Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι προβληματα της rom :lol:

 

Οταν βρεις χρονο αρχισε το διαβασμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085 :respect:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146

 

οκ! ξεκινάω!!!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ! ξεκινάω!!!!! :wink:

 

πολύ ωραίος ο οδηγός android αλλά εγώ μπερδεύτηκα περισσότερο.........

μήπως τελικά να μείνω στο παλιό μου κινητάκι?????

εφαρμογές, αναβαθμίσεις, προγράμματα...........

θα τα κάνω θάλασσα

:help:

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίος ο οδηγός android αλλά εγώ μπερδεύτηκα περισσότερο.........

μήπως τελικά να μείνω στο παλιό μου κινητάκι?????

εφαρμογές, αναβαθμίσεις, προγράμματα...........

θα τα κάνω θάλασσα

:help:

τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα οσο ακουγονται. πιστευω οτι η μεταβαση μονο καλο θα σου κανει :happy:

οι αναβαθμισεις κλπ γινονται με τοσο αυτοματο τροπο που δε θα καταλαβαινεις οτι εγινε κατι.

Υπαρχει και το forum οπου μπορούν να λυθούν ολες σου οι απορίες

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίος ο οδηγός android αλλά εγώ μπερδεύτηκα περισσότερο.........

μήπως τελικά να μείνω στο παλιό μου κινητάκι?????

εφαρμογές, αναβαθμίσεις, προγράμματα...........

θα τα κάνω θάλασσα

:help:

 

 

Υπάρχουν πολλά που μπορείς να κάνεις!!!

Σε ποια περιοχή βρίσκεσαι; Μήπως μπορεί κάποιος,από κοντά,να βοηθήσει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα οσο ακουγονται. πιστευω οτι η μεταβαση μονο καλο θα σου κανει :happy:

οι αναβαθμισεις κλπ γινονται με τοσο αυτοματο τροπο που δε θα καταλαβαινεις οτι εγινε κατι.

Υπαρχει και το forum οπου μπορούν να λυθούν ολες σου οι απορίες

 

ευτυχώς που υπάρχει το φόρουμ!!!!!!

η αλήθεια είναι πως το παίζω "τραβάτε με κι ας κλαίω..."!

ααα και κάτι άλλο... ξέρετε ποιές παρτίδες είχαν βγει ελαττωματικές? και τί θα πρέπει να προσέξω όταν το αγοράσω? δλδ εγγύηση, συσκευασία ή κάτι άλλο ώστε να μην είναι μαϊμού...

 

Υπάρχουν πολλά που μπορείς να κάνεις!!!

Σε ποια περιοχή βρίσκεσαι; Μήπως μπορεί κάποιος,από κοντά,να βοηθήσει!!!

 

αθήνα μένω. σε λίγες μέρες που θα το έχω στα χέρια μου (τρέμω....) θα σας πω.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το λευκο φοντο, εγω εχω κανει την αλλαγη απο το λινκ που εδωσα παραπανω κ δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Ο τυπος που εκανε το mod εχει ενσωματωσει κ το call recording στο apk κ τωρα εχω κ call recording απο τη μαμα sony κ δουλευει αψογα!!! Αυτο σε ποια αλλη εταιρια το εχετε δει?
Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίος ο οδηγός android αλλά εγώ μπερδεύτηκα περισσότερο.........

μήπως τελικά να μείνω στο παλιό μου κινητάκι?????

εφαρμογές, αναβαθμίσεις, προγράμματα...........

θα τα κάνω θάλασσα

:help:

H Ρώμη δεν χτίστηκε σε μια μέρα φίλε μου! Λίγη υπομονή, κάμποσο διάβασμα και σε λίγο καιρό θα σου φαίνονται αστεία όλα αυτά!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν φταίει η 4.1 ή επειδή έγιναν φρέσκια εγκατάσταση τα πάντα, αλλά το τηλέφωνο είναι πολύ ποιο γρήγορο.

Την κάμερα δεν την δοκίμασα ακόμα, root δεν το έκανα γιατί έχει 6.2.b.0.200 και όχι την .211 και ο οδηγός που βρίσκω είναι για την .211 και δεν βρίσκει κάποια ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

εδώ και δυο μέρες προσπαθώ να βρω γνώμες για το xperia s που λέω να αγοράσω.

δεν έχω ιδέα από smartphones.... το βρήκα στο kaizer στα 254 ευρώ και θεωρώ πως είναι μια καλή τιμή για τις δυνατότητες που έχει. με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η κάμερά του (το παλιό μου έχει 8mp κι είμαι πολύ ευχαριστημένη).

αυτό που με ανησυχεί και δεν ξέρω αν μπορείτε να με βοηθήσετε, είναι ότι το μαγαζί το έχει ως: SONY XPERIA S WHITE ΕΛΛΗΝΙΚΟ.

αυτό το ΕΛΛΗΝΙΚΟ δεν το καταλαβαίνω......................!!!!!!!

ευχαριστώ και χάρηκα που σας βρήκα!

:cat:

 

Ουόου, τρελή βουτιά έφαγε το κινητάκι μας. Αξίζει με τα χίλια.

Ελληνικό σημαίνει -για τα SONY- ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ

 

Μη γράφετε ορισμένοι ότι να 'ναι αν δε γνωρίζετε. Ελληνικό προφανώς σημαίνει ότι έχει SI που αντιστοιχεί σε συσκευή κατασκευασμένη για την Ελληνική αγορά. Το SI είναι ένας 8ψήφιος συνήθως αριθμός ο οποίος βρίσκεται στο χώρο της μπαταρίας και στο κουτί της συσκευασίας και υποδηλώνει για ποιας χώρας την αγορά είναι προορισμένη η συσκευή. Στη συσκευασία συνοδεύεται κι από τα αρχικά της χώρας. Π.χ. στο δικό μου είναι 1257-2756.9 FR που υποδηλώνει τη Γαλλία. Με βάση αυτόν τον αριθμό γίνονται και οι αναβαθμίσεις σε συγκεκριμένες, διαφορετικές, ημερομηνίες σε διάφορες συσκευές ίδιου τύπου. Γι' αυτό βλέπεις κάθε φορά που βγαίνει μια αναβάθμιση firmware άλλοι να την παίρνουν αμέσως κι άλλοι να την παίρνουν μετά από αρκετές μέρες. Γιατί σχεδόν όλες οι συσκευές που πουλούν τα γνωστά e-shop κινητών, με ιδιαίτερα χαμηλές τιμές, όπως αυτό που αναφέρεις (και από το οποίο πήρα και το δικό μου S πριν μερικούς μήνες...), είναι εισαγόμενα από άλλες χώρες (εξ' ου και οι ιδιαίτερα χαμηλές τιμές τους σε σχέση με τα "συμβατικά" καταστήματα).

Όλα τα παραπάνω έχουν ορισμένες καλές και κακές συνέπειες. Οι κακές:

 

1. Το firware που εγκαθιστούν τόσο το PC Companion όσο και το Update Service είναι αυτό που προορίζεται για τη χώρα του συγκεκριμένου SI της συσκευής, που σημαίνει αρκετά bloatware στην αντίστοιχη γλώσσα. Μικρό το κακό γιατί συνήθως αυτά μπορείς να τα απεγκαταστήσεις ή να τα απενεργοποιήσεις.

2. Σημαντικότερο. Η stock εφαρμογή SMS σε συσκευές που δεν έχουν Ελληνικό SI, ΔΕΝ έχει την επιλογή απενεργοποίησης εθνικών χαρακτήρων στις ρυθμίσεις της, και έτσι περιορίζεται ο αριθμός των γραμμάτων κάθε SMS.

3. Αν η συσκευή παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα εντός εγγύησης, η Sony πιθανότατα θα στο παίξει "κινέζα" γιατί και καλά η συσκευή προοριζόταν για άλλη χώρα και όχι για την Ελλάδα και διάφορες άλλες μ@#$%ς... Μου έτυχε εμένα με το προηγούμενο Xperia Mini μου που είχε SI Γερμανίας (έτσι έμαθα όλα αυτά που σου γράφω...:p ). Μην ψαρώσεις. Το επίσημο κείμενο της εγγύησης αναφέρει σαφέστατα ότι η εγγύηση ισχύει σε όλες τις χώρες της ΕΕ. Μόλις τους έστειλα mail για αναφορά στο Συνήγορο του Καταναλωτή κλπ κλπ με πήραν οι ίδιοι τηλέφωνο και μου φτιάξαν τη συσκευή στο πιτς φιτίλι.

 

Οι καλές:

1. Το κινητό όταν κάνει το πρώτο του boot μετά από αναβάθμιση, εμφανίζεται στη γλώσσα του SI του. Μην τρομάξεις. Όλες οι εκδόσεις Android, σε όλα τα SI, έχουν όλες τις γλώσσες διαθέσιμες. Απλά την αλλάζεις από τις ρυθμίσεις.;)

2. Η πολύ καλή τιμή της συσκευής!:D

 

Στο δια ταύτα: η τιμή της συσκευής είναι πολύ καλή και η συσκευή ΤΟΥΜΠΑΝΟ! Στη συνιστώ ανεπιφύλακτα. Εγώ την πήρα πριν 3 μήνες που είχε 20 ευρώ παραπάνω.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Μη γράφετε ορισμένοι ότι να 'ναι αν δε γνωρίζετε. Ελληνικό προφανώς σημαίνει ότι έχει SI που αντιστοιχεί σε συσκευή κατασκευασμένη για την Ελληνική αγορά. Το SI είναι ένας 8ψήφιος συνήθως αριθμός ο οποίος βρίσκεται στο χώρο της μπαταρίας και στο κουτί της συσκευασίας και υποδηλώνει για ποιας χώρας την αγορά είναι προορισμένη η συσκευή. Στη συσκευασία συνοδεύεται κι από τα αρχικά της χώρας. Π.χ. στο δικό μου είναι 1257-2756.9 FR που υποδηλώνει τη Γαλλία. Με βάση αυτόν τον αριθμό γίνονται και οι αναβαθμίσεις σε συγκεκριμένες, διαφορετικές, ημερομηνίες σε διάφορες συσκευές ίδιου τύπου. Γι' αυτό βλέπεις κάθε φορά που βγαίνει μια αναβάθμιση firmware άλλοι να την παίρνουν αμέσως κι άλλοι να την παίρνουν μετά από αρκετές μέρες. Γιατί σχεδόν όλες οι συσκευές που πουλούν τα γνωστά e-shop κινητών, με ιδιαίτερα χαμηλές τιμές, όπως αυτό που αναφέρεις (και από το οποίο πήρα και το δικό μου S πριν μερικούς μήνες...), είναι εισαγόμενα από άλλες χώρες (εξ' ου και οι ιδιαίτερα χαμηλές τιμές τους σε σχέση με τα "συμβατικά" καταστήματα).

Όλα τα παραπάνω έχουν ορισμένες καλές και κακές συνέπειες. Οι κακές:

 

1. Το firware που εγκαθιστούν τόσο το PC Companion όσο και το Update Service είναι αυτό που προορίζεται για τη χώρα του συγκεκριμένου SI της συσκευής, που σημαίνει αρκετά bloatware στην αντίστοιχη γλώσσα. Μικρό το κακό γιατί συνήθως αυτά μπορείς να τα απεγκαταστήσεις ή να τα απενεργοποιήσεις.

2. Σημαντικότερο. Η stock εφαρμογή SMS σε συσκευές που δεν έχουν Ελληνικό SI, ΔΕΝ έχει την επιλογή απενεργοποίησης εθνικών χαρακτήρων στις ρυθμίσεις της, και έτσι περιορίζεται ο αριθμός των γραμμάτων κάθε SMS.

3. Αν η συσκευή παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα εντός εγγύησης, η Sony πιθανότατα θα στο παίξει "κινέζα" γιατί και καλά η συσκευή προοριζόταν για άλλη χώρα και όχι για την Ελλάδα και διάφορες άλλες μ@#$%ς... Μου έτυχε εμένα με το προηγούμενο Xperia Mini μου που είχε SI Γερμανίας (έτσι έμαθα όλα αυτά που σου γράφω...:p ). Μην ψαρώσεις. Το επίσημο κείμενο της εγγύησης αναφέρει σαφέστατα ότι η εγγύηση ισχύει σε όλες τις χώρες της ΕΕ. Μόλις τους έστειλα mail για αναφορά στο Συνήγορο του Καταναλωτή κλπ κλπ με πήραν οι ίδιοι τηλέφωνο και μου φτιάξαν τη συσκευή στο πιτς φιτίλι.

 

Οι καλές:

1. Το κινητό όταν κάνει το πρώτο του boot μετά από αναβάθμιση, εμφανίζεται στη γλώσσα του SI του. Μην τρομάξεις. Όλες οι εκδόσεις Android, σε όλα τα SI, έχουν όλες τις γλώσσες διαθέσιμες. Απλά την αλλάζεις από τις ρυθμίσεις.;)

2. Η πολύ καλή τιμή της συσκευής!:D

 

Στο δια ταύτα: η τιμή της συσκευής είναι πολύ καλή και η συσκευή ΤΟΥΜΠΑΝΟ! Στη συνιστώ ανεπιφύλακτα. Εγώ την πήρα πριν 3 μήνες που είχε 20 ευρώ παραπάνω.

 

Οι κακές:

1 . XPERIA P Γερμανικό δεν μου έχει καμιά εφαρμογή στα Γερμανικά . Εσένα είχε εφαρμογές στα Γαλλικά ?

2 . Λύνεται εύκολα με root και ακλουθώντας τον οδηγό του zxr ( τόση δουλεία έκανε ο άνθρωπος :respect: ) ή με την χρήση ενός άλλου προγράμματος διαχείρισης sms ( π.χ. handcent sms ).

3 . Δεν υφίσταται καν . Ασ’ τους να λένε…

Οι καλές:

1 . Δεν μου έκανε κανένα boot στα Γερμανικά . Εσένα σου έκανε στα Γαλλικά ?

Με λίγα λόγια . Παρ’ το όπου το βρεις ποιο φθηνό :p

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, εκκίνηση στη γλώσσα της χώρας προορισμού (π.χ γαλλικά) κάνει μόνο όταν δεν υπάρχει SIM μέσα στο τηλέφωνο. Σε διαφορετική περίπτωση, ο οδηγός ρύθμισης είναι στα Ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

2 . Λύνεται εύκολα με root και ακλουθώντας τον οδηγό του zxr ( τόση δουλεία έκανε ο άνθρωπος :respect: ) ( π.χ. handcent sms ).

Επειδή δεν θέλω να χρησιμοποιήσω άλλο πρόγραμμα για τα μηνύματα, μιας και δεν στέλνω συχνά, πως διορθώνεται το πρόβλημα με τον αριθμό των χαρακτήρων απλά με root;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θέλω να χρησιμοποιήσω άλλο πρόγραμμα για τα μηνύματα, μιας και δεν στέλνω συχνά, πως διορθώνεται το πρόβλημα με τον αριθμό των χαρακτήρων απλά με root;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092784#post4092784

Link to comment
Share on other sites

Μη γράφετε ορισμένοι ότι να 'ναι αν δε γνωρίζετε. Ελληνικό προφανώς σημαίνει ότι έχει SI που αντιστοιχεί σε συσκευή κατασκευασμένη για την Ελληνική αγορά. Το SI είναι ένας 8ψήφιος συνήθως αριθμός ο οποίος βρίσκεται στο χώρο της μπαταρίας και στο κουτί της συσκευασίας και υποδηλώνει για ποιας χώρας την αγορά είναι προορισμένη η συσκευή. Στη συσκευασία συνοδεύεται κι από τα αρχικά της χώρας. Π.χ. στο δικό μου είναι 1257-2756.9 FR που υποδηλώνει τη Γαλλία. Με βάση αυτόν τον αριθμό γίνονται και οι αναβαθμίσεις σε συγκεκριμένες, διαφορετικές, ημερομηνίες σε διάφορες συσκευές ίδιου τύπου. Γι' αυτό βλέπεις κάθε φορά που βγαίνει μια αναβάθμιση firmware άλλοι να την παίρνουν αμέσως κι άλλοι να την παίρνουν μετά από αρκετές μέρες. Γιατί σχεδόν όλες οι συσκευές που πουλούν τα γνωστά e-shop κινητών, με ιδιαίτερα χαμηλές τιμές, όπως αυτό που αναφέρεις (και από το οποίο πήρα και το δικό μου S πριν μερικούς μήνες...), είναι εισαγόμενα από άλλες χώρες (εξ' ου και οι ιδιαίτερα χαμηλές τιμές τους σε σχέση με τα "συμβατικά" καταστήματα).

Όλα τα παραπάνω έχουν ορισμένες καλές και κακές συνέπειες. Οι κακές:

 

1. Το firware που εγκαθιστούν τόσο το PC Companion όσο και το Update Service είναι αυτό που προορίζεται για τη χώρα του συγκεκριμένου SI της συσκευής, που σημαίνει αρκετά bloatware στην αντίστοιχη γλώσσα. Μικρό το κακό γιατί συνήθως αυτά μπορείς να τα απεγκαταστήσεις ή να τα απενεργοποιήσεις.

2. Σημαντικότερο. Η stock εφαρμογή SMS σε συσκευές που δεν έχουν Ελληνικό SI, ΔΕΝ έχει την επιλογή απενεργοποίησης εθνικών χαρακτήρων στις ρυθμίσεις της, και έτσι περιορίζεται ο αριθμός των γραμμάτων κάθε SMS.

3. Αν η συσκευή παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα εντός εγγύησης, η Sony πιθανότατα θα στο παίξει "κινέζα" γιατί και καλά η συσκευή προοριζόταν για άλλη χώρα και όχι για την Ελλάδα και διάφορες άλλες μ@#$%ς... Μου έτυχε εμένα με το προηγούμενο Xperia Mini μου που είχε SI Γερμανίας (έτσι έμαθα όλα αυτά που σου γράφω...:p ). Μην ψαρώσεις. Το επίσημο κείμενο της εγγύησης αναφέρει σαφέστατα ότι η εγγύηση ισχύει σε όλες τις χώρες της ΕΕ. Μόλις τους έστειλα mail για αναφορά στο Συνήγορο του Καταναλωτή κλπ κλπ με πήραν οι ίδιοι τηλέφωνο και μου φτιάξαν τη συσκευή στο πιτς φιτίλι.

 

Οι καλές:

1. Το κινητό όταν κάνει το πρώτο του boot μετά από αναβάθμιση, εμφανίζεται στη γλώσσα του SI του. Μην τρομάξεις. Όλες οι εκδόσεις Android, σε όλα τα SI, έχουν όλες τις γλώσσες διαθέσιμες. Απλά την αλλάζεις από τις ρυθμίσεις.;)

2. Η πολύ καλή τιμή της συσκευής!:D

 

Στο δια ταύτα: η τιμή της συσκευής είναι πολύ καλή και η συσκευή ΤΟΥΜΠΑΝΟ! Στη συνιστώ ανεπιφύλακτα. Εγώ την πήρα πριν 3 μήνες που είχε 20 ευρώ παραπάνω.

 

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι απογοητευτηκαν με το ασπρο στον dialer και στα μηνυματα κλπ υπαρχει αυτο και ειναι εξαιρετικο :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317288

 

Τα κατεβασα..πρεπει να ειμαι root για να τα βαλω?..κανω εγκατασταση και λεει δεν υπαρχει η εφαρμογή..

Link to comment
Share on other sites

Τα κατεβασα..πρεπει να ειμαι root για να τα βαλω?..κανω εγκατασταση και λεει δεν υπαρχει η εφαρμογή..

 

Ναι πρεπει να εισαι root γιατι ουσιαστικα αντικαθιστας εφαρμογες συστηματος. Γραφει στο thread στους xda αναλυτικα οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τη βοήθειά σας στην αναζήτησή μου για νεο κινητό.

Η συγκεκριμένη συσκευή, είναι μία από αυτές που τσεκάρω. Και πέραν των τυποποιημένων specs,

θα ήθελα κυρίως την εμπειρία σας από τα παρακάτω:

 

1) Πως συμπεριφέρεται με JB? Lags?

2) Κάμερα, wi-fi, ηχεία?

2) Έχει ποιοτική υποστήριξη σε roms από τους xda-devs?

3) Μπαταρία με βασική χρήση? πχ. 4-5 κλήσεις, 1-2 ώρες wi-fi, 20' gaming?

4) Ποιά θα λέγατε ότι είναι τα ομολογουμένως αρνητικά της συσκευής?

 

Thanks, in advance..

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους κυκλοφορησε το root για τη .200 ! Θα το βρειτε εδω. Το εκανα. Γινεται σε 1 λεπτο πολυ ευκολα και δουλευει τελεια.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου stasis το κινητο το εχω 3 μηνες του εχω περασει ολες σχεδον τις rom απο xda και για ics και για jb εχω καταληξει στην jb λογω ταχυτητας, καμερα εχει απο τις ποιο ποιοτικες που μπορεις να βρεις σε smartphone η μπαταρια εμενα μου κραταει ανετα 2 μερες και ορισμενες φορες 3 αναλογα με την χρηση(παρομοια με αυτην που γραφεις) αρνητικο σιγουρα ειναι η υποστηριξη απο sony και σε μενα παιζει λιγο το πλαστικο καπακι στο πισω μερος ελπιζω να βοηθησα...
Link to comment
Share on other sites

:wacko:

τί ωραία συσκευασία που έχει το xperia s!!!!!!!!

κάθομαι και τη θαυμάζω.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

και αυτό γιατί δεν χωράει η κάρτα σιμ!!!!!

δεν θα έπρεπε να μου το πουν, οι κόπανοι από το μαγαζί????????????????????? αφού τους τηλεφώνησα τότε μου είπαν ότι θέλει μίνι σιμ και να πάω από εκεί να μου την κόψουν.

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Link to comment
Share on other sites

:wacko:

τί ωραία συσκευασία που έχει το xperia s!!!!!!!!

κάθομαι και τη θαυμάζω.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

και αυτό γιατί δεν χωράει η κάρτα σιμ!!!!!

δεν θα έπρεπε να μου το πουν, οι κόπανοι από το μαγαζί????????????????????? αφού τους τηλεφώνησα τότε μου είπαν ότι θέλει μίνι σιμ και να πάω από εκεί να μου την κόψουν.

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Καντο μονος(η) σου!!!

Θελει προσοχη αλλα γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Καντο μονος(η) σου!!!

Θελει προσοχη αλλα γινεται.

 

προσπάθησα με μια άλλη σιμ που είχα και την κατέστρεψα.... θα δω και το βιντεάκι σου κι ο θεός βοηθός. αλλιώς δευτέρα, γμτ....

 

προσπάθησα με μια άλλη σιμ που είχα και την κατέστρεψα.... θα δω και το βιντεάκι σου κι ο θεός βοηθός. αλλιώς δευτέρα, γμτ....

 

την έκοψα κι άλλο.... χώρεσε αλλά όταν το ανοίγω βγάζει no sim card.....

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

την έκοψα κι άλλο.... χώρεσε αλλά όταν το ανοίγω βγάζει no sim card.....

 

Πρόσεξε να κόψεις μόνο το πλαστικό γύρω γύρω από το τσιπάκι της κάρτας SIM. Αν το πειράξεις έστω και λίγο, θα την καταστρέψεις.

Link to comment
Share on other sites

την έκοψα κι άλλο.... χώρεσε αλλά όταν το ανοίγω βγάζει no sim card.....

 

5 ευρω και βγαζεις νεα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε να κόψεις μόνο το πλαστικό γύρω γύρω από το τσιπάκι της κάρτας SIM. Αν το πειράξεις έστω και λίγο, θα την καταστρέψεις.

 

ακριβώς το έχω κόψει. δεν την αναγνωρίζει....

ευχαριστώ πάντως

 

5 ευρω και βγαζεις νεα.

 

με το ίδιο νούμερο? εγώ έχω whatsup. ο γερμανός δίνει τέτοιες καρτούλες, ξέρεις?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...