Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ιδιο και το δικό μου που το πήρα μεν απο Ελληνικό online μαγαζί, αλλά η εισαγωγή ήταν απο Γερμανία.

 

Παρεμπιπτόντως, μεγάλη υπόθεση αυτό με τα smart tags.Πολύ χρήσιμο και εξαιρετική υλοποίηση.

 

Από μπαταρία πως τα πάει με τα smart και το nfc ανοικτό?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στα βίντεο και στις φωτογραφίες το μαύρο μου άρεσε καλυτερα.

Τελικα όταν το είδα απο κοντα ειπα ευτυχως που δεν το πήρα σε μαύρο,τίποτα το σπουδαίο,σε λευκο δίνει άλλη αίσθηση.

Και προς τους υποψήφιους αγοραστές,καλυτερα να το πάρετε και να ειναι ελληνικής εισαγωγής ωστε να μην εχετε θέμα με την εγγύηση αν χτυπά ξύλο τύχει κάτι.

 

Η αντίθεση της ολόμαυρης οθόνης με το υπόλοιπο άσπρο σώμα είναι απλά μοναδική.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εκανα βολτα σε απειρα μαγαζια για να βρω μια πολυ καλη θηκη,το κινητο μου ζητουσαν οι περισσοτεροι πωλητες να το χαζεψουν και μονο καλα σχολια κανανε απο θεμα εμφανισης.Για το λευκο λεω.Τπ μαυρο αδικειται και μοιαζει σαν ενα ακομη κινητο σειρας.Κι εγω μαυρα επιανα στα χερια μου,αλλα με την πρωτη επαφη,εκλεισα το λευκο.Θηκη θα φερω απο εξω αν δεν μου αρεσει αυτη η φθηνιαρικη απο ΕΒΑΥ.

Αυτες οι δερματινες με πλαστικους οδηγους μεσα που μπαινει συρταρωτα το κινητο,φαινονται απιθανες.Ειδα κατα τυχη μια.Προς το παρων πουθενα θηκες...

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι έχεις τσεκάρει οτι το τηλ σου δουλεύει και σε 3G και σε gsm,διπλή λειτουργία.

ναι εκει το εχω!!!! θα τρελαθω, στο arc δεν ειχα προβλημα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τους περισσότερους κατόχους της συσκευής ότι πρόκειται όντως για μια κορυφαία επιλογή.Στις δυο μέρες που την έχω στην κατοχή μου πήγε να γίνει η ιδανική συσκευη που να με καλύπτει πλήρως.Και λέω πήγε γιατί όσο και αν μου άρεσε δυστυχώς δεν είναι το κινητο που να μπορω να το χειριστώ με το ένα χέρι.Δεν λέω ότι φταίει η συσκευη με τις διαστάσεις της.Αυτες τις ήξερα.Απλα δεν το είχα πιάσει στα χέρια μου πριν το αγοράσω για να καταλάβω ότι δεν έχω την κατάλληλη παλάμη για αυτο το μέγεθος. Για τον λόγο αυτο θα συνιστούσα σε αυτούς που πρόκειται να το αποκτήσουν πρώτα να το δουν απο κοντά και να αποφασίσουν αν τους βολεύει.

Να πω όμως και πάλι, ότι αν και είμαι αναγκασμένος να βρω να το πουλησω, ότι είναι μια συσκευη που στεναχωριεμαι που δεν με βόλεψε.

Καλησπέρα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

^ συμφωνω φιλε.

 

το ειδα και εγω σημερα στο Public,

ενταξει, πανεμορφο (το λευκο αξιζει), οθονη τελεια αλλα μεγεθος πολυ μεγαλο..

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι οντος μεγαλο ακομα και εγω που εχω μεγαλα χερια οταν οδηγω δεν μπορω να γραψω ευκολα sms.

 

Λοιπον και εγω θα το πουλησω αμεσα. Κατα τα αλλα ειναι το καλυτερο μηχανακι αυτη την στιγμη !

Link to comment
Share on other sites

οδηγηση και sms ε...;

 

xmmmm

 

Οχι συνεχεια αλλα στα φαναρια σιγουρα ! Δεν με βολεψε καθολου σε αυτο το θεμα. Μη μου πεις οτι δεν επιτρεπεται το ξερω,οποτε δεν τιθεται θεμα !

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδιά τώρα, πάνω από 3,7'' δεν κουμαντάρεται εύκολα το τηλέφωνο και ειδικά αν χρειαστεί να πατήσεις κάτι στην πάνω μεριά της οθόνης (μιλάμε πάντα για το ένα χέρι). Πόσο μάλλον στο αυτοκίνητο, εκεί τα πράγματα είναι χειρότερα. Με το Arc και τις 4,2'' της οθόνης, πολλές φορές έχω βλαστημήσει , αλλά πολύ περισσότερες φορές είναι που την έχω ευχαριστηθεί όμως. :)

Νομίζω πάντως πως είναι θέμα συνήθειας και είναι κρίμα ν΄αφήσεις ένα τέτοιο τηλέφωνο , εκτός και άν πάς στο Ρ που είναι εξίσου όμορφο και με πολύ καλές προδιαγραφές και αυτό και σαφώς μικρότερο μέγεθος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εμενα, οσο το δοκιμαζα στο Public, με βολεψε αρκετα στο ενα χερι. Ακομα και sms εγραφα με το ενα...
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδιά τώρα, πάνω από 3,7'' δεν κουμαντάρεται εύκολα το τηλέφωνο και ειδικά αν χρειαστεί να πατήσεις κάτι στην πάνω μεριά της οθόνης (μιλάμε πάντα για το ένα χέρι). Πόσο μάλλον στο αυτοκίνητο, εκεί τα πράγματα είναι χειρότερα. Με το Arc και τις 4,2'' της οθόνης, πολλές φορές έχω βλαστημήσει , αλλά πολύ περισσότερες φορές είναι που την έχω ευχαριστηθεί όμως. :)

Νομίζω πάντως πως είναι θέμα συνήθειας και είναι κρίμα ν΄αφήσεις ένα τέτοιο τηλέφωνο , εκτός και άν πάς στο Ρ που είναι εξίσου όμορφο και με πολύ καλές προδιαγραφές και αυτό και σαφώς μικρότερο μέγεθος.

Φιλε μου εχα και εγω το arc, αλλα λογο του λεπτου σχεδιασμου του, στα χερια μου ηταν πολυ ποιο βολικο.Παντως θα συνφωνησω απολυτα μαζι σου οτι ειναι κριμα να αναγκαστει καποιος να αφησει ενα τετοιο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει στο θέμα μεγέθους δεν μπορω να το Πω και τεράστιο,μεγάλο ειναι,όχι όμως όπως razr,prada,evo...προσωπικα με βολευει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδιά τώρα, πάνω από 3,7'' δεν κουμαντάρεται εύκολα το τηλέφωνο και ειδικά αν χρειαστεί να πατήσεις κάτι στην πάνω μεριά της οθόνης (μιλάμε πάντα για το ένα χέρι). Πόσο μάλλον στο αυτοκίνητο, εκεί τα πράγματα είναι χειρότερα. Με το Arc και τις 4,2'' της οθόνης, πολλές φορές έχω βλαστημήσει , αλλά πολύ περισσότερες φορές είναι που την έχω ευχαριστηθεί όμως. :)

Νομίζω πάντως πως είναι θέμα συνήθειας και είναι κρίμα ν΄αφήσεις ένα τέτοιο τηλέφωνο , εκτός και άν πάς στο Ρ που είναι εξίσου όμορφο και με πολύ καλές προδιαγραφές και αυτό και σαφώς μικρότερο μέγεθος.

 

Κοιτα κριμα ηταν που αφησα και τοσα αλλα πανακριβα αλλα αν δεν με βολευει τι να κανω ; Τα 2 τελευταια μου κινητα τα αγορασα ετσι για την Κ@υλ@ που λένε...RAZR τεραστιο-Sony S το ιδιο. Μαλλον θα παω σε κατι μικροτερο και δεν προκειται να ανεβω τις 4' για πολυ καιρο γιατι αδικα χανω χρημα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως το βιβλιαρακι του Γερμανου το χει πρωτη μουρη!αλλα θα αντεξω!!δεν θα παω να το δω απο κοντα!!

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sorry που ρωταω εδω αλλα θελω να παρω μια θηκη απο αυτο το site http://www.obostore.com/index.php?main_page=advanced_search_result&inc_subcat=1&search_in_description=1&categories_id=216&keyword=case&page=1&pagesize=48 , ερωτηση(για δεν ξερω καλα): πρεπει να κανω εγγραφη στο site για να κανω αγορα ή μπορω να πληρωσω με PayPal κατευθειαν και να μου τη στειλουν?

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν το συζητάμε, πάνω απ΄ όλα είναι η βολικότητα της συσκευής εφόσον μιλάμε για φορητότητα.

Απλά το Arc που ανέφερε ο φίλος πριν, είναι στο τοπ σε αυτό το θέμα, μιας και όσα τηλέφωνα και άν έχω πιάσει στα χέρια μου σαν αυτό κανένα. Το πώς κάθεται το Αρκ στο χέρι είναι το κάτι άλλο και αυτό φυσικά οφείλεται στην οπίσθια καμπύλη του που προσαρμόζεται άψογα στο χέρι. Στην αρχή όταν το είχα δει θεώρησα μαμακία με το τόξο ανάποδα (μιας και είχα τότε το Nexus S που είχε καμπύλη προς τα έξω, το οποίο γλίστραγε από το χέρι σαν σαπούνι, τραγικό) , αλλά μόλις το δούλεψα 5' , ενθουσιάστηκα. :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Από πού το πήρες?

 

Από μπαταρία πως τα πάει με τα smart και το nfc ανοικτό?

 

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται η αναφορά σε κατάστημα.

Ψάξε στο skroutz και δες ποιο το έχει φτηνότερα, εκτός του pixmania :)

http://www.skroutz.gr/s/432348/Sony-Xperia-S.html

 

 

Απο μπαταρία χθες το βράδυ ολοκλήρωσα την πρώτη πλήρη φόρτιση με συνέχεια ανοιχτό το nfc

 

Με 10λεπτη ομιλία, λιγα sms, κανα 10λεπτο angry birds space, λιγο internet, σκάλισμα, δεξια αριστερά, σήμερα στις 12 το μεσημέρι ειναι στο 58% η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι ανοιχτό το nfc, σας βγάζει καποια ένδειξη πάνω στην οθόνη;

Εμένα δεν μου δείχνει κάποιο εικονίδιο. Στο youtube είδα ότι εμφανίζει

ένα μικρό σύμβολο.

Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι ανοιχτό το nfc, σας βγάζει καποια ένδειξη πάνω στην οθόνη;

Εμένα δεν μου δείχνει κάποιο εικονίδιο. Στο youtube είδα ότι εμφανίζει

ένα μικρό σύμβολο.

 

Δεν βλέπω καποιο εικονιδιο.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι λιγο FAIL που εχει ακομα 2.3 αντροιντ την στιγμη που αρκετα τηλεφωνα παλιοτερα εχουν 4.0????????

μα γιατι!!!!!!!????????????????:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...