Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τον προηγούμενο launcher δεν ξέρω αν γίνεται. Αν έχεις τον τελευταίο όμως γίνεται ακριβώς με τον τρόπο που σου είπε πιο πάνω ο φίλος SCHUMIFER. Μέσα στο μενού σύρε μια εφαρμογή πάνω σε μια άλλη και μόλις την αφήσεις θα σου ζητήσει να ονομάσεις το φάκελο που θα περιέχει τις 2 αυτές εφαρμογές. Μετά μπορείς να σύρεις και όποιες άλλες εφαρμογές θέλεις σε αυτόν το φάκελο.

 

Και για του λόγου το αληθές:

 

Απλά για να μην ψάχνονται κάποιοι, αυτό γίνεται μόνο όταν το στυλ του μενού είναι "προσαρμοσμένη ταξινόμηση" (own order). Όταν είναι αλφαβητικά ή κάποιο από τα άλλα, δεν γίνεται δυστυχώς..

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποτέ θα γίνει αναβάθμιση επίσημα από την Sony σε αυτόν τον καινούργιο lancer????

 

Ενα απλό .apk είναι. Απλά κάνε το install. Δεν θέλει τίποτα περίεργα και δουλεύει κανονικά.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απλά για να μην ψάχνονται κάποιοι, αυτό γίνεται μόνο όταν το στυλ του μενού είναι "προσαρμοσμένη ταξινόμηση" (own order). Όταν είναι αλφαβητικά ή κάποιο από τα άλλα, δεν γίνεται δυστυχώς..

 

Σωστός! Δεν το είχα παρατηρήσει μιας και είμαι πάντα σε προσαρμοσμένη. Αν το γυρίσεις σε οτιδήποτε άλλο τότε χάνονται οι φάκελοι αλλά όχι για πάντα. Μόλις επιστρέψεις σε προσαρμοσμένη επανέρχονται και οι φάκελοι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πείτε μου ένα καλό κοβερ από πισω, λεπτό θέλω, έχω άσπρο κινητό και πήρα ένα άσπρο κοβερ και λερώνετέ, έχετε κάποιο να μου προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πείτε μου ένα καλό κοβερ από πισω, λεπτό θέλω, έχω άσπρο κινητό και πήρα ένα άσπρο κοβερ και λερώνετέ, έχετε κάποιο να μου προτείνετε;

 

Κάνε αναζήτηση σε αυτό το threat με τις λέξεις

 

θήκη

cover

 

έχει γίνει εκτεταμένη συζήτηση.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε βάλει jelly bean από xda πώς το βλέπετε? Αξίζει να το περάσουμε ή να περιμένουμε το official upgrade?
Link to comment
Share on other sites

ΠΩ ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Μέσα από αυτή τη συζήτηση -κατά λάθος δηλαδή!- κατάλαβα ότι ο νέος launcher της Sony έχει δυνατότητα δημιουργίας φακέλων και στο app drawer!!!

Φοβερόοοοοοοοοοοοο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες. Επειδή ενδιαφέρομαι για την αγορά του S, έχω διαβάσει για τις κιτρινίλες της οθόνης και ολα τα υπέρ-κατά που έχει το κινητό. Για τα λεφτά του αξίζει? είμαι κάτοχος αυτή την στιγμή GS2. Eυχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μου έσπασε η οθόνη ξέρετε κάποιον που να την φτιάχνει ανεμακτα. Η κάποιο site που να έχει καλές τιμές για να την αγοράσω ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα να κλαις...Καμιά 150άρα θα σου πάει. Κοίτα στο aliexpress, alibaba και ebay

Σου έχει σπάσει το digitizer ή η οθόνη?

 

Καλημέρες. Επειδή ενδιαφέρομαι για την αγορά του S, έχω διαβάσει για τις κιτρινίλες της οθόνης και ολα τα υπέρ-κατά που έχει το κινητό. Για τα λεφτά του αξίζει? είμαι κάτοχος αυτή την στιγμή GS2. Eυχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. :)

 

Δε βλέπω φοβερό λόγο να πας από gs2 σε xperia s.

Θα κερδίσεις από την τρελή οθόνη, την καλύτερη φωτογραφική (αλλά μη φανταστείς εντυπωσιακές διαφορές), αλλά θα χάσεις την απίστευτη υποστήριξη από το xda, τη διάρκεια της μπαταρίας και τη δυνατότητα αλλαγής μπαταριών.

Για να το σκέφτεσαι καν, υποψιάζομαι ότι μάλλον δεν έχεις καμιά εμμονή με συνεχές πείραγμα και βελτίωση του κινητού μέσω του xda, οπότε ο ένας λόγος έφυγε.

Η μπαταρία σου θα αντέχει λιγότερο και δε θα μπορείς να την αλλάζεις.

 

Τις κιτρινίλες δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τις θεωρεί ο κόσμος πρόβλημα. Αφού σου αλλάζουν οθόνη για πλάκα...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστείς ότι φοράω 4.0.4 pulse rom. Οπότε ένα απλό root να μπορέσω να κάνω και είμαι οκ. Για την μπαταρία έχω διαβάσει ότι ξεβιδωνεις 2 βίδες torch και βγαίνει. Για την κίτρινιλα απλά το ανέφερα λόγω των πολλών μυνηματων, αλλά και σε αυτό το θέμα έχεις δίκιο. Απλά το κάνω και σαν μια αλλαγή λόγω λήξης εγγύησης GS2
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστείς ότι φοράω 4.0.4 pulse rom. Οπότε ένα απλό root να μπορέσω να κάνω και είμαι οκ. Για την μπαταρία έχω διαβάσει ότι ξεβιδωνεις 2 βίδες torch και βγαίνει. Για την κίτρινιλα απλά το ανέφερα λόγω των πολλών μυνηματων, αλλά και σε αυτό το θέμα έχεις δίκιο. Απλά το κάνω και σαν μια αλλαγή λόγω λήξης εγγύησης GS2

 

Εγω εκανα αυτη την αλλαγη.. Απο θεμα επιδοσεων θα μεινεις ικανοποιημενος οπως, φανταζομαι, εισαι και με το S2. Απο κει και περα θα παρει και αυτο την jb, εχει τρομακτικα καλυτερη οθονη ( εκτος και αν εισαι κολλημενος amoledας οποτε δες το απο κοντα και συγκρινε χρωματα) αλλα απο θεμα ευκρινιας-λεπτομεριας ειναι η μερα με την νυχτα.η μπαταρια του εμενα με βγαζει ασπροπροσωπο αλλα ναι, η removable μπαταρια του s2 ειναι στα συν. Φωτογραφικη την θεωρω σαφως ανωτερη εγω. Σε αυτη την τιμη θα το ξαναγοραζα. Μονο για την οθονη θα το παιρνα και 3 φορες. Γλιτωσα το προβλημα του ηλιο με τις amoled.:p

Οσο για τις κιτρινιλες, αν το αγορασεις καινουριο, θα εισαι κομπλε. Στις πρωτες παρτιδες παρουσιαστηκε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου. ναι με την super amoled του GS2 εχω ενα θεμα. οταν θελω να κανω κληση και ειμαι σε ηλιο συνηθως σηκωνω την παλαμη για να σκιασει την οθονη για να μπορεσω να δω:p το κινητο που θα παρω ειναι μεταχειρισμενο 1 μηνος. δεν νομιζω να ανηκει στις πρωτες παρτιδες με το κιτρινισμα της οθονης:)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου. ναι με την super amoled του GS2 εχω ενα θεμα. οταν θελω να κανω κληση και ειμαι σε ηλιο συνηθως σηκωνω την παλαμη για να σκιασει την οθονη για να μπορεσω να δω:p το κινητο που θα παρω ειναι μεταχειρισμενο 1 μηνος. δεν νομιζω να ανηκει στις πρωτες παρτιδες με το κιτρινισμα της οθονης:)

 

Νομίζω θα σαι κομπλέ.:)

Παρόλα αυτά σε συμβουλεύω να το δεις από κοντά αν και νομίζω ότι σίγουρα θα το χεις δει σε κάποιο κατάστημα.

 

Παίδες, η συσκευή μου αρνείται πεισματικά να μπει σε CWM. Έχω κάνει τη διαδικασία για root στην .55 άρα έχω recovery. Έχω δοκιμάσει με tap στο λόγκο xperia με tap στο sony, έχω χρησιμοποιήσει εφαρμογή από το market που σε βάζει σε recovery και όμως δεν με βάζει! Επίσης ξαναέκανα την διαδικασία με αυτόν τον οδηγό για εγκατάσταση CWM http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1756346 και ενώ έγινε επιτυχώς, πάλι τίποτα. Τι γίνεται; Μία φορά με είχε βάλει μόνο όταν άλλαζα τις rom για να περάσω την .55 και να χω root

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, η συσκευή μου αρνείται πεισματικά να μπει σε CWM. Έχω κάνει τη διαδικασία για root στην .55 άρα έχω recovery. Έχω δοκιμάσει με tap στο λόγκο xperia με tap στο sony, έχω χρησιμοποιήσει εφαρμογή από το market που σε βάζει σε recovery και όμως δεν με βάζει! Επίσης ξαναέκανα την διαδικασία με αυτόν τον οδηγό για εγκατάσταση CWM http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1756346 και ενώ έγινε επιτυχώς, πάλι τίποτα. Τι γίνεται; Μία φορά με είχε βάλει μόνο όταν άλλαζα τις rom για να περάσω την .55 και να χω root

 

Δοκίμασε να περάσεις αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1939875

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1939875

 

Να σε ρωτήσω ρε Θανασάρα μου, λέει ότι λύθηκε το bug που δεν φόρτιζε κλειστό το κινητό. Ισχύει ε;

 

Τώρα που το βλέπω είναι το ίδιο με το άλλο. Αλλά θα το δοκιμάσω.

Ενεργοποιημένο το usb debugging ε;

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω ρε Θανασάρα μου, λέει ότι λύθηκε το bug που δεν φόρτιζε κλειστό το κινητό. Ισχύει ε;

 

Τώρα που το βλέπω είναι το ίδιο με το άλλο. Αλλά θα το δοκιμάσω.

Ενεργοποιημένο το usb debugging ε;

Υπήρχε τέτοιο bug? Δεν το ήξερα, φορτίζει και με κλειστό το τηλέφωνο!

 

Το usb debugging ενεργοποίησε το, εγώ το έχω μόνιμα ενεργοποιημένο :)

 

Επίσης πριν "τρέξεις" το αρχείο απενεργοποίησε τα antivirus στο pc σου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε τέτοιο bug? Δεν το ήξερα, φορτίζει και με κλειστό το τηλέφωνο!

 

Το usb debugging ενεργοποίησε το, εγώ το έχω μόνιμα ενεργοποιημένο :)

 

Επίσης πριν "τρέξεις" το αρχείο απενεργοποίησε τα antivirus στο pc σου.

 

Τίποτα τρελέ...αρνείται το άτιμο.:/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μία φορά με είχε βάλει μόνο όταν άλλαζα τις rom για να περάσω την .55 και να χω root

Νομίζω ότι κάπου εκεί έγινε το μπέρδεμα....

Ρώτησε και στο xda μπας και βγάλεις άκρη, γράψε ότι έκανες τη διαδικασία για root στην 55 :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάπου εκεί έγινε το μπέρδεμα....

Ρώτησε και στο xda μπας και βγάλεις άκρη, γράψε ότι έκανες τη διαδικασία για root στην 55 :)

 

Ξερεις, δεν ειναι οτι καιγομαι ρε συ απλα ηθελα να δοκιμασω το cyber shot που βρηκα στους xda και ηθελε απλα intall μεσω CMW. Πηγα να δοκιμασω και τιποτα.

Ουτως ή αλλως σε λιγο καιρο θα αλλαξουμε σε jb οποτε πιο πολυ για το ****το ψαχνομαι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και κάτι ακόμα. το κινητό που πρόκειται να αγοράσω ειναι από easybuyworld. θα έχω κάποιο θέμα με την εγγύηση? Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εβαλα το Skype σήμερα..

και πήγε το χαζό και εβαλε ολες τις επαφές του Skype στο τηλεφ.κατάλογο, πράμα που δεν το θέλω.

Αλλά πως το κάνεις το Skype να μην βάζει τις επαφες του Skype στο τηλ.μου?

Link to comment
Share on other sites

ενας τροπος ειναι να ανοιξεις το τηλεφωνικο καταλογο του κινητου να πατησεις ρυθμισεις και θα δεις νομιζω να γραφει ποιες επαφες θελεις να φενοντε. ενα αλλο ειναι ανοιγεις το σκαιπ. πατας ρυθμισεις και μετα dont sync contacs αν δεν κανω λαθος.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δοκιμασα χτες αυτον τον τροποποιημενο launcher απο το Ζ , http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2103403 κ επαθα πλακα. Δοκιμαστε τον κ πειτε κ σεις τη γνωμη σας. Εμενα μου φαινεται πολυ πιο γρηγορος κ ομαλος απο τον stock, κ το σημαντικοτερο απ' ολα ειναι εξαιρετικα τροποποιησιμος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...