ αυτο αλλα δεν γίνεται και ορατός.

 

Στην δικη μας περίπτωση σταματα 2-3 χιλιοστά πριν το τέλος της οθόνης. Οπότε φαίνεται άσχημα το τελείωμα του.

Καλο είναι όσων η συσκευη κινδυνεύει λόγο της δουλειάς τους να βάζουν protector και ολοσωμη θήκη.

Εγω έχω μια διαφανή Jel θήκη η οποία μπαίνει και βγαίνει εύκολα. Όταν βρίσκομαι κάπου που κινδυνεύει η συσκευη μου την φοραω. Διαφορετικα την αφήνω μόνο με το Poutch.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μολις το παρελαβα :)
Kαλοριζικο.Μπορεις να μας πεις καταστημα αγορας και ημερομηνια παραγωγης?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους!

 

Μια ερώτηση σε αυτούς που κλείνουν το βράδυ το κινητό τους. Ανεβαίνει καθόλου το ποσοστό της μπαταρίας όταν το ανοίγετε το επόμενο πρωί; Εδώ και 2 μέρες βλέπω το ποσοστό να ανεβαίνει. Για παράδειγμα χθες ήταν στο 39% και σήμερα στο 47% και μετά από λίγο έπεσε στο 42%. Δεν με χαλάει που γίνεται αυτό απλά θέλω να δω αν είναι κάποιο σφάλμα της συσκευής.

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους!

 

Μια ερώτηση σε αυτούς που κλείνουν το βράδυ το κινητό τους. Ανεβαίνει καθόλου το ποσοστό της μπαταρίας όταν το ανοίγετε το επόμενο πρωί; Εδώ και 2 μέρες βλέπω το ποσοστό να ανεβαίνει. Για παράδειγμα χθες ήταν στο 39% και σήμερα στο 47% και μετά από λίγο έπεσε στο 42%. Δεν με χαλάει που γίνεται αυτό απλά θέλω να δω αν είναι κάποιο σφάλμα της συσκευής.

Kαλο μηνα.Δεν ειναι σφαλμα της συσκευης,το εχω δει να συμβαινει και στο s2
Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο τον οτε 659... ημερομηνια παραγωγης πως βλεπω?

 

κλαιν την συσκευη σου την εχεις πανω σε θηκη πουγκι?

Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο τον οτε 659... ημερομηνια παραγωγης πως βλεπω?

 

κλαιν την συσκευη σου την εχεις πανω σε θηκη πουγκι?

Καλοριζικο. Εδω θα βρεις πως βλέπεις την ημερομηνία κλπ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4109942#post4109942

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ειχα ελληνικα

εβαλα κατα λαθος αγγλικα και τωρα δεν μου βγαζει ελληνικα!!

τωρα?

αν βαλω morelocale θα μου κανει hard reset?

Link to comment
Share on other sites

ειχα ελληνικα

εβαλα κατα λαθος αγγλικα και τωρα δεν μου βγαζει ελληνικα!!

τωρα?

αν βαλω morelocale θα μου κανει hard reset?

 

Αν πας settings- language & keyboard στο system language δεν εχει ελληνικά;

:D
Link to comment
Share on other sites

HT24RW103124 αυτο ειναι το νουμερο αλλα δεν καταλαβα και πολλα...

 

καινουριες παραλαβεσ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ειχα ελληνικα

εβαλα κατα λαθος αγγλικα και τωρα δεν μου βγαζει ελληνικα!!

τωρα?

αν βαλω morelocale θα μου κανει hard reset?

 

καντο αφοβα εμενα σε 2 συσκευες δεν εκανε hard reset!!

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

καντο αφοβα εμενα σε 2 συσκευες δεν εκανε hard reset!!

 

Το επιβεβαιώνω, δεν κάνει hard reset μόνο την γλώσσα αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

εσεισ πως φορτιζετε με usb ή με το ρευμα? γιατι το usb βλεπω να αργει

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...