Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβάζω το apk, το ρίχνω χύμα στην sd και μετά πως μπαίνω σε recovery?

Και οταν μπώ σε recovery, πως το εγκαθηστώ το .zip?

αφού έχεις βάλει το CWM (ελπίζω να το έκανες) κλείνεις το κινητό και το ξανανοιγεις, εκεί που δείχνει το λογότυπο της sony χτυπάς συνεχεία με το δάκτυλο πάνω στο λογότυπο μέχρι να σε βάλει σε recovery. αφού έχεις μπει σε recovery κατεβαίνεις με τα ''βελάκια'' της έντασης του κινητού και επιλεγείς το '' wipe cashe/wipe dalvik''και πατάς το κεντρικό κουμπί αφής, αφού το κάνει μετά πας ''install zip from sdcard'' βρίσκεις το apk και το κανείς εγκατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η προστατευτικη που ερχεται απο το εργοστασιο, ειναι μια απλη μεμβρανη που προστατευει απο τυχον σπασιμο της οθονης. Αυτη γραντζουνιζεται σχετικα ευκολα. Πολλοι βαζουν μια δευτερη πανω σε αυτη. Μονο προβλημα ειναι οτι χανεται καπως η αποκριση των κουμπιων αφης, αλλα το συνηθιζεις ευκολα.

 

Η μεμβρανη που εχει απο μονο του δεν ειναι για να μην σπασει η οθονη..Ειναι για να κρατησει ενωμενα τα θραύσματα σε περίπτωση που στασει το γυαλί της οθονης ωστε να μην τραυματιστει καποιος.. Αυτο δεν εννοείς ?? γιατι απο το ψαξιμο που εχω κανει αυτο εχω βρει κ γω.

 

καλησπέρα σε όλους!!!την περασμένη εβδομάδα πήρα στα χέρια μου το xperia s σε άσπρο!!!!Πολύ όμορφο(αν και λερώνει εύκολα)επειδή είμαι άσχετη με τα smartphone είναι το πρώτο μου σε αυτήν την κατηγορία γι'αυτό θα ήθελα την συμβουλή σας σε όλα..Ξέρω ότι έχει προστατευτική κάτω από αυτήν με τα σχέδια αλλά θέλω να βάλω και δεύτερη από πάνω και γι'αυτό ακόμη δεν το έχω αφαιρέσει αυτό με τα σχέδια. έκανα καλά;;Θα τη βάλω αύριο τη νέα με τη βοήθεια κάποιου άλλου.

Εκτός από αυτό, μόλις χτες που έπιασα να βάλω τη sim μου μέσα(δεν την είχα βάλει νωρίτερα επειδή την είχα σε άλλη συσκευή)κατάλαβα ότι παίρνει micro sim. Πήγα στη vodafone(είμαι κάτοχος vodafone sim) για να μου την κόψουν και μου ζήτησαν να πάει ο πατέρας μου για να μου την κόψουν επειδή όταν δήλωναν τους αριθμούς(πριν 3 χρόνια σχεδόν) ήμουν ανήλικη. Τους είπα αν γίνεται να φέρω την ταυτότητα του πατέρα μου για να μου το κάνουν και αρνήθηκαν αν και τώρα είμαι ενήλικη.:mad:Οπότε σκέφτηκα να την κόψω μόνη μου(ο πατέρας μου έχει σοβαρό πρόβλημα και δεν μπορεί να πάει) αλλά φοβάμαι μην τυχόν την χαλάσω. τι με συμβουλεύετε να κάνω;;;;γιατί χωρίς sim μέσα δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα ούτε να κάνω πολλά.:(

Κάτι άλλο, στο κέντρο ενημερώσεων μου έχει έτοιμη την αναβάθμιση σε 6.1.Α.45.. Να την κάνω η όχι;;;

Τελευταίο, είχα διαβάσει στο site της xperia ότι σε κάποια κινητά χαρίζει 50GB. Ισχύει και για το s;;αν ναι πώς το κάνω;;;Σας κούρασα νομίζω πολύ και συγγνώμη δεν το ήθελα απλά σας είπα παραπάνω ότι είμαι άσχετη από smartphone.το προηγούμενο μου κινητό ήταν το nokiax3 δηλ καμία σχέση με αυτό..περιμένω με αγωνία τις χρήσιμες συμβουλές σας...:)

0

Μπορεις να την κοψεις μονη σου τη sim ..Πολλοι το εχουν κανει ..δες κανενα βιντεακι στο internet (λογικα κατι θα υπαρχει)..Την μεμβράνη θα σου προτεινα να την αφαιρεσεις αν ειναι να βαλεις καινουρια..2 μεμβρανες ειναι τοο much. Ετσι κι αλλιως απ οτι εχω διαβασει σε πολλα ξενα φορουμς και (στο ειπε και καποιος εδω) αυτη η μεμβρανη κραταει ενωμενα τα γυαλιά αν σπασει η οθονη και την προστατευει απο γρατζουνιες οπως ολες οι μεμβρανες.. δεν ειναι πολυ καλης ποιοτητας ομως γιατι μενουν δαχτυλιες πανω της και χαρασεται ευκολα!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αφού έχεις βάλει το CWM (ελπίζω να το έκανες) κλείνεις το κινητό και το ξανανοιγεις, εκεί που δείχνει το λογότυπο της sony χτυπάς συνεχεία με το δάκτυλο πάνω στο λογότυπο μέχρι να σε βάλει σε recovery. αφού έχεις μπει σε recovery κατεβαίνεις με τα ''βελάκια'' της έντασης του κινητού και επιλεγείς το '' wipe cashe/wipe dalvik''και πατάς το κεντρικό κουμπί αφής, αφού το κάνει μετά πας ''install zip from sdcard'' βρίσκεις το apk και το κανείς εγκατάσταση.

 

Χμμ όχι..

Πώς το βάζω;

Ξεκλειδωνω το boot loader έτσι;

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα τρελαθω! μολις εντοπισα 2 μικρες γρατζουνιες διπλα διπλα στην οθονη!!

το θεμα ειναι οτι φαινονται αρκετα ειδικα σε λευκο background! τι μπορω να κανω? το θεμα ειναι οτι δεν ξερω και πως εγιναν!!

στην τσεπη μου το ειχα μονο του χωρις κλειδια,λευτα κλπ!

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

μην αγχώνεσαι οι γρατζουνιες 99% είναι στην εργοστασιακή μεμβράνη και όχι στην οθόνη !

 

σιγουρα? γιατι στο σημειο αυτο αμα ειμαι σε ασπρο φοντο φαινεται λιγο περιεργα

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις τίποτα να χάσεις ,αφαίρεσε την μεμβράνη ,για να δεις και μόνος σου , εξάλλου πρέπει να σου έχει δοθεί ανταλλακτική μεμβράνη στην συσκευασία !
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η εργοστασιακη δεν βγαινει ευκολα και αφηνει και υπολοιματα κολλας?

κατι ασχετο,μπορει να δοκιμασει καποιος να παρει τηλεφωνο ενω εχει το wifi ανοικτο?

ειχα το wifi ανοικτο και πηρα ενα τηλεφωνο και δεν με ακουγαν ενω εγω τους ακουγα. τσεκαρω μηπως ειχε πατηθει το mute στο μικροφονο αλλα δεν ηταν. κλεινω το wifi και ξαναπερνω τηλ και με ακουγαν μια χαρα. dafaq?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις :)τελικά πήγα σε άλλο κατάστημα μου την άλλαξαν και την έκοψαν και έκανα και εξουσιοδότηση...Από ότι κατάλαβα διαγραφηκαν όλες οι επαφές μου, δεν υπάρχει τρόπος να τις βρω;;;κάτι άλλο, μπήκα να κατεβάσω το viber και ενώ κατεβαίνει μετά δεν ανοίγει.από ότι διάβασα στα σχόλια το αντιμετώπισαν και άλλοι σήμερα αυτό. Μήπως γνωρίζει κανείς το λόγο και πως μπορώ να την κάνω να λειτουργήσει κανονικά;;;;;τελικά πρέπει να κάνω την αναβάθμιση ή όχι; :confused:
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η εργοστασιακη δεν βγαινει ευκολα και αφηνει και υπολοιματα κολλας?

κατι ασχετο,μπορει να δοκιμασει καποιος να παρει τηλεφωνο ενω εχει το wifi ανοικτο?

ειχα το wifi ανοικτο και πηρα ενα τηλεφωνο και δεν με ακουγαν ενω εγω τους ακουγα. τσεκαρω μηπως ειχε πατηθει το mute στο μικροφονο αλλα δεν ηταν. κλεινω το wifi και ξαναπερνω τηλ και με ακουγαν μια χαρα. dafaq?

 

καποιος να με διαφωτησει?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις :)τελικά πήγα σε άλλο κατάστημα μου την άλλαξαν και την έκοψαν και έκανα και εξουσιοδότηση...Από ότι κατάλαβα διαγραφηκαν όλες οι επαφές μου, δεν υπάρχει τρόπος να τις βρω;;;κάτι άλλο, μπήκα να κατεβάσω το viber και ενώ κατεβαίνει μετά δεν ανοίγει.από ότι διάβασα στα σχόλια το αντιμετώπισαν και άλλοι σήμερα αυτό. Μήπως γνωρίζει κανείς το λόγο και πως μπορώ να την κάνω να λειτουργήσει κανονικά;;;;;τελικά πρέπει να κάνω την αναβάθμιση ή όχι; :confused:

Για τη sim δεν καταλαβα, γραφεις μου την άλλαξαν και την έκοψαν σου εδωσαν καινουρια sim και την εκοψαν?

Κατεβασε στο pc σου το s(e)us http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/ και κανε ''καθαρη εγκατασταση'', προσοχη θα διαγραφουν τα παντα.

Για το viber, αφου εχουν και αλλλοι το ιδιο προβλημα δοκιμασε αργοτερα ή αυριο ;)

καποιος να με διαφωτησει?

Κανε reboot το τηλεφωνο και ξαναδοκιμασε.

 

Επισης μην γραφεις για το ιδιο θεμα μετα απο λιγη ωρα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

Όταν.υπάρχει χρόνια τώρα το android lost ή και το Cerberus, γιατί να βάλουμε το myXperia?

Link to comment
Share on other sites

Όταν.υπάρχει χρόνια τώρα το android lost ή και το Cerberus, γιατί να βάλουμε το myXperia?

Δεν σε υποχρεωσε καποιος ,μην το βαλεις ..

 

κατα τ'αλλα η εφαρμογη δουλευει τελεια ,τον κερβερο τον εχω αλλα αυτο μου φαινεται πολυ πιο απλο κι αποτελεσματικο ,ουτε χανεσαι στις ρυθμισεις ουτε μαγικα ..κανεις log in απο το νετ και ..το βρισκεις

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε υποχρεωσε καποιος ,μην το βαλεις ..

 

κατα τ'αλλα η εφαρμογη δουλευει τελεια ,τον κερβερο τον εχω αλλα αυτο μου φαινεται πολυ πιο απλο κι αποτελεσματικο ,ουτε χανεσαι στις ρυθμισεις ουτε μαγικα ..κανεις log in απο το νετ και ..το βρισκεις

 

Αυτο που δεν καταλαβαινω σε αυτα τα προγραμματα ειναι το εξης. Ενεργοποιειταο το gps αυτοματα ή πρεπει να το χουμε εμεις ενεργοποιημενο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποιος να με διαφωτησει?

 

Εχθες την εβγαλα την εργοστασιακη..Στην αρχη προσπαθησα με το νύχι αλλα μάταια ..μετα πηρα κατι αιχμηρό και την εβγαλα αμεσως.. Μετα σαν κολλαγε λιγο η οθονη την καθαρησα πολυ καλα με υγρο και πανακι και τωρα ειναι μια χαρα..

 

Εγω το wi fi το εχω μονημα ανοιχτο..και μιλαω κανονικα..κανε reboot και δοκιμασε το ..ισως τρεχει καποια εφαρμογη στο background και δημιουργει problem

Link to comment
Share on other sites

To viber μετά την χθεσινή αναβάθμιση αντιμετωπίζει πρόβλημα, δεν ανοίγει καν.

τους έστειλα mail, αναμένω και ότι νεότερο θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω νέα για το viber... Πήρα την εξυπηρέτηση πελατών στην εταιρεία μου για ενεργοποίηση του ίντερνετ και των μμς μου στέλνουν μήνυμα μετά αλλά οι ρυθμίσεις δεν έρχονται καθόλου, ξέρει κανείς γιατί δεν έρχονται ?Κάτι άλλο, από το πρωί μου αναβοσβήνει το φωτάκι με πράσινο χρώμα. Για ποιο λόγο το κάνει αυτό?Συγγνώμη που κάνω τόσες χαζές ίσως ερωτήσεις απλά είναι το πρώτο smartphone που παίρνω...
Link to comment
Share on other sites

To viber μετά την χθεσινή αναβάθμιση αντιμετωπίζει πρόβλημα, δεν ανοίγει καν.

τους έστειλα mail, αναμένω και ότι νεότερο θα σας πω.

 

Same here. Σου ανέβασα ένα παλιότερο apk που δουλεύει.

 

Εδώ : http://db.tt/z6OMJyLQ

 

Αφαίρεση του προηγούμενου πρώτα και μετά εγκατάσταση αυτού.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Same here. Σου ανέβασα ένα παλιότερο apk που δουλεύει.

 

Εδώ : http://db.tt/z6OMJyLQ

 

Αφαίρεση του προηγούμενου πρώτα και μετά εγκατάσταση αυτού.

 

thanks man :)

δουλευει.... :P

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

thank man :)

 

np.

 

Απλά κάνε disable to auto update γιατί μου το έκανε από μόνο του ξανά εμένα :p

 

Περιμένω νέα για το viber... Πήρα την εξυπηρέτηση πελατών στην εταιρεία μου για ενεργοποίηση του ίντερνετ και των μμς μου στέλνουν μήνυμα μετά αλλά οι ρυθμίσεις δεν έρχονται καθόλου, ξέρει κανείς γιατί δεν έρχονται ?Κάτι άλλο, από το πρωί μου αναβοσβήνει το φωτάκι με πράσινο χρώμα. Για ποιο λόγο το κάνει αυτό?Συγγνώμη που κάνω τόσες χαζές ίσως ερωτήσεις απλά είναι το πρώτο smartphone που παίρνω...

 

Σημαίνει έχεις κάποια ειδοποίηση που δεν είδες και γι' αυτό αναβοσβήνει. Το viber κάνε το uninstall και κάνε install αυτό που έχω ποστάρει.

 

για να το κάνεις πρέπει πρώτα να επιλέξεις "άγνωστες πηγές" στις ρυθμίσεις->αφάλεια

Edited by mariosx
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Same here. Σου ανέβασα ένα παλιότερο apk που δουλεύει.

 

Εδώ : http://db.tt/z6OMJyLQ

 

Αφαίρεση του προηγούμενου πρώτα και μετά εγκατάσταση αυτού.

 

Περιμένω νέα για το viber... Πήρα την εξυπηρέτηση πελατών στην εταιρεία μου για ενεργοποίηση του ίντερνετ και των μμς μου στέλνουν μήνυμα μετά αλλά οι ρυθμίσεις δεν έρχονται καθόλου, ξέρει κανείς γιατί δεν έρχονται ?Κάτι άλλο, από το πρωί μου αναβοσβήνει το φωτάκι με πράσινο χρώμα. Για ποιο λόγο το κάνει αυτό?Συγγνώμη που κάνω τόσες χαζές ίσως ερωτήσεις απλά είναι το πρώτο smartphone που παίρνω...

 

Για το viber, όπως είπα έχει πρόβλημα, και περιμένω απάντηση τους και ο φίλος mariosx μας έδωσε ένα link για προηγούμενη εκδοσή που λειτουργεί

Το τηλέφωνο συνήθως περνάει μόνο του τις ρυθμίσεις για mms και internet, όταν το ανοίγεις για πρώτη φορά, αν οι ρυθμίσεις δεν έρχονται δεν ξέρω, πως στις στέλνουν? Συνήθως ζητάνε mail για να τις στείλουν.

Το φωτάκι ανάβει γιατί μάλλον θα έχεις κάποιο mail, sms, αναπάντητη, κάτι το οποίο δεν έχει διαβαστεί και απλά είναι μια ειδοποίηση

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε γι αυτη την θηκη την εχει δοκιμασει κανενας?

http://viewitem.eim.ebay.gr/For-Sony-Ericsson-LT26i-Xperia-S-UK-Clear-Gel-Jelly-Case-Cover--3-Screen-Guards/181055201896/item

 

εγω εχω αυτην αλλα εχει γινει χαλια και φανταστειτε λερωνετε μεσα στο τζιν που την εχω τι να πω

http://viewitem.eim.ebay.gr/FOR-SONY-ERICSSON-XPERIA-S-LT26i-SLINE-TPU-GEL-CASE-COVER--SCREEN-PROTECTORWHITE/140733033802/item?variant0=WHITE&transId=755058622004

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...