Jump to content

Το... νέο iPad vs Rest of the world. H... άποψή μας


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

???! Ωραιο συμπερασμα. Και γιατι δεν αγοραζουμε τοτε ολοι προιοντα της?

 

το 70% της αγορας tablet αγοραζουν ipad . οι υπολοιποι αγοραζουν τα κινεζικα. το οτι δεν το αγοραζεις εσυ δεν σημαινει απολυτως τιποτα. οι φιρματες εταιρειες πατωσαν τα tablets τους.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 282
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καθομαι κ διαβαζω καθε απαντηση και σκεφτομαι..τσακωνεστε για κατι που στην ουσια ειναι αχρειαστο?

πειτε μου απο δω..ποσοι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ χρειαζεστε tablet για χρηση εκτως επαγγελματικης?

ποσοι θα κατσετε να περασετε αρχεια σε cloud απο τη στιγμη που μπορειτε να περασετε πιο γρηγορα κ ευκολα με ΚΑΛΩΔΙΟ?

ποσοι γουσταρετε μια φοβερη σουπερ ντουπερ οθονη που πιξελιαζει ακομα και με blue ray rip ταινιες(που χρειαζονται 1002 μοντες στο itunes για να περαστει) ?

μην ακουω για καινοτομιες apple κτλ..Ειναι μια εταιρια που σε ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ να αγορασεις καποιο/καποια προιον της στις περισσοτερες φορες για μοστρα και μονο!! δε λεω..μαγκια της! το 5% που εχουν iphone/ipad ειναι power users.. αλλα πριν μιλησει κανεις ας κανει κ μια δοκιμη με αλλες εταιριες,αλλα λογισμικα και μην καθεται να υποστιριζει μαι εταιρια που για να στειλεις ενα τραγουδι στον διπλα σου πρεπει να το στειλεις μεσω net! και οκ πειτε εγω δε χρησιμοποιω bt..εγω ρε φιλε γουσταρω τις υπερυθρες πως να το κανουμε?! θελω να περιμενω με τα μαυρα μου τζαμακια!

 

Λοιπον εχει γινει κουραστικο το θεμα πια..οι μισοι apple και οι υπολοιποι οτι μενει!

αμα δε μπορειτε ανταγωνισμο απλα μην ανοιγετε το φορουμ

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

το 70% της αγορας tablet αγοραζουν ipad . οι υπολοιποι αγοραζουν τα κινεζικα. το οτι δεν το αγοραζεις εσυ δεν σημαινει απολυτως τιποτα. οι φιρματες εταιρειες πατωσαν τα tablets τους.

 

Εμμ...οτι ναναι απαντας ομως ετσι? :D

 

ΕΙΠΕ το παλικαρι οτι οσοι ΔΕΝ εχουνε ipad / iphone / mac ζηλευουμε που δεν εχουμε και θα θελαμε. Και ρωταω εγω, αφου θελουμε, γιατι δεν αγοραζουμε, ΟΣΟΙ απο μας δεν εχουμε...προβλημα κατανοησης εχετε?

Link to comment
Share on other sites

καλα εισαι σοβαρος τωρα? ξερεις ποσο κανει ενας mac η απαντας μονο για να λες οτι απαντας???

μαθε και μετα θα σου λυθουν ολες οι αποριες. το ιδιο ισχυει και για το iphone.

προσωπικα δεν πιστευω οτι ζηλευει κανενας απλα ειδικα τα mac ειναι πανακριβα και ειναι πλεον για πολυ λιγους.

μονο το ipad ειναι προσιτο για ολους.και γιαυτο εχει θαψει ολα τα tablets.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

καθομαι κ διαβαζω καθε απαντηση και σκεφτομαι..τσακωνεστε για κατι που στην ουσια ειναι αχρειαστο?

πειτε μου απο δω..ποσοι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ χρειαζεστε tablet για χρηση εκτως επαγγελματικης?

ποσοι θα κατσετε να περασετε αρχεια σε cloud απο τη στιγμη που μπορειτε να περασετε πιο γρηγορα κ ευκολα με ΚΑΛΩΔΙΟ?

ποσοι γουσταρετε μια φοβερη σουπερ ντουπερ οθονη που πιξελιαζει ακομα και με blue ray rip ταινιες(που χρειαζονται 1002 μοντες στο itunes για να περαστει) ?

μην ακουω για καινοτομιες apple κτλ..Ειναι μια εταιρια που σε ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ να αγορασεις καποιο/καποια προιον της στις περισσοτερες φορες για μοστρα και μονο!! δε λεω..μαγκια της! το 5% που εχουν iphone/ipad ειναι power users.. αλλα πριν μιλησει κανεις ας κανει κ μια δοκιμη με αλλες εταιριες,αλλα λογισμικα και μην καθεται να υποστιριζει μαι εταιρια που για να στειλεις ενα τραγουδι στον διπλα σου πρεπει να το στειλεις μεσω net! και οκ πειτε εγω δε χρησιμοποιω bt..εγω ρε φιλε γουσταρω τις υπερυθρες πως να το κανουμε?! θελω να περιμενω με τα μαυρα μου τζαμακια!

 

Λοιπον εχει γινει κουραστικο το θεμα πια..οι μισοι apple και οι υπολοιποι οτι μενει!

αμα δε μπορειτε ανταγωνισμο απλα μην ανοιγετε το φορουμ

 

Γιατι ρε φιλε εξοργιζεται καποιος οταν σου λενε το αντραταχτο επιχειρημα οτι το bt δεν χρειαζετε γιατι εχεις mail. Ανθρωπος εισαι, αμα ακους τετοιες αηδιες εξοργιζεσε. Θα μου πεις τωρα, εδω καθονται και μας τα κανουν να για το ποσο γαματη ειναι μια συσκευη ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ η οποια δεν εχει bt / usb / otg / dlna / wfd / hdmi / drag and drop και 1200 αλλα πραματα. Στην οθονη εσυ κολλησες?!

Link to comment
Share on other sites

καλα εισαι σοβαρος τωρα? ξερεις ποσο κανει ενας mac η απαντας μονο για να λες οτι απαντας???

μαθε και μετα θα σου λυθουν ολες οι αποριες. το ιδιο ισχυει και για το iphone.

προσωπικα δεν πιστευω οτι ζηλευει κανενας απλα ειδικα τα mac ειναι πανακριβα και ειναι πλεον για πολυ λιγους.

μονο το ipad ειναι προσιτο για ολους.και γιαυτο εχει θαψει ολα τα tablets.

 

Οπα, δηλαδη εγω δεν εχω MAC επειδη δεν εχω λεφτα να το αγορασω? Α, γιατι εγω νομιζα οτι δεν αγοραζα επειδη ειμαι gamer...

 

Οσο για το iphone, 600 κατοσταρικα εσταξα για το hd2, λες να μην μπορουσα να παρω iphone?

 

ps1. Απο θεμα χρηματων δεν ειναι τοσο ακριβοι οι mac, δεν ξερω πως σου ηρθε. Βεβαια οτι αγοραζεις hardware για πεταμα με αυτα τα λεφτα ειναι αλλο θεμα, σαν χρηματα δεν ζηταει πολλα, αν συμπεριλαβουμε και την οθονη στο πακετο

Link to comment
Share on other sites

microSD slot, usb connection, USB OTG μου λείπουν προσωπικά εμένα για να γίνει το υπέρτατο tab ... Έτσι όπως είναι τώρα είναι απλά καλό ...

 

Mass storage mode, συγχρονισμος μουσικης και εφαρμογων χωρις εφαρμογη απο οποιοδηποτε pc, bt file sharing.

Link to comment
Share on other sites

Mass storage mode, συγχρονισμος μουσικης και εφαρμογων χωρις εφαρμογη απο οποιοδηποτε pc, bt file sharing.

 

χεχε απαγορευετε να κατεβαζεις την εφαρμογη, πρεπει να ειναι προεγκατεστημενη :lol: εγω ρε φιλε δεν το γουσταρω, με το ζορι να ειχει mass storage? ενα κατεβασμα 2 λεπτων ειναι. Μεχρι και ασυρματο mass storage εχει.

 

Μερικοι σχολιαζουν χωρις να εχουν αντιληφθει την φιλοσοφια μιας εταιρειας. Καποιοι αλλοι που την αποδεκτηκαν θεωρουν δεδομενο την μη υπαρξη USB κ.λ.π. Συμφιλιωθηκαν και απολαμβανουν τη συσκευη με τα μειονεκτηματα. Ακομα δεν εχετε καταλαβει ή μαλλον ΔΕΝ θελετε να καταλαβαιτε γιατι ετσι σας βολευει οτι η Apple βγαζει ΕΝΑ tamblet ΕΝΑ κινητο και πρεπει αυτα να ικανοποιουν ΟΛΟΥΣ τους χρηστες και οχι μεριδα. Ετσι ο καθενας το διαμορφωνει αναλογα με τις αναγκες του. Βγαζεις φωτογραφιες περνεις το Καμερα κιτ, δεν βγαζεις δεν το παίρνεις, γιατι να το πληρωσω αν δεν θα το χρησιμοποιω; Αν το iPad ειχε οσα θελετε θα κοστιζε 1000 και θα λεγατε ειναι ακριβο. Και ξαναλεμε, μια χαρα μπλε δοντακι εχει, αλλα μονο για iPhone mac μπλα μπλα ΚΑΙ δεν θα αλλαξει αυτο ποτε, το ξερετε φυσικα. Γιατι αν αλλαξει δεν θα ειναι Apple.

"Όταν μιλάς φρόντισε να λες κάτι" Kim
Link to comment
Share on other sites

χεχε απαγορευετε να κατεβαζεις την εφαρμογη, πρεπει να ειναι προεγκατεστημενη :lol: εγω ρε φιλε δεν το γουσταρω, με το ζορι να ειχει mass storage? ενα κατεβασμα 2 λεπτων ειναι. Μεχρι και ασυρματο mass storage εχει.

 

Μερικοι σχολιαζουν χωρις να εχουν αντιληφθει την φιλοσοφια μιας εταιρειας. Καποιοι αλλοι που την αποδεκτηκαν θεωρουν δεδομενο την μη υπαρξη USB κ.λ.π. Συμφιλιωθηκαν και απολαμβανουν τη συσκευη με τα μειονεκτηματα. Ακομα δεν εχετε καταλαβει ή μαλλον ΔΕΝ θελετε να καταλαβαιτε γιατι ετσι σας βολευει οτι η Apple βγαζει ΕΝΑ tamblet ΕΝΑ κινητο και πρεπει αυτα να ικανοποιουν ΟΛΟΥΣ τους χρηστες και οχι μεριδα. Ετσι ο καθενας το διαμορφωνει αναλογα με τις αναγκες του. Βγαζεις φωτογραφιες περνεις το Καμερα κιτ, δεν βγαζεις δεν το παίρνεις, γιατι να το πληρωσω αν δεν θα το χρησιμοποιω; Αν το iPad ειχε οσα θελετε θα κοστιζε 1000 και θα λεγατε ειναι ακριβο. Και ξαναλεμε, μια χαρα μπλε δοντακι εχει, αλλα μονο για iPhone mac μπλα μπλα ΚΑΙ δεν θα αλλαξει αυτο ποτε, το ξερετε φυσικα. Γιατι αν αλλαξει δεν θα ειναι Apple.

Ακριβως επειδη ειναι 1 για 100 διαφορετικες προτιμησεις θα επρεπε τα δεδομενα για τους hardcore χρηστες να τα εχει. Δεν γινετε να σου λεει στειλε με μεηλ θες δεν θες, βαλε itunes δεν θες...βεβαια οι συσκευες δεν ειναι για τους hardcore χρηστες αρα....κυκλος

Link to comment
Share on other sites

Και που τα ειχα στο N8 τιποτα δεν χρησιμοποιησα. Εκτος απο το HDMI. btw

 

http://store.apple.com/us/product/MC531ZM/A

 

αυτο δεν την κανει τη δουλεια; :worry:

Εγώ τα χρησιμοποιώ όλα στο Ν8. Πολλές φορές μου έχουν λύσει τα χέρια να μη κουβαλάω σκληρούς κτλ μαζί μου. Αυτό που μου στέλνεις είναι επιπλέον. Άρα πρέπει να τα ξανασκάσω για να έχω αυτονόητα? Και λέει: The iPad Camera Connection Kit gives you two ways to import photos and videos... What about files and folders and music ναουμ??

Μερικοι σχολιαζουν χωρις να εχουν αντιληφθει την φιλοσοφια μιας εταιρειας.

Εγώ την έχω αντιληφθεί πλήρως. Αγοράστε πανάκριβα και μετά... ξανααγοράστε πανάκριβα και μετά... σας αρμέγουμε και από το store μας και μετά... αν δεν έχετε σήμα πάρτε καμιά θήκη.

Καλή χρυσή η apple αλλά είναι πανάκριβη* και προσφέρει τα μισά από άλλους ΠΛΕΟΝ.

 

Δε μου είναι απαραίτητο κανένα tablet προς το παρόν. Το βρίσκω ωραίο σαν gadget και το γεγονός ότι μοσχοπουλάει πάει να πει ότι κάτι έχει να προσφέρει. Αυτό θα είναι προφανώς οι πολλές ποιοτικές εφαρμογές που γράφονται αποκλειστικά για αυτό. Αλλά εγώ δε προλαβαίνω να παίξω κάνα starcraft στο pc μου, θα βρω χρόνο για table εφαρμογές..? Φιλικά και ελπίζω να γίνεται κατανοητή η φιλοσοφία του καθενός. Σχολιάζουμε απλά ένα ωραίο gadget ο καθένας με τις ανάγκες του, χωρίς αντιπαραθέσεις με κανέναν.

 

*και όχι δεν είναι πανάκριβη για την τσέπη μου (γιατί μερικοί θα το σκεφτούν και αυτό...)

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Bαρέθηκα, κάθε φορά τα ίδια. Τί και αν γράφει κανείς έτσι (βλ. προηγούμενο post μου) τι και αν γράφει κάποιος αλλιώς. Αρχίζουν οι γενικεύσεις και οι κόντρες. Τελικά ίσως "τρώω" χώρο από το forum. Προσπάθησα να συγκρατηθώ να μη γράψω αλλά δεν τα κατάφερα;

Προς τους περισσότερους από εσας:

:mad: Γιατί απλά δεν δέχεστε ότι το Ipad καλύπτει κάποιους χρήστες και κάποιους άλλους όχι; Όπως και το Android. Το καλυτερο από τους δύο "κόσμους" αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει.:mad:

Γ

  • ιατί να πάρω iPad αφού δε έχει usb? (
  • Γιατί να πάρω Android που άμα έχεις συσκευή δύο χρόνων update θα δεις ή θα έβλεπες του αγίου...
  • Γιατί να πάρω iPad αφού δεν έχει dlna?
  • Γιατί να πάρω Android αφού ή κάθε εταιρία κάνε τα δικά της (ρίχνουν όποια έκδοση θέλουν και άμα παίξει - έπαιξε. Βλέπε κινητά των 100 ευρώ -όχι όλα- που παλεύεις να κάνεις scroll ακόμα και στις επαφές...)?
  • Γιατί να πάρω iPad αφού το BT είναι "για τα μπάζα"
  • Γιατί να πάρω Android που η μπαταρία του είναι για τα μπάζα...

Είναι θέμα επιλογής. Είτε παίρνεις αμάξι, είτε παίρνεις κινητό ενημερώνεσαι τα δίνεις και παίρνεις. Όσο και να δυσκολεύεσται να το πιστέψετε μερικοί και τα ΔΥΟ έχουν ΘΕΤΙΚΑ & ΑΡΝΗΤΙΚΑ. Σχεδόν και στις δύο περιπτώσεις θα δώσει κάποιος €500. Είτε δώσετε λοιπόν στον απλό χρήστη (mail, photos, ημερολογιο, βιβλίο, browsing) iPad είτε Table με Android ειλικρινά δεν τον ενδιαφέρει το BT, το USB, HDMI κλπ. Όπως μάθει (καλώς ή κακώς) αυτό θα κάνει με συγκεκριμένο τρόπο (και επειδή συν-εργάζομαι με χρήστες pc αν τους μετακινήσεις ή βγάλεις το my computer από την επιφάνεια εργασίας "πνίγονται" ακόμα και αν είναι drag and drop και για έμενα είναι drug...:cry:)

 

Σημ. για να σας προλάβω γνωρίζω ότι το Android είναι OS και το iPad tablet (είναι όμως άρρηκτα συνδεδεμένο με το iOS - θέμα φιλοσοφίας hardware - OS)

Σημ. 2. Για "δικαιότερη" σύγκριση, θα ήθελα το Asus Prime 2(;) (T700T) με ICS κλπ. Λένε όμως ότι θα βγει το 2 τετράμηνο του έτους...

Σημ. 3. Όσο και να χτυπιόμαστε για το "καλύτερο" τα χρήματα αλλού καταλήγουν (Apple, Samsung, κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα χρησιμοποιώ όλα στο Ν8. Πολλές φορές μου έχουν λύσει τα χέρια να μη κουβαλάω σκληρούς κτλ μαζί μου. Αυτό που μου στέλνεις είναι επιπλέον. Άρα πρέπει να τα ξανασκάσω για να έχω αυτονόητα? Και λέει: The iPad Camera Connection Kit gives you two ways to import photos and videos... What about files and folders and music ναουμ??

 

Εγώ την έχω αντιληφθεί πλήρως. Αγοράστε πανάκριβα και μετά... ξανααγοράστε πανάκριβα και μετά... σας αρμέγουμε και από το store μας και μετά... αν δεν έχετε σήμα πάρτε καμιά θήκη.

Καλή χρυσή η apple αλλά είναι πανάκριβη* και προσφέρει τα μισά από άλλους ΠΛΕΟΝ.

 

Δε μου είναι απαραίτητο κανένα tablet προς το παρόν. Το βρίσκω ωραίο σαν gadget και το γεγονός ότι μοσχοπουλάει πάει να πει ότι κάτι έχει να προσφέρει. Αυτό θα είναι προφανώς οι πολλές ποιοτικές εφαρμογές που γράφονται αποκλειστικά για αυτό. Αλλά εγώ δε προλαβαίνω να παίξω κάνα starcraft στο pc μου, θα βρω χρόνο για table εφαρμογές..? Φιλικά και ελπίζω να γίνεται κατανοητή η φιλοσοφία του καθενός. Σχολιάζουμε απλά ένα ωραίο gadget ο καθένας με τις ανάγκες του, χωρίς αντιπαραθέσεις με κανέναν.

 

*και όχι δεν είναι πανάκριβη για την τσέπη μου (γιατί μερικοί θα το σκεφτούν και αυτό...)

 

Το iPad δεν ειναι για παιχνιδι μονο και αφου δεν σε ενδιαφερει η αγορα, γιατι δεν μπαινεις σε κανενα φορουμ να μιλησεις για μιξερ ή κανενα αποχυμοτη;

Η φιλοσοφια που δεν εχεις καταλαβει ειναι οτι προσφερει τεραστιες δυνατοτητες μεταχυ των συσκευων της και πολυ λιγες μεταξυ των συσκευων της και αλλων εταιρειων , ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ, ειναι μοναδικη εταιρεια που βγαζει το δικο της hardware και software. Αυτο της δινει τη δυναμη αυτη. Αν 1usd για μια εφαρμογη που θα την εχεις σε ΟΛΕΣ τισ συσκευες σου νομιμα ειναι αρμεγμα τοτε σταματω τη συζητηση γιατι μιλαμε σε διαφορετικο επιπεδο.

"Όταν μιλάς φρόντισε να λες κάτι" Kim
Link to comment
Share on other sites

@Moralas, starcraft κλπ δεν προλαβαίνω ούτε για αστείο. Από τότε όμως που έχω tablet, μπορώ και ξεκλέβω κάνα 5 λεπτο για infinity blade :ninja:. Επίσης ούτε θα το πίστευα πόσο πολύ θα το χρησιμοποιούσα ως e-reader, pdf (manuals, και όχι μόνο) και note taking!!:cool:

Πλέον ανοίγω το PC πολύ σπάνια, χάρη στο tablet (και φύσικά στο γιό που -με- τρέχει όλη μέρα χαχαχα).

 

Απλά η δική μου εμπειρία. Για εσένα προφανώς και είναι ένα gadget. :)

Edited by blekos
Link to comment
Share on other sites

@aPoLoNiOs, starcraft κλπ δεν προλαβαίνω ούτε για αστείο. Από τότε όμως που έχω tablet, μπορώ και ξεκλέβω κάνα 5 λεπτο για infinity blade :ninja:. Επίσης ούτε θα το πίστευα πόσο πολύ θα το χρησιμοποιούσα ως e-reader, pdf (manuals, και όχι μόνο) και note taking!!:cool:

Πλέον ανοίγω το PC πολύ σπάνια, χάρη στο tablet (και φύσικά στο γιό που -με- τρέχει όλη μέρα χαχαχα).

 

Απλά η δική μου εμπειρία. Για εσένα προφανώς και είναι ένα gadget. :)

 

Απο τη μερα που πηρα το iPad 2 μου (πωληθηκε προχθες 350 ευρω) ο iMac δεν ενοιγει σχεδον καθολου.Στον καναπε, στο κρεβατι, στη κουζινα, στην αυλη με φραπεδακι, το iPad παει παντου και με τα Beat by DrDre ειμαι στο δικο μου κοσμο. (δυστυχώς δεν ειναι συμβατα και με το Ν8) Ειναι μακραν η καλυτερη συσκευη που εχω αγορασει ποτε. (την οποια ανταγωνίζεται πολυ το Ν95) Περιμενω με ανυπομονυνια το 3. Με το νεο Apple TV στα 1080p θα ειναι το κατι αλλο.

"Όταν μιλάς φρόντισε να λες κάτι" Kim
Link to comment
Share on other sites

Απο τη μερα που πηρα το iPad 2 μου (πωληθηκε προχθες 350 ευρω) ο iMac δεν ενοιγει σχεδον καθολου.Στον καναπε, στο κρεβατι, στη κουζινα, στην αυλη με φραπεδακι, το iPad παει παντου και με τα Beat by DrDre ειμαι στο δικο μου κοσμο. (δυστυχώς δεν ειναι συμβατα και με το Ν8) Ειναι μακραν η καλυτερη συσκευη που εχω αγορασει ποτε. (την οποια ανταγωνίζεται πολυ το Ν95) Περιμενω με ανυπομονυνια το 3. Με το νεο Apple TV στα 1080p θα ειναι το κατι αλλο.

Sorry, πήγαινε στο Moralas, το διόρθωσα. Ναι μπορώ να σε καταλάβω!! Το σκότωσες όμως 350, ποια έκδοση είχες?

Link to comment
Share on other sites

Οπα, δηλαδη εγω δεν εχω MAC επειδη δεν εχω λεφτα να το αγορασω? Α, γιατι εγω νομιζα οτι δεν αγοραζα επειδη ειμαι gamer...

 

Οσο για το iphone, 600 κατοσταρικα εσταξα για το hd2, λες να μην μπορουσα να παρω iphone?

 

ps1. Απο θεμα χρηματων δεν ειναι τοσο ακριβοι οι mac, δεν ξερω πως σου ηρθε. Βεβαια οτι αγοραζεις hardware για πεταμα με αυτα τα λεφτα ειναι αλλο θεμα, σαν χρηματα δεν ζηταει πολλα, αν συμπεριλαβουμε και την οθονη στο πακετο

 

δηλαδη εσυ πιστευεις οτι 2000 ευρο που εχει ενα laptop mac ειναι λιγα λευτα και μπορει να τα διαθεσει ο οποιοσδηποτε?

δεν ειπα για εσενα προσωπικα ουτε σε ειπα φτωχο μην προσβαλεσαι. εσυ μπορει να εισαι ο γιος του Κοκαλη και τα 2000 να σου φαινονται στραγαλια. γενικα μιλαω.

Edited by ccinderella
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Sorry, πήγαινε στο Moralas, το διόρθωσα. Ναι μπορώ να σε καταλάβω!! Το σκότωσες όμως 350, ποια έκδοση είχες?

 

16GB wifi, φιλε 510 καινουργιο το εδωσα και ψαχνω να παραγγειλω το 3αρι απο ebay, δεν κρατιεμαι. Το βρικα καλη τιμη αλλα σε μαυρο. Λιγα το εδωσα λες; Βασικα ηθελα να φυγει μην πεσει η τιμη με τον ερχομο του 3 και την συνεχιση της κυκλοφοριας του 2 καινουργιο με 300 usd

"Όταν μιλάς φρόντισε να λες κάτι" Kim
Link to comment
Share on other sites

16GB wifi, φιλε 510 καινουργιο το εδωσα και ψαχνω να παραγγειλω το 3αρι απο ebay, δεν κρατιεμαι. Το βρικα καλη τιμη αλλα σε μαυρο. Λιγα το εδωσα λες; Βασικα ηθελα να φυγει μην πεσει η τιμη με τον ερχομο του 3 και την συνεχιση της κυκλοφοριας του 2 καινουργιο με 300 usd

 

Ίσως μπορούσες να το δώσεις 400 (με ρίσκο να σου μείνει). Αλλά έχεις δίκιο. Δυστυχώς το 16GB είναι το μόνο που κυκλοφορεί σε iPad 2, Οπότε δεν είχες πολλές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως μπορούσες να το δώσεις 400 (με ρίσκο να σου μείνει). Αλλά έχεις δίκιο. Δυστυχώς το 16GB είναι το μόνο που κυκλοφορεί σε iPad 2, Οπότε δεν είχες πολλές επιλογές.

 

Πλεον με iTunes Match και iCloud, τα 16 ειναι υπεραρκετα για μενα.

"Όταν μιλάς φρόντισε να λες κάτι" Kim
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εγώ έχω διαπιστώσει είναι ότι οι περισσότεροι κρίνουν χωρίς να ξέρουν. Άλλοι λένε ότι δεν κάνει multitasking, άλλοι ότι δεν έχει dlna (lol), άλλοι ότι δε μπορείς να κάνεις drag&drop, άλλοι ότι δεν έχει local storage etc. Α, και όταν τους λες ότι είναι λάθος και τους το δείχνεις, σου λέει ότι βγαίνουν και έξω από τα ρούχα τους :lol:

 

Λοιπόν, τελειώσαμε με το μύθο του multitasking - φτιάχτε φραπέ, βάλτε ποπκορν στο microwave, παραγγείλτε pizza, γιατί περνάμε σε νέο γύρο: το μύθο του drag&drop και του local storage. Δεν έχει το iPad local storage file manager? Δεν έχει drag&drop? Επανέρχομαι :D

 

Υ.Γ. Ίσως αυτές να είναι καλύτερες συζητήσεις σε ξεχωριστά θέματα ώστε να βοηθιούνται και νέοι χρήστες, αλλά με την κοκορομαχία που σίγουρα θα ακολουθήσει έχει περισσότερο χαβαλέ :p. Keep it civilized boys, κρίνουμε ιδέες αλλά δεν προσβάλουμε χρήστες. Σε λίγο...

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις εμεις που εχουμε δουλεψει ios αυτους τους ξεχωριζουμε απο χιλιομετρα που δεν εχουν πιασει ποτε apple συσκευη.

οι υπολοιποι που το σκεφτονται να παρουν ας το δοκιμασουν και αν τους αρεσει ας το παρουν. δεν θα κανουμε promotion στην apple

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις εμεις που εχουμε δουλεψει ios αυτους τους ξεχωριζουμε απο χιλιομετρα που δεν εχουν πιασει ποτε apple συσκευη.

οι υπολοιποι που το σκεφτονται να παρουν ας το δοκιμασουν και αν τους αρεσει ας το παρουν. δεν θα κανουμε promotion στην apple

 

Ξέρεις τι καλά που δουλεύει αυτό κι απ'την άλλη μεριά...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις εμεις που εχουμε δουλεψει ios αυτους τους ξεχωριζουμε απο χιλιομετρα που δεν εχουν πιασει ποτε apple συσκευη.

 

Εννοια σου και το αντιθετο φαινεται ακομα καλυτερα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλό και χρυσό το ipad αλλά προσωπικά το βλέπω ανάπειρο. Συνδεσιμότητα μηδέν.. Εξόδους μηδέν... Για αμερική ίσως είναι καλό που έχουν ταχύτητες και συνδέσεις κτλ. Για ελλάδα άστο ακόμα... Πραγματικά απορώ με όσους προσπαθουν να μας πείσουν ότι δεν είναι έλλειψη η μη συνδεσιμότητα της apple. Δηλαδή usb, bluetooth, hdmi κτλ κτλ. Cloud και αηδίες. Σε κάποιο μέλλον στο οποίο η ελλάδα δε θα βρίσκεται όλα αυτά θα είναι αυτονόητα. Στο παρόν όμως με την καμία.

Συμπέρασμα, η apple είναι πολύ μπροστά για την εποχή της...!:lol:

 

Μάλλον δεν είσαι καθόλου ενημερωμένος ....:):)

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάμε. Όπως είπαμε, το iOS αναθέτει το file management στις εφαρμογές, όχι μόνο για λόγους ασφαλείας (sandboxing), αλλά και γιατί η Apple σκοπεύει κάποια στιγμή να απαλλάξει τους χρήστες από την εργασία του file management. Επομένως, αντί για file manager στο iOS θα πρέπει να αναζητήσουμε κάποια εφαρμογή που θα κάνει τη δουλειά μας. Εγώ χρησιμοποιώ κάποια που πιστεύω ότι δεν υπάρχει αντίστοιχη της πουθενά αλλού: GOODREADER

 

http://www.goodreader.net/images/gr-icon-96.jpg

 

Πολλοί βλέπουν το Goodreader ως ένα πολύ καλό (το καλύτερο imo) pdf-viewer. Εγώ το βλέπω ως το default file manager του iOS. Αντιγράφω από το Manual:

 

 

Όπως καταλαβαίνετε, το πρόγραμα είναι ένας εξαιρετικά ισχυρός file manager και θα μας πάρει ώρες να εξηγήσουμε τι μπορεί να κάνει. Προτείνω σε όλους τους iOS users που δεν το ξέρουν να βάλουν ένα bookmark στο link του Manual. Δε θα μπω σε όλες τις λεπτομέρεις, αλλά θα αναφερθώ σε μερικά σημεία που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε άμεσα. Επανέρχομαι σε λίγο...

 

Μην το σκοτωνεις, ασε τα παιδια να παιξουν ακομα λιγο :)

Ηδη καποιοι αρχισαν την ερευνα για το τι ΔΕΝ κανει η εφαρμογη; :lol:

"Όταν μιλάς φρόντισε να λες κάτι" Kim
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...