Jump to content

Asus Padfone


Estefan1960
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν εννοείς φακέλους εφαρμογών στην αρχική οθόνη τοτε απλα κρατάς πατημένο το widget και το πετας πανω σε ενα αλλο, μετα ονομάζεις το φάκελο οπως θες.

 

Να ρωτήσω ξανα, γραφει sms με 160 χαρακτήρες και πως ?

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν εννοείς φακέλους εφαρμογών στην αρχική οθόνη τοτε απλα κρατάς πατημένο το widget και το πετας πανω σε ενα αλλο, μετα ονομάζεις το φάκελο οπως θες.

 

Να ρωτήσω ξανα, γραφει sms με 160 χρακτήρες και πως ?

 

Ναι αυτό ήθελα νά κάνω , ευχαριστώ.....

 

Τωρα όσο αφορά τα σμσ δεν γνωρίζω γιατι δεν στέλνω και πολλά πάντως το κιν όπως ειναι στέλνει μόνο 70 χαρακτήρες.......

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος ενδιαφερετε για αγορα ασ παρει και στο metro mall στα public περασα σημερα και το ειχαν ...εγω δυστυχως σημερα το σκοτωσα γιατι απο ερευνα που εκανα το τηλεφωνο αν και ειναι το καυτερο σε 4,3 ιντσες δυστηχως δεν πουλιεται ευκολα και δεν ηθελα να ρισκαρω να χασω λεφτα ....εν αναμονη του oppo λοιπον το εδωσα τωρα γιατι αν το κρατουσα μεχρι τον μαρτη δυστυχως μετα θα επρεπε να βαλω βαθια το χερι στην τσεπη μιας και το padfone ειδικα τωρα που βγηκε και το 2 κατρακυλαει απο τιμη...δεν το λεω για να επηρρεασω καποιον το ξαναλεω ειναι το καλυτερο διπυρηνο αλλα γι οπιον θελει να το πουλησει να παρει αλλο μετραει και η μεταπωληση...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θελω νά ρωτήσω αν ξερεις κάνεις αν μπορώ νά κάνω κάτι για νά ενισχύσω την ένταση στο κιν???? Για παράδειγμα βλέπω βίντεο στο YouTube η όταν με παίρνουν τηλ δεν ακούγεται καθόλου δυνατό..καμία ιδέα??????
asus padfone
Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος ενδιαφερετε για αγορα ασ παρει και στο metro mall στα public περασα σημερα και το ειχαν ...εγω δυστυχως σημερα το σκοτωσα γιατι απο ερευνα που εκανα το τηλεφωνο αν και ειναι το καυτερο σε 4,3 ιντσες δυστηχως δεν πουλιεται ευκολα και δεν ηθελα να ρισκαρω να χασω λεφτα ....εν αναμονη του oppo λοιπον το εδωσα τωρα γιατι αν το κρατουσα μεχρι τον μαρτη δυστυχως μετα θα επρεπε να βαλω βαθια το χερι στην τσεπη μιας και το padfone ειδικα τωρα που βγηκε και το 2 κατρακυλαει απο τιμη...δεν το λεω για να επηρρεασω καποιον το ξαναλεω ειναι το καλυτερο διπυρηνο αλλα γι οπιον θελει να το πουλησει να παρει αλλο μετραει και η μεταπωληση...

 

Η προσφορα ειναι εκπληκτικη. Αυτο που λες για τη μεταπωληση ισχυει για τα πιο πολλα android. Αφου καινουργιο εχει 270€ ποσο να το πουλησεις μεταχειρισμενο; Οποιος θελει το κορυφαιο διπυρηνο smartphone το οποιο ειναι και πραγματικα φορητο και οχι παντοφλα ας μην το σκεφτεται ουτε λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Το oppo για μένα ειναι σε χειρότερη μοίρα....ποιος την ξέρει εδω...

Το Asus ειναι διαμάντι και μονο την μεταπωληση δε θα πρεπει να σκέφτεται καποιος καθώς εχει ψωμι ακομα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το oppo για μένα ειναι σε χειρότερη μοίρα....ποιος την ξέρει εδω...

Το Asus ειναι διαμάντι και μονο την μεταπωληση δε θα πρεπει να σκέφτεται καποιος καθώς εχει ψωμι ακομα.

 

για το oppo φιλε μου οπως λες οντως ειναι ρισκο αλλα εμαθα απο εγκυρη πηγη οτι οταν διατεθει θα ξεκινησει σην ευρωπη και δικτυο για επισκευη σε περιπτωση βλαβης ..τωρα πως θα ειναι αυτο το δικτυο δεν ξερω ομως το κινητο εχει κορυφαια χαρακτηριστικα οποτε θα το κρατησω μεχρι οποτε και μετα θα αγορασω αλλο...τωρα για το συγκεκριμενο σας ειπα οτι δεν εχει αντιπαλο στην κατηγορια εχουν περασει πολλα απο τα χερια μου και δεν το φτανει κανενα αλλα ομως σκεψου οτι βγηκε το μαιο και το κινητο τοτε κοστιζε περιπου 500 ευρω και τωρα εχει φτασει στα 270 σχεδον μιση τιμη..οποτε δεν μπορω να βασιστω οτι εδω θα σταματησει να πεφτει και γιαυτο το εδωσα μαζι φυσικα με την ταμπλετα...λυπηθηκα πραγματικα αλλα επρεπε να το δωσω και ευτυχως σε καλη τιμη

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

για το oppo φιλε μου οπως λες οντως ειναι ρισκο αλλα εμαθα απο εγκυρη πηγη οτι οταν διατεθει θα ξεκινησει σην ευρωπη και δικτυο για επισκευη σε περιπτωση βλαβης ..τωρα πως θα ειναι αυτο το δικτυο δεν ξερω ομως το κινητο εχει κορυφαια χαρακτηριστικα οποτε θα το κρατησω μεχρι οποτε και μετα θα αγορασω αλλο...τωρα για το συγκεκριμενο σας ειπα οτι δεν εχει αντιπαλο στην κατηγορια εχουν περασει πολλα απο τα χερια μου και δεν το φτανει κανενα αλλα ομως σκεψου οτι βγηκε το μαιο και το κινητο τοτε κοστιζε περιπου 500 ευρω και τωρα εχει φτασει στα 270 σχεδον μιση τιμη..οποτε δεν μπορω να βασιστω οτι εδω θα σταματησει να πεφτει και γιαυτο το εδωσα μαζι φυσικα με την ταμπλετα...λυπηθηκα πραγματικα αλλα επρεπε να το δωσω και ευτυχως σε καλη τιμη

 

νομιζω φιλε μου κανεις λαθος......αν ειμαι σιγουρος ειναι πρωτη φορα που μπορεις να παρεις το κιν μονο του..... υπηρχε μονο ενα καταστημα στην ελλαδα που το εκανε εισαγωγη και αν θυμαμαι καλα το ειχαν 599 η 699 αλλα τα επαιρνες ολα...κιν, ταμπλετ, πληκ, στυλο.....και μου φαινετε λογικο να κανει τοσα πολλα απο την στιγμη που το εφερνε μονο ενας...αν πας e-bay τοτε θα δεις που το κιν στα 270 που το δινουν ειναι τσαμπα.....για ποιο λογο ??? δεν ξερω........

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

νομιζω φιλε μου κανεις λαθος......αν ειμαι σιγουρος ειναι πρωτη φορα που μπορεις να παρεις το κιν μονο του..... υπηρχε μονο ενα καταστημα στην ελλαδα που το εκανε εισαγωγη και αν θυμαμαι καλα το ειχαν 599 η 699 αλλα τα επαιρνες ολα...κιν, ταμπλετ, πληκ, στυλο.....και μου φαινετε λογικο να κανει τοσα πολλα απο την στιγμη που το εφερνε μονο ενας...αν πας e-bay τοτε θα δεις που το κιν στα 270 που το δινουν ειναι τσαμπα.....για ποιο λογο ??? δεν ξερω........

το σετ οταν βγηκε ειχε 860 ευρω περιπου αλλα σαν κοστος το κινητο ειχε 500 ...τωρα το σετ εχει παει 699 στο σκρουτζ και αυτο ειναι μονο σε ενα μαγαζι που προσπαθει απλα να ξεστοκαρει....οι αλυσιδεσ πουλαν ταμπλε και κινητο στα 400..με το στυλο και το πληκτρολογιο παει 600 και παλι αν τα βρεις ολα μαζι...αν δεις λοιπον το κινητο σκετο και επειδει το παρακολουθουσα καιρο εχει χασει περιπου 200 ευρω..το αντιστοιχο one s εχει ακομα 400 και πανω και συν το οτι σε οποια μαγαζια ανταλλλαγης πηγα δεν το επαιρναν με τιποτα ασχετα που τελικα καταφερα να το σπρωξω..αλλα ετσι οπως μου τα γραφεις ποιο πανω δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις τελικα οτι συμφωνεις η οχι?

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

το σετ οταν βγηκε ειχε 860 ευρω περιπου αλλα σαν κοστος το κινητο ειχε 500 ...τωρα το σετ εχει παει 699 στο σκρουτζ και αυτο ειναι μονο σε ενα μαγαζι που προσπαθει απλα να ξεστοκαρει....οι αλυσιδεσ πουλαν ταμπλε και κινητο στα 400..με το στυλο και το πληκτρολογιο παει 600 και παλι αν τα βρεις ολα μαζι...αν δεις λοιπον το κινητο σκετο και επειδει το παρακολουθουσα καιρο εχει χασει περιπου 200 ευρω..το αντιστοιχο one s εχει ακομα 400 και πανω και συν το οτι σε οποια μαγαζια ανταλλλαγης πηγα δεν το επαιρναν με τιποτα ασχετα που τελικα καταφερα να το σπρωξω..αλλα ετσι οπως μου τα γραφεις ποιο πανω δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις τελικα οτι συμφωνεις η οχι?

 

δεν ξερω για να σου πω την αληθεια,,αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι αν το πηρες 270 πακετο με ταμπλετ, τοτε οταν το πουλησεις και 180 να πιασεις η 150 παλι κερδισμενος εισαι...αρκει να το κρατησεις κανα χρονο πρωτα για να ωγαλει τα λαφτα του....

 

οσο για το ονε ς η τιμη του ανεβηκε μονο και μονο γιατι λιγοστεψαν τα μαγαζια εισαγωγης.....και εδω που τα λεμε κι ολας το ονε ς δεν αξιζει 400 με τπτ...320 330 ναι .....

Edited by navi55
asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Την Πεμπτη θα το εχω στα χερια μου και θα το σκαλισω οσο προλαβω. Ελπιζω το ροοτ να ειναι ευκολο. Οσο για το φιλο που θελει 160 χαρακτηρες στα sms ισως να δοκιμαζε το handcent
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι μου αγόρασε μερικά κομμάτια στα 400εύρο και τα πουλάει στο eBay δημοπρασία με κέρδος 150 εύρο. Μόλις τελειώσουν τα κομμάτια που μείναν θα ανεβεί πάλι η τιμή . ;)

 

Όποιος θέλει το λινκ με πμ

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για να σου πω την αληθεια,,αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι αν το πηρες 270 πακετο με ταμπλετ, τοτε οταν το πουλησεις και 180 να πιασεις η 150 παλι κερδισμενος εισαι...αρκει να το κρατησεις κανα χρονο πρωτα για να ωγαλει τα λαφτα του....

 

οσο για το ονε ς η τιμη του ανεβηκε μονο και μονο γιατι λιγοστεψαν τα μαγαζια εισαγωγης.....και εδω που τα λεμε κι ολας το ονε ς δεν αξιζει 400 με τπτ...320 330 ναι .....

φιλε μου δεν ειπα οτι το one s αξιζει και ειδικα σε σχεση με αυτο με τπτ αλλα αυτο ποτε δεν επεσε πολυ χαμηλα για να ξανανεβει μετα κατακορυφα..δε λεω οτι ειναι σωστο αυτο απλα το εμποριο εδω στην ελλαδα ετσι ειναι και δυστυχως ακομα η ασους δεν εχει φτιαξει ονομα εδω...δεν θα το εδινα ανα ηξερα οτι το μαρτη θα εχαν το πολυ 100 ευρω στο σετ...αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα ναι παραπανω απο τοσα ..φαντασου οτι μου ειπαν σ ε μαγαζι οτιο αυτο δεν πουλιεται και μολις θα ερθει και το 2 τοτε ειναι που τετοιου ειδους μαγαζια δεν θα το παιρνουν...και μη νομιζεις αμα ερθει το 2 και φτασει στα 400-450 αυτο θα παρω γιατι τοτε θα εχω πιασει κορυφη απο χαρακτηριστικα και δνε θα καιγομαι για αλλο...επισης κατι τελαιταιο και δεν το λεω με διαθεση να φανω καποιος απο τον αυγουστο και μετα εχω παρει οτι συσκευη υπαρχει στην αγορα απο 2 πυρηνες και πανω και σου ξεναλεω αυτο το μαραφετι ειναι απαιχτο...αλλα παντα υπαρχει ενα αλλα...φιλικα παντα...

Edited by navi55
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ειπα οτι το one s αξιζει και ειδικα σε σχεση με αυτο με τπτ αλλα αυτο ποτε δεν επεσε πολυ χαμηλα για να ξανανεβει μετα κατακορυφα..δε λεω οτι ειναι σωστο αυτο απλα το εμποριο εδω στην ελλαδα ετσι ειναι και δυστυχως ακομα η ασους δεν εχει φτιαξει ονομα εδω...δεν θα το εδινα ανα ηξερα οτι το μαρτη θα εχαν το πολυ 100 ευρω στο σετ...αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα ναι παραπανω απο τοσα ..φαντασου οτι μου ειπαν σ ε μαγαζι οτιο αυτο δεν πουλιεται και μολις θα ερθει και το 2 τοτε ειναι που τετοιου ειδους μαγαζια δεν θα το παιρνουν...και μη νομιζεις αμα ερθει το 2 και φτασει στα 400-450 αυτο θα παρω γιατι τοτε θα εχω πιασει κορυφη απο χαρακτηριστικα και δνε θα καιγομαι για αλλο...επισης κατι τελαιταιο και δεν το λεω με διαθεση να φανω καποιος απο τον αυγουστο και μετα εχω παρει οτι συσκευη υπαρχει στην αγορα απο 2 πυρηνες και πανω και σου ξεναλεω αυτο το μαραφετι ειναι απαιχτο...αλλα παντα υπαρχει ενα αλλα...φιλικα παντα...

 

εννοειτε οτι η asus δεν εχει ονομα στην ελλαδα οσο αφορα τα κιν....ομως ακοη κ να ερθει το 2αρι δεν θα μπω στον κοπο να το αγορασω μονο και μονο για εναν λογο.....ειναι πολυ μεγαλο για τα γουστα μου,προσπαθουσα καιρο να πεισω των εαυτο μου να παρω το σ3 κ δεν το αγορασα γιατι ειναι μεγαλο...σκεψου το 2αρι που θα ειναι λιγο ποιο μεγαλο......οσο για την αγορα που λες οτι υπαρχουν 4πυρινα και θα βγουν και αλλα ακομη ποιο δυνατα, τοτε το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι μιλαμε για κιν και οχι για λαπτοπ....δεν χρειαζετε να εχεισ το τοπ αλλα ατο που σε καλυπτει στην καθημερινη χρηση..........

 

καλη χρονια σε ολους......:up::dance::music:

Edited by navi55
asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας συμφορουμίτης αν υπάρχει επίσημο service στην ελλάδα ; Στο site έχει μονο κάτι σαν hotline.

Greece 00800-44142044 09:00-13:00 ; 14:00-18:00 Mon-Fri

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπόρεσες ρε θηρίο και πήρες όλο το πακέτο με 270; Στο multirama ήταν ανένδοτοι και ήθελαν 400 μαζί με την ταμπλέτα. Αναμένω feedback. Τις εντυπώσεις μου θα τις μοιραστώ λογικά Πέμπτη. Πάντως περιμένω τα καλύτερα και άμα με εντυπωσιάσει με βλέπω να το βουτάω από τον bro γιατί αυτό το nexus 4 έχει παρααργήσει.
Link to comment
Share on other sites

Αν αποτελεί κάποια παρηγοριά σου λέω ότι στις αμέσως επόμενες μέρες θα βγει προσφορά το πακέτο στα 355 ευρώ. Πάλι εξαιρετικά είναι!

 

Πακετακι στα 355 ευρω (κανονικη τιμη) και οχι λογω λαθους μια χαρα ειναι;)

Ξερεις απο ποια εταιρεια θα βγει?(το θελει ενας φιλος)

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι πράγματι καλή; Η ταχύτητα λήψης διαδοχικών φωτο μου φαίνεται ότι δεν είναι ανάλογη με iphone ή HOX. Από βίντεο τι λέει
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δε το πήρες και το έδωσες???

Δηλαδή αν πάθει κάτι,ελληνικός αντιπρόσωπος δεν υπάρχει για να το στείλουμε???κοινώς service?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αφου τα εξηγησε τα περι του service ο haki πιο πανω πιστευω οτι δεν θα αντιμετωπισουμε κανενα προβλημα. Τι σε νοιαζει και να παει τσεχια το θεμα ειναι να γινει σωστη δουλεια
Link to comment
Share on other sites

τι λες τωρα φιλε haki.......θα τρελαθουμε........

 

Το μοναδικό, εξαιρετικά οργανωμένο σερβις της Asus, σε όλη την Ευρώπη, βρίσκεται στην Τσεχία. Οποιος το χρειαστεί (σπάνιο φαινόμενο), συμπληρώνει μιά φόρμα online (ή καλεί πιό πριν το 00800κλπ που είναι δωρεάν), και έρχεται η DHL, το παραλαμβάνει από το σπίτι του και το επιστρέφει επισκευασμένο σε 6-7 εργάσιμες μέρες! Πολύ ταχύτερα από κάποια θλιβερή που είναι επίσημο σέρβις στην Ελλάδα για πολλούς κατασκευαστές! ;):whistle:

 

Αύριο παραλαμβάνω κι εγώ ένα σφραγισμένο, μαζί με το τάμπλετ, που αποκτήθηκε με μόνο 270 ευρώ, μετά από μιά σειρά στρατηγικών ελιγμών και διαπραγματεύσεων (:tease: ) που δυστυχώς δε μπορώ να δημοσιοποιήσω! :p:lol: Θα το επεξεργαστώ και θα σας πώ τις εντυπώσεις μου. Μετά θα το υιοθετήσει ένα φιλαράκι που του υποσχέθηκα ότι θα του το πουλήσω στην ίδια τιμή-ξεφτίλα που θα το αποκτήσω! Πάντως ποιοτικά δείχνει εξαιρετικό, με το αλουμινένιο σασί! Θα συμβιώναμε ευχαρίστως με το Asus αλλά σύντομα θα μου χρειαστεί ένα τετράμπαντο ή πεντάμπαντο σε 3G (για ταξίδι) και αυτό υποστηρίζει μόνο τις Ευρασιατικές 3G συχνότητες στα 900/2100.

 

Ρε φιλε πως το πηρες το κινητο και το ταμπλετ μαζι απο το multirama σε αυτην την τιμη γιατι το εχω παραγγηλει εδω και 10 μερες ηλεκτρονικα οταν ηταν αμεσα διαθεσιμο στο σιτε και ακομα δεν μου εχουν στειλει τιποτα.....πες μας σε παρακαλω......γιατι θα παω στο multirama και θα γινει χαμος..........

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα ο αδερφος μ πηγε στο παμπλικ να το παρει και του ειπαν εξαντληθηκε(την προηγουμενη μερα υπηρχαν κομματια)..το βρηκαν στη ξανθη και το κανανε παραγγελια απο εκει το σαββατο και σμρ τον ενημερωσαν πως ηρθε και θα παει να το παραλαβει! :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Padfone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...