Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρητικά δεν πρέπει να της πάρουν χρήματα. Μπορεί να μπει σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα εταιρείας κινητής και να τους πει

"μου έχουν πει ότι με τον τάδε συνδυασμό κουμπιών γίνεται factory reset στην συσκευή μου αλλά δεν τα καταφέρνω. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε?"

Ε, δε νομίζω να της πάρει κάποιος χρήματα για αυτό:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

συγνωμη για την αφελη ερωτηση...αλλα το xperia sστελνει και δεχεται εικονες φωτογραφιες και γενικα αρχεια μεσω bluetooth απο και προς αλλα κινητα!???
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για την αφελη ερωτηση...αλλα το xperia sστελνει και δεχεται εικονες φωτογραφιες και γενικα αρχεια μεσω bluetooth απο και προς αλλα κινητα!???

 

κανονικά. δεν ξέρω τι παίζει με τα μηλόφωνα όμως:)

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για την αφελη ερωτηση...αλλα το xperia sστελνει και δεχεται εικονες φωτογραφιες και γενικα αρχεια μεσω bluetooth απο και προς αλλα κινητα!???

 

 

Καλώς ήρθες στη bright side... Εδώ μπορούμε να χρησιμοποιούμε το κινητό μας όπως θέλουμε, και όχι όπως θεωρεί η ΜΗΛΟ ότι πρέπει. Επίσης μπορούμε και να το κρατάμε όπως θέλουμε και να μη χάνει το σήμα του

αλλά και να βγάζουμε φωτογραφίες με κόντρα ήλιο που να μη βγαίνουν μωβ (και να σου τη λέει και η εταιρεία από πάνω!!!)

 

:lol::lol::lol::lol::p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

κάνε και μια μετάφραση βρε. ένα lower έχω. μην με βάζεις γέρο άνθρωπο να σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω τι θέλει να πει ο ποιητής :p:D
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στη bright side... Εδώ μπορούμε να χρησιμοποιούμε το κινητό μας όπως θέλουμε, και όχι όπως θεωρεί η ΜΗΛΟ ότι πρέπει. Επίσης μπορούμε και να το κρατάμε όπως θέλουμε και να μη χάνει το σήμα του

αλλά και να βγάζουμε φωτογραφίες με κόντρα ήλιο που να μη βγαίνουν μωβ (και να σου τη λέει και η εταιρεία από πάνω!!!)

 

:lol::lol::lol::lol::p:p:p:p

 

Εισαι εριστικος!! Χαχαχαχαχ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το εξής πρόβλημα: Παίρνω κάποιον τηλέφωνο, το σηκώνει και δεν ακούγεται τίποτα. Ξαναπαίρνω αμέσως δεύτερη φορά και ακουγόμαστε κανονικά. Σχεδόν κάθε φορά που καλώ μου το κάνει αυτό και σχεδόν πάντα προς ένα συγκεκριμένο δίκτυο κινητής. Συμβαίνει σε κανέναν άλλον? Τι πιστεύετε? φταίει το δίκτυο ή η συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω το widget καιρού που έχει αλλά σε transparent. Μπενω με file expert στην internal card. Κάνω διαγραφή το μαμά widget, μέσα από system/app και προσπαθώ να περάσω το καινούργιο widget αλλά δεν γίνεται paste. Καμιάς βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το εξής πρόβλημα: Παίρνω κάποιον τηλέφωνο, το σηκώνει και δεν ακούγεται τίποτα. Ξαναπαίρνω αμέσως δεύτερη φορά και ακουγόμαστε κανονικά. Σχεδόν κάθε φορά που καλώ μου το κάνει αυτό και σχεδόν πάντα προς ένα συγκεκριμένο δίκτυο κινητής. Συμβαίνει σε κανέναν άλλον? Τι πιστεύετε? φταίει το δίκτυο ή η συσκευή?

 

Κ εμενα μου το εκανε αυτο, μαζι κ με κατι αλλα κουλα μεχρι κ που δεν με αφηνει καν να παρω τηλεφωνα!εκει ηταν που καταλαβα οτι το ειχα παρα τεντωσει! ενα χρονο τωρα βαλε βγαλε εφαρμογες ειχε "κλασει" (:p) το κινητακι! Κατα περιοδους του εκανα κ κατι επαναφορες για να στρωνει γιατι μερικες φορες τραβουσε πολλα κολληματα αλλα την τελευταια φορα τα πραγματα ηταν πολυ τραγικα, οποτε αναγκαστικα να του κανω ενα factory reset! Βεβαια χρειαστηκε να ξαναπερασω ολες τις εφαρμογες απο την αρχη (το οποιο δεν με χαλασε κ τοσο γιατι εσβησα πολυ σαβουρα) αλλα τωρα πεταει κ παλι!!!:D

Link to comment
Share on other sites

κάνε και μια μετάφραση βρε. ένα lower έχω. μην με βάζεις γέρο άνθρωπο να σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω τι θέλει να πει ο ποιητής :p:D

 

XEXE, Απλά σκέφτηκα ότι για να αγχώνεσαι για τη μεταφορά μέσω bluetooth, θα πρέπει να είχες apple πριν που τα κόβει αυτά, γιατί...έτσι...

Και συμπλήρωσα ότι ο υπόλοιπος πλανήτης μπορεί να στέλνει αρχεία μέσω bluetooth, να κρατάει το κινητό του όπως θέλει (γιατί στο 4 είχε βρεθεί πρόβλημα με το σήμα της κεραίας όταν το κράταγες για να μιλήσεις, και η Apple είχε απαντήσει :"Απλά το κρατάτε λάθος!":wacko:)

και να βγάζει φωτογραφίες με κόντρα ήλιο (γιατί στο 5άρι, ιδιαίτερα φωτεινές πηγές κάνουν τη φωτογραφία σου μωβ, λόγω της ειδικής επικάλυψης του καλύμματος του φακού. ΥΓ. Και πάλι η Apple βγήκε και δήλωσε ότι οι χρήστες απλά βγάζουνφ ωτογραφίες με λάθος γωνία λήψης...:blink:)

 

 

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το εξής πρόβλημα: Παίρνω κάποιον τηλέφωνο, το σηκώνει και δεν ακούγεται τίποτα. Ξαναπαίρνω αμέσως δεύτερη φορά και ακουγόμαστε κανονικά. Σχεδόν κάθε φορά που καλώ μου το κάνει αυτό και σχεδόν πάντα προς ένα συγκεκριμένο δίκτυο κινητής. Συμβαίνει σε κανέναν άλλον? Τι πιστεύετε? φταίει το δίκτυο ή η συσκευή?

 

Βαμωτο , κι εγώ το έχω αυτό, αλλά δεν το έχω περιορίσει σε ένα δίκτυο ή τηλέφωνο.

Απλά μερικές φορές συμβαίνει.

Βέβαια, έχω τον exdialer κι ήθελα να πιστεύω ότι φταίει αυτός...:(

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε λάθος baseband περασμένο? Επίσης είχα αυτό το πρόβλημα όσο είχα την 10.1 open semc(κάπως έτσι). Το dialer νομίζω δεν παίζει ρόλο φίλε, γιατί είχα κάνει κάθε τύπου αλχημεία να το ξεφορτωθώ. Να ρωτήσω κάτι από μέρος μου. Πέρασα μια stock based με smallapps. Εγκατέστησα το smallapps launcher αλλά όταν πάω να ξεκινήσω μια εφαρμογή μου λέει "Cannot start the app due to unsufficient permissions". Δεν είχα κανενα prompt από superuser παρ' όλα αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι βρε παιδιά. Εμείς που είμαστε root με την 55, θα πάρουμε κανονικά την JB μέσω ΟΤΑ ή μέσω pc companion?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι βρε παιδιά. Εμείς που είμαστε root με την 55, θα πάρουμε κανονικά την JB μέσω ΟΤΑ ή μέσω pc companion?

Όπως και να έρθει το καλύτερο είναι να γίνει με s(e)us και clean install.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να κατεβάσω το seus γιατί δεν το έχω. Κάποιο λινκ για να μην ψάχνω? Ευχαριστώ

 

https://www.box.com/shared/4n7al2mt91vy7r1f9qr5

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tι αηδία είναι αυτό το seus? το ανοίγω και βγάζει τα κινητά κομμένα. δλδ μισό εικονίδιο. κάνω κλικ για αναζήτηση από την λίστα και βγάζει ότι να ναι.

 

http://img203.imageshack.us/img203/12/seus.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tι αηδία είναι αυτό το seus? το ανοίγω και βγάζει τα κινητά κομμένα. δλδ μισό εικονίδιο. κάνω κλικ για αναζήτηση από την λίστα και βγάζει ότι να ναι.

 

http://img203.imageshack.us/img203/12/seus.jpg

Κανε επανεκκινηση στο seus, αν δεν φτιαξει κανε επανεκκινηση στο pc σου.

Τωρα το δοκιμασα και δουλευει μια χαρα στο δικο μου pc. Αυτο που κανει σε εσενα το εχει κανει και σε εμενα 2-3 φορες :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το εξής πρόβλημα: Παίρνω κάποιον τηλέφωνο, το σηκώνει και δεν ακούγεται τίποτα. Ξαναπαίρνω αμέσως δεύτερη φορά και ακουγόμαστε κανονικά. Σχεδόν κάθε φορά που καλώ μου το κάνει αυτό και σχεδόν πάντα προς ένα συγκεκριμένο δίκτυο κινητής. Συμβαίνει σε κανέναν άλλον? Τι πιστεύετε? φταίει το δίκτυο ή η συσκευή?

 

Φταίει το αυτί σου που πατάει το mute στην οθόνη. Πριν βάλεις το τηλ. στο αυτί πάτα το power button να κλείσει η οθόνη.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλε για κοπελα ειναι.. Εγω ποτε δεν θα εκανα τετοια γκαφα. Δεν το εχει αναβαθμισει σε ics μηπως να της κανω το update μπας και φτιαξει κατι;

 

Υ.Γ. Zxr μηπως ξερεις κατι;

 

Συγγνώμη για την καθυστέρηση αλλά απουσίαζα. Δυστυχώς μόνο με το SEUS θα κάνεις τη δουλειά με ότι αυτό συνεπάγεται.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2133611

 

το έχει περάσει κάποιο παιδί στο κινητό? γιατί προσωπικά δεν μπόρεσα.

Link to comment
Share on other sites

Φταίει το αυτί σου που πατάει το mute στην οθόνη. Πριν βάλεις το τηλ. στο αυτί πάτα το power button να κλείσει η οθόνη.

 

Δυστυχώς δεν ισχύει

Link to comment
Share on other sites

το πλαστικο της συσκευης που ειναι κατασκευασμενο ειναι της πλακας τελειως? το κινητο ειναι 90% του χρονου στη θηκη και εχει ηδη μεσα σε 2 μηνες 2 χτυπηματα απο το πουθενα...
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

το πλαστικο της συσκευης που ειναι κατασκευασμενο ειναι της πλακας τελειως? το κινητο ειναι 90% του χρονου στη θηκη και εχει ηδη μεσα σε 2 μηνες 2 χτυπηματα απο το πουθενα...

 

Χτυπήματα από το πουθενά; Δεν υφίσταται κάτι τέτοιο.. Αν εννοείς γρατσουνιές στο shatter proof sheet (δεν είναι απλό screen protector και δεν πρέπει να βγει) μπρος πίσω ναι αυτό γίνεται.. γι'αυτό καλό είναι να χρησιμοποιούμε screen protectors μπρος πίσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χτυπηματα στο πλαστικο της συσκευης, το περιβλημα εννοω, και ναι απο το πουθενα ειναι δεν ειναι δυνατον να το εχω ολη μερα στη θηκη και να εχει χτυπηθει, το πρωτο κινητο με σημαδια που εχω εδω και 10 χρονια. Ξενερωμα σκετο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...