Jump to content

Nokia 6630 (CHARLIE)


DON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χμμ... δουλεύει και χωρίς sim!!!

καλο...

επίσης πρόσεξα ότι δεν υπάρχει ξεχωριστός mp3 player...

δεν πειράζει όμως...την στιγμή που ο ήχος είναι stereo ,τι real, τι unreal ...

το image manager μου άρεσε ,που έχει 3d browser εικόνων!!

να κάτι καινούριο επιπλέον πέρα από τον ανανεωμένο gallery.

συντομεύσεις εντωμεταξύ υπάρχουν σε πολλές εφαρμογές ...

ωραία πράγματα...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DON (19 Οκτ. 2004 , 20:20)

 

Κοιτάξτε στο manual>tools>transfer.... ;) Θα καταλάβετε μόλις το δείτε...

 

Επιτέλους! :D :up:

 

 

Καλα εκτος του οτι δεν θα χρειαζομαστε -ΠΛΕΟΝ- το contacts manager κλπ το 6630 θα λειτουργει σε GSM offline profile (δηλαδη χωρις την SIΜ card)....

 

 

Ολο εκπληξεις ειναι το κινητο. :up: :up: :up:

 

Αποψε θα το μελετησω το manual και αναμενω ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ εκπληξεις και καινοτομιες. :)

 

Press and select Tools→ Transfer to copy contacts, calendar, images, video, and sound
clips using Bluetooth from a compatible Series 60 phone such as Nokia 6600 and Nokia
7610 to your Nokia 6630. You can use your Nokia 6630 without a SIM card. Offline profile
is automatically activated when the phone is switched on without a SIM card. This allows
you to use the SIM card in another phone. Follow the instructions on the screen.
The copying process goes through the following steps:
1 Open the Transfer application. Follow the instructions that appear on the screen.
2 The Data transfer application is sent to the other phone.
3 Install the Transfer application to the other phone. The application is added to the main
Menu.
4 The phones need to be paired. For further information on pairing, see Sending data
using Bluetooth, Pairing, p. ’90’.
5 Select what content you want to be copied to your Nokia 6630.
6 Content is copied from the memory and memory card of the other phone (if available)
to your Nokia 6630. Copying time depends on the amount of data to be transferred. You
can cancel copying and continue later.

 

Επισης καπου πηρε το ματι μου για voice commands ΚΑΙ σε apllications(δυστυχως αφου κανεις φωνητικη εγγραφη)...

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

πο πο οσο διαβαζω για το 6630 ολο και πιο πολυ το θελω....

τελικα ηταν μεγαλο ΛΑΘΟΣ η αγορα του 7610 για μενα......

Link to comment
Share on other sites

Se ayth thn timh pou dinei h nokia(560 euro) diathrw kapoies epifylaxeis gia thn poiothta kataskeyhs tou(8a protimousa na htan akrivotero alla apsogo se poiothta).

Anaforika me leitourgiko,functions k.l.p einai apla apsogo kai 8a paizei mono tou sthn kathgoria...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το καλύτερο Series 60 σε specs και δυνατότητες.

Δεν δηλώνω οτι θα είναι το επόμενό μου κινητό.

Ενσωματώνει δυνατότητες που δεν υπήρχαν, αλλά τίποτα νέο.

Series 60 τόσα χρόνια χωρίς flight mode, όταν το το P800 το είχε πριν δύο χρόνια και αντιγραφή καταλόγου.

Μικρολεπτομέρειες που βοηθάνε πολύ, χωρίς να έχει κατι συνταρακτικό.

Τα Series 60 ωριμάζουν ακόμη περισσότερο στην τελευταία τους έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Από το manual πάλι:

 

This device (6630- added) is compliant with Bluetooth Specification 1.2 supporting the following profiles:

Generic Access Profile, Service Discovery Profile, Serial Port Profile, Dial-up Networking

Profile, Headset Profile, Handsfree Profile , Generic Object Exchange Profile, Object Push

Profile, File Transfer Profile, Basic Imaging Profile, Basic Printing Profile, and Human

Interface Device Profile.

 

Bluetooth 1.2 ;)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τα σχόλια σας για την τιμή και δε μπορώ ειλικρινά να σας καταλάβω.

 

ΤΣΑΜΠΑ δηλαδη μας δίνει η νόκια το τηλεφωνάκι 560€?

ειμαστε και δυσαρεστημένοι απο πάνω! πρεπει να πληρώσουμε γυρω στα 700 ευρώπουλα για να είναι ΚΑΛΟ το κινητό?

ολα αυτα για μια συσκευη που το κόστος κατασκευής της δεν ξεπερνά τα 50€ με 80 € !!!

 

Είμαστε καλά?(και εγω μαζί) λέω εγω τώρα....

Αντι να αντιστεκόμαστε στην πολιτική τους τους δίνουμε και αέρα?

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

re paidia mou aresi poli to sigekrimeno kinito kai tha ithela na to parw alla

1)prin 4-5 mihnes pira to 3660 kai to exw akoma se parapoli kali katastasi kai einai kai poli kalo kinito

2)twra na dwso 550 eyrw gia kinito tin stigmi pou exw ena kalo mipos einai ligo adikos kopos???

 

ti na kanw??? skaytika na to parw molis klisw xrono me to simvoleo mou na to parw eite me ananeosi eite allazontas eteria(epidi i tim den me afise eyxaristimeno) alla ama perimeno na klisw xrono tha xriato 7-8 mines kai tote pia den tha parw ayto alla kapio allo. ti na kanw???

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?s=&postid=603555

Αν καταλαβαίνω καλά, απο την φώτο φαίνεται καθαρά οτι οι επαφές μας θα μπορούν να αποθηκευτούν και στην κάρτα μνήμης. Κάτι που δεν συνέβαινε πρίν με κανένα series 60. Όπως επίσης και με τις σημειώσεις ημερολογίου και τα έγγραφα.

 

Αν ισχύει αυτό, είναι απίστευτα χρήσιμο και μεγάλη βελτίωση του symbian 8.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pentraks (20 Οκτ. 2004 , 12:53)

 

Βλέπω τα σχόλια σας για την τιμή και δε μπορώ ειλικρινά να σας καταλάβω.

 

ΤΣΑΜΠΑ δηλαδη μας δίνει η νόκια το τηλεφωνάκι 560€?

ειμαστε και δυσαρεστημένοι απο πάνω! πρεπει να πληρώσουμε γυρω στα 700 ευρώπουλα για να είναι ΚΑΛΟ το κινητό?

ολα αυτα για μια συσκευη που το κόστος κατασκευής της δεν ξεπερνά τα 50€ με 80 € !!!

 

Είμαστε καλά?(και εγω μαζί) λέω εγω τώρα....

Αντι να αντιστεκόμαστε στην πολιτική τους τους δίνουμε και αέρα?

 

 

Anaferomaste panta se 3g kinhto kai me ta mexri twra dedomena timologhshs twn 3g kinhtwn einai xamhlh timh!!!

To ti kostizei h ka8e syskeyh kai to an einai ypertimhmenh to xeroume,apla sxoliazoume me vasei thn katastash ws exei diamorfw8ei...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pentraks (20 Οκτ. 2004 , 12:53)

 

Βλέπω τα σχόλια σας για την τιμή και δε μπορώ ειλικρινά να σας καταλάβω.

 

ΤΣΑΜΠΑ δηλαδη μας δίνει η νόκια το τηλεφωνάκι 560€?

ειμαστε και δυσαρεστημένοι απο πάνω! πρεπει να πληρώσουμε γυρω στα 700 ευρώπουλα για να είναι ΚΑΛΟ το κινητό?

ολα αυτα για μια συσκευη που το κόστος κατασκευής της δεν ξεπερνά τα 50€ με 80 € !!!

 

Είμαστε καλά?(και εγω μαζί) λέω εγω τώρα....

Αντι να αντιστεκόμαστε στην πολιτική τους τους δίνουμε και αέρα?

 

 

Καλά αυτά που λες, αλλά μην ξεχάς και το κόστος της έρευνας και της εξέλιξης. Για να φτάσει η Νοκια να δημιουργήσει ένα τετοιο τηλέφωνο, έχει πληρώσει δισεκατομμυρια για την εξέλιξη του series 60 για τη δημιουργία νέων κυκλωμάτων και ολοκληρωμενων. Δεν είναι τόσο απλά όσο τα παρουσιάζεις. Πέρα από αυτό όμως μια τέτοια τιμή για ένα κινητό τηλέφωνο δεν παύει να είναι για τους περισσότερους τσουχτερή , αν όχι απλησίαστη.

This device (6630- added) is compliant with Bluetooth Specification 1.2 supporting the following profiles:

This device (6630- added) is compliant with Bluetooth Specification 1.2 supporting the following profiles:

Generic Access Profile, Service Discovery Profile, Serial Port Profile, Dial-up Networking

Profile, Headset Profile, Handsfree Profile , Generic Object Exchange Profile, Object Push

Profile, File Transfer Profile, Basic Imaging Profile, Basic Printing Profile, and Human

Interface Device Profile.

 

 

Είναι κάτι για το οποίο θα πρέπει εντυπωσιαστώ? Τι παραπάνω έχει απο το συμβατικό bluetooth που υπάρχει για παράδειγμα σε ένα SX1?

 

 

It's behind a swing door in the side of the machine, and you have to push-click the RS-MMC card into the holder. Because it goes in contact-side first, it's physically possible to put in a full size MMC card, hear it go click and make contact with the circuit board. Unfortunately the software won't register the card unless the swing door is closed... which you can't do with a full size card in place.

 

Άλλη μαλ@κία κι αυτή..

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (19 Οκτ. 2004 , 19:37)

Κοιτάξτε στο manual>tools>transfer.... Θα καταλάβετε μόλις το δείτε...

 

Επιτέλους!

 

 

Να σχολιάσω ότι πουθενα στο manual δεν αναφέρεται η λέξη stereo...?

Α, ούτε και music player, ούτε και Mp3 Player

 

 

 

Αν καταλαβαίνω καλά, απο την φώτο φαίνεται καθαρά οτι οι επαφές μας θα μπορούν να αποθηκευτούν και στην κάρτα μνήμης. Κάτι που δεν συνέβαινε πρίν με κανένα series 60. Όπως επίσης και με τις σημειώσεις ημερολογίου και τα έγγραφα.

 

Αν ισχύει αυτό, είναι απίστευτα χρήσιμο και μεγάλη βελτίωση του symbian 8.

 

Now this is good news :)

 

 

 

Συγχωρίστε με αν νιώθετε πώς είμαι προκατειλημενος, αλλά δεν είμαι.

Απλά εκφράζω τους φόβους μου για ένα τηλέφωνο πολλά υποσχόμενο το οποίο αν είναι στέρεοφωνικό θα είμαι από τους πρώτους που θα το πάρει..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konstantinos_bei (20 Οκτ. 2004 , 18:34)

 

 

Είναι κάτι για το οποίο θα πρέπει εντυπωσιαστώ? Τι παραπάνω έχει απο το συμβατικό bluetooth που υπάρχει για παράδειγμα σε ένα SX1?

 

 

Το βασικό πλεονέτημα του BT v.1.2 δεν είναι τίποτα από όσα αναφέρθηκαν, αλλά η δυνατότητα σύνδεσης μέχρι και 8 συσκευών ταυτόχρονα.

Για εμένα αυτό κάνει την διαφορά. ;)

 

Έχω την εντύπωση oτι το μόνο κινητό στην αγορά με BT 1.2 είναι το Siemens S65.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner (20 Οκτ. 2004 , 19:11)

 

Το βασικό πλεονέτημα του BT v.1.2 δεν είναι τίποτα από όσα αναφέρθηκαν, αλλά η δυνατότητα σύνδεσης μέχρι και 8 συσκευών ταυτόχρονα.

Για εμένα αυτό κάνει την διαφορά. ;)

 

Έχω την εντύπωση oτι το μόνο κινητό στην αγορά με BT 1.2 είναι το Siemens S65.

 

 

Η ταχύτητα μετάδοσης μοιράζεται? Θέλω να πω αν έστελνε σε μία συσκευή με 160kb/sec maximum , τώρα αν στέλνει σε 8 ταυτόχρονα θα στέλνει με 160/8 = 20kb/sec?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konstantinos_bei (20 Οκτ. 2004 , 19:31)

 

Η ταχύτητα μετάδοσης μοιράζεται? Θέλω να πω αν έστελνε σε μία συσκευή με 160kb/sec maximum , τώρα αν στέλνει σε 8 ταυτόχρονα θα στέλνει με 160/8 = 20kb/sec?

 

Δεν μπορώ να σου το πω με σιγουριά, αλλά νομίζω πως ναί.

Αν είχε και την δυνατότητα που αναφέρεις θα ήταν ένα feature που δεν θα περνούσε απαρατήρητο, αλλά είναι κάτι που δεν έχω δει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρίστε με αν νιώθετε πώς είμαι προκατειλημενος, αλλά δεν είμαι.

Απλά εκφράζω τους φόβους μου για ένα τηλέφωνο πολλά υποσχόμενο το οποίο αν είναι στέρεοφωνικό θα είμαι από τους πρώτους που θα το πάρει..

τότε προετοιμάσου ψυχολογικά από τώρα κι όλας γιατί σε 2-3 βδομάδες σκάει μυτη... :)

Το βασικό πλεονέτημα του BT v.1.2 δεν είναι τίποτα από όσα αναφέρθηκαν, αλλά η δυνατότητα σύνδεσης μέχρι και 8 συσκευών ταυτόχρονα.

Για εμένα αυτό κάνει την διαφορά.

 

Έχω την εντύπωση oτι το μόνο κινητό στην αγορά με BT 1.2 είναι το Siemens S65.

υπάρχει και διαφορα στην ταχύτητα μετάδοσης δεδομένων ...

πλέον όλες οι καινούριες συσκευές που ενσωματώνουν bt είναι 1.2 ... και το s700 αν δεν κάνω λάθος 1.2 έχει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (19 Οκτ. 2004 , 00:05)

 

Το σιγουρο ειναι οτι θα το παρεις σε αρκετα χαμηλοτερη τιμη απ'οτι θα διατεθει σαν σκετη συσκευη... Το προβλημα ειναι ομως οτι η Cosmote θα το εχει στα ραφια της πολυ αργοτερα απο τα Nokia Shops... (Στο λεω γιατι κι εγω απο Cosmote προτιμω να το παρω αλλα με ανησυχει οτι θα αργησουν ακομα περισσοτερο :worry: )

 

diladi pote les na to exei i kote?den mporw alli anamoni!! :mad: les na erthei gia xristougeniatiko dwro??toso arga pia de tha to anteksw sigoura :lol:

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (20 Οκτ. 2004 , 17:14)

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?s=&postid=603555

Αν καταλαβαίνω καλά, απο την φώτο φαίνεται καθαρά οτι οι επαφές μας θα μπορούν να αποθηκευτούν και στην κάρτα μνήμης. Κάτι που δεν συνέβαινε πρίν με κανένα series 60. Όπως επίσης και με τις σημειώσεις ημερολογίου και τα έγγραφα.

 

Αν ισχύει αυτό, είναι απίστευτα χρήσιμο και μεγάλη βελτίωση του symbian 8.

 

ρε συ mirrorofsorrow, μου φένεται οτι στο 7610 γίνετε. Συγκεκριμένα στο μενού της κάρτας>Στοιχεία Μνήμης έχω τις επιλογές:

  • Ημερολόγιο
  • Επαφές
  • Έγγραφα
  • Μυνήματα
  • Εικόνες
  • Αρχεία Ήχου
  • Βίντεο Κλιπ
  • Εφαρμογές
  • Μν. σε χρήση
  • Ελεύθ. Μνήμη

άρα γίνετε και σε πιο παλιά μοντέλα :)

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Eminem (20 Οκτ. 2004 , 21:58)

 

diladi pote les na to exei i kote?den mporw alli anamoni!! :mad: les na erthei gia xristougeniatiko dwro??toso arga pia de tha to anteksw sigoura :lol:

 

 

Ουτε κι εγω θα το αντεξω αυτο πιστεψε με :wacko:

Εχω φαει ασχημη τρέλα με αυτο το κινητο (καποιο με εχουν καταλαβει :o ) !!!

 

Εγω δυστυχως ειμαι φανταρος τωρα και τα πρωινα δεν μπορω να παω για να μαθω επειδη ειμαι στο στρατοπεδο... :(

Μπορει καποιος να μαθει αν η Cosmote θα το φερει; Ποτε θα το φερει; η αν μπορουμε να το παραγγειλουμε απο την Cosmote;

Αν καποιος δουλευει σε καποιο καταστημα της Comsote ας μας βοηθησει γιατι θα τρελαθουμεεεε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (20 Οκτ. 2004 , 23:56)

 

Ουτε κι εγω θα το αντεξω αυτο πιστεψε με :wacko:

Εχω φαει ασχημη τρέλα με αυτο το κινητο (καποιο με εχουν καταλαβει :o ) !!!

 

Εγω δυστυχως ειμαι φανταρος τωρα και τα πρωινα δεν μπορω να παω για να μαθω επειδη ειμαι στο στρατοπεδο... :(

Μπορει καποιος να μαθει αν η Cosmote θα το φερει; Ποτε θα το φερει; η αν μπορουμε να το παραγγειλουμε απο την Cosmote;

Αν καποιος δουλευει σε καποιο καταστημα της Comsote ας μας βοηθησει γιατι θα τρελαθουμεεεε...

 

tha paw na rwtisw ti deutera kai tha sou pw...an fusika kseroun kai oi upalliloi giati logika tha poun tis gnwstes lalakies... :p

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος oresti$ (20 Οκτ. 2004 , 22:35)

 

ρε συ mirrorofsorrow, μου φένεται οτι στο 7610 γίνετε. Συγκεκριμένα στο μενού της κάρτας>Στοιχεία Μνήμης έχω τις επιλογές:

  • Ημερολόγιο
  • Επαφές
  • Έγγραφα
  • Μυνήματα
  • Εικόνες
  • Αρχεία Ήχου
  • Βίντεο Κλιπ
  • Εφαρμογές
  • Μν. σε χρήση
  • Ελεύθ. Μνήμη

άρα γίνετε και σε πιο παλιά μοντέλα :)

Και όμως δεν γίνεται σε κανένα series 60 . Μου λές οτι υπάρχουν οι παραπάνω επιλογές στο μενού στοιχεία μνήμης της κάρτας. Για πες μας όμως, πόση χωρητικότητα έχουν; Όλα μηδέν, έτσι; Και είναι πάντα μηδέν. Αυτό σημαίνει οτι δεν μπορεί να γίνει αποθήκευση των επαφών, σημειώσεων ημερολογίου και εγγράφων στην κάρτα μνήμης. Πχ, πήγαινε στι σημειώσεις σου, ή στο ημερολόγιο, ή στις επαφές, βλέπεις πουθενά την επιλογή μνήμη σε χρήση -> κάρτα μνήμη; Όχι φυσικά. Λογικά, αν κρίνουμε απο την φώτο που επισσυνάπτω, θα μας δίνεται η συγκεκριμένη δυνατότητα στο 6630.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (21 Οκτ. 2004 , 03:10)

 

Και όμως δεν γίνεται σε κανένα series 60 . Μου λές οτι υπάρχουν οι παραπάνω επιλογές στο μενού στοιχεία μνήμης της κάρτας. Για πες μας όμως, πόση χωρητικότητα έχουν; Όλα μηδέν, έτσι; Και είναι πάντα μηδέν. Αυτό σημαίνει οτι δεν μπορεί να γίνει αποθήκευση των επαφών, σημειώσεων ημερολογίου και εγγράφων στην κάρτα μνήμης. Πχ, πήγαινε στι σημειώσεις σου, ή στο ημερολόγιο, ή στις επαφές, βλέπεις πουθενά την επιλογή μνήμη σε χρήση -> κάρτα μνήμη; Όχι φυσικά. Λογικά, αν κρίνουμε απο την φώτο που επισσυνάπτω, θα μας δίνεται η συγκεκριμένη δυνατότητα στο 6630.

 

 

Οντως ετσι ειναι φιλε mirrorofsorrow ,την επιλογη αυτη δεν την εχουμε

μεχρι τωρα σε κανενα series 60.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (21 Οκτ. 2004 , 03:10)

 

Και όμως δεν γίνεται σε κανένα series 60 . Μου λές οτι υπάρχουν οι παραπάνω επιλογές στο μενού στοιχεία μνήμης της κάρτας. Για πες μας όμως, πόση χωρητικότητα έχουν; Όλα μηδέν, έτσι; Και είναι πάντα μηδέν. Αυτό σημαίνει οτι δεν μπορεί να γίνει αποθήκευση των επαφών, σημειώσεων ημερολογίου και εγγράφων στην κάρτα μνήμης. Πχ, πήγαινε στι σημειώσεις σου, ή στο ημερολόγιο, ή στις επαφές, βλέπεις πουθενά την επιλογή μνήμη σε χρήση -> κάρτα μνήμη; Όχι φυσικά. Λογικά, αν κρίνουμε απο την φώτο που επισσυνάπτω, θα μας δίνεται η συγκεκριμένη δυνατότητα στο 6630.

 

paidia otan kanis backup sti karta to tilefono tote grafi tis epafes kai ola ta ipolipa sti karta kai etsi den grafi 0 sta noumera ayta

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...