Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα αυτό που λες σε ήσυχο περιιβάλλον και ακούω κάτι σσσσ κτλ και επίσης

πριν λίγο είχα μια κλήση και άκουγα στο ακουστικο ένα ήχο όμοιο με εκείνο που ακούς όντα κάποιος σε καλεί στο κινητό και έχεις ανοιχτό το ραδιόφωνο στο αμάξι.

Όμως με άκουγε καλά και καθαρά ο συνομιλητής και ήταν πολύ αχνό και δεν το έκανε συνέχεια για λίγο μόνο.

 

Επίσης, παιδιά όταν βάζετε το κινητό στο ώμο σας σας ακούνε καλά; εμένα πάλι καθόλου καλά

:(

δεν σε ακουνε γιατι πισω ειναι το μικροφωνο!!!!!:):):):):):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν σε ακουνε γιατι πισω ειναι το μικροφωνο!!!!!:):):):):):)
Απ' όσο ξέρω, πίσω είναι το 2ο μικρόφωνο που χρησιμοποιείται για noise reduction, το κύριο μικρόφωνο είναι στο κάτω μέρος του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο ξέρω, πίσω είναι το 2ο μικρόφωνο που χρησιμοποιείται για noise reduction, το κύριο μικρόφωνο είναι στο κάτω μέρος του κινητού.

 

Ναι και εγώ την ίδια εντύπωση έχω για αυτό και απορώ, σας συμβαίνει αυτό;

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ την ίδια εντύπωση έχω για αυτό και απορώ, σας συμβαίνει αυτό;

και μενα μου συμβαινει αυτο, για αυτο σου ειπα οτι ειναι το μικροφωνο ''ετσι πιστευα''!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το σώμα του κινητου είναι κατασκευασμένο από πλαστικό;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολο πλαστικο ειναι αλλα πολυ καλης ποιοτητας.Ουτε τριξιματα στο πισω καπακι ουτε τπτ
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό που λες σε ήσυχο περιιβάλλον και ακούω κάτι σσσσ κτλ και επίσης

πριν λίγο είχα μια κλήση και άκουγα στο ακουστικο ένα ήχο όμοιο με εκείνο που ακούς όντα κάποιος σε καλεί στο κινητό και έχεις ανοιχτό το ραδιόφωνο στο αμάξι.

Όμως με άκουγε καλά και καθαρά ο συνομιλητής και ήταν πολύ αχνό και δεν το έκανε συνέχεια για λίγο μόνο.

 

Επίσης, παιδιά όταν βάζετε το κινητό στο ώμο σας σας ακούνε καλά; εμένα πάλι καθόλου καλά

:(

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Το πρωί πήγα στο σέρβις της sony και τους είπα για το πρόβλημα που έχω, το κράτησαν κάνα 5λεπτο και μου είπαν ότι αν θέλω να το αφήσω και αν μπορέσουν να το φτιάξουν αυτοί θα χρειαστεί μια ημέρα, αν δεν μπορέσουν θα πρέπει να το στείλουν στην Αθηνά για ~5 ήμερες. Δεν το άφησα γιατί δεν είχα πάρει αντίγραφα ( φωτογραφίες - βίντεο κ.α.) της κάρτας να τα έχω στο pc μου....

Σήμερα σε κάποιες κλήσεις που έκανα ρώτησα τους συνομιλητές αν ακούνε κάποιο θόρυβο μέσα στη γραμμή και η απάντηση ήταν ''ελάχιστα''.

Το πρωί θα πάω να το αφήσω, αν το φτιάξουν έχει κάλος, αν δεν μπορέσουν και πρέπει να πάει Αθηνά θα το πάρω πίσω και θα το πάω την άλλη εβδομάδα. Στις 22 Ιουνίου θα λείπω για 10 μέρες και δεν θέλω να έχω προβλήματα.

 

@rioener ευχαριστω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αμ εφυγε απο γωνια(σωμα του κυριως κινητου) και οχι απο το πισω καπακι,δυσκολο να μπορεις να κανεις κατι,αλλοιως πας για αλλαγη πισω καπακι
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι οτι εφθγε απο το σωμα του κυριους κινητου.....δεν ειναι πολυ αλλα ειναι θεμα αισθητικης..
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο το xperia s αυτες τις κουκιδες να μην ειχε μονο θα το ειχα παρει...Είναι και στα 400 τώρα...

 

Πολυ γρηγορα δεν επεσε η τιμη του ομως;Γιατι;

 

Μακαρι να γινει αυτο και με αλλα xperia που θα κυκλοφορησουν μπας και παρω επιτελους κινητο:p

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο το xperia s αυτες τις κουκιδες να μην ειχε μονο θα το ειχα παρει...Είναι και στα 400 τώρα...

 

Πολυ γρηγορα δεν επεσε η τιμη του ομως;Γιατι;

 

Μακαρι να γινει αυτο και με αλλα xperia που θα κυκλοφορησουν μπας και παρω επιτελους κινητο:p

 

Γενικως τα μοντελα της Sony πεφτει αρκετα η τιμη τους μετα απο ενα διαστημα,ισως λογω και αρχικης υψηλης τιμης διαθεσης(599 οταν κυκλοφορησε) Παντως σε αυτα τα χρηματα 400-430 ευρω ειναι η καλυτερη συσκευη που μπορεις να βρεις:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικως τα μοντελα της Sony πεφτει αρκετα η τιμη τους μετα απο ενα διαστημα,ισως λογω και αρχικης υψηλης τιμης διαθεσης(599 οταν κυκλοφορησε) Παντως σε αυτα τα χρηματα 400-430 ευρω ειναι η καλυτερη συσκευη που μπορεις να βρεις:)

 

Επεσε πολυ γρηγορα παντως!Πολυ καλο αυτο μακαρι να γινει και με κανενα gx οταν κυκλοφορησει :p

Να σου πω την αληθεια οταν ειχε ανακοινωθει το xperia s ειπα οτι αυτο θα ειναι το επομενο κινητο μου...Μου αρεσε πολυ αλλα οταν το επιασα αλλαξα λιγο γνωμη:(Αυτες οι κουκιδες στο κατω μερος το χαλανε παρα πολυ.Τουλαχιστον εγω δεν μπορουσα με τιποτα να πατησω εκει που επρεπε:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσε πολυ αλλα οταν το επιασα αλλαξα λιγο γνωμη:(Αυτες οι κουκιδες στο κατω μερος το χαλανε παρα πολυ.Τουλαχιστον εγω δεν μπορουσα με τιποτα να πατησω εκει που επρεπε:lol:

Οι κουκίδες συνηθίζονται εύκολα. Ειδικά αν αντί να πατήσεις, σύρεις λίγο το δάχτυλο τις πετυχαίνεις πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικως τα μοντελα της Sony πεφτει αρκετα η τιμη τους μετα απο ενα διαστημα,ισως λογω και αρχικης υψηλης τιμης διαθεσης(599 οταν κυκλοφορησε) Παντως σε αυτα τα χρηματα 400-430 ευρω ειναι η καλυτερη συσκευη που μπορεις να βρεις:)

Το SIII 32 Gb θα κυκλοφορήσει στα 730 ευρώ !!! Αυτό κι αν είναι υψηλή αρχική τιμή διάθεσης…

Link to comment
Share on other sites

Οι κουκίδες συνηθίζονται εύκολα. Ειδικά αν αντί να πατήσεις, σύρεις λίγο το δάχτυλο τις πετυχαίνεις πιο εύκολα.

 

Θα περασω να το ξαναδω αλλη μια φορα μηπως εκανα τιποτα λαθος αλλιως θα περιμενω το gx

 

Το SIII 32 Gb θα κυκλοφορήσει στα 730 ευρώ !!! Αυτό κι αν είναι υψηλή αρχική τιμή διάθεσης…

 

Πολυ ακριβο!

 

Δεν ξερω αν η sony ηταν ετσι απο παλια αλλα ειναι πολυ θετικο οτι πεφτουν τα κινητα της τοσο :)

Οσο για το design σκιζει :)

Link to comment
Share on other sites

Το SIII 32 Gb θα κυκλοφορήσει στα 730 ευρώ !!! Αυτό κι αν είναι υψηλή αρχική τιμή διάθεσης…

 

Πολλά λεφτά είναι αλλά δες λίγο που υπερτερεί κιόλας το s3....Συγκριτικά δηλαδή με το xperia s που ήταν στα 600, αυτό έχει sd card slot, 4.7in, gorilla 2, μικρότερο όγκο, 50gb dropbox συν το όνομα που έχτισε στο android η samsung. Για αυτό και η sony ξεκινά την "αντεπίθεση" με το να αλώσει τις μικρές και μεσαίες κατηγορίες με android και μετά να δώσει ένα πολύ δυνατό κινητό στην high end. Είμαι σίγουρος ότι αυτό δεν θα γίνει με το gx, αλλά με την επόμενη γενιά...

 

 

Τα sony από εποχή se έριχναν την τιμή γρήγορα...Μέσα σε ένα μήνα θυμάμαι παλιά κιόλας. Το ''11 όμως βγήκε με καλή τιμολόγηση εξ αρχής και κράτησαν τις τιμές τους τα περισσότερα. Μόνο το neo v έπεσε πάρα πολύ και το ray που ακόμα το δίνουν ακριβά.

 

 

Τέσπα η τιμολόγηση του xperia s είχε υψηλότατη τιμή διάθεσης μιας και εξ αρχής ήταν να έρθει με 450-500euro...όχι τα +100 που βάρεσαν εδώ...Τώρα πιο πολύ κινείται στα πραγματικά της επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απορια ..

 

αξιζει να χωσω στο κινητο καμια ρομ (εαν ναι, ποια ?) ή να περιμενω για παγωτακι?

 

γιατι εχω βαρεθει την μονοτονια :P

.
Link to comment
Share on other sites

Μολις το συνδεσα στο pc c και μου εδωσε αναβαθμιση σε 6.0.Α.3.75...Το εχει κανει κανεις??

 

Εμένα δε μου βγάζει, ποιας χώρας είναι το κινητό σου;

Link to comment
Share on other sites

Μολις το συνδεσα στο pc c και μου εδωσε αναβαθμιση σε 6.0.Α.3.75...Το εχει κανει κανεις??

 

Οχι απο ότι φαίνεται μάλλον ο πρώτος πρέπει να εισαι. Την έκανες την αναβάθμιση? για πες εντυπώσεις....

Link to comment
Share on other sites

Εγω μενω γερμανια και το κινητο ειναι γερμανικο...δεν καταλαβα κατι αλλο,απλα μπορει λιγο ποιο γρηγορο..
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μολις μου την εβγαλε.. Αντε να δούμε τι θα δούμε..

Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...

 

Μωρό μου....

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μολις μου την εβγαλε.. Αντε να δούμε τι θα δούμε..

 

Τι ειναι αυτη η αναβαθμιση ρε παιδια με πιασατε απροετοιμαστο:worry::p

Και εγω που περιμενα παγωτο και ξενερωσα.....αχ αυτη η sony

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]25465[/ATTACH]

Μέχρι τώρα δεν εχω δει κάποια διαφορά...

Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...

 

Μωρό μου....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...