Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε μηπως ξερεται εαν τοκινητο μπωρει να γινει wifi hot spot καινα δωσει ιντρνετ σεενα tablet asus prime me androit λειτουργικο ευχαρηστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βλέπω στο xda ότι αρκετοί έχουν πρόβλημα με την οθόνη, στο κάτω μέρος έχει μια κιτρινωπή απόχρωση η οποία σε άλλους φαίνεται ελάχιστα και σε άλλους περισσότερο. Παρατήρησε κανείς από εσάς που το αγοράσατε κάτι τέτοιο;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1543640

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μπορει να διαβασει .rar αρχεια να τα αποσυμπιεσει? κτλ

ρωταω για να δω αν μπορω να εχω τις ταινιες ζιπαρισμενες,να τις αποσιμπιεζω,να τα βλεπω και να διαγραφω το αποσιμπιεσμενο

 

Βλέπω στο xda ότι αρκετοί έχουν πρόβλημα με την οθόνη, στο κάτω μέρος έχει μια κιτρινωπή απόχρωση η οποία σε άλλους φαίνεται ελάχιστα και σε άλλους περισσότερο. Παρατήρησε κανείς από εσάς που το αγοράσατε κάτι τέτοιο;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1543640

 

Στο δικό μου δεν βλέπω κάτι τέτοιο,αν υπήρχε θα το είχα κάνει ήδη επιστροφή:-D

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

250 εφαρμογές περασμένες και lag καθόλου.

 

και νομιζα οτι οι 90 που ειχα εγω στο mini pro ειναι πολλες..:/

 

250 και 90;;;;;:wacko::wacko::wacko:

Σαν πολλες δεν ειναι;;; Τι χρησιμευουν τοσες πολλες;:)

 

Για να διαβασει rar, zip θελει καταλληλο προγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

ωραια,μου φτανει. μαζι με το adaptoraki απο hdmi σε usb θα το κανω media station ..:p

χεχχεχεεχεχ:D

 

http://www.ebay.com/itm/Micro-USB-Host-Cable-Nokia-N810-OTG-go-N-810-/120759219080?pt=PDA_Accessories&hash=item1c1dcf7388#shId

αυτο σινδεεται στο micro usb,αρα μπορω να συνεδω με hdmi την συσκευη στην τηλεοραση? θα μινει θηρα για φορτισμα???(η μπαταρια θα τελιωσει πολυ γρηγορα φοβαμαι σε τηλεοραση)

ξερεται αν μπορω να το προμηθευτω απο καπου εντος ελλαδας/Ε.Ε καθως απο ΗΠΑ τα μεταφορικα θα κοστισουν ο κουκος αηδονη

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Micro-USB-Host-Cable-Nokia-N810-OTG-go-N-810-/120759219080?pt=PDA_Accessories&hash=item1c1dcf7388#shId

αυτο σινδεεται στο micro usb,αρα μπορω να συνεδω με hdmi την συσκευη στην τηλεοραση? θα μινει θηρα για φορτισμα???(η μπαταρια θα τελιωσει πολυ γρηγορα φοβαμαι σε τηλεοραση)

ξερεται αν μπορω να το προμηθευτω απο καπου εντος ελλαδας/Ε.Ε καθως απο ΗΠΑ τα μεταφορικα θα κοστισουν ο κουκος αηδονη

 

Eχει εξοδο miniHDMI το κινητο και παρεχομενο καλωδιο miniHDMI-> HDMI

To microUSB απ οπου φορτιζει,μενει ελευθερο.Αν θες συνδεεις και με το καλωδιο του φορτιστη (microUSB->USB) στην τηλεοραση αλλα με αλλες χρησεις.

 

Προβλημα με την οθονη δεν εχω ουτε εγω το παραμικρο.

Η θηκη με το τραβηχτο κοματι,αφηνει ελαφρυ σημαδι ηδη οποτε πουλιεται και στην καινουρια θα ξηλωθει εσωτερικα για να μην εχω θεμα.

Link to comment
Share on other sites

250 και 90;;;;;:wacko::wacko::wacko:

Σαν πολλες δεν ειναι;;; Τι χρησιμευουν τοσες πολλες;:)

 

Για να διαβασει rar, zip θελει καταλληλο προγραμμα!

 

Γιατί είναι πολλές ? Χρειάζονται όλες πίστεψε με

Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμίτες, θα μπορούσατε να με βοηθήσε σε κάτι? Οταν συνδέεις το κινητό με την τηλεόραση μέσω HDMI, πέρα από τις εφαρμογές για ταινίες και μουσική οι υπόλοιπες παίζουν κανονικά? Πχ μπορείς να δεις στην τηλεόραση κάποια εφαρμογή office, ή το google maps?
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Micro-USB-Host-Cable-Nokia-N810-OTG-go-N-810-/120759219080?pt=PDA_Accessories&hash=item1c1dcf7388#shId

αυτο σινδεεται στο micro usb,αρα μπορω να συνεδω με hdmi την συσκευη στην τηλεοραση? θα μινει θηρα για φορτισμα???(η μπαταρια θα τελιωσει πολυ γρηγορα φοβαμαι σε τηλεοραση)

ξερεται αν μπορω να το προμηθευτω απο καπου εντος ελλαδας/Ε.Ε καθως απο ΗΠΑ τα μεταφορικα θα κοστισουν ο κουκος αηδονη

Ο πωλητής αυτός δε στέλνει Ελλάδα. Πάρε από κάποιον άλλο με δωρεάν μεταφορικά, πχ http://www.ebay.co.uk/itm/Micro-B-USB-Host-OTG-Cable-Samsung-Galaxy-S2-SII-/320739400862?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item4aad8edc9e

 

Φυσικά αν έχεις αυτό το καλώδιο πάνω δε θα μπορεί να μπει φορτιστής.

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει,θα αντιγραφω αυτο που θελω στην μνημη,θα το βλεπω και θα το διαγραφω..(εναξει,δεν προκειται και να βαλω 1080p:D

μην ειμαστε και πλιουνεκτες!

Link to comment
Share on other sites

 

Πρέπει να κανει,δυστυχως στο site δεν έχουν όλες τις θηκες που ειναι διαθέσιμες στα καταστηματα

 

Βλέπω στο xda ότι αρκετοί έχουν πρόβλημα με την οθόνη, στο κάτω μέρος έχει μια κιτρινωπή απόχρωση η οποία σε άλλους φαίνεται ελάχιστα και σε άλλους περισσότερο. Παρατήρησε κανείς από εσάς που το αγοράσατε κάτι τέτοιο;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1543640

Και να χέι ειναι ανεπαισθητο,τι να πουν οι άλλοι με τις ροζ και μπλε οθόνες:)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητής αυτός δε στέλνει Ελλάδα. Πάρε από κάποιον άλλο με δωρεάν μεταφορικά, πχ http://www.ebay.co.uk/itm/Micro-B-USB-Host-OTG-Cable-Samsung-Galaxy-S2-SII-/320739400862?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item4aad8edc9e

 

Φυσικά αν έχεις αυτό το καλώδιο πάνω δε θα μπορεί να μπει φορτιστής.

 

ενα απο τα πολλα adaptors που πουλιουνται ελεγε πως δεν δουλευει με android 2.3.3 και παραπανω...λες να ισχυει και για τα αλλα?

αραγε internet usb γινεται να βαλεις?,καθως ειναι πιο γρηγορο και φθηνω απο το 3g που αγοραζεις με την καρτα sim(π.χ 3 ευρω για 60 mb στο whats up)

offtopic: για internet επειδη εχω καρτοκινητη,το whats up καλο ειναι??(σημα.ταχυτητα)

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το digital master έχει ελληνικά κινητά ή παραεισαγωγής ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

ενα απο τα πολλα adaptors που πουλιουνται ελεγε πως δεν δουλευει με android 2.3.3 και παραπανω...λες να ισχυει και για τα αλλα?

αραγε internet usb γινεται να βαλεις?,καθως ειναι πιο γρηγορο και φθηνω απο το 3g που αγοραζεις με την καρτα sim(π.χ 3 ευρω για 60 mb στο whats up)

Απ'όσο ξέρω όλα τα καλώδια/adaptors usb otg είναι ίδια, αυτό που λες για το android 2.3.3 μήπως το έλεγε για κάποια συγκεκριμένη συσκευή; Νομίζω το gs2 είχε ένα θέμα σε κάποια έκδοση αλλά προφανώς δε φταίει το καλώδιο γι' αυτό.

 

Όσο για internet usb δε θα παίζει, εκτός κι αν o kernel του android έχει drivers για τέτοιες συσκευές (χλωμό).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι μεταξύ αυτού και του Galaxy S2, θεωρείται οτι αξίζει το SONY ?

 

Πάω προς το SONY αλλά με προβληματίζει λίγο η ιστορία με τη μικρή διάρκεια μπαταρίας.Για πειτε

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι μεταξύ αυτού και του Galaxy S2, θεωρείται οτι αξίζει το SONY ?

 

Πάω προς το SONY αλλά με προβληματίζει λίγο η ιστορία με τη μικρή διάρκεια μπαταρίας.Για πειτε

 

Τα έχω και τα δυο, το Sony Είναι ένα πολύ καλό τηλ και το S2 Μου φαίνεται παλιό πια...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι μεταξύ αυτού και του Galaxy S2, θεωρείται οτι αξίζει το SONY ?

 

Πάω προς το SONY αλλά με προβληματίζει λίγο η ιστορία με τη μικρή διάρκεια μπαταρίας.Για πειτε

 

Τριτη φορτιση χτες..φευγω το πρωι για δουλεια κ εχω>κανα μισαωρο-σαραντα λεπτα ιντερνετ,5-7 κλησεις του 5λεπτου κ καμια 35 φωτο,& καμια ωρα ψαχουλεμα..η μπαταρια εχει ακομα 40%!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι μεταξύ αυτού και του Galaxy S2, θεωρείται οτι αξίζει το SONY ?

 

Πάω προς το SONY αλλά με προβληματίζει λίγο η ιστορία με τη μικρή διάρκεια μπαταρίας.Για πειτε

 

Η μπαταρια εως τις 20 φορτισεις φιλε θελει μερικα " κολπακια" τα οποια τα εχουμε γραψει .

 

Στα γρηγορα < κλεισε live wallpapers,χαμηλωσε φωτεινοτητα και θα σου κραταει χαλαρα 20 ωρες ! >

Οτι και να αγορασεις 2πυρηνο θα το φορτιζεις σιγουρα 1 φορα την ημερα αρα που κολλας ;;;

Και GS 2 να παρεις δεν αντεχει πανω απο 24 ωρες αν κανεις τηλεφωνα-3G κτλ.

Παντως πεταμενα λεφτα αυτη την εποχη για GS 2 . Η περιμενεις για το GS 3 ( οπως και εγω) Η αγοραζεις κατι απλο για να σου φυγει η μεγαλη Κ@@@Α και μετα αγοραζεις το GS 3 . ( Εκτος αν εχεις χρημα-προχωρα αφοβα σε οτιδηποτε !! )

Link to comment
Share on other sites

Μπα,τα έφαγε τα ψωμακια του πλέον το sg2,τουλάχιστον στα ματια μου έχει παλιωσει,καιΡο τωρα.

Καλα τα κόλπα για την καλυτερη αυτονομία,γνωστά απο παλια,όμως την οθονη δε μπορω να μην την έχω περίπου μέχρι την μέση.αλλωστε σε όλα μου τα κινητα εκει με κάλυπτε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπα,τα έφαγε τα ψωμακια του πλέον το sg2,τουλάχιστον στα ματια μου έχει παλιωσει,καιΡο τωρα.

Καλα τα κόλπα για την καλυτερη αυτονομία,γνωστά απο παλια,όμως την οθονη δε μπορω να μην την έχω περίπου μέχρι την μέση.αλλωστε σε όλα μου τα κινητα εκει με κάλυπτε.

 

Καλα εσυ το SGSII το ειχες και ποσο καιρο. Για εμας που δε το ειχαμε ποτε, δεν εχει παλιωσει!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλα εσυ το SGSII το ειχες και ποσο καιρο. Για εμας που δε το ειχαμε ποτε, δεν εχει παλιωσει!:)

 

Ειναι κι αυτο,όπως και να χέι δεν είχα αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα και με το sg2

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...