Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από όλους εσάς τους τυχερούς που έχετε τη συσκευή μπορεί κάποιος να δοκιμάσει αν κάνει παραμόρφωση η οθονη αν την πιέσεις ελαφρά κυρίως στα άκρα. Αν το κάνει γενικά το θεωρείται πρόβλημα. Που οφείλεται γιατί στο παλιό desire που εχω όσο και να πεζώ το τζαμί δεν υποχωρεί με τίποτα. Είναι θέμα lcd ένατο amoled η είναι θέμα επαφές του gorilla glass πολύ κοντά στην οθονη;

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πέρασα αυτή την rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1587888

αυτο το mod με bravia engine http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1583748

και αυτο για HTC One X software mod grants up to 20% better battery, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1597227

 

ακουσα να υπάρχουν πολλα παράπονα για lag κλπ , το τηλεφωνο δεν πιανεται ειναι τοσο σφαιρα οσο θελεις , η φωτογραφική ειναι καταπληκτικη , και οσο τα τσακαλια στο xda το βελτωνουν τοσο θα ανεβενει .

 

απλα το τηλεφωνο ειναι κορυφη αυτην την στιγμη !!!!!

 

και μια φωτο

 

 

http://i193.photobucket.com/albums/z223/hierophantis/th_Screenshot_2012-04-14-22-40-53.png' alt='th_Screenshot_2012-04-14-22-40-53.png'>

χωρις overclock !!!!!

Edited by ratanplan
Link to comment
Share on other sites

 

@TRUCMAN

Φιλε δειχνει πολυ καλο και με λιγο που ασχοληθηκα, σε καποια βασικα σημεια ειναι καλυτερο απο το SGS2. Πχ με ταυτοχρονη φορτιση και κατεβασμα εφαρμογων σκαλισμα κλπ δεν αισθανθηκα το καψιμο στο πισω μερος.

Γενικα οσα λεγονται εις βαρος του ειναι υπερβολες. Τα lag που γραφονται αφορουν μια απειροελαχιστη καθυστερηση στο ανοιγμα καποιων εφαρμογων του sense.

Κανω και δοκιμες με apex.

 

H καμερα ειναι οτι καλυτερο. Μπορει να υστερει ενα κλικ σε ευκρινια στα γκροπαρισμενα κομματια σε σχεση με iphone κλπ αλλα αυτα που σου δινει με την ταχυτητα ληψης και τις βραδινες φωτο δεν τα παιρνεις απο αλλου.

 

Περισσοτερα εν καιρω.

Σε ευχαριστω,ξερω οτι το ψαχνεις σε σημεια <περιεργα> και περιμενω (και ολα τα παιδια εδω),τις υπολοιπες παρατηρησεις σου.Λεω κι εγω να αλλαξω μετα απο καιρο <γειτονια> και να ερθω προς τα εδω.

Κατι αλλο τωρα,διαβαζω οτι αλλαζετε τη standar sim με microsim,σωστα?

Αν χρειαστει,για καποιο λογο να την βαλουμε αμμεσα σε ενα αλλο τηλεφωνο που παιρνει τη συμβατικη καρτα (πχ,γιατι μας χαλασε το one x),τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?υπαρχουν ανταπτορες γι αυτη τη δουλεια απο microsim σε sim?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Υπάρχουν ναι.

 

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα να μην αλλάξεις κάρτα αλλά να κόψεις την υπάρχουσα με ειδικό εργαλείο. Κρατάς το κομμάτι που περισσεύει σε περίπτωση που το χρειαστείς για να κουμπώνεις την micro-sim αν θέλεις να την βάλεις σε συσκευή με συμβατική θέση για κάρτα sim.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ναι.

 

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα να μην αλλάξεις κάρτα αλλά να κόψεις την υπάρχουσα με ειδικό εργαλείο. Κρατάς το κομμάτι που περισσεύει σε περίπτωση που το χρειαστείς για να κουμπώνεις την micro-sim αν θέλεις να την βάλεις σε συσκευή με συμβατική θέση για κάρτα sim.

 

Kαλο αυτο,μηπως θα μπορουσαμε,μια και ειναι το επισημο thread του one-x και το αφορα αμμεσα,να ξεκινουσαμε εναν οδηγο γι αυτα που θα χρειαστουν οι χρηστες βαζωντας και οδηγιες-τροπους διαμορφωσης της microsim? (δεν ξερω αν υπαρχει σε αλλο thread,δεν το εχω ψαξει)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

H micro sim χρησιμοποιείται πολύ πριν την έλευση του One X και είναι ένα θέμα που δεν αφορά μόνο τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Προς το παρόν μπορείς να απευθυνθείς εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=297499

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απο χθες παιζω και εγω ενα Xone φιλου που μου το εδωσε για σκ να το δω,οντως το τηλεφωνο ειναι σφαιρα,δεν παρατηρησα πουοενα κιτρινα σημαδια στην οθονη μετα απο αρκετο σκισιμο,το sense φαινεται να πινει το αιμα της ram,lagακια υπαρχουν στο sense οτι τιποτα τραγικο,αλλα μετα απο τις aosp δεν το μπορω με τιποτα,wifi πολυ καλο,καμερα εξαιρετικη,ευκολα το Ν1 so far

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα,απο Τεταρτη που πηρα το τηλεφωνο μου εχει κανει 3 επαννεκινησεις τις 2 ενω σερφαρα με wifi ανοιχτο με το ενσωματωμενο προγραμμα πλοηγησης στο πρωτα 5-10 λεπτα,και την τριτη ενω απλως εκανα ανανεωση του status του καιρου στην αρχικη οθονη.Μετα την επαννεκινηση κανω κανονικα πλοηγηση χωρις προβλημα.Δεν μου εχει κανει καποια αλλη επαννεκινηση κανοντας οτιδηποτε αλλο με το κινητο.:worry:

Σημερα το πρωι εκανα μια αλλαγη στα setting του wifi τσεκαροντας το best wifi performance που δεν το ειχα ενεργοποιησω πριν και για να τεσταρο μηπως μου κανει κανα restart ειδα το grand-pri του Πεκινου live απο το κινητο,εβαλα video 1080p να τρεξει κανα μισαωρο και γενικος το ζορισα χωρις κανενα προβλημα μεχρι τωρα με το wifi παντα ανοιχτο,συνηθως το κλεινω οταν δεν το χρησιμοποιο.

Εχει αντιμετωπιση κανενας απο εσας επαννεκινησεις στη συσκευη απο τοτε που το πηρε?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει αντιμετωπιση κανενας απο εσας επαννεκινησεις στη συσκευη απο τοτε που το πηρε?

 

Όχι, οι επανεκκινήσεις δεν είναι κάτι που έχει αναφερθεί. Έχεις κάνει root; Έχεις αλλάξει rom; Μήπως εγκατέστησες κάποια περίεργη εφαρμογή; Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και παρακολούθησε το.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, οι επανεκκινήσεις δεν είναι κάτι που έχει αναφερθεί. Έχεις κάνει root; Έχεις αλλάξει rom; Μήπως εγκατέστησες κάποια περίεργη εφαρμογή; Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και παρακολούθησε το.

Ουτε root,ουτε εχω αλλαξει rom,δεν ασχολουμε με αυτα,εχω βαλει καποια βασικα προγραμματακια.asrto file manager/adobe reader/firefox/bsplayer τιποτα αλλο περιεργο,εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων την πρωτη φορα που μου εκανε restart αλλα την επομενη ημερα παλι μου εκανε και τη μεθεπομενη,περιεργος και τις 3 φορες απο μια φορα παντως σημερα ενω το εχω στη φορτιση ειμαι συνεχεια στο internet και μεχρι τωρα ολα καλως,Αλλα αν μου ξανακανει σκεφτομαι τηλ expansys να το δουνε,ολα τα αλλα τα ανεχομαι αλλα επαννεκινησεις ουτε μια στο εκατομμυριο,γιατι πιθανος να εχει καποιο hardware conflict:worry:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχιστούν επέστρεψε το, δεν είναι φυσιολογικό.

 

Αυτο θα κανω σιγουρα ,αν μου το κανει εστω μια φορα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα,απο Τεταρτη που πηρα το τηλεφωνο μου εχει κανει 3 επαννεκινησεις τις 2 ενω σερφαρα με wifi ανοιχτο με το ενσωματωμενο προγραμμα πλοηγησης στο πρωτα 5-10 λεπτα,και την τριτη ενω απλως εκανα ανανεωση του status του καιρου στην αρχικη οθονη.Μετα την επαννεκινηση κανω κανονικα πλοηγηση χωρις προβλημα.Δεν μου εχει κανει καποια αλλη επαννεκινηση κανοντας οτιδηποτε αλλο με το κινητο.:worry:

Σημερα το πρωι εκανα μια αλλαγη στα setting του wifi τσεκαροντας το best wifi performance που δεν το ειχα ενεργοποιησω πριν και για να τεσταρο μηπως μου κανει κανα restart ειδα το grand-pri του Πεκινου live απο το κινητο,εβαλα video 1080p να τρεξει κανα μισαωρο και γενικος το ζορισα χωρις κανενα προβλημα μεχρι τωρα με το wifi παντα ανοιχτο,συνηθως το κλεινω οταν δεν το χρησιμοποιο.

Εχει αντιμετωπιση κανενας απο εσας επαννεκινησεις στη συσκευη απο τοτε που το πηρε?

 

Μήπως έχεις τον go launcher;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι.Αν βάλετε άλλον launcher και όχι αυτόν του sense ,μπορούν να μπουν τα widgets της HTC;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι.Αν βάλετε άλλον launcher και όχι αυτόν του sense ,μπορούν να μπουν τα widgets της HTC;

 

Νομιζω οχι..τουλαχιστον οχι στον nova

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι.Αν βάλετε άλλον launcher και όχι αυτόν του sense ,μπορούν να μπουν τα widgets της HTC;

 

Νομιζω οχι..τουλαχιστον οχι στον nova

 

Πολύ σπαστικό αυτό .ΣΤο S2 μπορείς να έχεις όλα τα widgets σε οποιονδηποτε launcher ενώ στα κινητά της HTC δυστυχώς όχι.Αν σε εξυπηρετεί κάποιο widget είσαι υποχεωμένος να χρησιμοποιείς τον default launcher.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σπαστικό αυτό .ΣΤο S2 μπορείς να έχεις όλα τα widgets σε οποιονδηποτε launcher ενώ στα κινητά της HTC δυστυχώς όχι.Αν σε εξυπηρετεί κάποιο widget είσαι υποχεωμένος να χρησιμοποιείς τον default launcher.

 

Αυτό ισχύει για τα htc sense widgets και μόνο.

Οποιοδήποτε αλλο widget το βάζεις σε οποιοδήποτε launcher.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο σας εχει παρουσιασει το συγκεκριμενο θεμα; http://www.youtube.com/watch?v=B8EXgXN4Uc4
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο σας εχει παρουσιασει το συγκεκριμενο θεμα; http://www.youtube.com/watch?v=B8EXgXN4Uc4

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο στο δικό μου.

Πάντως πρέπει να είναι θέμα software και όχι hardware.

 

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2 Beta-6

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου το κανει στο broswer ορισμενες φορες και ειδικα οταν παω πισω.βεβαια οταν μου εμφανιστει παω στο youtube να δω αν γινεται κ κει και εμφανιζεται αλλα οχι παντα.στο xda εχει παρει διαστασεις το θεμα και καποιος ειπε να απεργοποιησουμε το fastboot.το εκανα.μετα επανεκινηση το ζορισα να δω αν θα εμφανιστει κ μου το κανε μια φορα μονο παλι στο browser οταν πατησα για να παω στη προηγουμενη σελιδα.ελπιζω να ειναι software το θεμα..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια απο παλιά έχω σταματήσει να διαβάζω για προβλήματα συσκευών στο Xda.

Υπάρχουν χιλιάδες μέλη με διαφορετικό επίπεδο γνώσεων και το χειρότερο με το που κάνουν έγγραφη αρχίζουν να πειράζουν την συσκευη τους χωρίς να ξέρουν τι κάνουν τις περισσότερες φορές.

Μετα αρχίζουν να αναφέρουν προβλήματα που κανείς δεν ξέρει να οφείλονται σε κάτι που έκαναν οι ίδιοι η αν προέρχονται απο την συσκευη.

Προτιμώ να βγάζω συμπεράσματα απο τις εντυπώσεις των μελών του δικού μας φόρουμ που τους γνωρίζω και μπορω να κρίνω την βαρύτητα των λόγων τους.

 

Διαβάζω στο Xda για σκληρή πίεση στις γωνίες της οθόνης και διερωτώμαι " λες να το παρακαναν και με την πίεση να προξένησαν καμία ζημιά?

Εγω χθες πρώτη μέρα με το ΗΟΧ, την πέρασα κάνοντας τεστ.

Έκανα όλα όσα ακούγονται. Δοκίμασα με το ενσωματωμένο τεστ οθόνης που διαθέτει ο EF Task Manager, πιεσα τις γωνίες όσο μπορω μέσα σε νομό πλαίσια, ζορισα την συσκευη με παιχνίδια και benchmarks για να ανεβάσει θερμοκρασία, τράβηξα φωτο και βίντεο σε δύσκολες συνθήκες και πολλα αλλα.

Δεν βρήκα τίποτα.

 

Τι δεν μου άρεσε?

Το power button στην κορυφή.

 

Η micro USB στο πλάι και χωρίς κάλυμμα.

 

Η βιντεοσκόπηση σε συνθήκες περίεργου φωτισμού όχι απλα βραδινά, αλλα με προβολείς διάσπαρτους και ανθρώπους να κινούνται μεταξύ της κάμερας και του σημείου που εστιαζεις. Παρατήρησα ότι χάνεται το focus πχ απο το φως που αντανακλά στην καραφλα αυτού που περνά μπροστά σου :D:lol: η απο στιγμιαία αλλαγή του φωτισμού.

 

Η καθυστέρηση στο άνοιγμα κάποιων εφαρμογών πχ Viber. Εννοώ ότι δεν είναι ακαριαιο το άνοιγμα όταν την ανοίγεις μετα απο λίγα λεπτά σε αντίθεση με το αν την ανοίξεις μετα απο 1 λεπτό.

 

Πιστεύω ότι η συσκευη έχει τεράστιες δυνατότητες και παίρνει πολλές βελτιώσεις. Ελπίζω η HTC να τις αξιοποιήσει σύντομα με κάποιο update.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτο για τη πιεση μιλανε στα πλαγια της συσκευης.βεβαια ποιος ο λογος να πιεζεις ετσι μια οθονη δε τον καταλαβα.γιατι γι αυτο που λενε πρεπει να το πιεσεις αρκετα.παντως το θεμα που παρουσιασε το δικο μου το ειδα και σε αλλη συσκευη εδω στην ελλαδα.ας ελπισουμε και παλι να ειναι software.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο για τη πιεση μιλανε στα πλαγια της συσκευης.βεβαια ποιος ο λογος να πιεζεις ετσι μια οθονη δε τον καταλαβα.γιατι γι αυτο που λενε πρεπει να το πιεσεις αρκετα.παντως το θεμα που παρουσιασε το δικο μου το ειδα και σε αλλη συσκευη εδω στην ελλαδα.ας ελπισουμε και παλι να ειναι software.

 

Αυτό που σου κάνει σίγουρα είναι software και επειδή δεν το κάνει σε όλους πιθανώς να οφεικεται σε επίδραση κάποιας εφαρμογής.

Εγώ συνεχίζω να το δοκιμάζω έχοντας περάσει μόνο τις βασικές εφαρμογες, γνωστές και σίγουρες.

 

Στις παρατηρήσεις μου να πω ότι το μέγεθος της συσκευής είναι μεγάλο και οριακό. Παρόλο που έχω μεγάλα δάχτυλα για να φτάσω στην πάνω αριστερή πλευρά της οθόνης πρέπει να χρησιμοποιήσω και το άλλο μου χέρι.

 

Το WiFi και το σήμα είναι πολύ καλύτερο απ αυτό του sgs2.

Η οθόνη δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από την retina.

Η κατανάλωση σε μεγάλο βαθμό οφείλεται στο ics. Είναι κάτι που έχω διαπιστώσει και στο galaxy.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παντως οτι ειναι 4,7 οθονη και ειναι οριακο οπως λες ειναι θετικο.καποτε για μενα τις 4ινσες θεωρουσα οριακες.ο στενομακρος σχεδιασμος του εν λογω κινητου με εχει βολεψει για το ενα χερι τις περισσοτερες φορες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...