Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H Sony ηδη εχει δωσει σε αλλες χωρες οποτε ειναι θεμα ημερων.Για την Gameloft εχεις δικιο αλλα τι φταιει το κινητο γι αυτο?

 

Σημερα του φορτωσα μεγαλα αρχεια mp4 και mkv,ταινιες,Demo videos και ντοκυμαντερ,ολα HD και τις επαιζε αεροπορια.

Απο εικονα και ηχο (με ακουστικα) ειναι αλλου η οθονη...

Και με στοκ players και με bs lite για να εχω και υποτιτλους.

O Mobo player μου κανε κολληματα σε ενα αρχειο αλλα ο bs αερα οπως και τα αλλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά όποιος είναι πρόθυμος να με βοηθήσει σε ένα διαγωνισμό για το S ας μου στείλει ένα pm! Ευχαριστώ!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους θα το έχω και εγώ στα χέρια μου το Σάββατο. :)

Επειδή παίρνει μικροsim τί μπορώ να κάνω? Έχω vodafone. Πόσο κοστίζει ? Αν βγάλω νέα ισχύει και η παλιά sim ή καταργείται? Πως μπορώ να ζητήσω χωρίς να χρεωθώ?? Ξέρει κανείς ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους θα το έχω και εγώ στα χέρια μου το Σάββατο. :)

Επειδή παίρνει μικροsim τί μπορώ να κάνω? Έχω vodafone. Πόσο κοστίζει ? Αν βγάλω νέα ισχύει και η παλιά sim ή καταργείται? Πως μπορώ να ζητήσω χωρίς να χρεωθώ?? Ξέρει κανείς ?

 

Λογικα πας στη Vodafone και ζητας να σου δωσουν μια microsim με το ιδιο νουμερο.

Για χρεωση δεν εχω ιδεα...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους θα το έχω και εγώ στα χέρια μου το Σάββατο. :)

Επειδή παίρνει μικροsim τί μπορώ να κάνω? Έχω vodafone. Πόσο κοστίζει ? Αν βγάλω νέα ισχύει και η παλιά sim ή καταργείται? Πως μπορώ να ζητήσω χωρίς να χρεωθώ?? Ξέρει κανείς ?

 

5Ε μου πηρε η Wind ! Η παλια καταργειται εννοειται !

Link to comment
Share on other sites

και μετά δηλαδή αν ξανα αλλάξουμε κινητό που παίρνει μεγάλη σιμ τί θα κάνουμε? Θα ξαναπληρώνουμε 5 ευρώ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

πληρωνεις 10 ευρω και παιρνεις μια dual sim.την μια τηνν κρατας κανονικη και την αλλη την κοβεις με ειδικο μηχανακι.Εαν πας σε γερμανο στην κοβουν.εγω το εχω το μηχανακι και ξερω τι σου λεω.εχεις το ιδιο νουμερο λοιπον σε δυο κινητα.Απλα δεν πρεπει να ειναι ταυτοχρονα σε λειτουργια και τα δυο γιατι μπορει να σου μπλοκαρει το νουμερο.ετσι κανω εγω με το iphone 4s μου και το lg optimus 3d.Και ειμαι μια χαρα.:)

και μετά δηλαδή αν ξανα αλλάξουμε κινητό που παίρνει μεγάλη σιμ τί θα κάνουμε? Θα ξαναπληρώνουμε 5 ευρώ?

Στην cosmote με 10 ευρώ παίρνεις μια micro και μια κανονική sim για το νούμερό σου. Οπότε έχεις και τις δύο και μπορείς να αλλάζεις ανάλογα με το εκάστοτε κινητό σου. Ούτε κοψίματα ούτε τίποτα ;) Ρώτα αν έχει κάτι αντίστοιχο και η Voda. Αλλιώς ό,τι σου λέει ο laz.

Επίσης υπάρχει αντάπτορας από micro σε κανονική στα 3 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

Edited by lordelesar
Link to comment
Share on other sites

και μετά δηλαδή αν ξανα αλλάξουμε κινητό που παίρνει μεγάλη σιμ τί θα κάνουμε? Θα ξαναπληρώνουμε 5 ευρώ?

 

Υπαρχει ανταπτορας φιλε μου-αλλα 5Ε θελει νομιζω !!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο χθες εχω ενα ασπρο στα χερια μου νομιζω οτι ειναι το πιο ομορφο κινητο που κυκλοφορει ξεφευγει απο τα συνηθισμενα η οθονη του ειναι καταπληκτικη οντος με την μπαταρια υπαρχει ενα θεμα απο χθες ειναι η τριτη φορτιση το.πρωι.σημερα 7.10 100% τωρα 78% 8.43 με ελαχιστη χρηση αρκετες φορες στο youtoube κολαει και δειχνει.αναγκαστικο κλεισιμο και σε 3g και wifi η φωτογραφικη την ημερα ειναι πολυ καλη αλλα το βραδυ ειναι απογευτευση το φλας ειναι κερακι και σε δωματιο.με φως βγαζει με εντονα χρωματα και μια κιτρινιλα αυτα προς το παρων. Υπαρχει τροπος να προστεθει.και αλλη οθονη εκτος απο τις 5 υπαρχουσες ρωτω σε οσους το εχουν
Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο χθες εχω ενα ασπρο στα χερια μου νομιζω οτι ειναι το πιο ομορφο κινητο που κυκλοφορει ξεφευγει απο τα συνηθισμενα η οθονη του ειναι καταπληκτικη οντος με την μπαταρια υπαρχει ενα θεμα απο χθες ειναι η τριτη φορτιση το.πρωι.σημερα 7.10 100% τωρα 78% 8.43 με ελαχιστη χρηση αρκετες φορες στο youtoube κολαει και δειχνει.αναγκαστικο κλεισιμο και σε 3g και wifi η φωτογραφικη την ημερα ειναι πολυ καλη αλλα το βραδυ ειναι απογευτευση το φλας ειναι κερακι και σε δωματιο.με φως βγαζει με εντονα χρωματα και μια κιτρινιλα αυτα προς το παρων. Υπαρχει τροπος να προστεθει.και αλλη οθονη εκτος απο τις 5 υπαρχουσες ρωτω σε οσους το εχουν

 

Ωχ!! Δεν μου αρέσουν καθόλου αυτά που διαβάζω. Προλαβαίνω να το ακυρώσω. Τί λέτε οι υπόλοιποι που το έχετε? Ισχύουν τα παραπάνω?

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ωχ!! Δεν μου αρέσουν καθόλου αυτά που διαβάζω. Προλαβαίνω να το ακυρώσω. Τί λέτε οι υπόλοιποι που το έχετε? Ισχύουν τα παραπάνω?

 

Ελα ρε φιλε τωρα θα ακυρωσεις ΧΑΛΑΡΩΣΕ !! Οτι και να παρεις εχει απο καποιο κουσουρι-ακου και εμας που αγορασαμε τα παντα και τελικα καταληξαμε στο Sony. Οταν παρει την ICS ολα θα ειναι ΤΕΛΕΙΑ !!

 

EDIT: Αυτο με το Youtube αρχισε να το κανει απο εχθες πριν δεν υπηρχε κανενα προβλημα. Αρα ισως δωθει update για να στρωσει.

Επισης για την μπαταρια ΤΑ ΕΙΠΑΜΕ !! Διαβασε λιγο πιο πανω.

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη ετσι εκανε και εμενα η μπαταρια αλλα πλεον καμια σχεση.Χαμηλωσε φωτεινοτητα και βγαλε τα live wallpaper.

Για την microsim,πανε σε ενα καταστημα vodafone και ζητα ανταπτορακι.Εχει 2 ευρω και το χρησιμοποιεις κανονικα σε αλλο τηλεφωνο απροβληματιστα.Δοκιμασμενο.

 

Κιτρινιλα που την ειδες σε φωτο?Κολληματα κανενα σε youtube ουτε σε βιντεο ζορικα αποθηκευμενα στην μνημη του κινητου.Το φλας σε πληρως σκοτεινο δωματιο δεν ειναι το πιο δυνατο αλλα αυτο ειναι θεμα να χαμε να λεγαμε.Ποιος βγαζει σε θεοσκοτεινο δωματιο?Σε φως ημερας βγαζει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα θήκη flexiShield από το gearzap.com με ταχυδρομείο. Εφαρμόζει πολύ καλά και την προτείνω.
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη ετσι εκανε και εμενα η μπαταρια αλλα πλεον καμια σχεση.Χαμηλωσε φωτεινοτητα και βγαλε τα live wallpaper.

Για την microsim,πανε σε ενα καταστημα vodafone και ζητα ανταπτορακι.Εχει 2 ευρω και το χρησιμοποιεις κανονικα σε αλλο τηλεφωνο απροβληματιστα.Δοκιμασμενο.

 

Κιτρινιλα που την ειδες σε φωτο?Κολληματα κανενα σε youtube ουτε σε βιντεο ζορικα αποθηκευμενα στην μνημη του κινητου.Το φλας σε πληρως σκοτεινο δωματιο δεν ειναι το πιο δυνατο αλλα αυτο ειναι θεμα να χαμε να λεγαμε.Ποιος βγαζει σε θεοσκοτεινο δωματιο?Σε φως ημερας βγαζει μια χαρα.

 

Eπειδη ειχα στα χερια και το note αλλα και το nokia 800 και τα δυο στο σκοτεινο δωματιο.βγαζανε καλυτερα απο το s δεν με αποσχολει και ιδιαιτερα αλλα παντα κανω αυτη την συγκριση σε οποιο καινουργιο κινητο αγοραζω

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη ειχα στα χερια και το note αλλα και το nokia 800 και τα δυο στο σκοτεινο δωματιο.βγαζανε καλυτερα απο το s δεν με αποσχολει και ιδιαιτερα αλλα παντα κανω αυτη την συγκριση σε οποιο καινουργιο κινητο αγοραζω

 

Το neo v παντός έχει πολύ δυνατό,έβγαλα φωτο κάτι φιλαράκια και στραβωθηκαν :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν είναι η σωστή ενότητα για την παρακάτω ερώτηση.

 

Εν αναμονή λοιπόν της παραλαβής του κινητού σήμερα, έχω συγχρονίσει τις επαφές μου που έχω στο OMNIA μέ το outlook.

 

Υπάρχει τρόπος απο δω και πέρα να εισάγω τις επαφές στο sony ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν είναι η σωστή ενότητα για την παρακάτω ερώτηση.

 

Εν αναμονή λοιπόν της παραλαβής του κινητού σήμερα, έχω συγχρονίσει τις επαφές μου που έχω στο OMNIA μέ το outlook.

 

Υπάρχει τρόπος απο δω και πέρα να εισάγω τις επαφές στο sony ?

Για δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286275

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα θήκη flexiShield από το gearzap.com με ταχυδρομείο. Εφαρμόζει πολύ καλά και την προτείνω.

 

Φιλε ποσες ημερες εκανε να ερθει ;

Link to comment
Share on other sites

γύρω στις 7 εργάσιμες

 

Ευχαριστω. Αν θες δωσε το ακριβες Λινκ να παραγγειλω και εγω. ( και αλλοι αν θελουν:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση θελω να αγορασω το κινητο απο το εξωτερικο θα εχει πληρες ελληνικο μενου και πληκτρολογιο?Επισης αν θελω να συνδεσω φλασακι μεσω usb-otg πρεπει το φλασακι να ειναι τροποποιημενο σε καποιο συγκεκριμενο φορματ π.χ fat32 η ntfs?και αν ναι τοτε πως μετατρεπω ενα φλασακι ntfs σε fat32 και το αντιστροφο?ευχαριστω εκ των προτερων Edited by artemios
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση θελω να αγορασω το κινητο απο το εξωτερικο θα εχει πληρες ελληνικο μενου και πληκτρολογιο?

Ναι όλα τα android έχουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν θα ερθει η αναβαθμηση σε ics πως γινεται μεσω οτα over the air η συνδεωντας το κινητο με υπολογηστη και με πιο προγραμα σας ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

Προτιμάμε το καλώδιο για μεγαλύτερη σιγουριά και θα το κάνεις με το PC Companion.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...