Jump to content

Αγοράζοντας Bluetooth GPS!


coki55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 168
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμμ μάλιστα. Δεν έχω πραγματικά ιδέα από e-bay. Δεν υπάρχει περίπτωση να το βρω κάπου αλλού;

 

λίγο που κοίταξα στο σκρούτζ δεν βρήκα τη συγκεκριμένη μάρκα. στο ebay βρωμάει ο τόπος απο holux. ελπίζω να βγεί καλό.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό το Qstarz BT-Q800 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Επί τη ευκαιρία, επειδή αγοράζω νέο PPC με ενσωματωμένο GPS Reciever, το πουλάω. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2232917
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο holux λειτουργεί μια χαρά με το ks20. δεν το τέσταρα ακόμα με ταχύτητα βέβαια.

 

και να προσθέσω ότι έχει πολύ καλή λήψη. μέσα στο σπίτι πρώτο όροφο αν και κοντά στο παράθυρο σκίστικε να βρίσκει δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε? Το προτίνεις δηλαδή; Άντε κάνε όσες δοκιμές μπορείς και πες μας τα αποτελέσματα :)

 

ναι, μεχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος. και η πρώτη εντύπωση είναι συνήθως και η σωστή. μόλις το τεστάρω πλήρως θα ενημερώσω.

 

πάντως κοίτα και το gps που δίνει ο χρήστης giankyr πιο πάνω. πρέπει να είναι καλή περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

τελικά το holuxακι φυσάει. πολύ καλή λήψη, γρήγορο και δείχνει να έχει και μεγάλη αυτονομία. μέχρι τα 150 που το δοκίμασα συμπεριφερόταν πολύ καλά. λίγο στην ακινησία μου τα χάλασε κάποιες φορές δείχνοντάς μου ότι πήγαινα με κανα 2 χιλιόμετρα αλλά ψιλά πράγματα. βέβαια το destinator έκανε τα δικά του, αλλά δε μας πειράζει και πολύ αυτό..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδες καλησπερα-οντας νεος εδω μεσα σχετικα θα θελα να μου προτεινετε καποιο bluetooth gps για το n73 με καλη σχεση τιμης-αποδοσης!δε θελω να ξεφυγω πολυ στα λεφτα-εχω δει το επισημο της nokia το Nokia LD-4W αλλα ξεφευγει αρκετα-εχετε καποια αλλη ιδεα συγκεκριμενου μοντελου?αν το αγορασω και το συνδυασω με καποιο ''πειρατικο'' προγραμμα πλοηγησης απο το ιντερνετ ,θα μπορω να εχω free καθοδηγηση στα ελληνικα και με φωνητικες οδηγιες χωρις να πληρωσω cent σε κρυφες χρεωσεις gprs?ευχαριστω εκ των προτερων και περιμενω πααντησεις ειδικα απο οσους εχουν συνδυασει το καταπληκτικο ν73 με τετοιο bluetooth!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερρα παιδια΄.καλα δεν υπαρχει ουτε ενας να προτεινει ενα καλο και οικονομικο εξωτερικο gps που να ειναι συμβατο με το n73 και το garmin?περιμενω πως και πως!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εχετα κατι υποψην σας να προτεινεται?

που μπορω να βρω καινουρια η και μεταχειρισμενα σε καλη τιμη?

ειναι κατι που πρεπει να προσεξω ως προς τα χαρακτηριστικα?

 

αν υπαρχει προηγουμενη συζητηση παρακαλω κατατοπιστε με...ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Nαι.Το συγκεκριμένο μπορεί να κάνει και εγγραφή διαδρομής και στη συνέχεια να την δεις στο google earth.Ωστόσο αυτη η λειτουργία μπορεί να γίνει και μέσα από κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης όπως destinator ή igo.

Εγώ έχω το roayltek rbt-2110 http://www.semsons.com/robtgpsrsiiv.html

αλλά "ψήνομαι" για το GlobalTop HG-100

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=162308 λόγω της δυνατότητας που έχει να προβάλλει την ταχύτητα στο παρμπριζ του αυτοκινήτου

Link to comment
Share on other sites

ωραια θα μου πουλησεις εμενα το royaltek και παρε εσυ το global οταν βγει!!αν και εγω ψηνομαι τωρα που το λες να παρω το ιδιο...καλη φαση!!!αυτο με τον αριθμο των καναλιων τι ρολο παιζει?προφανως οσα περισσοτερα τοσο καλυτερα...αλλα εχει τοσο εμφανη διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό με τα 51 κανάλια δεν το κατάλαβα ούτε και εγώ.Το μέγιστο που έχω δει είναι μέχρι 12 δορυφόρους.
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

http://www.tompas.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=75

 

Το υπουργείο άμυνας των ΗΠΑ στις 23/9/2008 εξέδωσε ανακοίνωση που επιβεβαίωσε οτι θα σταματήσει να υποστηρίζει την πρόσβαση κωδικοποίησης GPS στις 31/12/2020. Αυτό σημαίνει ότι από την ημερομηνία αυτή και μετά η λειτουργία των σημερινών δεκτών που χρησιμοποιούν τις συχνότητες L1 και L2 θα είναι αβέβαιη.

 

Πηγή: GEO informatics no 8 vol 11

 

ΑΤΜ, τεύχος 193, σελ 25

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...