Jump to content

Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91


Plak4ever
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρω μεγαλο πλεονεκτημα στο zenithink μας την δυνατοτητα προσβασης στο διαδικτυο ενσυρματα μεσω καλωδιου ethernet με την χρηση του μετατροπέα ethernet tomicro usb που μας παρεχει ο κατασκευαστης. Χρονια τωρα εχω διακοψει καθε ασυρματο πομπό μεσα στο σπιτι και το wi fi ειναι μονο για ωρες αναγκης (ας μην το θιξουμε αν εχω δικιο η οχι διοτι εχω αντιληφθει οτι ολα ειναι αμφιλεγομενα πανω σε αυτο το θεμα, εγω απλως θελω να εχω το κεφαλι μου ησυχο χωρις αμφιβολίες).

Αυτο που με αγχωνει ελαφρως ειναι η αντοχη του παρεχομενου μετατροπέα ethernet to micro usb. Θα την παλεψει καθολου με το βαλε-βγαλε, πτωσεις κτλ ? Γι' αυτο, μιας και οπως λεει η λαϊκη ρηση "των φρονίμων τα κοπελια πριν πεινασουν παραγγελνουν", ειπα να το ψαξω το θεμα μηπως και καταφερω να παραγγείλω ενα δευτερο μετατροπέα ethernet to micro usb ως καβατζα για το μελλον. Ειδα λοιπόν οτι τετοιος μετατροπέας ολόϊδιος δεν υπάρχει. Τον εχει βρει κανεις ? Υπαρχουν ομως ανταπτορες ethernet to full usb.

Θελω λοιπόν την γνωμη σας πανω στο εξης: αν αγορασω αυτόν τον μετατροπέα ή αυτόν (προτιμω τον δευτερο να σας πω την αληθεια) και τον συνδεσω με αυτο το καλωδιο full usb to micro usb , θα δουλεψει στο ταβλετ ? Εχω σοβαρη υποψια οτι δεν θα δουλεψει διοτι αυτοι οι μετατροπεις ειναι σχεδιασμενοι για χρηση σε pc οχι σε ταβλετ. Τί λέτε ?

 

Edit:

Τωρα μολις ανακαλυψα και αυτον τον μετατροπεα που ο πωλητης του ισχυριζεται οτι λειτουργει και σε android tablets. Βεβαια και αυτον χρτειαζεται συνδεση με καλωδιο full usb to micro usb. ΕΙναι ομως ολοιδιος μετατροπεας με αλλους που πουλανε στο ebay σε πολυ χαμηλοτερη τιμη στους οποιους ομως δεν μνημονευεται η υποστηριξη android tablet .Λετε οντως να ειναι εξειδικευμενος ανταπτορας για τα ταβλετ ή κανουν ολοι για ταβλετ και αυτος απλως παει να μας φαει τσαμπα τα ευρω μας ?

Edited by gianniskriti
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 436
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω παραγγείλει το εν λόγω τάμπλετ 3/4/2012 και δεν μου έχει έρθει ακόμα είναι φυσιολογικός αυτός ο χρόνος αναμονής; Με ems το εχω παραγγείλει...Δημήτρης - Πάτρα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει το εν λόγω τάμπλετ 3/4/2012 και δεν μου έχει έρθει ακόμα είναι φυσιολογικός αυτός ο χρόνος αναμονής; Με ems το εχω παραγγείλει...Δημήτρης - Πάτρα

 

απο mairymobile?λογικα την αλλη εβδομαδα θα σου εχει ερθει.κανε και μια ερωτηση στο ταχυδρομειο μηπως εχει ερθει ηδη...

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ δεν δούλεψε καθόλου και δεν καταλαβαινω γιατι μας το εδωσαν....εχω αρχισει να ανησυχω αν και προσπαθησαν να με καθησυχάσουν τα παιδιά εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει το εν λόγω τάμπλετ 3/4/2012 και δεν μου έχει έρθει ακόμα είναι φυσιολογικός αυτός ο χρόνος αναμονής; Με ems το εχω παραγγείλει...Δημήτρης - Πάτρα

 

πιο μεγαλη σημασια ομως εχει οχι το ποτε το παραγγειλες αλλα το ποτε το εστειλαν. σιγουρα θα περασαν 5-8 ημερες. εμενα το εδιωξαν την 9η ημερα με την παραγγελια μου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας στις ρυθμίσεις των εφαρμογών και στην καρτέλα με τις εφαρμογές που τρέχουν να δεις πόση ram καταναλώνουν οι εφαρμογές και πόση είναι ελεύθερη.

 

Τελικά είναι 1g αν και λέει 884.

[ATTACH]25039[/ATTACH]

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπεις είναι ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος της συσκευής. Για την ram θα πας στην καρτέλα "εκτελείται"..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπεις είναι ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος της συσκευής. Για την ram θα πας στην καρτέλα "εκτελείται"..

 

οποτε 838 mb ειναι λοιπόν.αρα ειναι με την 1g.

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα μέσα σε ένα μήνα!!

 

 

 

ενώ ήταν σε ένα site

http://www.sintagespareas.gr/

( η μάνα μου το άνοιξε)

άρχισαν να ακούγονται μουσικές και ομιλίες (πιθανώς κάποιο διαφημιστικό)

 

ΔΕΝ επέστρεφε στο HOME και δεν ανταποκρίνονταν σε τίποτε

 

πατώντας το οφφ έκλεισε ΚΑΙ δεν ανοίγει καθόλου!!!!!

το πετάμε ή φτιάνεται

 

επαναλαμβάνω δεν ανοίγει καθόλου τίποτε!!

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα μέσα σε ένα μήνα!!

 

 

 

ενώ ήταν σε ένα site

http://www.sintagespareas.gr/

( η μάνα μου το άνοιξε)

άρχισαν να ακούγονται μουσικές και ομιλίες (πιθανώς κάποιο διαφημιστικό)

 

ΔΕΝ επέστρεφε στο HOME και δεν ανταποκρίνονταν σε τίποτε

 

πατώντας το οφφ έκλεισε ΚΑΙ δεν ανοίγει καθόλου!!!!!

το πετάμε ή φτιάνεται

 

επαναλαμβάνω δεν ανοίγει καθόλου τίποτε!!

 

Πάρε μια καρφιτσα και κάνε ρισταρτ από την μεριά που είναι οι υποδοχες

και μετά ανοιξετο.έχει μια μικρή τρυπιτσα

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια καρφιτσα και κάνε ρισταρτ από την μεριά που είναι οι υποδοχες

και μετά ανοιξετο.έχει μια μικρή τρυπιτσα

 

Τίποτε..... καμιά άλλη ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάνω κάτι λάθος. Μιλάω για την επιλογή ρυθμίσεις - > γλώσσα και εισαγωγή -> πληκτρολόγιο και μέθοδοι εισόδου -> πληκτρολόγιο android - > γλώσσες εισόδου. Εκεί δεν υπάρχουν τα ελληνικά στη λίστα. Εκτός αν υπάρχει άλλος τρόπος να προσθέσω ελληνικό πληκτρολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάνω κάτι λάθος. Μιλάω για την επιλογή ρυθμίσεις - > γλώσσα και εισαγωγή -> πληκτρολόγιο και μέθοδοι εισόδου -> πληκτρολόγιο android - > γλώσσες εισόδου. Εκεί δεν υπάρχουν τα ελληνικά στη λίστα. Εκτός αν υπάρχει άλλος τρόπος να προσθέσω ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Πρέπει να κατεβασεις μια εφαρμογη για ελληνικα στο πληκτρολογιο.αλλιως κατεβασε καποιο πληκτρολογιο που να το εχει εγκατεστημενο οπως το go keyboard .πχ που εχω εγω

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά πληκτρολόγια με Ελληνικά. Εγώ στο ly-f1 χρησιμοποιώ το multiling keyboard το οποίο το βρίσκω πολύ βολικό για tablet!

Ωστόσο όποιος θέλει ics πληκτρολόγιο με Ελληνικά μπορεί να βάλει αυτό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4070995#post4070995

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα μέσα σε ένα μήνα!!

 

 

 

ενώ ήταν σε ένα site

http://www.sintagespareas.gr/

( η μάνα μου το άνοιξε)

άρχισαν να ακούγονται μουσικές και ομιλίες (πιθανώς κάποιο διαφημιστικό)

 

ΔΕΝ επέστρεφε στο HOME και δεν ανταποκρίνονταν σε τίποτε

 

πατώντας το οφφ έκλεισε ΚΑΙ δεν ανοίγει καθόλου!!!!!

το πετάμε ή φτιάνεται

 

επαναλαμβάνω δεν ανοίγει καθόλου τίποτε!!

 

 

 

Καλημέρα σας

Έφτιαξε μόνο του!!!! ???!!!!

 

(μάλλον περίμενε τις εκλογές)

Link to comment
Share on other sites

για οσους το εχουν παραγγειλει και στο tracking page της merrimobiles δεν δειχνει τιποτα, το tracking φαινεται να λειτουργει σε αυτο το link

http://intmail.183.com.cn

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια! Χαιρετιζω το forum καθοτι καινουριος. Παρελαβα σημερα το c91 upgrade απο merimobiles κ εχω το εξης προβλημα. Ανοιγω το wifi συνδεομαι κανονικα στο ασυρματο router (το δικτυο δουλευει κανονικα-τσεκαρισμενα κ με καλο σημα) αλλα δε μπορω να σερφαρω καθολου(WEB PAGE UNAVAILABLE)! Ενσυρματα συνδεθηκα κανονικα.Επισης σε καποια δικτυα μου βγαζει ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ.Ειναι το πρωτο μου tablet κ γενικα δεν ειμαι πολυ σχετικος.Περιμενω εναγωνιως κ ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια! Χαιρετιζω το forum καθοτι καινουριος. Παρελαβα σημερα το c91 upgrade απο merimobiles κ εχω το εξης προβλημα. Ανοιγω το wifi συνδεομαι κανονικα στο ασυρματο router (το δικτυο δουλευει κανονικα-τσεκαρισμενα κ με καλο σημα) αλλα δε μπορω να σερφαρω καθολου(WEB PAGE UNAVAILABLE)! Ενσυρματα συνδεθηκα κανονικα.Επισης σε καποια δικτυα μου βγαζει ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ.Ειναι το πρωτο μου tablet κ γενικα δεν ειμαι πολυ σχετικος.Περιμενω εναγωνιως κ ευχαριστω.

 

Κατέβασε κάποιον άλλο browser όπως π.χ. opera ή dolphin.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα λυθηκε κανοντας reset οταν εσβησε κ δεν ανοιγε καθολου. Το κακο ειναι οτι τη δευτερη μερα η οθονη τα επαιξε! Μοιαζει σαν παλια ασπρομαυρη τηλεοραση που επιανε χιονια που σου χαλαγανε την εικονα. Εχει τυχει σε κανεναν? ΕΥχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω που το πηρα απο δω προβλημα δεν εχω μηπως απο κει πουτα πηρατε ησως επειδη ειναι απο εξωτερικο γιαυτο βγαζουν προβλημα???το δικο μου μια φορα ψιλοκολησε αλλα απο δικια μου *******...τι νας σας πω....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω που το πηρα απο δω προβλημα δεν εχω μηπως απο κει πουτα πηρατε ησως επειδη ειναι απο εξωτερικο γιαυτο βγαζουν προβλημα???το δικο μου μια φορα ψιλοκολησε αλλα απο δικια μου *******...τι νας σας πω....

 

ΟΤαν λες απο δω απο που?εγω και τωρα ακομα ενα ρισταρτ την ημερα του κανω.ειδικα εχω παρατηρησει οτι οταν εχω καποιο παιχνιδι ανοιχτο και δεν κανω εξοδο και κλεισει η οθονη εκει θελει μετα σιγουρα ρισταρτ

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...