Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι η καλύτερη σειρά μην λέμε ότι θελουμε... Breaking bad, fringe, ακόμη και η τρέλα με το lost το ξεπερνάει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, δεν είναι η καλύτερη. Μια απ' τις καλύτερες.

Φυσικά breaking bad και lost στο ίδιο σακούλι με το got.

Για μένα οι 3 κορυφαίες (από όσες έχω δει)

 

Τώρα παρακολουθώ το Chernobyl (HBO) που υπόσχεται πολλά! Καθηλωτικα τα 2 πρώτα επεισόδια!!!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το "ειναι η καλυτερη σειρα" ειναι υποκειμενικο. Σα να λεμε "η καλυτερη ομαδα/ταινια/μπυρα, το καλυτερο κινητο/αυτοκινητο/συγκροτημα κλπ".

Και μετα μπαίνουμε στον φαυλο κυκλο των συγκρισεων..

 

Ομως, το να γραφουμε "Δεν πρόκειται να υπάρξει ανάλογη σειρά ever" ειναι αστειο. Οταν βλεπαμε με μανια και το ιδιο hype το Lost λεγαμε τα ιδια.

Τι σειρες θα δουμε στο μελλον δεν εχουμε ιδεα :lol: οπως δε ξερουμε πχ. τι κινητα/ θα εχουμε στο μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να υπάρξει ανάλογη σειρά ever σε εφέ, εξωτερικά γυρίσματα, budget κτλπ

 

Τα υπόλοιπα είναι για λαϊκή κατανάλωση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να υπάρξει ανάλογη σειρά ever σε εφέ, εξωτερικά γυρίσματα, budget κτλπ

 

Τα υπόλοιπα είναι για λαϊκή κατανάλωση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα υπάρξει όμως στο μέλλον. Ήδη εδώ και κάποια χρόνια οι σειρές έχουν ανέβει πολλά επίπεδα πάνω και έχουν γίνει σε κάποια σημεία καλύτερες και από ταινίες, είτε σε πλοκή, είτε σε εφέ. Οπότε έχουμε πολλά να δούμε ακόμα στο μέλλον.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να υπάρξει ανάλογη σειρά ever σε εφέ, εξωτερικά γυρίσματα, budget κτλπ

 

Τα υπόλοιπα είναι για λαϊκή κατανάλωση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Και εσυ που το ξέρεις; Είσαι κριτής του μπατζετ των παραγωγών; Από την άλλη τα εφέ δεν κάνουν μια σειρά ταινία καλή.. Υπάρχουν σειρές η ταινίες που σε καθηλώνουν με την πλοκή και υπάρχουν αντίστοιχα τρέλα εφέ να περνάει η ώρα (δεν αρέσει και σε ολους αυτό) και να μην σου μένει τίποτα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αρχή έγινε. Όποιος έχει φράγκα για χωσιμο και θέλει να τα πολλαπλασιάσει θα ακολουθήσει το μοτίβο του got.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εσυ που το ξέρεις; Είσαι κριτής του μπατζετ των παραγωγών; Από την άλλη τα εφέ δεν κάνουν μια σειρά ταινία καλή.. Υπάρχουν σειρές η ταινίες που σε καθηλώνουν με την πλοκή και υπάρχουν αντίστοιχα τρέλα εφέ να περνάει η ώρα (δεν αρέσει και σε ολους αυτό) και να μην σου μένει τίποτα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και σιγά τα εφέ εδώ που τα λέμε. Το ψέμα των εφέ και των σκηνικών έκανε μπαμ απ' το χιλιόμετρο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια απ' τις καλύτερες.

Φυσικά breaking bad και lost στο ίδιο σακούλι με το got.

Για μένα οι 3 κορυφαίες (από όσες έχω δει)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

The Sopranos, The wire.

 

Αξεπέραστες.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η καλύτερη σειρά ever τα υπόλοιπα είναι για λαϊκή κατανάλωση από τα παπαγαλάκια.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Modern Family[season 10]

81-Gm-YTN91-KL-RI.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt1442437/episodes?season=10&ref_=tt_eps_sn_10

 

Μια πολυ καλη σεζον. Οι ηθοποιοι φαινεται να τους αρεσει το ολο κλιμα και βγαζουν τον καλυτερο τους εαυτο. Καποια επεισοδια ηταν αρκετα διασκεδαστικα. Ολα τους εχουν τις στιγμες τους και δυσκολα θα βαρεθειτε. Τα περισσοτερα εχουν κατι να δωσουν στον θεατη με ομορφα μηνυματα για το πως ειναι οι πραγματικες οικογενειες. Οτι δεν μπορεσε να κανει το HIMYM και το BBT που χαλασαν μετα τις 3-4 πρωτες σεζον το εχει κανει το Modern Family. Το τελευταιο επεισοδιο εξαιρετικο. Μπραβο τους. 8/10

Link to comment
Share on other sites

The Sopranos, The wire.

 

 

 

Αξεπέραστες.

The Wire είναι από τις επικοτερες σειρές που έχουν βγει.

Το σενάριο και η ηθοποιία του πρέπει να διδάσκεται σε σχολές.

 

Περιμένω από καινούριες το Witcher και Lord of the rings.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

επισης πιστευω οτι τα εφε του game of thrones και οι κατασκευες των σκηνικων πρεπει να γινουν μαθηματα στους επομενους, θα μπορουσαν να διδαχτουν σε σεμιναρια.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δει απόψε το the last watch το ντοκιμαντέρ για το got θα καταλάβει για ποιο λόγο λέγεται η επικοτερη σειρά όλων.

Όμοια υπερπαραγωγή δεν πρόκειται να υπάρξει.

Link to comment
Share on other sites

the wire καταπληκτικες ερμηνειες και breaking bad επισης κορυφη στο ειδος, θα εβαζα και το house of cards αρκετα ψηλα...
ξεκίνησα πρόσφατα το breaking bad δεν εχω λόγια.... απλά σεβασμός

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες για το Breaking Bad!Πραγματικά εκπληκτικό!Δεν έχει τυχαία στο imdb 9,5/10.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Cobra Kai[season 2]

yto-cobrakai-vertical-27x40-132-v1-rgb-600x842.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt7221388/episodes?season=2

 

Τι να γραψεις για αυτη την επικη σειρα? Η πρωτη σεζον ηταν η αρχη. Η δευτερη παει ενα βημα παραπερα και ανεβαζει το επιπεδο. Η αναπτυξη χαρακτηρων και κυριως του Τζοννυ και του Λαρουσο ειναι απιστευτη. Η εισοδος του Κρις ηταν επομενο να φερει μια αρκετα πιο βιαιη δευτερη σεζον και αναμενονται τα χειροτερα στην τριτη σεζον. Υπαρχει το teen κομματι στη σειρα και ειναι απολυτα σεβαστο. Εφηβοι ηταν και οι 2 πρωταγωνιστες μας το 1984 οταν βγηκαν οι ταινιες. Ισως η καλυτερη σειρα αυτη τη στιγμη εδω και 2 χρονια. Εχουν κανει εκπληκτικη δουλεια σε ολα τα επιπεδα. Περιμενουμε με μεγαλη ανυπομονησία την τριτη σεζον. Μπραβο. 9.2/10

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το ποστ παιδιά αλλά μήπως γνωρίζει καποιος αν οι άλλοι παραγωγοί οπως η HBO έχουν δίκη τους πλατφόρμα οπως το Netflix;;Και αν ναι έχουν και υπότιτλους;;Με λίγα λόγια κατι παρόμοιο με Netflix;;Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να γραψεις για αυτη την επικη σειρα? Η πρωτη σεζον ηταν η αρχη. Η δευτερη παει ενα βημα παραπερα και ανεβαζει το επιπεδο. Η αναπτυξη χαρακτηρων και κυριως του Τζοννυ και του Λαρουσο ειναι απιστευτη.

 

Συμφωνω, στις 2 σεζον της σειρας εχουμε μια ισορροπημενη και στρογγυλλεμενη σεναριακη ματια τοσο στον "καλο" οσο και στον "κακο" των ταινιων του '80.

Μονη ενσταση, η σειρα δεν ειναι επικη. Επη ειναι τα Ομηρικα, και με αρκετο ξεχειλωμα εχουμε συμπεριλαβει απο τον Highlander και τον Αρχοντα των Δαχτυλιδιων μεχρι το GoT.

Το Kobra Kai ειναι τιμιοτατο (μακαρι να παρουν παραδειγμα και να κανουν κατι αντιστοιχο και στο 90210), αλλα οχι επικο. Με τη φορα που εχουμε παρει σε λιγο θα γινει επικη και η Μουρμουρα και οι Οικογενειακες Ιστοριες. ))))))))))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, στις 2 σεζον της σειρας εχουμε μια ισορροπημενη και στρογγυλλεμενη σεναριακη ματια τοσο στον "καλο" οσο και στον "κακο" των ταινιων του '80.

Μονη ενσταση, η σειρα δεν ειναι επικη. Επη ειναι τα Ομηρικα, και με αρκετο ξεχειλωμα εχουμε συμπεριλαβει απο τον Highlander και τον Αρχοντα των Δαχτυλιδιων μεχρι το GoT.

Το Kobra Kai ειναι τιμιοτατο (μακαρι να παρουν παραδειγμα και να κανουν κατι αντιστοιχο και στο 90210), αλλα οχι επικο. Με τη φορα που εχουμε παρει σε λιγο θα γινει επικη και η Μουρμουρα και οι Οικογενειακες Ιστοριες. ))))))))))))))))))))))))

Δεν έχεις άδικο κατά μία έννοια. Επικό θα μπορούσαμε να πουμε το game of thrones αλλα το cobra kai το θεωρώ ανώτερο σε πολλά σημεία. Με τον δικό του τρόπο καταφέρνει να κάνει τον θεατή να κολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Οκ το ακούσαμε και αυτό!!

Καλυτερο το COBRA KAI με budget από τα Lidl, από το GOT με παραγωγή εκατομμυρίων ανά επεισόδιο!

Εντάξει, ποιότητα λέμε!! Χαχα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...