Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το στέλνεις πίσω σούμπιτο ! Εαν δεν δείχνει ότι φορτίζει στην πρίζα... υπάρχει θέμα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ουδεν σχολιο δεν ελαβα απο το πρωι που δημοσιευσα "τη συμφορα που με βρηκε" :lol::lol::lol:

 

Καλε κανα σχολιο σε ενδειξη συμπαραστασης δεν θα μου δωσετε;;; :D

 

ακομη δεν το καταφερες να το ανοιξεις?βασικα οταν διαβασα το μνμ πιστεψα οπου καπου εφαγε κολλημα καμια εφαρμογη σου καθαρισε την μπαταρια και ετσι δεν ειχε να ξαναανοιξει!το αφησες αρκετα στην μπριζα?

Link to comment
Share on other sites

ακομη δεν το καταφερες να το ανοιξεις?βασικα οταν διαβασα το μνμ πιστεψα οπου καπου εφαγε κολλημα καμια εφαρμογη σου καθαρισε την μπαταρια και ετσι δεν ειχε να ξαναανοιξει!το αφησες αρκετα στην μπριζα?

 

Nαι καλε, αντε θα το ξαναβαλω τωρα μπας και ηθελέ περισσοτερο.

Περι των μεταφορικων να ζητησω να πληροσουν αυτοι (εχουν παρελθει οι 15 μερες απο την αγορα!

Αν πουν οτι δε δεχονται να κανουν αλλαγη της συσκευης με νεα τι μπορω να κανω ωστγε να τυς τριξω τα δοντια; :p

Link to comment
Share on other sites

Nαι καλε, αντε θα το ξαναβαλω τωρα μπας και ηθελέ περισσοτερο.

Περι των μεταφορικων να ζητησω να πληροσουν αυτοι (εχουν παρελθει οι 15 μερες απο την αγορα!

Αν πουν οτι δε δεχονται να κανουν αλλαγη της συσκευης με νεα τι μπορω να κανω ωστγε να τυς τριξω τα δοντια; :p

καταρχην εαν θυμαμαι καλα αυτο σου το εκανε στα καλα καθουμενα?χωρισ να σου δωσει σημαδι?αστο στο ρευμα και για καλο κακο αλλαξε φορτιστη μην παει και φταιει αυτος....

Link to comment
Share on other sites

μιας και ειμαι ψιλοάσχετος με αντροιτ, μπορει καποιος να βοηθήσει? προσπαθώ να περάσω μια εφαρμογη στο τηλ αλλα μέσω συνδεσης με υπολογιστη. Οταν παω ομως με το file manager στο τηλ, δεν βρικω το directory και τa files που εκανα copy! μηπως πρεπει να ειμαι root? συγγνωμη αν ολα αυτα σας ακουγονται γελεοια, αλλα δεν βρηκα ακρη! Edited by artant
Link to comment
Share on other sites

Κλασικη περιπτωση βλαβης...

Οσο και να το αφησω συνδεδεμενο στο φορτιστη, αποτελεσμα ουδεν!

Και ειμαι βεβαιος οτι φορτιστης κ καλωδιο συνδεσης με φορτιστη ειναι ok αφου χρηιμοοποιοντας τα ιδια φορτισα το μεσημερι το universal controler Logitech Harmony!

 

Υ.Γ: Οντως δε μου χε δωσει τη παραμικρη ενδειξη οτι θα κανει τετοια ομορφια...

Link to comment
Share on other sites

μιας και ειμαι ψιλοάσχετος με αντροιτ, μπορει καποιος να βοηθήσει? προσπαθώ να περάσω μια εφαρμογη στο τηλ αλλα μέσω συνδεσης με υπολογιστη. Οταν παω ομως με το file manager στο τηλ, δεν βρικω το directory και τa files που εκανα copy! μηπως πρεπει να ειμαι root? συγγνωμη αν ολα αυτα σας ακουγονται γελεοια, αλλα δεν βρηκα ακρη!

 

Εννοείς ότι θέλεις να μεταφέρεις κάποια αρχεία apk απο τα οποία θα εγκαταστάσεις κάποιες εφαρμογές. Σωστά?

 

Αν ναι, θα κανεις τα εξής:

Θα κατεβάσεις απο το play ένα file explorer πχ τον ES explorer.

Θα συνδέσεις την συσκευη στον υπολογιστή σου. Ελπίζω να ξέρεις πως συνδέεται.

Μόλις κουμπωσεις την USB, θα σου βγάλει στο κινητο, στην μπάρα το σήμα της USB. Θα πάτησεις πάνω στο εικονίδιο που σου δίνει την δυνατότητα να βλέπει ο υπολογιστής το κινητο σαν εξωτερικό δίσκο.

Πλέον θα βλέπεις όλους τους φακέλους που έχεις στο HTC. Θα δημιουργησεις εκει ένα φάκελο και θα τον ονομασεις Apps.

Μέσα εκει θα ρίχνεις όλα τα αρχεία apk.

Αφου το κανεις, θα αποσυνδεθεις και θα ανοίξεις τον file explorer, θα βρεις τον φάκελο που δημιουργησες και κάνοντας διπλό κλικ στο αρχείο apk της εφαρμογής θα εγκατασταθεί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κι εγώ μετά από 19 ημέρες συμβίωσης μαζί του θα το επιστρέψω. (αγορά από expansys, παραλαβή 02/04/2012)

Πήγα στο πλαίσιο σήμερα και του έκανα απευθείας σύγκριση με το μοντέλο που είχαν για έκθεση και όντως

το δικό μου είχε μια κιτρινωπή απόχρωση (όπως σας είχα γράψει στην αρχή του thread) σε όλη την οθόνη, ενώ και η φωτεινότητα ήταν μειωμένη (εννοείται με τις ίδιες ρυθμίσεις και στα δύο).

Το παρατήρησε και ο πωλητής.

Συνιστώ σε όσους θεωρούν πως το κινητό τους έχει κάποιο πρόβλημα να το συγκρίνουν απευθείας σε καταστήματα που το έχουν προς έκθεση.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κι εγώ μετά από 19 ημέρες συμβίωσης μαζί του θα το επιστρέψω. (αγορά από expansys, παραλαβή 02/04/2012)

Πήγα στο πλαίσιο σήμερα και του έκανα απευθείας σύγκριση με το μοντέλο που είχαν για έκθεση και όντως

το δικό μου είχε μια κιτρινωπή απόχρωση (όπως σας είχα γράψει στην αρχή του thread) σε όλη την οθόνη, ενώ και η φωτεινότητα ήταν μειωμένη (εννοείται με τις ίδιες ρυθμίσεις και στα δύο).

Το παρατήρησε και ο πωλητής.

Συνιστώ σε όσους θεωρούν πως το κινητό τους έχει κάποιο πρόβλημα να το συγκρίνουν απευθείας σε καταστήματα που το έχουν προς έκθεση.

Διαβάζω τα μηνύματα όσων έχουν πρόβλημα και κανείς ακόμα δεν το έστειλε για service? Η ΗΤC έχει πολύ καλή εξυπηρέτηση τι περιμένετε? Σαν υποψήφιος αγοραστής με κάνατε να μη το σκέφτομαι πια με τόσα προβλήματα που διαβάζω..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι επιστροφές χωρίς σοβαρή αιτία και πιθανώς απο φόβο λόγο αυτών που ακούγονται υπάρχει περίπτωση να μην γίνουν δεκτές και να επιβαρυνθείτε τα μεταφορικά αποστολής και επιστροφής αν έχουν περάσει οι ημέρες του DOA.

Σίγουρα αν αρχίσουν όλοι να επιστρέφουν χωρίς λόγο θα βάλει η HTC περιορισμούς στο τι αποδέχεται.

Δεν το λέω για κάποιον εδω συγκεκριμένα. Γενικά μιλάω.

Άλλωστε όλοι είχατε κάποιο λόγο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κλασικη περιπτωση βλαβης...

Οσο και να το αφησω συνδεδεμενο στο φορτιστη, αποτελεσμα ουδεν!

Και ειμαι βεβαιος οτι φορτιστης κ καλωδιο συνδεσης με φορτιστη ειναι ok αφου χρηιμοοποιοντας τα ιδια φορτισα το μεσημερι το universal controler Logitech Harmony!

 

Υ.Γ: Οντως δε μου χε δωσει τη παραμικρη ενδειξη οτι θα κανει τετοια ομορφια...

Βγαλε την μπαταρια για λιγο,συνδεσε τον φορτιστη στο κινητο (οπως ειναι,χωρις μπαταρια,για 5-10 δευτερολεπτα)βγαλτον και ξαναβαλε την μπαταρια.Συνδεσε παλι το φορτιστη να δεις αν φορτιζει.Θα σου προτεινα να κανεις και μια δοκιμη με ενα καλωσιο usb συνεδεμενο στο pc.Αν δεις οτι μετα απο ολα αυτα και παλι δεν φορτιζει και δεν ανοιγει,πολυ φοβαμαι για προβλημα σε πλακετα η μπαταρια με το πρωτο να ειναι το πιθανοτερο,οποτε το στελνεις πισω χωρις δευτερη σκεψη.
Link to comment
Share on other sites

Βγαλε την μπαταρια για λιγο,συνδεσε τον φορτιστη στο κινητο (οπως ειναι,χωρις μπαταρια,για 5-10 δευτερολεπτα)βγαλτον και ξαναβαλε την μπαταρια.Συνδεσε παλι το φορτιστη να δεις αν φορτιζει.Θα σου προτεινα να κανεις και μια δοκιμη με ενα καλωσιο usb συνεδεμενο στο pc.Αν δεις οτι μετα απο ολα αυτα και παλι δεν φορτιζει και δεν ανοιγει,πολυ φοβαμαι για προβλημα σε πλακετα η μπαταρια με το πρωτο να ειναι το πιθανοτερο,οποτε το στελνεις πισω χωρις δευτερη σκεψη.

Η μπαταρια δεν βγαινει :hypno:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι θέλεις να μεταφέρεις κάποια αρχεία apk απο τα οποία θα εγκαταστάσεις κάποιες εφαρμογές. Σωστά?

 

Αν ναι, θα κανεις τα εξής:

Θα κατεβάσεις απο το play ένα file explorer πχ τον ES explorer.

Θα συνδέσεις την συσκευη στον υπολογιστή σου. Ελπίζω να ξέρεις πως συνδέεται.

Μόλις κουμπωσεις την USB, θα σου βγάλει στο κινητο, στην μπάρα το σήμα της USB. Θα πάτησεις πάνω στο εικονίδιο που σου δίνει την δυνατότητα να βλέπει ο υπολογιστής το κινητο σαν εξωτερικό δίσκο.

Πλέον θα βλέπεις όλους τους φακέλους που έχεις στο HTC. Θα δημιουργησεις εκει ένα φάκελο και θα τον ονομασεις Apps.

Μέσα εκει θα ρίχνεις όλα τα αρχεία apk.

Αφου το κανεις, θα αποσυνδεθεις και θα ανοίξεις τον file explorer, θα βρεις τον φάκελο που δημιουργησες και κάνοντας διπλό κλικ στο αρχείο apk της εφαρμογής θα εγκατασταθεί.

 

Τελικά το πρόβλημα ηταν ο astro manager! Αλλαξα file managerm κ ολα καλα!

Edited by artant
Link to comment
Share on other sites

Βγαλε την μπαταρια για λιγο,συνδεσε τον φορτιστη στο κινητο (οπως ειναι,χωρις μπαταρια,για 5-10 δευτερολεπτα)βγαλτον και ξαναβαλε την μπαταρια.Συνδεσε παλι το φορτιστη να δεις αν φορτιζει.Θα σου προτεινα να κανεις και μια δοκιμη με ενα καλωσιο usb συνεδεμενο στο pc.Αν δεις οτι μετα απο ολα αυτα και παλι δεν φορτιζει και δεν ανοιγει,πολυ φοβαμαι για προβλημα σε πλακετα η μπαταρια με το πρωτο να ειναι το πιθανοτερο,οποτε το στελνεις πισω χωρις δευτερη σκεψη.

 

Kαι μενα η πρωτη μου σκεψη το βγαλσιμο μπαταριας ηταν αφου οταν νεκρωνε, αραια και που, το παλιο μου HTC Desire Z αυτο εκανα και γινοταν περδικι!

Ελα ομως που η ρημαδα η μπαταρια στη συσκευη αυτη δε βγαινει!!!

 

Βασικα αφου εχω αποφασισει να ζητησω την αλλαγη της συσκευης (απο εχθες εχω στειλει το σχετικο εμαιλ) νομιζω πως με το να κανω αλχημειες μπας και παρει μπρος σαμποταρω ο ιδιος το αιτημα μου!

Καθοτι αν το κανω και λειτουργησει (βεβαιως ολα αυτα που προτεινεις τα δοκιμασα χωρις αποτελεσμα) αντε μετα να τους πεισεις οτι η συσκευη εχει προβλημα... Και αν δουλεψειο αναθεμα αν σε μια βδομαδα δεν αρχισει ξανα τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Kαι μενα η πρωτη μου σκεψη το βγαλσιμο μπαταριας ηταν αφου οταν νεκρωνε, αραια και που, το παλιο μου HTC Desire Z αυτο εκανα και γινοταν περδικι!

Ελα ομως που η ρημαδα η μπαταρια στη συσκευη αυτη δε βγαινει!!!

 

Βασικα αφου εχω αποφασισει να ζητησω την αλλαγη της συσκευης (απο εχθες εχω στειλει το σχετικο εμαιλ) νομιζω πως με το να κανω αλχημειες μπας και παρει μπρος σαμποταρω ο ιδιος το αιτημα μου!

Καθοτι αν το κανω και λειτουργησει (βεβαιως ολα αυτα που προτεινεις τα δοκιμασα χωρις αποτελεσμα) αντε μετα να τους πεισεις οτι η συσκευη εχει προβλημα... Και αν δουλεψειο αναθεμα αν σε μια βδομαδα δεν αρχισει ξανα τα ιδια...

 

Όταν το βάζεις για φόρτιση το led ανάβει? αν όχι τότε πας για πλακέτα...

Link to comment
Share on other sites

Όταν το βάζεις για φόρτιση το led ανάβει? αν όχι τότε πας για πλακέτα...

Μπα δεν αναβει τιποτα, κανενα σημαδι ζωης... κλινικα νεκρος ο ασθενης!!!

Ο φορτιστης ειναι μαρκας htc.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν αναβει τιποτα, κανενα σημαδι ζωης... κλινικα νεκρος ο ασθενης!!!

Ο φορτιστης ειναι μαρκας htc.

 

Ειναι νεκρο service μονο και αυριο

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν αναβει τιποτα, κανενα σημαδι ζωης... κλινικα νεκρος ο ασθενης!!!

Ο φορτιστης ειναι μαρκας htc.

 

Να το γυρισεις πισω φιλε μου και μην ασχολεισαι αλλο....

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Kαι μενα η πρωτη μου σκεψη το βγαλσιμο μπαταριας ηταν αφου οταν νεκρωνε, αραια και που, το παλιο μου HTC Desire Z αυτο εκανα και γινοταν περδικι!

Ελα ομως που η ρημαδα η μπαταρια στη συσκευη αυτη δε βγαινει!!!

 

Βασικα αφου εχω αποφασισει να ζητησω την αλλαγη της συσκευης (απο εχθες εχω στειλει το σχετικο εμαιλ) νομιζω πως με το να κανω αλχημειες μπας και παρει μπρος σαμποταρω ο ιδιος το αιτημα μου!

Καθοτι αν το κανω και λειτουργησει (βεβαιως ολα αυτα που προτεινεις τα δοκιμασα χωρις αποτελεσμα) αντε μετα να τους πεισεις οτι η συσκευη εχει προβλημα... Και αν δουλεψειο αναθεμα αν σε μια βδομαδα δεν αρχισει ξανα τα ιδια...

 

σοβαρα η μπαταρια δεν βγαινει ? την εχω δει την συσκευη απο κοντα αλλα δεν προσεξα καλα δηλ. δεν εχει βιδες για να ανοιγει η συσκευη απο καπου?

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κολλήσει στα προβλήματα κάποιων συσκευών και κανείς δεν γράφει τίποτα για το πως βλέπει το κινητο τις επιδόσεις του κλπ.

 

Για μένα μετα το update είναι ότι πιο γρήγορο έχω πιάσει στα χέρια μου. Εξαιρετικά smooth σε touching and scrolling, κάτι που συγκρίνω έχοντας δίπλα το iPad 2.

Η μπαταρία βελτιώνεται μέρα με την μέρα. Ότι και να κάνω, βγάζει ολόκληρη μέρα.

Με μέτρια χρήση και fly mode οταν κοιμαμαι μπορει να ξεπεράσει ανετα τις 2 μέρες.

Η οθόνη του φοβερή. Η φωτεινότητα στο minimum αντιστοιχεί πάνω απο το μισό σε σχέση με το Sii.

Χθες ήμουν όλη μέρα έξω στην θάλασσα στο Πάρκο του Φλοισβου. Είναι η μοναδική συσκευη που μπορούσα να χρησιμοποιω στον ήλιο και μάλιστα φορώντας γυαλιά.

 

Η κάμερα βοηθά να τραβας εξαιρετικές πόζες αλλα χρειάζεται βελτίωση. Μια custom ρύθμιση που βελτιώνει πολυ τα πράγματα είναι η μείωση του Saturation. Ένας τύπος στο XDA που φαίνεται να γνωρίζει απο φωτογραφία επισημαίνει ότι ο f2.0 βοηθά τρομερα στις φωτογραφίες με ελάχιστο φωτισμό, αλλα παράλληλα δημιουργεί κάποια αλλα προβλήματα. Οπότε προτείνει αυτη την ρύθμιση που είπα, focus στα σημεία που επικεντρώνεται το πλάνο μας συν σταθερό χέρι.

 

Και το κυριότερο: δεν χορταίνω να την χαζευω. :)

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο gps που προτείνεται ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΥΣΚΕΥΗ;

που να δουλεύει σωστά στην υψηλη αναλυση, να εκμεταλλευεται το tegra, να μη βγαζει τις τρεις τελιτσες στην οθονη;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιο gps που προτείνεται ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΥΣΚΕΥΗ;

που να δουλεύει σωστά στην υψηλη αναλυση, να εκμεταλλευεται το tegra, να μη βγαζει τις τρεις τελιτσες στην οθονη;

 

Τα περισσότερα δουλεύουν άψογα και στη συγκεκριμένη συσκευή. Η κάτω μενού μπάρα με τις 3 τελείες δεν είναι θέμα προγράμματος αλλά software υλοποίησης της HTC. Περισσότερα για τα προγράμματα πλοήγησης εδώ και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τι εννοειτε βγαζει τρεις τελιτσες , :S

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...