Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ποιοτητα φωτογραφιων το one x χανει απο το nexus

σε φυσικοτητα χρωματων στις φωτογραφιες το one x χανει απο το nexus

σε ομαλοτητα βιντεο και ηχου το one x χανει απο το nexus

 

http://www.phonearena.com/reviews/HTC-One-X-vs-Samsung-Galaxy-Nexus_id3001/page/4

TCe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω δε επιρεαστηκα απο τα συγκριτικά του phone arena:D Το παραγγειλα και θα το έχω στα χέρια μου Μ. Σάββατο.

Οπότε θα τεσταρω μόνος μου.:)

Αν δεν είναι όπως το θέλω, τους επόμενους μήνες θα κυκλοφορήσουν 2 κορυφαία smartphones δεν το παντρευομαι κι ολας:lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια αξιζει να το αγορασει κανεις , παντου διαβαζω για βιαστικο software και οτι κολλαει εξαιτιας αυτου εσεις εχετε διαπιστωσει οντως κατι τετοιο ??

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια αξιζει να το αγορασει κανεις , παντου διαβαζω για βιαστικο software και οτι κολλαει εξαιτιας αυτου εσεις εχετε διαπιστωσει οντως κατι τετοιο ??

 

Βέβαια και αξίζει. Είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή την στιγμή. Απλά τα όποια μικροπροβλήματα, είναι οι παιδικές ασθένειες που θα περάσουν με μελλοντικό (ελπίζω σύντομο) update.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πουλησα το μηλο μου , και ενω σκοπευα να παρω το νοτε το δοκιμασα και το μεγεθος ηταν απαγορευτικο οποτε λεω μεχρι να βγει το 5αρι να παρω το htc ( αρκει να το βρω σε καποια καλη τιμη ! )

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε επιρεαστηκα απο τα συγκριτικά του phone arena:D Το παραγγειλα και θα το έχω στα χέρια μου Μ. Σάββατο.

Οπότε θα τεσταρω μόνος μου.:)

Αν δεν είναι όπως το θέλω, τους επόμενους μήνες θα κυκλοφορήσουν 2 κορυφαία smartphones δεν το παντρευομαι κι ολας:lol:

τελικα κωστα δεν κρατηθηκες ε?

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια μετα απο 2-3 φορτισεις δειχνει να στρωνει. Το gps του κλειδωνει ακαριαια μεσα στο σπιτι.

 

To instagram μετα απο update,υποστηριζει την καμερα του one X.

 

Τα μικροπροβληματακια με τον browser εξαφανιστηκαν

 

Το μονο αρνητικο που βλεπω μεχρι στιγμης,ειναι,οτι ερχεται το s3:p

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

τελικα κωστα δεν κρατηθηκες ε?

 

Παναγιώτη όπως έχω πει, αγοράζω κινητά μόνο απο Ελλάδα λόγο διετούς εγγύησης και καλύτερης τιμής. Οπότε αν δεν το έπαιρνα τώρα θα έπρεπε να περιμένω τέλος Σεπτέμβρη που θα είμαι Ελλάδα.

Τότε η τιμη του Sii θα είναι ακόμα μικρότερη. Είπα μιας και θα είμαι Ελλάδα για Πάσχα να το πάρω για δοκιμη και τον Σεπτέμβριο βλέπω κανά ελαφρά μεταχειρισμένο SGSiii ώστε να μην χάσω απο την μετα πώληση πολλα.

Ευτυχώς κάποιος φίλος συμφορουμιτης μέσω γνωστού του μεσολάβησε να το πάρω γύρω στα 70€ φθηνότερα απ ότι το έχουν στο skroutz αυτή την στιγμή. Οπότε το αποφάσισα.

 

Η μπαταρια μετα απο 2-3 φορτισεις δειχνει να στρωνει. Το gps του κλειδωνει ακαριαια μεσα στο σπιτι.

 

To instagram μετα απο update,υποστηριζει την καμερα του one X.

 

Τα μικροπροβληματακια με τον browser εξαφανιστηκαν

 

Το μονο αρνητικο που βλεπω μεχρι στιγμης,ειναι,οτι ερχεται το s3:p

 

Γιάννη είπαμε: θα δείξει το πράγμα μόνο του.:D

Εγω πιστεύω ότι στο Siii η Samsung θα ακολουθήσει την τακτική της apple και θα είναι σφιχτή στα specs. Μάλλον θα δοθεί έμφαση στην εμφάνιση - ποιότητα με πιθανώς αμφίβολο αποτέλεσμα αν ισχύουν όσα είδαμε τελευταία. Απο εκει και πέρα θα έχει κι αυτο βελτιωμένη κάμερα και GPU. Δεν το βλέπω να πηγαίνει σε τετραπυρηνο αφού ξέρουν ότι και το iPhone 5 θα συνεχίσει με διπυρηνο.

Όπως και να χει, αν είναι τόσο καλό όσο περιμένουμε, εδω θα είμαστε. Δεν υπογράφουμε συμβόλαιο με καμία εταιρεία.

Στην παρούσα φάση το One X έχει όσα μας λείπουν.

 

Υπάρχει σε ελληνικό μαγαζί καμία φθηνή θήκη σε λευκό μέχρι να μου έλθει η γνήσια HTC που παραγγειλα απο eBay?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το παράγγειλα και εγώ αύριο μου έρχεται σε λευκό άντε να δούμε μετά απο galaxy s2 και xperia s τον τελευταίο μήνα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το παρελαβα και εγω το κινητο σημερα σε λευκο χρωμα βεβαιως,και σαν το πρωτο μου κινητο htc μπορω να πω για την αριστη ποιοτητα κατασκευης και το πολυ καλο ντιζαιν,η οθονη του τρομερη πολυ ωραια φυσικα χρωματα και ανετα το χειριζομαι με το ενα χερι(οτιδηποτε μικροτερο κατω απο 4 ιντσες απλα δε παιζει).Μου εκανε εντυπωσει το ποσο λεπτο ειναι και ανετο στη χρηση του:)

Για τα τεχνικα χαρακτηριστικα τα σχολια ειναι περιττα.

Τωρα οσων αφορα το λειτουργικο και το ice cream δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα σε σχεση με τη 2.3 και το xperia arc που περασε απο τα χερια μου 1 χρονο πριν και εχοντας για κανα 5μηνο το N9 προσωπικη μου αποψη ειναι οτι το meego σαν λειτουργικο ειναι μια κλαση πανω απο αποψη απλοτητας χρησης,διαχειρησεις εφαρμογων,multitasking το swipe ηταν μοναδικο στο δικο μου ματι βεβαια.Πιστευω ενας συνδυασμος του meego με αυτο το τηλεφωνο θα ηταν ο ιδανικος και το ice cream απλως θα ηταν μια μακρινη αναμνηση και στο χρονοντουλαπο της ιστοριας:p

Εχω βεβαια και καποιες αποριες

1. Υπαρχει δυνατοτητα να μπαινω στο στην επιφανεια εγρασιας του κινητου με αλλο τροπο περα απο το κουμπι ανοιγματος-κλεισιματος κινητου απο αναμονη δηλαδη.

2. Πως μπορω να κλεινω τις εφαρμογες που εχω ανοιξει χωρις να πηγαινω στο task manager, με αλλον τροπο δηλαδη.

3. Πως μπορω να βαλω wifi-bluetooth-3G σαν μια ομαδα widget στην επιφανεια εργασιας ετσι ωστε απο εκει να τα διαχειριζομαι και οχι μεσα απο τα setting

4.Πως μπορω να να ρυθμισω με τετοιο τροπο το wifi και το 3G ετσι ωστε οταν ειμαι σπιτι πχ και θελω να μπω ιντερνετ να το κανει αυτοματα με wifi και οχι με 3G και οταν ειμαι εξω εξισου αυτοματα με 3G

5.Aν υπαρχει καποιος καλος player που και να παιζει mkv αρχεια και εξωτερικους υποτιτλους.

Ευχαριστω και συγγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα μου:p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το παρελαβα και εγω το κινητο σημερα σε λευκο χρωμα βεβαιως,και σαν το πρωτο μου κινητο htc μπορω να πω για την αριστη ποιοτητα κατασκευης και το πολυ καλο ντιζαιν,η οθονη του τρομερη πολυ ωραια φυσικα χρωματα και ανετα το χειριζομαι με το ενα χερι(οτιδηποτε μικροτερο κατω απο 4 ιντσες απλα δε παιζει).Μου εκανε εντυπωσει το ποσο λεπτο ειναι και ανετο στη χρηση του:)

Για τα τεχνικα χαρακτηριστικα τα σχολια ειναι περιττα.

Τωρα οσων αφορα το λειτουργικο και το ice cream δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα σε σχεση με τη 2.3 και το xperia arc που περασε απο τα χερια μου 1 χρονο πριν και εχοντας για κανα 5μηνο το N9 προσωπικη μου αποψη ειναι οτι το meego σαν λειτουργικο ειναι μια κλαση πανω απο αποψη απλοτητας χρησης,διαχειρησεις εφαρμογων,multitasking το swipe ηταν μοναδικο στο δικο μου ματι βεβαια.Πιστευω ενας συνδυασμος του meego με αυτο το τηλεφωνο θα ηταν ο ιδανικος και το ice cream απλως θα ηταν μια μακρινη αναμνηση και στο χρονοντουλαπο της ιστοριας:p

Εχω βεβαια και καποιες αποριες

1. Υπαρχει δυνατοτητα να μπαινω στο μενου του κινητου με αλλο τροπο περα απο το κεντρικο κουμπι.

2. Πως μπορω να κλεινω τις εφαρμογες που εχω ανοιξει χωρις να πηγαινω στο task manager, με αλλον τροπο δηλαδη.

3. Πως μπορω να βαλω wifi-bluetooth-3G σαν μια ομαδα widget στην επιφανεια εργασιας ετσι ωστε απο εκει να τα διαχειριζομαι και οχι μεσα απο τα setting

4.Πως μπορω να να ρυθμισω με τετοιο τροπο το wifi και το 3G ετσι ωστε οταν ειμαι σπιτι πχ και θελω να μπω ιντερνετ να το κανει αυτοματα με wifi και οχι με 3G και οταν ειμαι εξω εξισου αυτοματα με 3G

5.Aν υπαρχει καποιος καλος player που και να παιζει mkv αρχεια και εξωτερικους υποτιτλους.

Ευχαριστω και συγγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα μου:p

 

καλησπερα alextrela

σχετικά με τις εφαρμογές στο android δεν χρειάζεται να τις κλείνεις ειναι φτιαγμένο ετσι το λειτουργικό ειναι φτιαγμένο να διαχωρίζετε μόνο του τις εφαρμογες τα taskmanger μαλλον κακο κανουν παρα καλο!!

3.εχει widget με wifi-bluetooth-data πατώντας παρατεταμένα στην οθόνη,widget

4.αυτο δεν γίνεται θα πρεπει εσυ να διαχειρίζεσαι τα data απο που θα δουλευουν 3g η wifi.

5. υπάρχει ο mx video player

αυτα τα λίγα πιστεύω να βοήθησα

Edited by eliasmad
Link to comment
Share on other sites

παιδια νομιζω οτι η μπαταρια θα παει καλα!...μεχρι τωρα πανε καλα τα πραγματα....βγαζει μια μερα και εχω κανει μον 2 φρτισεις.
Link to comment
Share on other sites

Οσων εφορα την πρωτη ερωτηση αν υπαρχει δυνατοτητα να μπαινω στο στην επιφανεια εγρασιας του κινητου με αλλο τροπο περα απο το κουμπι ανοιγματος-κλεισιματος κινητου απο αναμονη δηλαδη.

Καλα αυτο με το wifi-3G και ποτε να μπαινει στο ιντερνετ η οχι και με ποιο τροπο δεν υπαρχει καποιο προγραμμα απο το market?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οσων εφορα την πρωτη ερωτηση αν υπαρχει δυνατοτητα να μπαινω στο στην επιφανεια εγρασιας του κινητου με αλλο τροπο περα απο το κουμπι ανοιγματος-κλεισιματος κινητου απο αναμονη δηλαδη.

Καλα αυτο με το wifi-3G και ποτε να μπαινει στο ιντερνετ η οχι και με ποιο τροπο δεν υπαρχει καποιο προγραμμα απο το market?

φιλε μου να εχεις συνεχως ανοικτο το wifi...οταν εισαι σπιτι θα συνδεεσαι αυτοματα στο wifi ενω οταν εισαι εκτος εμβελειας θα συνδεεσαι με το 3g του παροχου σου....εαν δεν θελεις internet κλεινεις τα δεδομενα κινητης τηλεφωνιας οποτε γουσταρεις
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να εχεις συνεχως ανοικτο το wifi...οταν εισαι σπιτι θα συνδεεσαι αυτοματα στο wifi ενω οταν εισαι εκτος εμβελειας θα συνδεεσαι με το 3g του παροχου σου....εαν δεν θελεις internet κλεινεις τα δεδομενα κινητης τηλεφωνιας οποτε γουσταρεις

Εγω ελεγα οταν ειμαι σπιτι ας πουμε και παταω ιντερνετ για να μπω, και αυτοματα συνδεεεται στο ιντερνετ με wifi,και αντιστοιχα οταν ειμαι εξω και παταω πχ facebook να μπαινω αυτοματα με 3G οπως μου το εκανε με το Ν9,χωρις να ασχολουμε καθολου με ανοιξε-κλεισε τα αντιστοιχα widget.:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να εχεις συνεχως ανοικτο το wifi...οταν εισαι σπιτι θα συνδεεσαι αυτοματα στο wifi ενω οταν εισαι εκτος εμβελειας θα συνδεεσαι με το 3g του παροχου σου....εαν δεν θελεις internet κλεινεις τα δεδομενα κινητης τηλεφωνιας οποτε γουσταρεις

 

 

Εγω ελεγα οταν ειμαι σπιτι ας πουμε και παταω ιντερνετ για να μπω, και αυτοματα συνδεεεται στο ιντερνετ με wifi,και αντιστοιχα οταν ειμαι εξω και παταω πχ facebook να μπαινω αυτοματα με 3G οπως μου το εκανε με το Ν9,χωρις να ασχολουμε καθολου με ανοιξε-κλεισε τα αντιστοιχα widget.:)

 

το ιδιο λετε.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο λετε.

Μα εγω λεω οχι να το εχω μονιμα ενεργοποιημενο το wifi και οταν ειμαι στο σπιτι να συνδεομαι αντιστοιχα με wifi, να το εχω ας πουμε σε καθεστος αδρανοποιησεις και οταν ειμαι σε εμβελεια και παταω facebook ενεργοποιηται και μπαινω με wifi,και οταν βγαινω απο το facebook να αδρανοποιηται ξανα, το ιδιο και εξω αντιστοιχα με το 3G:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ok....:p Οσων εφορα αν υπαρχει δυνατοτητα να μπαινω στην επιφανεια εγρασιας του κινητου με αλλο τροπο περα απο το κουμπι ανοιγματος-κλεισιματος κινητου απο αναμονη δηλαδη,υπαρχει η'οχι λογω android

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με custom ROM θα μπορείς... λίγο υπομονή μέχρι να βγουν!

Καταλαβα αρα το συγκεκριμενο πληκτρο του κινητου θα ειναι το αντιστοιχο on-off του τηλεκοντρολ της τηλεορασης:( και βλεπουμε....

Μηπως το ιδιο ισχυει να εμφανιζεται η ωρα στη lock screen η' γινεται με καποιο προγραμματακι απο το android,η δεν γινεται γενικως στο android?

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα αρα το συγκεκριμενο πληκτρο του κινητου θα ειναι το αντιστοιχο on-off του τηλεκοντρολ της τηλεορασης:( και βλεπουμε....

Μηπως το ιδιο ισχυει να εμφανιζεται η ωρα στη lock screen η' γινεται με καποιο προγραμματακι απο το android,η δεν γινεται γενικως στο android?

 

Kανονικα εμφανιζεται η ωρα στην lock screen.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σε κατασταση αναμονης του κινητου να εμφανιζει την ωρα εννοω εφοσων ναι,μπορεις να πεις τα βημματα..ευχαριστω

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε κατασταση αναμονης του κινητου να εμφανιζει την ωρα εννοω εφοσων ναι,μπορεις να πεις τα βημματα..ευχαριστω

 

αν εννοείς να φαίνεται όπως το ενεργό screensaver που έχουν τα Nokia όχι δε γίνεται,για τις amoled όπως του note Π.χ. υπάρχει το no led απ το μάρκετ αλλά το one x δεν έχει amoled

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παντως οσων αφορα την αυτοματη ενεργοποιηση/απενεργοποιηση wifi και 3G αναλογως με το που βρισκεσαι και ποτε θες να συνδεθεις στο ιντερνετ δεν παιζει στο android,παρα μονο χειροκινητα οπως το ελεγα παραπανω και απαντησε σωστα ο φιλος 'eliasmad' πιο πανω

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...